Ljetne Bebe 2022 🌞🌊🤱🏻

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Tinchy300

    Broj poruka: 142

    Prijavi adminu

    Pozdrav,
    Curke koje vec imaju djecu da li imate kakav savjet kako nauciti da se dijete samo uspava tj. htjela bi ju odviknuti od uspavljivanja na cicu  :)
    Hvala.

  • sunchica555

    Broj poruka: 278

    Prijavi adminu

    Tinchy300

    Pozdrav,
    Curke koje vec imaju djecu da li imate kakav savjet kako nauciti da se dijete samo uspava tj. htjela bi ju odviknuti od uspavljivanja na cicu :)
    Hvala.


    Ja sam ti svoju sa 6 mjeseci naučila na svoju sobu, svoj kinderbet i samouspavljivanje, trajalo je sat i pol prvi put, ulazila sam svakih 5 min u sobu i tješila ju, vraćala dudu, stavljala na nju one koroske kapljice koje bi ju umirile, al to je trajalo i trajalo, nakon toga je zaspala, drugi put mi je trebalo pola sata, pa 20 min I od tada zaspi za par min ili odmah kad ju stavim u kinderbet samo joj dudu dam, meni je to bila točka preporoda i granica od teškog do laganog hendlanja s njom. Prije toga je bila katastrofa, spavala samnom tj. nije spavala, uspavljivanje na pilates lopti po sat vremena, spustiš ju dere se, po noći se sto puta budila, kad se dokotrljala do ruba bračnog kreveta podvukla sam crtu jer nisam više ja mogla mirno spavat da ne padne po noći. 
    Na kraju sam zapravo shvatila da je beba koja voli svoj mir, dan danas loše spava ako smo na putu svi u istoj sobi, budi se na svaki naš okret u krevetu i počne cendrat. Definitivno bi sa drugim krenula čim prije s tim, u vrtiću ih ionako to čeka.

    [tickerfactory.com]

  • sunchica555

    Broj poruka: 278

    Prijavi adminu

    I da krenula sam s prvim dnevnim spavanjem ujutro, ne noćnim.

    [tickerfactory.com]

  • Tinchy300

    Broj poruka: 142

    Prijavi adminu

    Hvala ti. Da definitivno moram to poceti raditi jer ona sada ima 9mj. Za mjesec dana se selimo u veci stan gdje ce imati svoju sobu. Iskreno ovo mi je mucenje. Uspavljujem ju tako i onda ju kada zaspi prebacujem u kindic. Al prije toga moram lezati pored nje dok cvrsto ne zaspi. Kakve su to kapi koje si joj davala da se umiri?

  • Avatar Anushka

    Anushka

    Broj poruka: 344

    Prijavi adminu

    Pozdrav cure, vidim da još pišete tu, ja se stvarno dugo nisam javljala jer je većina cura prešla na fejs, pa sam odustala kad ga nemam. Uglavnom mojoj Luciji je ročkas za 5 dana, mislim da je ona cak prva bebica u grupi🙂 ne mogu vjerovat da je prošla godina dana. Trenutno smo u pripremama za veliki 1.😊s obzirom da je ona vježbac i da se rodila mjesec i pol ranije, predala sam papire za produženje. Inače je super beba, motorički malo kaska(sjedi i puže, ali se još nije digla na nogice), ali po ostalim stvarima bome ne, voli sve papati i svi kažu da je baš velika, ima 10 kg i nosi 80/86, a rodila se sa 1700 g💁‍♀️

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Avatar Crazypeach

    Crazypeach

    Broj poruka: 379

    Prijavi adminu

    Samoja6 baš mi je žao što ti tako loše spava. Možda se radi samo o skoku u razvoju? I kada zaspi u 6 ujutro do kad onda spava? Moj se danas probudio u pola 7 (to mu je maksimalac) i imali smo aktivno jutro pa je zaspao tek oko 11 i spavao samo 40 minuta. I onda sam ga jedva nekak uspavala opet oko 5 da  barem još malo odspava da ne bude cendrav. Ne znam što nas čeka poslije,tj. Kad će se umoriti…. anushka kad si predala i jesu li ti odobrili?

  • sunchica555

    Broj poruka: 278

    Prijavi adminu

    Tinchy300

    Hvala ti. Da definitivno moram to poceti raditi jer ona sada ima 9mj. Za mjesec dana se selimo u veci stan gdje ce imati svoju sobu. Iskreno ovo mi je mucenje. Uspavljujem ju tako i onda ju kada zaspi prebacujem u kindic. Al prije toga moram lezati pored nje dok cvrsto ne zaspi. Kakve su to kapi koje si joj davala da se umiri?

