Ljetne Bebe 2022 🌞🌊🤱🏻

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Crazypeach

    Crazypeach

    Broj poruka: 386

    Prijavi adminu

    Jel vam pljuju hranu? Evo ja stvarno ne znam kaj da napravim. Do sad je bio super kaj se tiče hrane,jeo je super jeo je količinski puno. Sad odjednom nije gladan. Današnji dan: probudio se 15 do 2 ujutro (inače tad spava) napravila sam mu 210 ml,ne znam koliko je pojeo,ali ostalo je. Onda se oko 6 ujutro krenuo buditi,mislila sam da je gladan. Napravila sam mu 180 ml i frajer nije htio. Onda sam oko 7 opet pokušala,nešto je popio ali opet ne sve. U pola 11 sam mu dala cijelu bananu i pola jogurta,to je čak sve pojeo-bez pljuvanja. U 14 je bilo vrijeme ručka,napravila sam mu kajganu od 2 jaja s Nanom;nije to bilo sad nešto količinski puno. Pojeo je možda 10 žlica,ostatak pljuvao. E onda sam mu u 18 h  napravila opet 180 ml,opet nije popio sve,ostalo je oko 50 ml. I u 21 h sam mu napravila palentu i jabuku,pojeo je možda 6 žlica. Stvarno sam zabrinuta. A inače je veseo,ovaj tjedan je i prohodao. I od kad je prohodao više nema apetita. 

  • sunchica555

    Broj poruka: 284

    Prijavi adminu

    Ne znam moja ima 10, 5 mjeseci, pljuje rijetko kada, ako bude komadić nečega u kasi npr sjemenke neke pa izbaci tu zlicu ili ako je vec sita,  al prije toga pojede cijelu posudu, to radi na zadnjih par žlica, pa pretpostavljam da je sita. Pljuje mi i jogurt, mliječno i slično, to u startu da do znanja da ne želi i odmah izbacuje, onako se sva strese kao da sam joj dala ne znam ni ja šta. 
    Citala sam negdje da im se smanji apetit kad počnu hodat, nisu tolko zainteresirani za hranu. 
     Moja recimo nikad neće pljunut ako si sama uzme komadiće, tako da mu možda probaš sve više vašu hranu pa da uči jesti komadiće. Je da će pola završit na podu jer fula usta ali dosta i pojedu tako, znatizeljni su ipak😅 ona obavezno mora probat nešto naše ako se jede, bas je znatiželjna,  mislim da je to super za djecu koja nisu neki izjelice.

    [tickerfactory.com]

  • Tinchy300

    Broj poruka: 150

    Prijavi adminu

    Moja ne pljuje al da mi izrazom lica znak da joj ne valja. Eti nama dorucak nije jaca strana. Npr jucer je jela bocicu oko 20h i ujutro oko 7.30h malo cicu al skoro nis i pojela je par zlica za dorucak u 10h. Al eto ja ju je forsam jer ne vidim smisao u tome. Za rucak pojede vise al nisu to neke kolicine. Jel ima sta da ti fakat voli jesti? Ona je recimo prije voljela bananu sad ju bas ne preferira toliko.

  • sunchica555

    Broj poruka: 284

    Prijavi adminu

    Žene opreza nikad dosta. Uvela sam jaja po četvrtine i sve bilo ok i jučer sam prvi put maloj dala kajganu od dva jaja, počela se trljat po očima,  izbili neki plikici oko ociju, kao da joj tlak pao, nakon pola sata placa i nervoze povracala cijelu kajganu, kroz nos i usta, bilo je bas katastrofa, nakon toga se počelo smirivat i ona se smirila za jedno 40 min,  već smo mislili na hitnu s njom. Znači na kajganu mi reagirala na ovo sve prije nije dok su bila u kasama i palačinkama,  u pon zovem pedijatricu da ju pošalje na testiranje za alergije. Vise se ne usudim jaja dati. Niti ja niti muž nismo alergicari.

    [tickerfactory.com]

  • Tinchy300

    Broj poruka: 150

    Prijavi adminu

    Uzas. Bitno da je dobro. Ja sam njoj naprava kajganu od zumanjka jer ne zeli to voce jesti ujutro i na svu srecu nije nista bilo. Al biti cu sada definitivno opreznija.

  • sunchica555

    Broj poruka: 284

    Prijavi adminu

    Tinchy300

    Uzas. Bitno da je dobro. Ja sam njoj naprava kajganu od zumanjka jer ne zeli to voce jesti ujutro i na svu srecu nije nista bilo. Al biti cu sada definitivno opreznija.


    Mislim da je kod moje bjelanjak u pitanju. Zumanjak je stvarno već dugo uveden nije bilo problema, očito je blaga alergija kad ne reagira kad je na visokoj termičkoj obradi duže vremena. Možda je i stvar količine, eto ne znam,  savjetovat ću se s pedijatricom, uopće nije izgledalo bezazleno. Sreća pa ga je uspjela ispovracat pa joj je automatski bilo lakše. 

