Depresija u trudnoći

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Sofia88

    Sofia88

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Hvala ti puno na odgovorima 

  • Saki123

    Broj poruka: 16

    Prijavi adminu

    Sofia88

    Hvala ti puno na odgovorima


    Nema na cemu 😘

  • Avatar CarpeDiem

    CarpeDiem

    Broj poruka: 224

    Prijavi adminu

    Saki123

    CarpeDiem

    Druga vazna stvar je da mozak funkcionira na principu asocijacije, pa tako akonste recimo prvi panicni napad bili pored vlaka na primjer mozak aitimatski prepoznaje vlak kao opasnost i vama se dogadja panični napad (iz čista mira što većinom imaju obicaj reći). Dakle ni to nije odjednom nego je mozak po principu asocijacije prepoznao opasnost aktivirao CNS, osjetio emociju, emocija uglavnom straha dala signal PNS i vi dozivljavate panicni napad… Trudila sam se da sto više pojednostavim i izbjegnem stručne izraze. Nadam se da sam pomogla 💪❤

    Izvinjavam se na dugom postu, morala sam ovako u djelovima jer drugačije nije mogao da se ucita komentar.

    Hvala usvakom slucaju ja sam inace panicar po prirodi ali pre 2 godine sam dozivela prvi pravi panicni napad i od tada imam anksiozni poremecaj stim sto u trudnoci nakon 23 nedelje trdunoce tako nesto pojavila se i depresija ali nosim se nakako svim tim poremecajima, nervozom, nesanicim… Valjda ce se stanje nakon porodjaja popraviti ili cu nacisto skrenuti i poludeti


    Nadam se da je depresija dijagnosticirana od strane strucne osobe. Ako jeste ona se vrlo uspješno liječi kombinacijom medikamenada i REBT terapije. Nekome treba manje, nekome više vremena, ali uglavnom neće ti se desiti ništa slično (nećeš poludjeti,  jedna od uobičajenih misli ansioznih osoba).
    Nadam se da si potrazila adekvatnu stručnu pomoć, jer ju depresija zahtjeva, a forum je samo još jedna ljepa olakšavajuća stvar kroz koju vidis da nisi sama i da postoji Xxx žena koje prolaze slično. 
    Vidim da pišeš ekavicu, pa ako si zainteresirana mogu da ti preporučim par psihologa ili psihijatra za koje sam sigurna da rade svoj posao. Preporuka da poduzmes nešto prije poroda. (Neozbiljno je očekivati da će se stari riješiti same od sebe kada se porodis) Tada će ti trebati puno snage, razuma, strpljenja i ljubavi partnera i bližnjih. Budi mi dobro

    [lilypie.com]
    PseudoHTML, UBBCode and BB Code

    [lilypie.com]

  • Avatar CarpeDiem

    CarpeDiem

    Broj poruka: 224

    Prijavi adminu

    CarpeDiem

    Saki123

    CarpeDiem

    Druga vazna stvar je da mozak funkcionira na principu asocijacije, pa tako akonste recimo prvi panicni napad bili pored vlaka na primjer mozak aitimatski prepoznaje vlak kao opasnost i vama se dogadja panični napad (iz čista mira što većinom imaju obicaj reći). Dakle ni to nije odjednom nego je mozak po principu asocijacije prepoznao opasnost aktivirao CNS, osjetio emociju, emocija uglavnom straha dala signal PNS i vi dozivljavate panicni napad… Trudila sam se da sto više pojednostavim i izbjegnem stručne izraze. Nadam se da sam pomogla 💪❤

    Izvinjavam se na dugom postu, morala sam ovako u djelovima jer drugačije nije mogao da se ucita komentar.

    Hvala usvakom slucaju ja sam inace panicar po prirodi ali pre 2 godine sam dozivela prvi pravi panicni napad i od tada imam anksiozni poremecaj stim sto u trudnoci nakon 23 nedelje trdunoce tako nesto pojavila se i depresija ali nosim se nakako svim tim poremecajima, nervozom, nesanicim… Valjda ce se stanje nakon porodjaja popraviti ili cu nacisto skrenuti i poludeti

    Nadam se da je depresija dijagnosticirana od strane strucne osobe. Ako jeste ona se vrlo uspješno liječi kombinacijom medikamenada i REBT terapije. Nekome treba manje, nekome više vremena, ali uglavnom neće ti se desiti ništa slično (nećeš poludjeti, jedna od uobičajenih misli ansioznih osoba).
    Nadam se da si potrazila adekvatnu stručnu pomoć, jer ju depresija zahtjeva, a forum je samo još jedna ljepa olakšavajuća stvar kroz koju vidis da nisi sama i da postoji Xxx žena koje prolaze slično.
    Vidim da pišeš ekavicu, pa ako si zainteresirana mogu da ti preporučim par psihologa ili psihijatra za koje sam sigurna da rade svoj posao. Preporuka da poduzmes nešto prije poroda. (Neozbiljno je očekivati da će se stari riješiti same od sebe kada se porodis) Tada će ti trebati puno snage, razuma, strpljenja i ljubavi partnera i bližnjih. Budi mi dobro


