Ljetne Bebe 2022 🌞🌊🤱🏻

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Crazypeach

    Crazypeach

    Broj poruka: 387

    Prijavi adminu

    Hvala  Ove godine su upisi išli preko interneta pa smo popunjavali neki obrazac;bilo je stvarno svakakih pitanja. U kojem tjednu sam rodila,kakav je porod bio,jel bilo kakvih komplikacija,koliko je bio dug i težak pri porodu. Onda mislim da je bilo pitanje kad se počeo smiješiti i posjedati sam. Je li dojen,;sisa li još uvijek…. ma svašta baš; kakvi su rituali kod hranjenja,što voli jesti što ne voli. Ima li neku igračku koja mu je kao utjeha;kako se uspavljuje,koliko po danu spava…je li alergičan… bilo je i pitanja za roditelje vrtičke dobi npr. jesmo li primjetili da dijete ima nekakav talent ili da se.u nečemu razlikuje od druge djece… mislim (ali nisam 100%sigurna)da zovu samo one koji su upali u vrtić. Na razgovor smo došli s malenim i bili možda 10 min. Morali smo donjeti potvrdu pedijatrice i knjižicu imunizacije.  A joj; kako to da selite opet u tako kratkom periodu (ako pitanje nije preosobno)? Svaka čast,treba to izdržat i imati puno snage . Kakva je šesta bolest? Čula sam za petu

  • sunchica555

    Broj poruka: 287

    Prijavi adminu

    Crazypeach
    Sretan prvi rockas 😀😀
    Mislim da u Zgu zovu sve na razgovor pa tek kad izađe konačna lista sa sifrom se vidi tko je upao a tko nije. 

    I moja ti je bila tak cendrava nakon što smo došli iz njemačke, naucila na ruke i kad smo se vratili samo se htjela nosit, al sam ju nekako vratila na “tvornicke” postavke, preteska je da ju okolo nosim. Malo ju i pustim da place ili zainteresiram s necim pa smo dosli na staro malo po malo. Al evo recimo sama ne želi biti tako da kad je budna malo toga i radim po kući, samo osnovno, al dobro mi spava po danu pa stvarno sve stignem kad ona spava. Ja mojoj isto već dajem za ručak sve ko naše, bez soki i vegete, tu i tamo kasu ako mi jedemo nešto što ona ne smije. Za doručak joj napravim kasu jer mi jednostavnije a i fino joj je (voće i žitarice).

    [tickerfactory.com]

  • Tinchy300

    Broj poruka: 152

    Prijavi adminu

    Ma nije preosobno pitanje. Prodali smo stan pa smo morali izaci iz njega, a nas novi stan nije jos bio gotov pa smo privremeno kod frenda. U subotu se selimo u Novi ZG. Popunila sam prijavu za vrtic al nas nitko niie zvao. Zato pitam. Mozda bude, a mozda i ne. Koliko je vremena proslo od kad si predala prijavu do poziva?
    Sesta bolest ti je 3 dana visoka temp i onda temp prestaje i dolazi osip po tijelu.
    Ona bas sad nis ne jede. Ubija me to. Nadam se da ce uskoro proci da je to sve od bolesti i zubica.

  • Avatar Crazypeach

    Crazypeach

    Broj poruka: 387

    Prijavi adminu

    Sunchica hvala  Tinchy poslali smo prijavu 11.6. i bili pozvani jučer. Pitanje do kad traju upisi;zovu nakon što se svi prijave,možda zato. Ako je prijava poslana putem interneta možda imaju takav sustav da ne mogu niti vidjeti prijave,sve dok ne prođu upisi. Joj znam da te ubija,i mene ubija kad ne želi jesti. Pogotovo zato što znam da će se gospodin onda probuditi po noći i tražiti. Sjetila sam se još nekih pitanja: s kim dijete provodi najviše vremena,jel se teško odvaja,koliko je dijete najduže bilo razdvojeno od roditelja, ima li braće/sestara,je li u doticaju s drugom djecom,ako da kako se ponaša kada je s drugima; pokušava li se uključiti u igru ili s oprezom promatra. 

  • Tinchy300

    Broj poruka: 152

    Prijavi adminu

    Crazypeach

    Sunchica hvalaTinchyposlali smo prijavu 11.6. i bili pozvani jučer. Pitanje do kad traju upisi;zovu nakon što se svi prijave,možda zato. Ako je prijava poslana putem interneta možda imaju takav sustav da ne mogu niti vidjeti prijave,sve dok ne prođu upisi. Joj znam da te ubija,i mene ubija kad ne želi jesti. Pogotovo zato što znam da će se gospodin onda probuditi po noći i tražiti. Sjetila sam se još nekih pitanja: s kim dijete provodi najviše vremena,jel se teško odvaja,koliko je dijete najduže bilo razdvojeno od roditelja, ima li braće/sestara,je li u doticaju s drugom djecom,ako da kako se ponaša kada je s drugima; pokušava li se uključiti u igru ili s oprezom promatra.


