Ljetne Bebe 2022 🌞🌊🤱🏻

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • sunchica555

    Broj poruka: 278

    Prijavi adminu

    laryy

    Pozdrav svima,nova na forumu a i nova u svemu vezano za trudnocu😊. Trudna sam 28 tjedana,djevojcica na putu. Htjela sam pitati sve mame ili buduce mame koje su bolje informirane nego ja u vezi caja od malinovog lista( kao pomaze u otvaranju i brzi je porod) neznam od kad ga je najbolje poceti piti ( citala sam negdje ili gledala ne sjecam se tocno u 33tt). Takoder sam zeljela pitati za one poznate uloske za postorodajni oporavak od aloa vere i pokusavala sam googlati da li se mogu odma poslije poroda koristit ili treba pricekati,i koliko to treba drzati (da li cekati da se “otopi” ili jednostavno promjeniti kad je pun?). Nova sam u svemu i pokusavam svaki savjet i svaku informaciju iskoristit najbolje tako da ako ko ima iskustva sa ovim ili informaciju voljela bi da naucim😊. Hvalaa!❤


    Što se tiče čaja lista maline ja sam ti ga pila, mislim da sam krenula mjesec dana prije poroda cca, možda i malo prije i evo ja sam se ko prvorotkinja baš brzo otvarala, u roku od 5,6 sati sam bila skroz otvorena al onda je bed bilo što sam se zapravo prebrzo otvorila pa sam morala čekati da beba udje u porođajni kanal, jer je tijelo bilo spremno a beba nije stigla gdje treba da se rodi 🤣sad jel čaj tome pridonio, ne znam. Vjerujem da je jer sam u bolnicu došla i bila već 4 cm otvorena a tek u autu su krenuli trudovi, išla zbog curenja plodne vode. Svakako bi ga opet pila u drugoj trudnoći. 😄👌
    Za ove uloske ti ne znam, ja nisam koristila niti sam nešto osjetila šavove, imala sam dva mala šava i brzo su zacijelila,  nije bilo potrebe za tim, niti su me pekli. 

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Crazypeach

    Crazypeach

    Broj poruka: 379

    Prijavi adminu

    Laryy i ja sam pila čaj od maline. Čak smo neko vrijeme i pisale o čaju ovdje na forumu… mislim da sam krenula piti u 35-om tjednu,tako negdje,možda čak i kasnije. Drugorotkinja sam. Nije mi drugo trajao porod,od nekih 2 ili pola 3 popodne do 8 navečer. Došla sam u rađaonu otvorena 4 cm s time da mi nisu trudovi nisu bili baš nešto jaki,ali otišla sam reda radi pa su me zadržali. Nakon nekog vremena je sve ostalo na istom,nisam se baš otvarala pa su mi dali drip ali sve u svemu bilo je u redu. Isto ne znam jel zbog čaja maline,ali ja bi svakako i u sljedećoj trudnoći pila. Za uloške ne znam,nisam čula.

  • annylto

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozz mame, nova sam ovdje. Moj bebač puni godinu početkom 6 mjeseca. Nisam uspjela naći temu o kraju porodiljnog ili nisam dobro tražila pa se ispričavam ako sam pogriješila. Zanima me što moram napraviti kad prođe godina, javiti se u hzzo ili? I dali mogu upisati tu godinu u radni staž? Inače sam nezaposlena.

  • Avatar Crazypeach

    Crazypeach

    Broj poruka: 379

    Prijavi adminu

    Bok cure,mi za 3 dana imamo 11 mjeseci. Prije par mjeseci,ne znam koliko točno spavanje mu se drastično promijenilo-ali na gore…. ide dosta kasno navečer spavati,to nam je rutina od kad se rodio. U 9 i 15,9 i 20. Koliko čujem neka djeca već oko 8 idu spavati. Do sada je to dobro funkcioniralo. Unazad možda 3 mjeseca počeo se jako rano buditi. Maksimalno mu spavanje je do pola 7 ujutro. Da se budi u 8 ne bi se žalila,to je ok. Ili barem u pola 8. Neke noći se probudi i za jelo,oko 2 ili 3 ujutro;i onda je u 6 već budan. Ta kombinacija mi bude najgora Ovu noć se probudio u pola 3,čak nije niti pojeo cijelu flašicu da bi se u 5 i 10 probudio!!!!!  Vani je svitalo,nije se još ni razdanilo. Čini mi se da se svako jutro sve ranijr i ranije budi. Ima dva spavanja preko dana,ponekad odspava po sat,2 što je u redu,drugo mu je obično kraće,oko pola sata do 40 min. Ali ovo po noći… da ga stavim spavati u 8 navečer kad bi se onda probudio tek…u 3 ujutro? znam da će se to promijeniti kada krene u vrtić,ali do toga vremena ima još vremena. 