    A to je sve stvar navike, ja svojoj pozelim laku noc dam dudu, izađem iz sobe i to je to. Već je gotova kad ju stavljam i tako po danu, kad krene trljanje očiju spustam rolete u njenoj sobi stavljam ju na spavanac i spava, cca ima 3 sata budnosti. Kolko sam samo vremena uštedila, koje sad imam za sebe, a prije sam isto tako koristila za uspavljivanje, to mi je bilo najveća muka 😏.sad baš školski spava, samo ako ju nešto muči se budi ili zbog cike. 
    To su ti neke kapi za grceve i probavu iz Slovenije, narucujem online ili ako netko ide u sloveniju mi donese. Može do 40 kapi na dan. Sad ih vec jako malo koristimo, al multipraktik su nam, slatke su pa joj stavim jednu na dudu I ona zaboravi da je plakala, obavezno sam ih stavljala nakon što primi pikicu, napravi facu da ce krenut plakat, uvalim joj dudu s tom kapi i onda pocne dudat i ne place😂
    Putovanja ako je nervozna, one su mi must have za SOS situacije bile.
    Anushka bebica ti bas lijepo napreduje, bas mi je drago da ste dobro🥰eto nam I prvog rockasa u grupi😍

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Anushka

    Anushka

    Broj poruka: 344

    Prijavi adminu

    Crazypeach

    Samoja6 baš mi je žao što ti tako loše spava. Možda se radi samo o skoku u razvoju? I kada zaspi u 6 ujutro do kad onda spava? Moj se danas probudio u pola 7 (to mu je maksimalac) i imali smo aktivno jutro pa je zaspao tek oko 11 i spavao samo 40 minuta. I onda sam ga jedva nekak uspavala opet oko 5 da barem još malo odspava da ne bude cendrav. Ne znam što nas čeka poslije,tj. Kad će se umoriti…. anushka kad si predala i jesu li ti odobrili?


    Predala sam sad će biti mjesec dana, nije mi jos ništa stiglo.Zakonski imaju rok 2 mjeseca za vještačenje, tako da se nadam da će stići rjesenje do kraja mog porodiljnog i da će mi odobriti.

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Avatar Crazypeach

    Crazypeach

    Broj poruka: 379

    Prijavi adminu

    I ja sam predala prije više od mjesec dana. Mislim da 13.3. ako se ne varam…. isto svaki čas očekujem. Za prvog sina mi je u roku mjesec dana stiglo,ali to je bilo prije 4 godine. Sad su promjenili proceduru

  • Tinchy300

    Broj poruka: 142

    Prijavi adminu

    sunchica555

    Tinchy300

    Hvala ti. Da definitivno moram to poceti raditi jer ona sada ima 9mj. Za mjesec dana se selimo u veci stan gdje ce imati svoju sobu. Iskreno ovo mi je mucenje. Uspavljujem ju tako i onda ju kada zaspi prebacujem u kindic. Al prije toga moram lezati pored nje dok cvrsto ne zaspi. Kakve su to kapi koje si joj davala da se umiri?
    A to je sve stvar navike, ja svojoj pozelim laku noc dam dudu, izađem iz sobe i to je to. Već je gotova kad ju stavljam i tako po danu, kad krene trljanje očiju spustam rolete u njenoj sobi stavljam ju na spavanac i spava, cca ima 3 sata budnosti. Kolko sam samo vremena uštedila, koje sad imam za sebe, a prije sam isto tako koristila za uspavljivanje, to mi je bilo najveća muka 😏.sad baš školski spava, samo ako ju nešto muči se budi ili zbog cike.
    To su ti neke kapi za grceve i probavu iz Slovenije, narucujem online ili ako netko ide u sloveniju mi donese. Može do 40 kapi na dan. Sad ih vec jako malo koristimo, al multipraktik su nam, slatke su pa joj stavim jednu na dudu I ona zaboravi da je plakala, obavezno sam ih stavljala nakon što primi pikicu, napravi facu da ce krenut plakat, uvalim joj dudu s tom kapi i onda pocne dudat i ne place😂
    Putovanja ako je nervozna, one su mi must have za SOS situacije bile.
    Anushka bebica ti bas lijepo napreduje, bas mi je drago da ste dobro🥰eto nam I prvog rockasa u grupi😍


    Joj vjerujem ti ovo vezano uz ustedu vremena. Ovo stvarno iscrpljuje fizicki i psihicki. Koliko ti je dana trebalo da joj promijenis naviku za dnevno i nocno spavanje? 
    Anushka bebica ti je super dobila kila. Drago mi je da lijepo jede i napraduje.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.