Ljetne Bebe 2022 🌞🌊🤱🏻

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Tinchy300

    Broj poruka: 141

    Prijavi adminu

    Crazypeach

    Anushka i moj je rođen sa 1770 g-znači tu su negdje bili. Ljubav mala,srce mi je prepuklo kad sam ga vidjela u onom.toplom krevetiću sa saturacijom,ekg-om,antibiotikom…. sad je već veliki dečko od 4 godine;uskoro 5.
    Vi curke čije bebe su na adaptiranom, koje je vaše mišljenje kad treba.privikavati na kravlje?


    Moja mala jede i adaptirano i dojim ju. Ja cu joj kravlje dati nakon godinu dana.

  • Avatar Atina25

    Atina25

    Broj poruka: 1001

    Prijavi adminu

    Anushka sretan rođendan Luciji 🥳
    Crazypeach mi smo dojili ali joj sad kako smo prestali umješan ad u kašice one instant kad dajem,a ubrzo ću joj početi kuhati palentu griz i sve na km punomasnom. Iskreno meni je bolje ih čim prije naviknuti na to pogotovo djecu koja idu u jaslice jer ih tamo to čeka (ako nisu alergični naravno) A znam i ljude koji daju ad i sa 2 godine to mi je baš previše. Ad je ionako napravljen od km tako da kad su veći ako prihvate dobro kravlje po meni nema potrebe za adaptiranim,kao ni dojenje do 3 godine.al to je moje mišljenje svakako se gleda i dijete kako što prihvati. 

    12.10 UZV ♥️ kuca (CRL 0.98 cm) 😍 7tt
    02.11 CRL 2.83 cm ♥️😍 sve super ✅
    11.11 miny anomaly ✅
    02.12,20.12 Raste curka 💖
    ❤ It's a Girl ❤ Panorama ✅
    07.01.2022 Anomaly scan - sve uredno 🙏
    [lilypie.com]

  • Avatar Anushka

    Anushka

    Broj poruka: 344

    Prijavi adminu

    Atina25

    Anushka sretan rođendan Luciji 🥳
    Crazypeachmi smo dojili ali joj sad kako smo prestali umješan ad u kašice one instant kad dajem,a ubrzo ću joj početi kuhati palentu griz i sve na km punomasnom. Iskreno meni je bolje ih čim prije naviknuti na to pogotovo djecu koja idu u jaslice jer ih tamo to čeka (ako nisu alergični naravno) A znam i ljude koji daju ad i sa 2 godine to mi je baš previše. Ad je ionako napravljen od km tako da kad su veći ako prihvate dobro kravlje po meni nema potrebe za adaptiranim,kao ni dojenje do 3 godine.al to je moje mišljenje svakako se gleda i dijete kako što prihvati.


    Atina hvala ti🥰sretan rođendan i tebi sa zakašnjenjem🥳🥳🥳slažem se s tobom, tj sa svime što si rekla za kravlje mlijeko.ja ću evo sutra raditi špinat sa pire krumpirom i unutra stavim km i dat ću joj da jede isto kao i mi. Do sada sam kuhala nama, pa njoj prilagodila malo, ono manje ili bez začina i tako. Sad ima godinu dana i nek jede sve više normalno kao mi.

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Avatar Crazypeach

    Crazypeach

    Broj poruka: 379

    Prijavi adminu

    Sretan rođendan!!! Baš mi je drago da smo došli i do prvih rođendana. Brzo je prošlo. Prebrzo,a ponekad i presporo  nedavno sam pričala s jednom mamom,njezin sin je navršio godinu dana i rekla mi je da mu po noći još daje adaptirano, a preko dana kravlje mlijeko. To me baš bilo zbunilo jer ne vidim smisla. Kad mi je prvi sin navršio godinu dana onda se sjećam da sam postupno prelazila na kravlje mlijeko. Npr. navečer je pio/jeo 210 ml-to je 7 mjerica adaptiranog. Ja sam natočila 100 ml mlijeka,ostatak vode i nasipala 6 mjerica adaptiranog. Drugu večer bi stavila 200 ml mlijeka i 5 mjerica,sve dok nismo sve mjerice zamjenili kravljim mlijekom. Ako ga je već naviknula kravlje zašto mu i dalje daje adaptirano? Ali slažem se,svatko radi kako želi. Pa da,znam da ima tih adaptiranih formula baš puno. Mi smo sa dvojkom stali… nisam nikada kupila broj 3. 

  • sunchica555

    Broj poruka: 278

    Prijavi adminu

    Moja neće adaptirano niti u jednom obliku, imaju neke kašice s mlijekom u prahu i grizom samo to hoće pa to kupujem nekad za večeru jer ima dosta kalcija. Pokušavam sad maksimalno koristit druge namirnice koje imaju kalcij kako joj ne bi falilo jer mislim da nije dosta ovo što cica a nije fan mlijecnih proizvoda uopće,  tako i jogurt i palacinke kad dajem, prvih par zalogaja donekle s jogurtom ili sirom i onda napravi kiselu facu i izbaci jogurt pa zeli palacinke same. Kravlje mlijeko mi je jedina nada, mozda joj se svidi jer nije slatko 😄. Možda probam kravlje mlijeko i malo prije godinu dana, 11 i pol mjeseci u nadi da prihvati mlijeko. 
    Mi trenutno uvodimo bjelanjak i ok ide, probala je 1/4 i 2/4 sve ok bilo. Nakon toga ostaje baš malo stvari koje nije probala. Orasasti plodovi, grah, kelj i jagode koje cekam domace. I ja jedva da počne jest kao mi, imam osjećaj da sam dežurni kuhar, daj njoj doručak, pa ručak nama oboje, pa njoj večera, stalno se motam po kuhinji i slažem menije🤣