  • Tinchy300

    Broj poruka: 141

    Prijavi adminu

    Crazypeach

    Bok cure,mi za 3 dana imamo 11 mjeseci. Prije par mjeseci,ne znam koliko točno spavanje mu se drastično promijenilo-ali na gore…. ide dosta kasno navečer spavati,to nam je rutina od kad se rodio. U 9 i 15,9 i 20. Koliko čujem neka djeca već oko 8 idu spavati. Do sada je to dobro funkcioniralo. Unazad možda 3 mjeseca počeo se jako rano buditi. Maksimalno mu spavanje je do pola 7 ujutro. Da se budi u 8 ne bi se žalila,to je ok. Ili barem u pola 8. Neke noći se probudi i za jelo,oko 2 ili 3 ujutro;i onda je u 6 već budan. Ta kombinacija mi bude najgora Ovu noć se probudio u pola 3,čak nije niti pojeo cijelu flašicu da bi se u 5 i 10 probudio!!!!!Vani je svitalo,nije se još ni razdanilo. Čini mi se da se svako jutro sve ranijr i ranije budi. Ima dva spavanja preko dana,ponekad odspava po sat,2 što je u redu,drugo mu je obično kraće,oko pola sata do 40 min. Ali ovo po noći… da ga stavim spavati u 8 navečer kad bi se onda probudio tek…u 3 ujutro?znam da će se to promijeniti kada krene u vrtić,ali do toga vremena ima još vremena.


    A da mozda izbacis jedno spavanje. Mozda se onda promjeni spavanje preko noci

  • sunchica555

    Broj poruka: 278

    Prijavi adminu

    Crazypeach

    Bok cure,mi za 3 dana imamo 11 mjeseci. Prije par mjeseci,ne znam koliko točno spavanje mu se drastično promijenilo-ali na gore…. ide dosta kasno navečer spavati,to nam je rutina od kad se rodio. U 9 i 15,9 i 20. Koliko čujem neka djeca već oko 8 idu spavati. Do sada je to dobro funkcioniralo. Unazad možda 3 mjeseca počeo se jako rano buditi. Maksimalno mu spavanje je do pola 7 ujutro. Da se budi u 8 ne bi se žalila,to je ok. Ili barem u pola 8. Neke noći se probudi i za jelo,oko 2 ili 3 ujutro;i onda je u 6 već budan. Ta kombinacija mi bude najgora Ovu noć se probudio u pola 3,čak nije niti pojeo cijelu flašicu da bi se u 5 i 10 probudio!!!!!Vani je svitalo,nije se još ni razdanilo. Čini mi se da se svako jutro sve ranijr i ranije budi. Ima dva spavanja preko dana,ponekad odspava po sat,2 što je u redu,drugo mu je obično kraće,oko pola sata do 40 min. Ali ovo po noći… da ga stavim spavati u 8 navečer kad bi se onda probudio tek…u 3 ujutro?znam da će se to promijeniti kada krene u vrtić,ali do toga vremena ima još vremena.


    Moja ti je mala ranoranioc od rođenja, ide spavati izmedju 19 i 20h. Prije dok se sat nije promijenio je to bilo izmedju 18 i 19h, čak kad smo ju znali zadržavati pa da ide spavat npr u 21h ona bi opet rano ustala pa mi onda bolje ovako, barem muž i ja imamo vecer za sebe. Po noći traži jednom cicu oko ponoći i onda ujutro oko 5h. To su nam i zadnja dojenja jer super jede kašice I ima već tri obroka čak i poneki medjuobrok nekad. Nekad mi uspije da ju tad uspijem opet s cickom ununat i zaspi dalje (jutros mi je recimo uspjelo i spavala je do 8) što je za nju pravo čudo. Kad odspava do 7,8 imamo samo dva dnevna spavanja, jedno od oko 2 h, drugo oko 1 h, ako se probudi oko 5h treba joj još jedno spavanje. Ja se već i naviknula na to,  nekad mi je i ok jer puno toga obavim kad spava tri puta a ja se već razbudim u 5h😄🤣. Proći će i to. Moja ima samo dva zuba koja je dobila s 5 i pol mjeseci, za tjedan dana će 10 mjeseci i sve joj natečeno, mislim da će izlaziti kao gljive poslije kiše kad krenu, vidjet cemo kako će spavati nakon toga, al i ja sam inače ranoranioc pa mi to tolko teško ne pada. 
    Probaj i ti to jutarnje budjenje tretirat kao nocno pa ga uspavat, eto meni nekad uspije nekad ne, nekad puna energije pokazuje prstom po sobi na stvari i igrala bi se🤣👌

    [tickerfactory.com]

  • Tinchy300

    Broj poruka: 141

    Prijavi adminu

    annylto

    Pozz mame, nova sam ovdje. Moj bebač puni godinu početkom 6 mjeseca. Nisam uspjela naći temu o kraju porodiljnog ili nisam dobro tražila pa se ispričavam ako sam pogriješila. Zanima me što moram napraviti kad prođe godina, javiti se u hzzo ili? I dali mogu upisati tu godinu u radni staž? Inače sam nezaposlena.


