Depresija u trudnoći

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • LOLY123

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    LOLY123

    Ja sam takodjer od 14.tjedna do kraja trudnoce bila na antidepresivu + diazepam po potrebi. Bebi je sada 9 mjeseci i sve je u redu s njom unatoc terapiji. Cak je i dosta naprednija za svoju dob, rijeci su pedijatra da joj je motorika vrhunska i jako joj malo nedostaje da pocne samostalno hodati. Moja trudnoca je i uz terapiju bila bas teska. Tjeskoba je bila bas uzasna. I bas tako dan po dan treba ici,malim koracima. Kad sam rodila zaista mi je laknulo. Zelim ohrabriti sve buduce mamice koje ne mogu bez terapije. Samo slusajte svog psihijatra i bit ce sve dobro. 


    Loly

  • Avatar marta96

    marta96

    Broj poruka: 1131

    Prijavi adminu

    Hej vhre, nije bas aktivna tema, ali nadam se da ću dobiti neki savjet,
    Prije nekuh 2 god malo više imala sam jednu “prijateljicu” koja mi je za svaku glupost dijagnosticirala neke bolesti, a ja inače paničar.. Ostala trudna, imala spontani i onda je sve krenulo, fizički simptomi, vrtnje, mutnina u glavi, panike.. Ostala trudna za 2mj, na početku hematom, krvarenje, mirovanje.. Povišen tlak koji je eskalirao nakon poroda i onda sam dobila terapiju, preskakanje srca, panike da ne dobijem srčani… Beba je dojila do 14 mj i iako sam odlazila kod svoje dr i tražila pomoć samo je govorila to je stres… I sad smo tu gdje jesmo. Imala sam opet spontani u 9mj,a sad sam opet trudna 7tt neppanirano, ali bitno da je sve ok. Prije 2mj obavila mr mozga, tilt za srce, nosila holter ekg, uzv srca, pregled ravnoteže (sve me uputila neurologica zbog fizičkih smetnji) svi nalazi uredni. U petak imam jos psihološko testiranje, znam da me muči anksioznost na najjače i strah me svakog dana i ustajanja iz kreveta zbog tih fizičkih smetnji, doslovno ne volim više izlaziti iz kuće 😭 psihijatrica mi je rekla da nebi uvodila lijekove u trudnoći, eventualno diazepam po potrebi, no ja taj normabel od 2mg i ne osjetim. Evo ako mi možete dati kakav savjet, iskustvo bilo bi mi lakše, sad me jos i hormoni, mučnine, umor i sve.. I sve mi pojača anksioznost 🥺

    👩‍🦰 28g
    🧔33g

    06/2021 👼💔
    27.09. ‘21➕ ❤️
    5+4 07.10 Beta = 7901
    It’s a girl❤️ 08.06.2022. 🤱🍀

    22. 9.'23 👼💔
    [tickerfactory.com]

  • LOLY123

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Mozda da pokusas sa psihoterapijom. Pokusati i etericna ulja koja umiruju zivcani sustav. Izaci vani unatoc tome sto ti se ne da,redovite setnje,molitva… pokusati sto duze biti bez terapije barem prvo tromjesecje. Ako unatoc svemu navedenom stanje bude islo ka losijem potraziti misljenje drugog pa i treceg psihijatra. Ja sam prvu trudnocu  uspjela izgurati citavu bez terapije, drugu jedva do 14.tjedna i onda mi je uvedena terapija, mirtazapin +apaurin pp. Ja sam inzistirala na terapiji jer je bilo neppdnosljivo. Dalje nije islo nikako bez terapije. Sretno

    Loly

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.