Ljetne Bebe 2022 🌞🌊🤱🏻

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Tinchy300

    Broj poruka: 141

    Prijavi adminu

    sunchica555

    TinchyJa sam ti žumanjak uvela s 8,5 mjeseci, a sad uvodim bjelanjak s 10 mjeseci, jednostavno jer mi se neda više bacati bjelanjak I razmisljat šta s njim 🤣. Ja ti vec radim bananacinke njoj i obožava sve te vrste palacinki, od različitih brašna i prije sam samo zumanjak stavljala, pa različito povrće ubacim ili pola banane, večera nam je tako nešto, muffini ili ona kasica s grizom i mlijekom u prahu, nekad i kruh s nekim namazom, vrhnjem i slično, pokusavam to mlijecno gurat al slabo mi prolazi, u njemackoj sam vidjela finger food mozzarelu bas ko stapic, to bi joj isto dala za veceru al nisam vidjela da ima kod nas, malo eksperimentiram s tim sirevima koji nisu slani.
    Ona meni vec jede usitnjenu hranu, bolognez npr. Usitnim joj spagete a konzistencija samog umaka je kao za nas, jede tak male komadiće palacinki, kruh, cak koru zvace danas sam i grožđe dala, keksice, smokije od 100 posto prosa, jela je i komadice piletine. Znala se i zagrcnut, posebno s keksima jer želi cijeli utrpati u usta, al tu sam mirna, izvučem joj odmah ako vidim da se počne crvenit i da je zapelo.
    Da sve je ok dok nema reakcije, ja sam sama cijele dane s njom i baš se bojim ako reagira posebno kod tih jakih alergena da ne moram solo još na hitnu s njom i slično. Uvijek pazim kad uvodim jaki alergen da nismo solo tih dana.


    Kuzim. Ja cu joj jaje onda sljedeci tjedan uvesti odnosno zumanjak. Muz mi je sljedeci tjedan ujutro pa ako sta bude da je doma. Ona jede keksic, smoki nece. Jede usitnjeno. To joj dam nakon kasice. Ma joj bas mi fali tih ideja. Morati cu malo po Internetu potraziti jer bi joj vec trebala i veceru uvesti. A sta sa medjuobrokom. Mislim ne znam kada da to jos stignem joj dati kad i spava preko dana dosta :). Znaci bez problema moze zvakati palacinkice iako nema zube. Budem joj to napravila kada uvedem zumanjak il neke muffine :)

  • Tinchy300

    Broj poruka: 141

    Prijavi adminu

    sunchica555

    TinchyJa sam ti žumanjak uvela s 8,5 mjeseci, a sad uvodim bjelanjak s 10 mjeseci, jednostavno jer mi se neda više bacati bjelanjak I razmisljat šta s njim 🤣. Ja ti vec radim bananacinke njoj i obožava sve te vrste palacinki, od različitih brašna i prije sam samo zumanjak stavljala, pa različito povrće ubacim ili pola banane, večera nam je tako nešto, muffini ili ona kasica s grizom i mlijekom u prahu, nekad i kruh s nekim namazom, vrhnjem i slično, pokusavam to mlijecno gurat al slabo mi prolazi, u njemackoj sam vidjela finger food mozzarelu bas ko stapic, to bi joj isto dala za veceru al nisam vidjela da ima kod nas, malo eksperimentiram s tim sirevima koji nisu slani.
    Ona meni vec jede usitnjenu hranu, bolognez npr. Usitnim joj spagete a konzistencija samog umaka je kao za nas, jede tak male komadiće palacinki, kruh, cak koru zvace danas sam i grožđe dala, keksice, smokije od 100 posto prosa, jela je i komadice piletine. Znala se i zagrcnut, posebno s keksima jer želi cijeli utrpati u usta, al tu sam mirna, izvučem joj odmah ako vidim da se počne crvenit i da je zapelo.
    Da sve je ok dok nema reakcije, ja sam sama cijele dane s njom i baš se bojim ako reagira posebno kod tih jakih alergena da ne moram solo još na hitnu s njom i slično. Uvijek pazim kad uvodim jaki alergen da nismo solo tih dana.


    E da a tijesto u bolonjezu si joj dala nakon kaj si jaje uvela ili? Koje joj tijesto dajes?

