Depresija u trudnoći

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • ninatk

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Bokić curke u prvoj trudnoći sam, moram roditi 23.2.2020. 

    Ne znam zasto ali u posljednje vrijeme se borim sa nekom vrstom depresije, imam samk crne misli, osjecam se lose, razmisljam sve lose i placem bez razloga, muz me ne razumije ali ni ja sama sebe zasto a volim svoju bebicu i jedva cekam da dođe ali ne znam zasto sam takva. Dali ste vi imale takve probleme ili jel ima neko savjet kako da se izborim s tim, dobila sam normabele za smirenje radi visokog tlaka al antidepresive nebi htjela koristiti jel nisu bas dobri za bebicu 😕

  • Nera20

    Broj poruka: 638

    Prijavi adminu

    Drage mame!
    Ja imam jos 4tj do poroda… Od 25tj sam anksiozna i depresivna, pocelo je sa 2 panicna napadaja i nastavilo se kroz anksioznost i depresiju… Jedno vrijeme sam pila normabel da me smiri kad bi bila previse uznemirena ili ne bih mogla zaspati. Sada zadnje vrijeme spavam ok, nisam toliko uznemirena ali jos uvijek osjecam da to nisam ja. Tokom dana osjetim pritisak tjeskobe.. Dode pa prode… Sve mi je tesko i nista me posebno ne veseli… Cesto mi se place jer ne znam sta ce biti samnom nakon poroda i da li cu ikad vise biti ona stara. Da li se netko osjecao slicno i kako je bilo nakon poroda? 

  • Nera20

    Broj poruka: 638

    Prijavi adminu

    ninatk

    Bokić curke u prvoj trudnoći sam, moram roditi 23.2.2020.

    Ne znam zasto ali u posljednje vrijeme se borim sa nekom vrstom depresije, imam samk crne misli, osjecam se lose, razmisljam sve lose i placem bez razloga, muz me ne razumije ali ni ja sama sebe zasto a volim svoju bebicu i jedva cekam da dođe ali ne znam zasto sam takva. Dali ste vi imale takve probleme ili jel ima neko savjet kako da se izborim s tim, dobila sam normabele za smirenje radi visokog tlaka al antidepresive nebi htjela koristiti jel nisu bas dobri za bebicu 😕


    Normabeli se piju i tokom cijele trudnuce kada je trudnica na odrzavanju.. Ako vam pomazu,bolje popiti nego trpiti takvo stanje.. Moje iskustvo je da sam ih pila dok mi se stanje nije smirilo.. Sad je nesto bolje, ali jos to nije to.. 

  • lola777

    Broj poruka: 823

    Prijavi adminu

    Margita0407

    Drage mame!
    Ja imam jos 4tj do poroda… Od 25tj sam anksiozna i depresivna, pocelo je sa 2 panicna napadaja i nastavilo se kroz anksioznost i depresiju… Jedno vrijeme sam pila normabel da me smiri kad bi bila previse uznemirena ili ne bih mogla zaspati. Sada zadnje vrijeme spavam ok, nisam toliko uznemirena ali jos uvijek osjecam da to nisam ja. Tokom dana osjetim pritisak tjeskobe.. Dode pa prode… Sve mi je tesko i nista me posebno ne veseli… Cesto mi se place jer ne znam sta ce biti samnom nakon poroda i da li cu ikad vise biti ona stara. Da li se netko osjecao slicno i kako je bilo nakon poroda?

    Oprosti na pitanju, ali koliko si Normabela uzimala i koliko dugo
    Prije 3 tj. sam osjetila prve znakove depresije i anksioznosti u trudnoci. Stalna zabrinutost i strah, nedostatak veselja. Inace sam sklona tome.
    Dali ti je to prvi doticaj sa depresijom, jesi se javila lijecniku i popricala s njim o tim osjecajima.
    Ono sto ja nastojim prihvatiti i objasniti drugima je to da nisam ja kriva za to stanje, da nije dovoljno reci trgni se, pogledaj sta sve imas u zivotu lijepo. Kriva je kemija u mozgu. Isto kako netko pije tablete za secer, za stitnjacu ili neke druge bolesti, postoje i antidepresivi koji ce regulirati tu kemiju. Nije ih se lako odluciti piti u trudnoci, ali ne lijecena depresija je puno teza komplikacija za tebe i bebu. Moras funkcionirati radi sebe i bebe, cuvaj se postporodjajne depresije. Ako mozes izdrzat do poroda bez tableta, izdrzi, ali ako vidis da tones sve dublje odluci se i pocni. Djetetu treba stabilna majka sa ili bez tableta.