    [tickerfactory.com]

  • Tinchy300

    Broj poruka: 150

    Prijavi adminu

    Sva sreca. Ma meni je muka gledati kad joj dajem komadice oa se onako zagrcne, a kamoli ovo sto si ti dozivjela. Citala sam da bebe znaju ok podnijeti jaja kad su u malim kolicinama, a onda kad je veca kolicina da se zna dobiti reakcija. Ali mislim da je kod tebe bjelanjak jer si to nedavno uvela. Bas me zanima kaj ce pedica reci. Mozda ti odgodi i cjepivo MO PA RU. 

  • Avatar Crazypeach

    Crazypeach

    Broj poruka: 386

    Prijavi adminu

    Tinchy voli bananu jako. Ajde jučer je bilo malo bolje,pojeo je ujutro banananu i jogurt -sve i sve je pojeo za ručak. Poslije je opet bilo tako-tako. Mislim da kad osjeti da je nešto drugačije teksture onda pljuje-ne znam ni sama. Sunhica baš mi je žao. Međutim,to ti može biti samo jednom,ne znači da je alergična. Ali opet,bolje ne riskirati. Tak je i naš stariji reagirao na jaja,mlijeko i brašno-samo taj puta. Tko zna što je to bilo. Danas isto malo bolje jede ali čini mi se da nema vremena jesti. Dosadi mu

  • sunchica555

    Broj poruka: 284

    Prijavi adminu

    Tinchy300

    Sva sreca. Ma meni je muka gledati kad joj dajem komadice oa se onako zagrcne, a kamoli ovo sto si ti dozivjela. Citala sam da bebe znaju ok podnijeti jaja kad su u malim kolicinama, a onda kad je veca kolicina da se zna dobiti reakcija. Ali mislim da je kod tebe bjelanjak jer si to nedavno uvela. Bas me zanima kaj ce pedica reci. Mozda ti odgodi i cjepivo MO PA RU.


    Da, mozda je stvar kolicine. Svakako je rekla da bi na jesen cijepila jer je rodjena baš na ljeto 01.07, ona nema praksu cijepiti po najvećim vrucinama u doba godišnjeg, ali da, ako je alergija možda se i na duže odgodi. Eto vidjet ću šta će reći.
    Crazypeach moguće da je to sad samo jednom, al evo neka još malo stasa, ne želim si nove šokove priređivati  😵‍💫. 

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Samoja6

    Samoja6

    Broj poruka: 970

    Prijavi adminu

    Pozdrav cure! Evo da se i mi malo javimo… Ne stižem ništa, a još sam i zadnjih par dana totalna koma, nemam snage za ništa, jutros se mali budi, a ja neeemoguuuu, oči mi se sklapaju, ne funkcioniram…
    Uglavnom, vidim da pišete o komadićima hrane… Pošto mi moramo posjećivali fizijatra svakih par mjeseci, tako nam je kad je došlo vrijeme za pincetni hvat rekla da mu dajemo komadiće onog baby krokija (ima od mrkve) i kroz to smo u biti naučili hvat, a i jesti komadiće… Sad nekad blendam, nekad gnječim, nešto sjeckam i tako. Hvala Bogu s tim nemam problema.
    Što se tiče jaja, ja ga još nisam uvela.
    Prvo što me strah, a drugo to bi trebalo uvoditi kroz jutro kako bi se popratile moguće nuspojave, a ja sam ujutro uvijek sama s njim i strah me kako bi ja reagirala, tako da to definitivno ostavljam za vrijeme kad će netko biti samnom…
    Dala sam ja njemu i komadiće palačinke i tako toga gdje ima jaja, ali opet to je i razblaženo i nije tolika količina.
    Sad ćemo imati i domaće jagode… Neznam dal' je koja od vas to probala dati? 
    Mi smo u fazi izbijanja zubića… U ljekarni su nam preporučili Gengigel, ali ne što je extra dobar, nego što je samo to i imala… Što vam se pokazalo najbolje?
    Veeeeliki pozdrav od nas!
    P.s.-spremamo se za veliki 1. rođendan! Kroz glavu milijun i jedna misao ovih dana, sjećanje na taj dan (meni je nažalost ostao u lošem sjećanju i mislim će mi trebati još neko vrijeme dok to posložim, ali kad ga vidim zahvaljujem se Bogu što je mali borac i što nije ostavilo traga) i pripreme! Mislim da sam lakše naš pir organizirala! 🤣🤣

    23.11.20- missed ab (😢✨) 9 tt
    Vrkuta (kad se sjetim 😅)
    Folacin
    Brisevi - 👍👌
    Papa - 👌👍
    Brisevi 2/2022 - 👌
    💙💙💙💙👣🎉
    1.6. 2022. Baby B

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.