Depresija u trudnoći

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Sfingaaa

    Sfingaaa

    Broj poruka: 46

    Prijavi adminu

    Wow….ja sam mislila da sam poprilično osamljena u svojim napadima panike i anskioznosti, i sada sasvim slučajno naletim na ovu temu. Drage cure, žene…budite hrabre i glavu gore! Voljela bih kada bi neke od vas podijelile kako se nosite sa tjeskobom osim lijekova, da li šetate, čitate, imate li neke hobije, neke trikove da vas smire što prije kada imate napad panike? 
    Ja redovito već godinama idem psihologu na terapiju i to me spasilo na sve načine na koje se nekog može spasiti a bilo je stvarno loše. S druge strane sam malo razočarana u sebe što mi se toliko teško pokrenuti, npr. otići u šetnju 😟 Ali to je zato što uvijek mislim da će mi pozliti, da ću se onesvijestiti, da će se nešto loše dogoditi i onda od toga straha počnem lelujati, osjećati se ko da sam napola prisutna. Sretno svima! 💕

    Termin Lipanj 2021 🤰

  • Saki123

    Broj poruka: 16

    Prijavi adminu

    Drage moje, poronasla sam ovaj forum i procitala sam uglavnom sve. Zelim da se obratim ja sam u 30 nedelji trudnoće, ovo mi je druga trudnoca ali negde u 23 nedelji sam pocela da dobijam jace oblike depresije a inace imam ankioznost skoro 2 godine. Sta se to desava sa mnom i da li moze neko da me posavetuje da li je to trudnicka depresija ili ne? Bas sam uplasena. 

  • Saki123

    Broj poruka: 16

    Prijavi adminu

    Sfingaaa

    Wow….ja sam mislila da sam poprilično osamljena u svojim napadima panike i anskioznosti, i sada sasvim slučajno naletim na ovu temu. Drage cure, žene…budite hrabre i glavu gore! Voljela bih kada bi neke od vas podijelile kako se nosite sa tjeskobom osim lijekova, da li šetate, čitate, imate li neke hobije, neke trikove da vas smire što prije kada imate napad panike?
    Ja redovito već godinama idem psihologu na terapiju i to me spasilo na sve načine na koje se nekog može spasiti a bilo je stvarno loše. S druge strane sam malo razočarana u sebe što mi se toliko teško pokrenuti, npr. otići u šetnju 😟 Ali to je zato što uvijek mislim da će mi pozliti, da ću se onesvijestiti, da će se nešto loše dogoditi i onda od toga straha počnem lelujati, osjećati se ko da sam napola prisutna. Sretno svima! 💕

    Pravo da ti kazem ja sam anksioznost dobila pre 2 godine tj prvi panicni napad od kog sam mislila da cu umreti jer se u tom periodu mog zivota ovijala jedna situacija u stranoj drzavi gde sma trenutno za koju sam mislila da nema izlaza i iz toga ke proistekla moja aksioznost. Nekako sam uspela da se izborim sa njom i nekih 5 meseci sam bila “cista” i onda odjednom se opet javila zbog korone, roditelje i sestre  nisam videla 3 godine. Otisla sam prvi put kod psihijatra prosle godine u junu i on mi je prepisao prazepam po potrebi. I stv kad ga popijem bilo mi je super ali posto smo se suprug  i ja odlucili za jos jedno dete da bi ova starija cerkica od 2,5 godine imala brata ili sestru ja sam prestala sa tim lekom i sve je bilo oke nekih 5 meseci trudnoce umedjuvremenu sam imala 2 jako stresne situacije za mene pocetkom 6 meseca je pocela da mi se javlja teska depresija. Psihijatar je procenio da mi za sad nisu potrebni antidepresivi mada ja mislim da ludim i da su mi potrebni. Mng mi smeta kada je oblacno i tmurno vreme, nmg da spavam lepo imala sam suicidne misli tipa kako bi bilo lepo da me spuca samo neki auto da se zavrsi ova agonija i tako to ali npr videla sam da mi prija nekad oko 12 popodne da prosetam sa cerkicom i muzem pa mi bude mamo bolje, kriza me uhvati negde oko 16:00h pa sve do 21:00 pa ma malo popusti tad. Kako se gi osecas? 

  • Saki123

    Broj poruka: 16

    Prijavi adminu

    Koje simptome si imala u postporodjajnoj depresiji ako mozes da mi kazes? 

