Depresija u trudnoći

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Ela380

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Mozete li mene priključiti na viber. 🤗

  • Avatar Ninchy89

    Ninchy89

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Ženice drage,da ne otvaram novi post,ubacut cu se ovdje,ako nije problem. Da li koja od vas uzima bilo kakve tablete za smirenje,a da doji? Ako da, voljela bi da napisete,pa cu objasnit zasto pitam. Hvala.

  • lola777

    Broj poruka: 823

    Prijavi adminu

    Osobno ne dojim, ali poznajem neke koje kroz dojenje uzimaju ponekad tablete za smirenje. Mislim da je Praxiten dozvoljen. 

    23.05.2020. - stiglo nase drugo zlato!🙏💝💝

  • Gelica

    Broj poruka: 1229

    Prijavi adminu

    Evo još jedne trudnice sa anksioznoscu i napadima panike. Nova na forumu i nova u trudnoći. Prva trudnoća IVF sa 43 god. 6tjedana sada, i od kada sam dobila betu ne mogu disat, težina u prsima i tako po cijele dane, svaki dan! Jučer navečer katastrofa, nisam ni spavat mogla do 2 ujutro samo zrak hvatala  j nikako udahnuti. Ginekologica mi dala normabel od 2mg ali i to se bojim popiti obzirom da nisam nikad ništa slično uzimala i ne znam kako ću reagirati…Štitnjača mi je malo ubrzana isto sad u trudnoći, inače normalno sve i nikad problema. 

  • Gelica

    Broj poruka: 1229

    Prijavi adminu

    Ela2803

    Mozete li mene priključiti na viber. 🤗


    I ja bi na viber ako postoji grupa :)

  • Ela380

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Gelica

    Ela2803

    Mozete li mene priključiti na viber. 🤗

    I ja bi na viber ako postoji grupa :) nne znam dali postoji grupa njihova više sli mozemo nas 2 trudnice same napravit? Javite se na 0994102691 👍
  • lola777

    Broj poruka: 823

    Prijavi adminu

    Drage, trudnice, nadam se i želim vam da trudnoća 

    23.05.2020. - stiglo nase drugo zlato!🙏💝💝

  • lola777

    Broj poruka: 823

    Prijavi adminu

    Drage, trudnice, nadam se i želim vam da trudnoća prođe sa sto manje anksioznosti i straha. Pretpostavljam da ste pročitale forumu i vidile da nas je bilo dosta sa istim problemima. Neke od nas su već od prije imale slične probleme, ali nam se to stanje pogorsalo u trudnoći, a nekima se javilo prvi put. Bila je svakodnevna borba sa strahom, anksioznošću, panikom. Sa pitanjima zašto, kako i dali uzimati ili ne tablete u trudnoći. Osobno mi je takvo stanje bilo da sam uzimala i Normabel od 5 mg i antidepresiv Zoloft. Normabel sam koristila 3-4 tj, a antidepresiv od 16.tj.trudnoće pa do negdje 34-35.Tad sam ga odlučila ukinuti iako je dr rekla da se može piti i dalje. Nakon poroda sam ga isti dan nastavila piti i još pijem. Bebica je rođena bez problema i hvala Bogu zdrava. Napreduje super, i ima 7,5 mj. Meni normabel od 2 mg nije pomagao. Inače, rodila san mj. dana prije 44 rođendana i eto sve je bilo ok. Borite se kako znate i možete, tabletama, setnjama i razgovorom. Proći će i to razdoblje i sjećati će te ga se i pitati kako sam to izdržala. Nekome je trudnoća najljepše razdoblje, eto ima i nas kojima nije. Šta se tiče grupe, postoji, ali ne znam koliko bi vam bile od pomoći jer smo sad u drugim stvarima - kašice, motorika i razvoj naših beba i sl.  Nijedna od nas ne voli ulaziti u to razdoblje koje smo prošli jer nam je bilo doslovno očajno. I prebolno. Ali morate znati da nas anksioznih trudnica je bilo i ima ih više nego se misli. Ne bojte se lijekova jer eto Normabel se može piti i više od 15 mg i Zoloft je siguran i dugo u primjeni i ispitan kod trudnica. 

    23.05.2020. - stiglo nase drugo zlato!🙏💝💝

  • lulu22

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Gelica

    Evo još jedne trudnice sa anksioznoscu i napadima panike. Nova na forumu i nova u trudnoći. Prva trudnoća IVF sa 43 god. 6tjedana sada, i od kada sam dobila betu ne mogu disat, težina u prsima i tako po cijele dane, svaki dan! Jučer navečer katastrofa, nisam ni spavat mogla do 2 ujutro samo zrak hvatala j nikako udahnuti. Ginekologica mi dala normabel od 2mg ali i to se bojim popiti obzirom da nisam nikad ništa slično uzimala i ne znam kako ću reagirati…Štitnjača mi je malo ubrzana isto sad u trudnoći, inače normalno sve i nikad problema.


    Pozdrav Draga. Iako nisam trudna znam puno o tome. Meni je doktor rekao da je normabel u trudnoci kao tik-tak, pogotovo ovaj od 2 mg. Kaze da se prepisuje i trudnicama bez anksioznih poteskoca cisto da se misici opustaju pred porod. Pišem ti ovo jer točno znam što prolaziš, nesanica, bez zraka, nervoza, negativne misli, gubitak apetita. Nemoj se tako mučiti i popi tabletu, makar da malo odspavas i odmoriš. Što se tiče disanja; evo jedan prijedlog; kad osjetiš da ti je teško disati, samo se fokusiraj na disanje, udahni duboko i shvati da ti zrak normalno ulazi u pluca i da nema blokade koju osjecas (zapravo normalno dises, jedino imas osjecaj gusenja), par takvih udaha i vidjet ces da se više ne gusis. Najbolja moja preporuka je da odeš doktorima i to psihhijatru i psihologu, ima svakakvih metoda samopomoci i samim time kada ti netko objasni što ti se tocno dogada glede anksioznosti odmah ce ti biti lakse. Po istrazivanjima, vecinom trudnice koje su dobile anksio. poteskoce u trudnoci izgube ih nakon poroda, vecina je do hormona. I da, ako si vjernica, Bog je najjaca karika od svega, sve briše… Ako ti treba razgovor, uputstvo ili bilo sto. Ogovori mi na ovo, ostavi broj da se čujemo :) Nisi sama i nisi jedina i UVIJEK sve bude super, nikad u zivotu ne dobijemo nesto s cime se ne mozemo nositi :) 

  • Jolicaaa

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    Pozdrav, naime, nakon drugog poroda uhvatila me gadna postporođajna koja ni nakon dvije godine uz antidepresive ne prolazi, nije vise toliko jaka, podnošljiva je, ali je tu. Sad razmisljam o trecem djetetu pa me zanima da li je neka od vas imala depresiju pa da je s novom trudnocom to sve proslo, kao ono klin se klinom izbija 🙈

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.