Depresija u trudnoći

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Ela380

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Pozdrav cure
    Ako ima koja cura da mi može malo pomoći i utješiti bilo bi super. Jer sam saznala neki dan da sam trudna što smo i htjeli, ali anksioznost je opet krenula nakon 9 mjeseci :( sad mi to što sam mislila da ću biti presretna samo stvara ružan osjećaj jer sam tjeskobna, bezvoljna, kao da me briga, samo želim da se opet osjećam dobro, kako ću izdrzat trudnoću jer se sad skidam s elicee nakon godinu i 4 mj… Bojim se tog odvratnog osjećaja koji se opet vraća, ne znam dal su hormoni ali treba izdrzat.. Dali se moze bit normabel u ranoj trudnoći, dali ste se vi tako osjećale? Isto tako sad me strah i pp depresije iako nikad nisam imala depr ali opet ne mogu si pomoć..
    Hvala puno 

  • Avatar Lunica

    Lunica

    Broj poruka: 1214

    Prijavi adminu

    Draga Ela, s obzirom da nikad nisi imala depresiju, ovo sto si se SAD dogadja zasigurno je produkt navale hormona.Još ce neko vrijeme hormoni ludovati u tijelu ,ali postepeno ce se smanjiti njihova koncetracija i posteljica ce preuzeti ulogu hormona a ti ćeš se puno bolje osjećati.  Smijat ćeš se na ovo SAD. Znam da nije lako, ali ako te tješi mnogo žena prolazi kroz to iskustvo. Evo i ja sam šesti put trudna bez da smo planirali pogotovo sto mi je beba stara samo 8 mjeseci, na trenutke bi najradije izletila iz svoje kože. Ja znam i vjerujem da je to sve hormonalno i da ce sve leci na svoje mjesto. Treba pustiti hormonima da odrade svoje. Nemoj se zbog tog gristi ,sve je to dobro. O PSP depri ti isto mogu reći iz vlastitog iskustva. Imala sam je nakon prvog djeteta, taj neki filing kad sam došla doma kako cu ja SAD morati 24 sata stalno oko bebe…ali sve se to pretvorilo u radost,jer novi život je radost! Evvobsad je ta beba 6.razred😀 Samo hrabro i ne boj se🥰

    ᗰIᕼᗩᗴᒪ 6.5.2021.

  • Ela380

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Hvala puno na odgovoru Lunica,
    Dali si ti prije trudnoće imala problema za anksioznošću i napadajima panike?
    Jer sad kolko god sam to htjela ne znam zašto me sad to ne veseli, ili su to samo simptomi moje anksioznosti koje pritisku ju moje stvarne želje i osjećaje jer sam prije anks bila tako osjećajna osoba npr kad bi netko mrava zgazio ja se loše osjećam 🤣
    A sad kao da su mi osjećaji otupili a ne želim to, želim se iskreno veseliti tom stanju i svemu a meni kao da je to sad sve teret i stišće me ta ruzna tjeskoba svaki dan.. I tako plačem svako malo kad se sjetim kako ću ja to zašto se osjećam tjeskobno itd
    I ako mozes ispijati svoje iskustvo o pp depr. Koliko ti je trajalo, dali si pila lijekove? 
    Svaka čast na šestero djece 😍😍

  • Avatar Lunica

    Lunica

    Broj poruka: 1214

    Prijavi adminu

    Nisam bila anksiozna van trudnoće. S oko 23 godine sam počela razmišljati o smislu života malo dublje i Bog me doveo na put vjere(al to je SAD skroz druga tema i moje vlastito iskustvo i opredjeljenje, ne želim ga nametati) i to mi je dalo mir i nutarnju slobodu koja je bila ljekovita za mene u tom trenutku…studirala sam tad još i kroz cca 2 god završila fax ,upoznala budućeg muza (koji je imao slična iskustva) i udala se…e SAD , trudnoća je zaista drugo stanje, ne samo fizički nego i psihički i taj teret treba iznijeti. Važno je ne prepustiti se. Nemoj se radovat ako ti se ne raduje, placi ako ti se plače. Imaš pravo ispustiti iz sebe ono kako ti je SAD. Pusti misli zašto ne osjećaš ovo ili ono…doživjet ćeš radost,ali strpljivo, kaže se preko trnja vodi put do zvijezda. 
    Najgore je puno misliti. Prihvati to kako ti je sad i onda ce ti biti bolje. Samo voli sebe, jer si vrijedna🥰

    ᗰIᕼᗩᗴᒪ 6.5.2021.