    Pozdrav, iskreno ne znam. Jesi probala nazvati HZZO i njih pitati

  • Avatar Atina25

    Atina25

    Broj poruka: 1001

    Prijavi adminu

    Dan curee
    Evo da se i mi malo javimo 🤗
    Mi smo super pročitala sam unazad par stranica vidim da nas svih muče iste stvari. Kod nas je stvarno sve super, taako mi je dobro sad kako je ona svjesna da se njih dva uspiju zaigrati baš mi ih je lijepo gledati.
    Netko je pisao da mu je starije dijete pokupilo koze e pa mi smo možda jedini koji nisu dobili u vrtiću a ja sam baš htijela da ih odmah oboje riješim dok sam kod kuće ali ništa 🤷
    Lucija voli puno jesti krute hrane tako da imamo još 2 dojenja na dan,ono pred spavanje i jednom u noći. Nadam se da ćemo i to riješiti do godine dana ili malo nakon uglavnom prije mog povratka na posao.
    Meni ona hoda uz namještaj i pušta se onako stoji sama na par sekundi ali je pre sigurna u sebe tako da često pada i stalno je moram gledati inače mi je kaos,penje se posvuda i to mi baš stvara stres. Sin mi je baš bio oprezan ne bi nešto radio ako ne može ona hoda pa se samo pusti stoji pa se udati ugl veselo😵‍💫
    MissR baš mi jer drago da si se javila,gdje radiš da si već krenula? Za malenoga ne brini svako ima svoj tempo 🤗
    Sunčica moja ti je isto ispljunila 100x to AD mlijeko više bi ne pokušavam🤣 prođe eventualno u kašice ako uvalim🤦
    Mi imamo upise sad u jaslice i dobiti ćemo jer idemo u privatne, ljeto ćemo se nekako skrpati pa kraj 8 ili početak 9 prilagodba
    Počelo je i planiranje rođendana i u šoku sam kako je brzo porasla 😭🥺 čitam početak teme i ne vjerujem 🤍

    12.10 UZV ♥️ kuca (CRL 0.98 cm) 😍 7tt
    02.11 CRL 2.83 cm ♥️😍 sve super ✅
    11.11 miny anomaly ✅
    02.12,20.12 Raste curka 💖
    ❤ It's a Girl ❤ Panorama ✅
    07.01.2022 Anomaly scan - sve uredno 🙏
    [lilypie.com]

  • Avatar Samoja6

    Samoja6

    Broj poruka: 968

    Prijavi adminu

    Evo i nas… Nemogu vjerovati da će uskoro godinu dana!!!!
    Također, što je stariji to su noći gore!
    Kad god da zaspe oko 2 ujutro eto ga! Dam mu bočicu, vratim u krevetić, ali otkad se počeo dizati na noge, ponovno stavljanje u krevetić je noćna mora!!!!
    Ma niti ga ne legnem on je već na nogama, a spava mu se… Onda imamo borbu, pa ga stavim pored sebe, nekad zaspe-nekad ne… Neki dan smo bili budni od 2-6 ujutro!
    Nevjerojatno je da čim oči otvori on je na nogama!!!! Puže brzinom tolikom da ja pored njega šetam i ne trebam se osvrtati, on je tu! I nema nikakvih problema s tim da se digne i samo se okrene i pusti! 🤣🤣 Normalno da tresne! 
    Imamo 3 obroka, lijepo jede, umara se, ali spavanje je očaj…

    23.11.20- missed ab (😢✨) 9 tt
    Vrkuta (kad se sjetim 😅)
    Folacin
    Brisevi - 👍👌
    Papa - 👌👍
    Brisevi 2/2022 - 👌
    💙💙💙💙👣🎉
    1.6. 2022. Baby B

  • sunchica555

    Broj poruka: 278

    Prijavi adminu


    Atina25 baš su nam slične curke i tvoja samo krutoja se isto nadam da će sama izbaciti ova dojenja, jer je zapravo i sama ostala izbacila, nekako je bas prirodno išlo. Čak ovo ujutro nešto bezveze jede, samo to u 1h je aktivno cicanje. 
    Ma i ja sam odustala od AD, mozda ce za koji mjesec bolje proc kravlje koje nije slatko. Od tih kombinacija s mlijekom mi jedino hoće neke mullerove kašice griz i mlijeko u prahu. 
    Da. Baš smo daleko odjurili s temom, od trudnoće do bebinih prvih rodjendana 😃😃.

    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.