    Par psihologa ili psihijatra u Srbiji s kojima možeš da se vidis.(To sam izostavila oprosti)

    [lilypie.com]
    PseudoHTML, UBBCode and BB Code

    [lilypie.com]

  • Saki123

    Broj poruka: 16

    Prijavi adminu

    CarpeDiem

    Saki123

    CarpeDiem

    Druga vazna stvar je da mozak funkcionira na principu asocijacije, pa tako akonste recimo prvi panicni napad bili pored vlaka na primjer mozak aitimatski prepoznaje vlak kao opasnost i vama se dogadja panični napad (iz čista mira što većinom imaju obicaj reći). Dakle ni to nije odjednom nego je mozak po principu asocijacije prepoznao opasnost aktivirao CNS, osjetio emociju, emocija uglavnom straha dala signal PNS i vi dozivljavate panicni napad… Trudila sam se da sto više pojednostavim i izbjegnem stručne izraze. Nadam se da sam pomogla 💪❤

    Izvinjavam se na dugom postu, morala sam ovako u djelovima jer drugačije nije mogao da se ucita komentar.

    Hvala usvakom slucaju ja sam inace panicar po prirodi ali pre 2 godine sam dozivela prvi pravi panicni napad i od tada imam anksiozni poremecaj stim sto u trudnoci nakon 23 nedelje trdunoce tako nesto pojavila se i depresija ali nosim se nakako svim tim poremecajima, nervozom, nesanicim… Valjda ce se stanje nakon porodjaja popraviti ili cu nacisto skrenuti i poludeti

    Nadam se da je depresija dijagnosticirana od strane strucne osobe. Ako jeste ona se vrlo uspješno liječi kombinacijom medikamenada i REBT terapije. Nekome treba manje, nekome više vremena, ali uglavnom neće ti se desiti ništa slično (nećeš poludjeti, jedna od uobičajenih misli ansioznih osoba).
    Nadam se da si potrazila adekvatnu stručnu pomoć, jer ju depresija zahtjeva, a forum je samo još jedna ljepa olakšavajuća stvar kroz koju vidis da nisi sama i da postoji Xxx žena koje prolaze slično.
    Vidim da pišeš ekavicu, pa ako si zainteresirana mogu da ti preporučim par psihologa ili psihijatra za koje sam sigurna da rade svoj posao. Preporuka da poduzmes nešto prije poroda. (Neozbiljno je očekivati da će se stari riješiti same od sebe kada se porodis) Tada će ti trebati puno snage, razuma, strpljenja i ljubavi partnera i bližnjih. Budi mi dobro

    Cim sam uvidela da sam zapala u tesku depresiju odma sam zvala svog psihologa jer je to pojacalo moju anksioznost zbog toga jer sam sama pokusavala naci resenje na internetu.(a tamo sam uglavnom nailazila nema leka za depresiju, bices invalid celog zivota ili ubices se) Nakon 2 nedelje od tih jakih simptomi koje sam imala krenulo je nabolje. Psiholog mi je rekao da je to bila samo jedna depresivna epizoda zbog nagomilanog sresa plus hormoni u trudnoci itd. 

  • Saki123

    Broj poruka: 16

    Prijavi adminu

    A sto se tice preporuke psihologa hvala u svakom slucaju ali msm da je to trenitno neizvodljivo jer ja zivim trenutno u Svajcarskoj. A online psihoterapija mi nebi odgovarala jer mi je lakse kad pricam sa nekim uzivo 🙂

  • Avatar CarpeDiem

    CarpeDiem

    Broj poruka: 224

    Prijavi adminu

    Saki123

    A sto se tice preporuke psihologa hvala u svakom slucaju ali msm da je to trenitno neizvodljivo jer ja zivim trenutno u Svajcarskoj. A online psihoterapija mi nebi odgovarala jer mi je lakse kad pricam sa nekim uzivo 🙂


    Oprosti nisam znala da si u Ch, zbog ekavice sam mislila da si u Srbiji pa sam iz toga  razloga ponudila da te preusmjerim nekom kolegi tamo.
    Nadam se i želim  ti da budes dobro. Depresija jeste ozbiljna stvar i zahtjeva pomoć i liječenje ali nije nešto od čega ćeš biti emotivni invalid čitavog života ili nešto drugo… 
    Ima svoje epizode jaceg ili slabijeg intenziteta, ali ja se nadam da ćeš ti to prevazici uz dobrog  stručnjaka i da ću pročitati jednog dana tvoj post kako si se uspješno oporavila. 
    P.s online terapija nije najbolji izbor, ali ako je jedina mogućnost sada (zbog pandemije) pokušaj prevazici “to lakše mi je uživo” i samo kreni, vjeruj mi da će dati rezultate i tebi ogromno olaksanje. 💪

