Depresija u trudnoći

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Una88

    Una88

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Trudnica33

    Una88Pozdrav drage moje, ja sam nova na forumu a muku mucim sa anksiozno depresivnim poremecajem, pijem Seroksat unazad 10 godina, imam 33 godine uskoro 34. Razmisljam o planiranju trudnoce, imam strahove od nje, bojim se da ne poludim kad me dodatno hormoni udare, a trazim i psihoterapeuta za pripremu. Iscitacu forum, bojim se lijekova u trudnoci ali ja bez njih ne mogu. Nadam se da cemo se druziti.

    Bok Una :-). Ako te tješi, ja se borim sa bipolarnim 10 godina. Sad sam u 13.tjednu trudnoće, samo na 1.normabelu od 5mg. Mogu do 3 popit. A sad od 12.tjedna nakon sta je formirana posteljica mogu se i drugi ljekovi…Bilo je potrebno da maknem glavnu terapiju, al stvarno nisam osjetila. Mislila sam no way, al evo. Bez problema. Navodno beba cuva mamu :-)

    Drago mi je da tako uspijevas .
    Meni je psihijatar rekao da je seroksat bezbjedan ali ja sam čitala da nije i ne vjerujem da je bezbjedan. Sada trazim drugog bitno mi je da nadjem nekoga za razgovore, ta podrska mi je jako bitna. Ranije sam isla na psihoanaliticku psihoterapiju. Kasnije probala KBT bila mi je povrsna i bez rezultata pa sad tragam za nekim pravcem mozda gestalt, jer dosta imam programa i iz djetinjstva.
    Koliko sam shvatila citajuci forum, trudnice koriste najcesce zoloft i normabel, to je antidepresiv i ovo je anksiolitik. 

  • Avatar Una88

    Una88

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Izvinjavam se na duplom postu. Kako ste vi saopstile partneru, muzu da pijete lijekove? Ja sam rekla da imam probleme sa anksioznoscu ali nisam rekla za AD. I strah me kako ce reagovati narocito ako ih budem pila i u trudnoci, osjecam se kao poremecena zbog toga.

  • Mina09

    Broj poruka: 58

    Prijavi adminu

    Nemoj da te bude niti strah niti stid zbog toga, žene piju mnogo jaču terapiju u trudnoci recimo za štitnjaču ili nešto slično . Reci da su ti lijekovi potrebni da bi sve bilo OK i da bi normalno funkcionirala jednostavno si suviše emocionalno preosjetljiva, kao sto sam i sama . Ja sam pila AD Al sam se izliječila unazad cc godinu dana, Al otkako sam u trudnoci hormoni su mi podivljali skroz , imam epizode depresivne i anksiozne te mi je psiholog preporučio Bachove kapi, pa vidjet ćemo kako djeluju . Šaljem ti puno ljubavi i razumijevanja 💜💜

  • Avatar Una88

    Una88

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Hvala draga Mina 

  • Bbebach

    Broj poruka: 136

    Prijavi adminu

    Jutro cure! Jedva sam našla ovu temu, a nedavno sam vidjela da ste na njoj pisale… Nisam znala dali da se javim jer nije osobno iskustvo,ali odlučila sam podijeliti. Naime, ajmo reći poznanica je dugo bila u depresiji, dugo pila ljekovem dosta se udebljala, u 7 mj trudnoće saznala da je trudna, a bila je na terapiji višegodišnjoj- nedavno rodila zdravo dijete. Čuda se dešavaju! Rijetka su, ali kada bi svi skupili priče na jednom mjestu bilo bi svega uistinu.
    Zato samo naprijed, ako vam treba savjet,lijek,zbilja najbolje otić privatno ako možete kod psih.,jer će odvojiti više vremena za vas. Budite dobro!

  • Mina09

    Broj poruka: 58

    Prijavi adminu

    Zenice gdje ste, kako ste ? Kako vi idete kroz trudnoću s anksiozno depresivnim epizodama ?❤️

  • Cruellica

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Drage žene, majke, kraljice!

    Prvi put sam trudna i uvijek sam taj trenutak plusića na testu zamišljala kao neki magičan trenutak pun sreće i suza radosnica a kod mene kaos. Tjedan dana anksioznosti, preispitivanja i svega samo ne dobrih emocija. Imam predivnog partnera, riješeno nam je sve što se tiče financija ali moja prva reakcija bila je kao da mi je netki trenutno oduzeo slobodu. Osjećam se ko da sam izdala samu sebe jer umjesto da upijam takav dar, razmisljam toliko negativno i ponasam se ko da se nekom drugom to desava. Da li se itko susreo s ovakvim problemom?
     

  • Mina09

    Broj poruka: 58

    Prijavi adminu

    Draga @Cruellice, sve je to sasvim normalno, mi u trudnoci će suočavamo s tako velikom navalom hormona koji nam poremete sve, pa i način reagiranja na emocije i situacije. Ista mi je situacija, druga trudnoća, uredna hvala Bogu, muzic divan, materijalno osigurani, kćerkica oduševljena bebom na putu, Al ja se evo čitavu trudnoću vučem kao “prebijena mačka” smišljam u glavi najgore moguće scenarije Itd. Ti se samo zdravo hrani, čuvaj sebe i bebici, sto vise kretanja dok nije vruće, i pricaj s nekim, jer najgore je sve držati u sebi ❤️ Kad ti zagusti piši ovdje na forumu, tu smo jedna za drugu 🥰

  • Laki2015

    Broj poruka: 16

    Prijavi adminu

    Da li ima jos nekoga na temi?

  • regica123

    Broj poruka: 490

    Prijavi adminu

    Laki2015

    Da li ima jos nekoga na temi?


    Mozemo je otvorit. Meni je doduse vise neka depresija jer zbog hematoma u trudnoci lezim vec 5 tjedana kuci pa je i normalno da sam psihicki lose, ali svakako mislim da je ovo tema koja je jako vazna i treba ostati aktivna.
    Kako si ti?

    👩🏻28❤🧔🏻32
    Stigla nam malena curica❤

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.