  • sunchica555

    Broj poruka: 278

    Prijavi adminu

    Da, ona ti to malo žvače i proguta, valjda s desnima uspije usitnit,  ima samo dva zuba. U jaslicama im je isto hrana usitnjena i komadici a nemaju zubi, tak da oni to ko pticice valjda žvaču s desnima i gutaju. A ima na internetu raznih ideja pa sam malo kopala i tamo tražeći ideju, jer u jednom trenutku izgubis inspiraciju. Nama je ujutro uvijek voće i žitarice, prije sam prokuhavala voće, sad više ne i počela je puno više prdit otkako joj ne prokuhavam🤣, ručak 3 put tjedno meso/povrće, dva put riba/povrce i 2. put povrće sa zitaricama, večera to što sam napisala. A medjuobrok je koji smoki, ovako voće neko ili keksic. istina nema se baš gdje još taj medjuobrok ugurat. Moja zna odspavat dvije ture po 2 i pol, 3 sata dnevno, evo malo prije ju budila, mala ne zeli ustat🤣.

    [tickerfactory.com]

  • sunchica555

    Broj poruka: 278

    Prijavi adminu

    Tinchy300

    sunchica555

    TinchyJa sam ti žumanjak uvela s 8,5 mjeseci, a sad uvodim bjelanjak s 10 mjeseci, jednostavno jer mi se neda više bacati bjelanjak I razmisljat šta s njim 🤣. Ja ti vec radim bananacinke njoj i obožava sve te vrste palacinki, od različitih brašna i prije sam samo zumanjak stavljala, pa različito povrće ubacim ili pola banane, večera nam je tako nešto, muffini ili ona kasica s grizom i mlijekom u prahu, nekad i kruh s nekim namazom, vrhnjem i slično, pokusavam to mlijecno gurat al slabo mi prolazi, u njemackoj sam vidjela finger food mozzarelu bas ko stapic, to bi joj isto dala za veceru al nisam vidjela da ima kod nas, malo eksperimentiram s tim sirevima koji nisu slani.
    Ona meni vec jede usitnjenu hranu, bolognez npr. Usitnim joj spagete a konzistencija samog umaka je kao za nas, jede tak male komadiće palacinki, kruh, cak koru zvace danas sam i grožđe dala, keksice, smokije od 100 posto prosa, jela je i komadice piletine. Znala se i zagrcnut, posebno s keksima jer želi cijeli utrpati u usta, al tu sam mirna, izvučem joj odmah ako vidim da se počne crvenit i da je zapelo.
    Da sve je ok dok nema reakcije, ja sam sama cijele dane s njom i baš se bojim ako reagira posebno kod tih jakih alergena da ne moram solo još na hitnu s njom i slično. Uvijek pazim kad uvodim jaki alergen da nismo solo tih dana.

    E da a tijesto u bolonjezu si joj dala nakon kaj si jaje uvela ili? Koje joj tijesto dajes?


    Nema jaja to tijesto, samo 100 posto durum pšenica, ma najobičniji spageti, u plodinama uzela🤣

    Unutra sve kao i za nas samo prije nego stavim vegetu i sol njeno izdvojim i sve pojede samo se malo više igra s hranom koja nije cista kaša. 

    [tickerfactory.com]

  • Eden

    Broj poruka: 202

    Prijavi adminu

    Mi smo skroz opusteni sa drugim, iako slicno smo i sa prvim, mislim da sam vec pisala. Nista ne ‘'uvodim’' po tri dana, sve jede isto kao mi otkad je imao 6mj (samo bez soli, secera, meda), i vec je skoro sve probao. Ponekad dobije kupovnu kasicu ako mi se zuri ili smo negdje na putu, ali inace mu nisam nista blendala nego od pocetka jede u izvornom obliku. U zadnje vrijeme je bas lijepo usavrsio pincetni hvat, jos uvijek se zna zagrcnut kad se pretrpa ali puno puno je bolje nego na pocetku. Puno mi to olaksava jer mu ne kuham posebno nego isto kao nama samo prvo njemu odvojim pa onda posolim i slicno. Jaja bas voli i super mi je vecera npr kajgana jer mu je mekano a moze sam uzimat i jest (doduse on ima vec 8 zubi, ali ionako se zvace sa desnima a kutnjaci im svakako zadnji narastu).