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Anushka

    Anushka

    Broj poruka: 344

    Prijavi adminu

    Moja je izjelica i sve smo vec probali, jagode, jaja, kikiriki, lješnjak….s prvom sam sve to oprezno i po redu, al sa L sam nekak sve to opuštenije i brže uvela, s drugim je lakše🤣

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Avatar Atina25

    Atina25

    Broj poruka: 1001

    Prijavi adminu

    Anushka hvala 🥰
    Mi smo tako isto kao ti, sa starijim sam sve gledala pazila sad smo uveli sve,oprezno ali jesmo naravno osim meda i sličnih stvari ali od namirnica ovako smo sve više manje jeli. Moja obožava one namaze iz Dm-a npr indijski oraščić i badem pa to umješam u griz i malo grčkog jogurta bude baš fino onako tekstura a isto me bilo strah radi tih orašastih ali to smo krenuli isto dosta rano 
    Jaja,jagode također jedino joj nisam još svinjsko meso dala ali ne jer izbjegavam nego voli ribu i teletinu piletinu pa sam nekako više to uzimala i kuhala.

    12.10 UZV ♥️ kuca (CRL 0.98 cm) 😍 7tt
    02.11 CRL 2.83 cm ♥️😍 sve super ✅
    11.11 miny anomaly ✅
    02.12,20.12 Raste curka 💖
    ❤ It's a Girl ❤ Panorama ✅
    07.01.2022 Anomaly scan - sve uredno 🙏
    [lilypie.com]

  • Avatar Crazypeach

    Crazypeach

    Broj poruka: 379

    Prijavi adminu

    Ja sam nekako u grču,puno stvari nije probao. Jagode,med,orašaste plodove,bjelanjak,sve se bojim makar mi je drugo. Možda zato što smo s drugim imali situaciju. Jednom se osipao na maline,ali dobro običan osip,ali drugi puta je bilo fajn. Navršio je bio godinu dana,ako se ne varam imao je godinu i 4 mjeseca i znači prešli smo na kravlje mlijeko,jeo je i jaja,i kolače. Sve isto kao i mi. Ostavili smo ga svekrvu i svekrvi na čuvanju. Ja sam bila kriva jer nisam rekla da ćemo se do njegove večere vratiti. Svekrva je pak bila kriva jer me mogla nazvati i pitati kaj da mu da za večeru. Budući da pametuje i radi po svom napravila mu je kašicu od jaja,brašna i mlijeka. Bogu Hvala pa on kak nije bio izjelica,nije ni pojeo puno. Nakon sat,dva skužio je muž da se muči s uspavljivanjem;ja sam bila u kuhinji. Kad je upalio svijetlo imao je kaj za vidjeti,sin je bio sav napuhnut-usta,obrazi,nogice. Usrali smo se i odmah do hitne , pa su nas vozili u Vinogradsku na pedijatriju. Hvala Bogu,nije trebao ostati tamo,makar su se dvoumili jer mu dugo nije htjelo splasnuti. Ni dan danas ne znamo na kaj je reagirao. Bilo je dosta traumatično iskustvo 

  • Tinchy300

    Broj poruka: 141

    Prijavi adminu

    I meni je L dosta toga vec probala. Nisam dala orasaste plodove. E sa koliko ste uvele jaje? Ona je nedavno navrsila 9mjeseci. Jel to prerano?
    Crazypeach uzas ovo za alergiju. Ja bi se isto jako uplasila.
    Sunchica555 i moja isto nije ljubitelj mlijecnog. Bas mi je to zao. Nekad joj stavim zlicj jogurta i kasicu pa ne skuzi i pojede :).
    E sa koliko ste krenuli davati bananacinke? Nasa ima samo jedan zubic. Jel to moze jesti bez zibica :). I imate kakve ideje za dorucak? Stalno se vrtimo oko istoga - griz, zganci, pahuljice sa vocem. Sta im radite za veceru? Ja bi njoj sada trebala uvesti i veceru. :)

  • sunchica555

    Broj poruka: 278

    Prijavi adminu

    Tinchy Ja sam ti žumanjak uvela s 8,5 mjeseci, a sad uvodim bjelanjak s 10 mjeseci, jednostavno jer mi se neda više bacati bjelanjak I razmisljat šta s njim 🤣. Ja ti vec radim bananacinke njoj i obožava sve te vrste palacinki, od različitih brašna i prije sam samo zumanjak stavljala, pa različito povrće ubacim ili pola banane, večera nam je tako nešto, muffini ili ona kasica s grizom i mlijekom u prahu, nekad i kruh s nekim namazom, vrhnjem i slično, pokusavam to mlijecno gurat al slabo mi prolazi, u njemackoj sam vidjela finger food mozzarelu bas ko stapic, to bi joj isto dala za veceru al nisam vidjela da ima kod nas, malo eksperimentiram s tim sirevima koji nisu slani. 
    Ona meni vec jede usitnjenu hranu, bolognez npr. Usitnim joj spagete a konzistencija samog umaka je kao za nas, jede tak male komadiće palacinki, kruh, cak koru zvace danas sam i grožđe dala, keksice, smokije od 100 posto prosa, jela je i komadice piletine. Znala se i zagrcnut, posebno s keksima jer želi cijeli utrpati u usta, al tu sam mirna, izvučem joj odmah ako vidim da se počne crvenit i da je zapelo. 
    Da sve je ok dok nema reakcije, ja sam sama cijele dane s njom i baš se bojim ako reagira posebno kod tih jakih alergena da ne moram solo još na hitnu s njom i slično. Uvijek pazim kad uvodim jaki alergen da nismo solo tih dana.

    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.