  • Saki123

    Broj poruka: 16

    Prijavi adminu

    Jolicaaa

    Pozdrav, naime, nakon drugog poroda uhvatila me gadna postporođajna koja ni nakon dvije godine uz antidepresive ne prolazi, nije vise toliko jaka, podnošljiva je, ali je tu. Sad razmisljam o trecem djetetu pa me zanima da li je neka od vas imala depresiju pa da je s novom trudnocom to sve proslo, kao ono klin se klinom izbija 🙈


    Koje si simptome imala u postporodjajnoj depresiji ako mozes da mi kazes? 

  • Jolicaaa

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    Saki123

    Jolicaaa

    Pozdrav, naime, nakon drugog poroda uhvatila me gadna postporođajna koja ni nakon dvije godine uz antidepresive ne prolazi, nije vise toliko jaka, podnošljiva je, ali je tu. Sad razmisljam o trecem djetetu pa me zanima da li je neka od vas imala depresiju pa da je s novom trudnocom to sve proslo, kao ono klin se klinom izbija 🙈

    Koje si simptome imala u postporodjajnoj depresiji ako mozes da mi kazes?


    Nista me nije radovalo, stalno sam plakala i osjecaj pritiska u prsima. Ujutro kad sam se budila imala sam neki grc u zelucu. 

  • Saki123

    Broj poruka: 16

    Prijavi adminu

    Jolicaaa

    Saki123

    Jolicaaa

    Pozdrav, naime, nakon drugog poroda uhvatila me gadna postporođajna koja ni nakon dvije godine uz antidepresive ne prolazi, nije vise toliko jaka, podnošljiva je, ali je tu. Sad razmisljam o trecem djetetu pa me zanima da li je neka od vas imala depresiju pa da je s novom trudnocom to sve proslo, kao ono klin se klinom izbija 🙈

    Koje si simptome imala u postporodjajnoj depresiji ako mozes da mi kazes?

    Nista me nije radovalo, stalno sam plakala i osjecaj pritiska u prsima. Ujutro kad sam se budila imala sam neki grc u zelucu.


    Ahaam pa da kao mene sad nekad me popusti nekad ne. A sto se tice onog so si pitala za trece dete vidi moja ujna je isto imala postporodjajnu depresiju ali ne znam tacno kog inteziteta ali posle 2 ili 3 god je ostala trudna i na cetvrto  dete  i kaze da se nakon toga dosta bolje osecala. Sad ne znam sve zavisi od osobe do osobe

  • Avatar Sofia88

    Sofia88

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Drage moje, želim da vas pozdravim i da se upišem na forum. Dugo godina se borim sa anksioznošću, pijem seroksat od 20 mg. Razmisljam kako bih uopste i smjela da planiram dijete s obzirom na moje probleme. Drago mi je sto ovde mozemo razmjenjivati misljenja. 

  • Avatar CarpeDiem

    CarpeDiem

    Broj poruka: 224

    Prijavi adminu

    Pozdrav cure, na drugoj sam tebi i slučajno primjetih i ovu, pa sam poželjela da vam se javim i pokušam koliko je to moguće pomoći savjetom u pisanom formatu ne znajući vašu povijest i probleme.  Za početak da vas ohrabrim, i da vam kažem da ste prvi korak ucinile upravo tako što ste potrazile pomoć,  bilo strucnu, bilo na forumu od prijatelja itd. Jako bitan korak, i prva faza samosvjesnosti da vam pomoć  treba. 👏👏  Niste lude, necete poluditi, samo ste svjesne osobe koje u jednom trenutku nisu u stanju da se izbore same. Što ne znači da necete. Važno je shvatiti da niko neće doci,  da ne postoji magicni štapić i da je zlatni ključ u vama!  Takodjer, vi niste svoja niti tudja misao!  Vasa misao vas ne definiste! Misao je samo misao.
    ⬇️⬇️⬇️ nastavak

    [lilypie.com]
    PseudoHTML, UBBCode and BB Code

    [lilypie.com]

  • Avatar CarpeDiem

    CarpeDiem

    Broj poruka: 224

    Prijavi adminu

     Za početak Većina vas zna da čovjek ima CNS i PNS. (centralni nervni sistem i parasimpaticki nervni sistem). U onom trenutku kada vas preplavi anksioznost i bude okidač za napad, vaš CNS se prirodno alarmira (da vas štiti ako ste stvarno životni ugroženi ) i CNS ne može da podjeli relanu od nerelane opasnosti) te šalje signale PNS da vas zaštiti. (Takodjer CNS prepoznaje emociju koju vam misli salju i vi  vi se u tom trenutku tako osjecate, emocija straha) . Dakle sve je povezano i ide sljedećim redosljedom MISAO➡️EMOCIJA➡️FIZICKA REAKCIJA☄.

    ⬇️⬇️⬇️

    [lilypie.com]
    PseudoHTML, UBBCode and BB Code

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.