    [lilypie.com]
    PseudoHTML, UBBCode and BB Code

    [lilypie.com]

  • Saki123

    Broj poruka: 16

    Prijavi adminu

    CarpeDiem

    Saki123

    A sto se tice preporuke psihologa hvala u svakom slucaju ali msm da je to trenitno neizvodljivo jer ja zivim trenutno u Svajcarskoj. A online psihoterapija mi nebi odgovarala jer mi je lakse kad pricam sa nekim uzivo 🙂

    Oprosti nisam znala da si u Ch, zbog ekavice sam mislila da si u Srbiji pa sam iz toga razloga ponudila da te preusmjerim nekom kolegi tamo.
    Nadam se i želim ti da budes dobro. Depresija jeste ozbiljna stvar i zahtjeva pomoć i liječenje ali nije nešto od čega ćeš biti emotivni invalid čitavog života ili nešto drugo…
    Ima svoje epizode jaceg ili slabijeg intenziteta, ali ja se nadam da ćeš ti to prevazici uz dobrog stručnjaka i da ću pročitati jednog dana tvoj post kako si se uspješno oporavila.
    P.s online terapija nije najbolji izbor, ali ako je jedina mogućnost sada (zbog pandemije) pokušaj prevazici “to lakše mi je uživo” i samo kreni, vjeruj mi da će dati rezultate i tebi ogromno olaksanje. 💪


    Hvala Vam usvakom slucaju na podrsci. 🙂 I ja se iskreno nadam da cu uspeti sve ovo da prevazidjem. 

  • Avatar CarpeDiem

    CarpeDiem

    Broj poruka: 224

    Prijavi adminu

    Saki123

    CarpeDiem

    Saki123

    A sto se tice preporuke psihologa hvala u svakom slucaju ali msm da je to trenitno neizvodljivo jer ja zivim trenutno u Svajcarskoj. A online psihoterapija mi nebi odgovarala jer mi je lakse kad pricam sa nekim uzivo 🙂

    Oprosti nisam znala da si u Ch, zbog ekavice sam mislila da si u Srbiji pa sam iz toga razloga ponudila da te preusmjerim nekom kolegi tamo.
    Nadam se i želim ti da budes dobro. Depresija jeste ozbiljna stvar i zahtjeva pomoć i liječenje ali nije nešto od čega ćeš biti emotivni invalid čitavog života ili nešto drugo…
    Ima svoje epizode jaceg ili slabijeg intenziteta, ali ja se nadam da ćeš ti to prevazici uz dobrog stručnjaka i da ću pročitati jednog dana tvoj post kako si se uspješno oporavila.
    P.s online terapija nije najbolji izbor, ali ako je jedina mogućnost sada (zbog pandemije) pokušaj prevazici “to lakše mi je uživo” i samo kreni, vjeruj mi da će dati rezultate i tebi ogromno olaksanje. 💪

    Hvala Vam usvakom slucaju na podrsci. 🙂 I ja se iskreno nadam da cu uspeti sve ovo da , .


    Naravno da ćeš prevazici. Ne postavljaj sebi prevelike ciljeve, idi malim ali sigurnim koracima.
    Neće biti lako, trebat ćeš vremena, na putu prema oporavku imat ces uspona i padova ali sam gotovo sigurna da ćeš uspjeti. 
    Ti to možeš iako simptomi tvoje dijagnoze trenutno “ne misle” tako. 
    Nisi sama u ovome, ako ništa bar se javi ovde kada zagusti.🍀

    [lilypie.com]
    PseudoHTML, UBBCode and BB Code

    [lilypie.com]

  • _BubaMara_

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav drage mame i buduće mame!
    Zanima me jeli netko morao cijelu trudnoću piti normabel?
    Neplanirana trudnoća, a ja na terapiji zoloft +normabel 10 mg
    Zoloft sam uspjela odmah srezati nakon tjedan- dva (i to neznam kako ni odakle mi snaga) ali normabel sam morala postepeno smanjivati i eto me u 5 mj trudnoće sa svakodnevnim strahom sto ce biti, makar smo na svim pregledima bili super i iznad prosjeka i na 4D uvz, bebačica je živa, presisala svoju dob s težinom… Ali meni ne idu strahovi od stetnosti normabela iz glave. Probala sam prestat piti drugi dan sam imala nesvjestice i vrtoglavice citav dan… Molim vas ako je itko imao slična iskustva da se javi! Voljela bih skroz ukinuti normabel da mogu dojiti i jako se nadam da ce sa mojom curicom biti sve uredu,
    Hvala unaprijed

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.