    Mislim meni su to tako glupa pitanja. Ima 10 mjeseci. Ne znam tocno za sto bi bila nadarena :) niti bilo kako bi se igrala sa starijom djecom. Ona vecinom promatra :). 

  • Avatar Crazypeach

    Crazypeach

    Broj poruka: 387

    Prijavi adminu

    Bila su još gluplja;muž i ja nismo mogli vjerovati. Kao nešto u smislu da navedemo rituale prilikom hranjenja. Onda je muž napisao da žrtvujemo janje;ali je naravno obrisao i taj smo dio ostavili praznim jer nije bilo obavezno. Ispunili smo samo obavezno. Ili pitanja kolko spava po danu i po koliko. Pa ne znam svaki dan je drugačiji. Nekad spava po 2 sata,čak 3 u komadu,a ponekad to prvo spavanje traje pola sata. 

  • Tinchy300

    Broj poruka: 152

    Prijavi adminu

    Crazypeach

    Bila su još gluplja;muž i ja nismo mogli vjerovati. Kao nešto u smislu da navedemo rituale prilikom hranjenja. Onda je muž napisao da žrtvujemo janje;ali je naravno obrisao i taj smo dio ostavili praznim jer nije bilo obavezno. Ispunili smo samo obavezno. Ili pitanja kolko spava po danu i po koliko. Pa ne znam svaki dan je drugačiji. Nekad spava po 2 sata,čak 3 u komadu,a ponekad to prvo spavanje traje pola sata.

    Pa bas to. I nama su spavanja drugacija svaki dan. Sve ovisi kad se probudi ujutro. Ma joj fakat uzas. Budemo vidjeli dal ce nas netko zvati :)

  • Eden

    Broj poruka: 202

    Prijavi adminu

    To je vjerojatno zato jer je isti upitnik i za ove malce i preskolce, iako im je mogao netko napravit dva - za jaslice i za vrtic barem. Rekao je moj muz da napisemo da mu dobro idu derivacije haha.
    Evo mi isto u iscekivanju poziva za razgovor, pitala sam u vrticu kad sam vodila starijeg pa su rekli da ce zvat tek kad zavrsi natjecaj i sve obrade, i da ove godine nece zvati svu djecu kao lani jer ce biti previse prijava, nego valjda samo ove koji ispunjavaju uvjete za upis. A npr kvart pored susjeda je danas vec isla, neke jos prosli tjedan, tako da ocito svaki vrtic ima svoju politiku (ZG).
    Inace za 2 dana ce 11mj, hoda uz namjestaj, ima 8 zubi, poceo je ljepse sam papat, jedino mu jos nisam bas previse nudila da sam jede sa zlicom, zgrabi ju kad mu ja nudim ali ne grabi sam iz tanjurica.
    Mene su prosli tj zvali da su mi odobrili produljenje, 4mj sam dobila, tako da mi je to taman do jeseni i do vrtica. Sad jos samo da vrtic dobijemo…

    2019 💙
    2022 💙
    2024 ❤️

    [tickerfactory.com]

  • Tinchy300

    Broj poruka: 152

    Prijavi adminu

    Eden Dada isti je upitnik. Slazem se da su mogli razdvojiti za male i one malo vece :). Derivacije i integrali. I malo programira u slobodno vrijeme hahahaha.
    Moja ima 10mj i ne jede sa zlicom. Kad uzme u ruku baci na pod, a ne stavi hranu u usta tj. razbacuje ju okolo. Valjda je to normalno. Mislim da malo kasnim sa time tj da sam joj prije trebala dati da jede sama 🤨.

  • sunchica555

    Broj poruka: 287

    Prijavi adminu

    Moja zadnjih dana kao nešto pokušava,al nisam se ni ja previše trudila davat, sad ću ju po ljeti ucit kad će biti samo u pelenama pa neka se prlja😅🤣.

    Evo ja sam provjerila za svoj vrtic (isto grad zagreb) i rečeno je da jaslicku dob uglavnom i neće zvat jer je ogromna navala, da zovu djecu vrtićke dobi i to uglavnom ako je netko naveo neku problematiku pa da vide dijete uzivo i svrstaju ga po njihovoj procjeni u određenu grupu ( ako dijete ima nekih problema u razvoju). Kaže da možemo upasti i da uopće nismo bili na razgovoru (ako oni procjene da ne treba razgovor) a možemo i biti na razgovoru a ne upasti i da razgovor nije kriterij. Vidjet ćemo sad, uglavnom zazeljela je sreću i rekla da je navala veća nego ikad😄. Eto, valjda svaki vrtic ima neku svoju politiku, al nemojte se obeshrabrit i ako ne pozovu na razgovor 

    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.