    23.05.2020. - stiglo nase drugo zlato!🙏💝💝

  • Nera20

    Broj poruka: 638

    Prijavi adminu

    Nakon 2 panicna i 5 dana ne spavanja sam isla kod dr i dobila normabele, pila sam ih po potrebi kad bi se osjecala bas grozno ili anksiozno sa pritiskom na prsima, 7mg bi popila i to bi me opustilo. Od 25tj do nekih 30tj sam ih pila svakih nekoliko dana.. Nakon toga mi se stanje popravilo tako da kad i osjetim pritisak ne trebam tablete.. Navecer zaspem ok… Jedino me eto brine hocu li biti ona stara nakon poroda ili ce se to pretvoriti u postporodajnu. Do sada nikad nisam imala doticaja sa tim stanjima. E da i krenuila sam na psihoterapiju isto 2puta mjesecno. 

  • lola777

    Broj poruka: 823

    Prijavi adminu

    Pozitivno je sta si krenila na psihoterapiju.Nemoj se sramiti toga sta osjecas.Kazu da nas anksiozne najvise ometa bas to razmisljanje sta i kako.Poslije poroda mozda nestane sve samo od sebe,ipak su to hormoni.A ako ne,uvijek postoji opcija s antidepresivima.Prati sama sebe i svoje osjecaje jer samu sebe najbolje poznajes i ako prepoznas promjenu na gore ne ustrucavaj se traziti pomoc pa makar u antidepresivima.Bitno je tvoje zdravlje da bi i bebi bilo dobro.

    23.05.2020. - stiglo nase drugo zlato!🙏💝💝

  • Nera20

    Broj poruka: 638

    Prijavi adminu

    Ti isto imas anskioznost? Dobila si je kroz trudnocu ili? 

  • lola777

    Broj poruka: 823

    Prijavi adminu

    Margita0407

    Ti isto imas anskioznost? Dobila si je kroz trudnocu ili?


    Da, imam anksioznost od prije, patila sam i od depresije pa znam o cemu govoris. U trudnoci i u stresnim situacijama mi se pogorsa jer u biti moj organizam tako reagira pogotovo ka mi je do necega jako stalo. Sad u trudnoci, tj. prije 20 tak dana mi se desilo nespavanje od 3 dana, pojacana anksioznost i vidjela sam da nisam dobro i da tako ne mogu.
    Dali si imala neki okidac koji je sve potaknuo?

    23.05.2020. - stiglo nase drugo zlato!🙏💝💝

  • Nera20

    Broj poruka: 638

    Prijavi adminu

    Ovo mi je 3.trudnoca,imam sina od 11 i kcer od 2ipo i taman smo uhvatili malo slobode i spavamo cijelu noc i onda mi se dogodila trudnoca i valjda sam burno reagirala na to u sebi, ali hormoni tokom trudnoce su to izbacili na van kroz anksioznost…tako ja to vidim. Sad mi je ok pomisao na jos jednu bebu i veselim se porodu da vise rodim haha brine me jedino misao povratka spavanja u spavacu sobu sa bebom jer ne spavam tamo od panicnih napada i ne spavanna u toj sobi.. Kad dode beba trebala bi tamo s njom… Bas mi je to nelagodan osjecaj(uz strah od postporodajne)…. Da li uzmas terapiju neku ili se boris sama? 

  • lola777

    Broj poruka: 823

    Prijavi adminu

    Margita0407

    Ovo mi je 3.trudnoca,imam sina od 11 i kcer od 2ipo i taman smo uhvatili malo slobode i spavamo cijelu noc i onda mi se dogodila trudnoca i valjda sam burno reagirala na to u sebi, ali hormoni tokom trudnoce su to izbacili na van kroz anksioznost…tako ja to vidim. Sad mi je ok pomisao na jos jednu bebu i veselim se porodu da vise rodim haha brine me jedino misao povratka spavanja u spavacu sobu sa bebom jer ne spavam tamo od panicnih napada i ne spavanna u toj sobi.. Kad dode beba trebala bi tamo s njom… Bas mi je to nelagodan osjecaj(uz strah od postporodajne)…. Da li uzmas terapiju neku ili se boris sama?

    Ja imam curicu od 6,5 god., s njom je bila ista stvar. Depresija i anksioznost uzrokovana mirovanjem u trudnoci, strah od otvaranja. Lezala 8 mj, isto bila na terapiji. Srce me bolilo zbog toga, ali hvala Bogu nije bilo problema s njom.Kad sam je rodila, sve je nestalo, sav strah, neizvjesnost. Ono osjecala sam se normalno. Zato ti kazem da nakon poroda moze biti sve drukcije. U ovoj trudnoci sam bila relativno dobro do 18 tj., ali cekanje rezultata Panorama, pa dali cu morati mirovati i sl me malo rastrojilo. Borila sam se sama,ali nisam uspjevala, morala sam nesto poduzeti jer se moram truditi zbog moje starije cure koja me posve osjeca i stalno bi me pitala zasto places, zasto se ne igramo. Nazalost morala sam poceti sa antidepresivom i Normabelom, ali se nadam da cu barem 1-2 mj. prije poroda maknuti lijekove. Svaki dan citam o lijekovima u trudnoci, ali moja psihologica je rekla da je ovo siguran antidepresiv u trudnoci.Nadam se i molim Boga da je.

    23.05.2020. - stiglo nase drugo zlato!🙏💝💝

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.