    2019 💙
    2022 💙
    2024 ❤️

    [tickerfactory.com]

  • Avatar marta96

    marta96

    Broj poruka: 1128

    Prijavi adminu

    Hej cure, 
    Da se i mi javimo. Svima se bliže rođendani, ne mogu vjerovati kao da smo jučer bile tek na početku trudnoće 😶 mi ćemo za 4 dana 11 mj i imamo tek 2 zubića, diže se uz sve, puže brzinom svjetlosti, ne pušta se jos sama na noge, ali ima vremena 🥰
    Spavanje je jos uvijek sa 3 buđenja nekad vise nekad manje, doji jednom po danu, pred spavanje i svaki put po noći 😶 to je vec navika navečer doslovno trga majicu i viče pa ne znam kako ćemo to ukinuti🤕 ali dobro, nema veze
    Pozdrav svima od nas 🥰

    👩‍🦰 28g
    🧔33g

    06/2021 👼💔
    27.09. ‘21➕ ❤️
    5+4 07.10 Beta = 7901
    It’s a girl❤️ 08.06.2022. 🤱🍀

    22. 9.'23 👼💔
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Crazypeach

    Crazypeach

    Broj poruka: 379

    Prijavi adminu

    Budemo i mi ubrzo uveli bjelanjak. Malo me u zadnje vrijeme zeza s hranom,ne pojede sve a kad više neće pljune i onda po prstima to razvlači. Fuj. On je prije par dana počeo ustajati sam. Ruke na pod,guza visoko u zrak i digne se na noge. Malo ga zeza ravnoteža,pa ga nekad čim ustane baci guza dolje. I zakorači,možda napravi jedan korak ali odmah padne. Mislim da će do 1.rođendana prohodati 100%. Moja mama ga je čuvala u subotu i rekla mi je da he napravio 3 koraka. Mislim da se zeznula jer ga doma nisam vidjela da napravi više od jednog koraka.  Malo mi je nervozniji. Njemu samo da smo negdje. Za njega se ne zna. Kad smo doma imam osjećaj da mu je jako dosadno,cendra i želi biti na rukama. 

  • Tinchy300

    Broj poruka: 141

    Prijavi adminu

    Ja sam razmisljala kad sam zapocinjala dohranu da idem na onu varijantu beba vodja dohrane al me bili strah gusenja. A kad ti je prvo valjda te svega strah :). 
    Sunchica555 tako nekako i mi jedemo - meso, riba, zitarice.
    Bas cu joj probati i te palacinkice napraviti kada uvedem zutanjak pa da vidimo dali zeli. 
    Moram ju i odviknuti od uspavljivanja na cicu. Joj koja je to greska bila hahaha. Sa drugim necu tako :)

  • sunchica555

    Broj poruka: 278

    Prijavi adminu

    Mi smo prešli na samo jedno cicanje oko ponoći, izbacila je definitivno i ovo drugo. Ovo odvikavanje od uspavljivanja na cici ti se veže s učenjem samouspavljivanju🤣a ići će nekako👍👍😃. Da , definitivno si mudriji za drugo dijete za puno stvari😄.

    Moja još ne ustaje na noge, fora joj je na koljenima biti, vidim da može stajat na nogama, jednom sam ju stavila čisto da vidim jel hvata ravnotežu i može, samo još neće ili nije skuzila kak ustat skroz. Na koljenima stalno visi oko stolova. Već je majstor u puzanju,  zadnjih dana je počela puno brbljati, ujutro kad ustane pola sata brblja sama sa sobom😄naučila je i pljeskati, počela sama odjednom na “kad si sretan” 😅 

    [tickerfactory.com]

  • Tinchy300

    Broj poruka: 141

    Prijavi adminu

    sunchica555

    Mi smo prešli na samo jedno cicanje oko ponoći, izbacila je definitivno i ovo drugo. Ovo odvikavanje od uspavljivanja na cici ti se veže s učenjem samouspavljivanju🤣a ići će nekako👍👍😃. Da , definitivno si mudriji za drugo dijete za puno stvari😄.

    Moja još ne ustaje na noge, fora joj je na koljenima biti, vidim da može stajat na nogama, jednom sam ju stavila čisto da vidim jel hvata ravnotežu i može, samo još neće ili nije skuzila kak ustat skroz. Na koljenima stalno visi oko stolova. Već je majstor u puzanju, zadnjih dana je počela puno brbljati, ujutro kad ustane pola sata brblja sama sa sobom😄naučila je i pljeskati, počela sama odjednom na “kad si sretan” 😅


    Dada to samouspavljivanje me ceka 😅. Joj kako brzo rastu. Svaki dan nesto novo sa njima. Meni je bas smijesno kada tako pricaju neki svoj jezik sami sa sobom 🥰

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.