  • Ela380

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Da, nekad mi je teško povjerovati u nešto više iako sam do prije anksioznosti svaku večer se molila i sve i kršćanka sam,jednostavno ta anksioznost me preuzela a znam da to nije realno i da to nisam ja. Proći će i ovo stanje, samo da se vratim stara ja i da iskreno se radujem kao što sam oduvijek prije zamišljala svoje dijete tako želim i sada. Hvala puno od srca ❤️

  • Jangeafran

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Evo da se i ja javim.. Moja Anksioznost javila se u 20 tjednu trudnoće u 4 trudnoći.. Do tada nikad većih problema(uvijek neki strahovi ali kako došli tako i prošli). Počela sam sa normabelom od 2mg,a u 29 tjednu prešla na Zoloft.. Sada sam 36+4 i pijem pola Zolofta zadnjih dva tjedna.. Moji strahovi su bili od smrti, bolesti, strah od poroda.. Uglavnom najcrnije misli.. Sada sam puno bolje ali još se javljaju prisilne misli.. Nadam se da će se moje stanje još popravit nakon poroda.. Uglavnom mislila sam da mi nikada neće biti bolje, zato curke samo hrabro, niste same i rješenja ima.. Ako imate bilo kakvih pitanja samo se javite.. Meni su curke u ovoj grupi jako puno pomogle.. 

  • Tara879

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Jangeafran

    Evo da se i ja javim.. Moja Anksioznost javila se u 20 tjednu trudnoće u 4 trudnoći.. Do tada nikad većih problema(uvijek neki strahovi ali kako došli tako i prošli). Počela sam sa normabelom od 2mg,a u 29 tjednu prešla na Zoloft.. Sada sam 36+4 i pijem pola Zolofta zadnjih dva tjedna.. Moji strahovi su bili od smrti, bolesti, strah od poroda.. Uglavnom najcrnije misli.. Sada sam puno bolje ali još se javljaju prisilne misli.. Nadam se da će se moje stanje još popravit nakon poroda.. Uglavnom mislila sam da mi nikada neće biti bolje, zato curke samo hrabro, niste same i rješenja ima.. Ako imate bilo kakvih pitanja samo se javite.. Meni su curke u ovoj grupi jako puno pomogle

    Pozdrav, ja sam trudna tek 8 tjedana i jako sam anksiozna i tjeskobna. Inace se lijecim od anksiozno-depresivnog poremecaja i kad sam saznala da sam trudna sam ukinula AD, ali kako mi je bilo sve gore sam išla kod klinickog farmakologa koji mi je je rekao da pijem Cipralex i da nema većeg rizika od njega za plod.
    Užasno mi teško pada što moram to piti, ali nema ni smisla mučiti se ovako jer mi Normabel baš i nije pomagao puno. Lakše mi je čuti da još netko pije AD u trudnoći i nadam se da je sve u redu sa bebom 🙏🏻

  • lola777

    Broj poruka: 823

    Prijavi adminu

    Pozdrav i tebi od jedne anksiozno-deoresivne osobe koja je prije nekoliko mjeseci rodila zdravu i veselu bebu. Hvala Bogu na tome! U 20 tj trudnoce mi se psihičko stanje pogorsalo pa sam počela piti Zoloft i Normabel. U prethodnim postovima mozes procitati detaljnije. Nemoj se bojati, puno njih je na tezim terapijama u trudnoći pa je sve ok s bebama. 

    23.05.2020. - stiglo nase drugo zlato!🙏💝💝

  • BojanaZ

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu
    Pozdrav cure… 
    I ja se osjecam psihicki lose, jel vam se mogu prikljucit na viberu?
    Tel+38765378563
  • BojanaZ

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Ribica12

    Pozdrav, bas par se cujemo preko vibera, zelite li s nama u grupu?


    Pozdrav cure… 
    I ja se osjecam psihicki lose, jel vam se mogu prikljucit na viberu?
    Tel+38765378563

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.