Depresija u trudnoći

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Nera20

    Broj poruka: 638

    Prijavi adminu

    Miima svima nam je vise manje bilo isto i pocelo oko 20tj trudnoce. Pile smo normablele po potrebi a neke presle i na ad… Kad rodis biti ce ti puno bolje viditi ces. Sad moras istrpiti, pomozi si sa normabelom. Ako vidis da tones, javi se tu pa cemo se dopisivati. 

  • miima

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Nera20

    Miima svima nam je vise manje bilo isto i pocelo oko 20tj trudnoce. Pile smo normablele po potrebi a neke presle i na ad… Kad rodis biti ce ti puno bolje viditi ces. Sad moras istrpiti, pomozi si sa normabelom. Ako vidis da tones, javi se tu pa cemo se dopisivati.


    A znam da će mi bit puno lakše, ja nikad se nisam ovako osjećala, sve je počelo strahom za bebu, jer sam prošle godine imala jedan spontani, sad je Hvala bogu sve uredu sa trudnocom i bebom ali vodim borbe iz dana u dan, nekad popijem normabel kad je neizdrživo. Pričala sam sa svojom ginekologicom,  savjetovala me da normabel uzimam po potrebi i da odem na razgovor sa psihologom i da vježbam vježbe disanja, iduci tjedan mi je zakazan prvi termin za psihologom. Drago mi je da je vama to prošlo i da je na kraju sve okej bilo sa bebicama, zato se nadam da će i meni tako. 

  • Nera20

    Broj poruka: 638

    Prijavi adminu

    Od koliko mg normabel popijes? Kako spavas po noci?
    Meni je nakon poroda bilo bolje ali opet ne skroz da je proslo, pa sam nakon mjesec dana pocela piti zoloft. Sad sam ok,ne mogu se pozaliti. Dogadaju se tu i tamo neki losi dani ali puno manje. 

  • miima

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Nera20

    Od koliko mg normabel popijes? Kako spavas po noci?
    Meni je nakon poroda bilo bolje ali opet ne skroz da je proslo, pa sam nakon mjesec dana pocela piti zoloft. Sad sam ok,ne mogu se pozaliti. Dogadaju se tu i tamo neki losi dani ali puno manje.


    Od 2 mg, hvala bogu za sad nemam problema sa spavanjem,  nekako to u danu i jedva čekam jer se jedino tad ne osjećam anksiozno,  odnosno nemam pritisak u grudima. Ali su zato jutra najgora,  užasna.. treba mi vremena da se pokrenem,  problem je i u tome što moj muž po cijele dane radi, ja sam većinom sama, pa imam previše slobodnog vremena za razmišljanje i glupih misli negativnih. Odem tu i tamo kod svojih ali i oni imaju svoj život i posao.  U petak idem kod ginekologice pitat ću ju jel bi mi mogla dati od 5mg normabel, jel to štetno za bebu. Nadam se da joj moja glupa psiha neće utjecati na razvoj 😔 

  • miima

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Ako se ne varam vi ste izgurali trudnoću samo s normabelom? 

  • Nera20

    Broj poruka: 638

    Prijavi adminu

    Ja sam bila 15mg,prvih 10 dana dok mi se nije stanje smirilo. Onda sam presla na 7mg po potrebi. Kasnije par puta i 4mg pomoglo. Uglavnom 2mg je nista. 
    Do 30mg mozes u trudnoci popiti. Tvoje stanje nece utjecati ukoliko si pomognes sa normabelom jer vise nervoza, negativa utjece, anksioznost nego tableta. Super za psihicku, dobro je razgovarati. Samoca je nezgodna u trudnoci i svima nam je uzasno smetala. Probaj sta vise vani setati ili se zaokupi kucanskim poslovima, kavama sa frendicama….bilo kakvo skretanje misli. Meni je u trudnoci pasalo slagati robu i raditi te neke sitne kucanske poslove. Kad mi je bilo bas gadno pokupila bi dicu i izasla van, hodali bi tu ko budale po ulicama jer bi mi pasao svjezi zrak. 
    Da, ja sam samo normabel u trudnoci. Cak mi se roliko stanje zadnjih misec dana popravilo da ga nisam ni uzimala vise. 

  • sarazare

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Drage ženice. Tek sam na samom početku, ali sam sa depresijom i anksioznošću već godinama u društvu :( 
    Pila sam prvo Eliceu pa Fevarin pa Zoloft +Haldol i sada nakon potvrdjene trudnoce mi je dr.prepisao ponovno Eliceu i Prazine.
    Je li netko uzimao Prazine? A Eliceu?
    Ja sam u 7 tjednu, ali sam.u glavi već na porodu sa sto jednom komplikacijom, plačem stalno, strah je ne moguće ogroman, po cijele dane razmisljam.kako.cu ja to… strah me poroda, strah me boli i komplikacija i sto je najgore ja ni u jednom.trenu jos ne razmisljam.kako ce beba podnjeti sve i to me.ubija jer se osjecam krivom i nesposobnom. 
    Molim vas za nekakav savjet(priznajem da sam čitala svih ovih 250 strana) i ohrabrenje jer ću puknit u glavi
    Kod mene je potpuna bezvoljnost, ne mogu iz kreveta ustati i obaviti najosnovnije, sve mi je teško i jako me umara, kako ću takva dočekati bebu?! Toliko smo ju htjeli, a sada se pitam je li to bila najbolja odluka s obzirom na moju psihu :( 
    Molim vas zenice, kako da se nosim sa svim a jos sam i na terapiji, sto bi da nisam.
    Unaprijed zahvalna!

  • lola777

    Broj poruka: 823

    Prijavi adminu

    sarazare

    Drage ženice. Tek sam na samom početku, ali sam sa depresijom i anksioznošću već godinama u društvu :(
    Pila sam prvo Eliceu pa Fevarin pa Zoloft +Haldol i sada nakon potvrdjene trudnoce mi je dr.prepisao ponovno Eliceu i Prazine.
    Je li netko uzimao Prazine? A Eliceu?
    Ja sam u 7 tjednu, ali sam.u glavi već na porodu sa sto jednom komplikacijom, plačem stalno, strah je ne moguće ogroman, po cijele dane razmisljam.kako.cu ja to… strah me poroda, strah me boli i komplikacija i sto je najgore ja ni u jednom.trenu jos ne razmisljam.kako ce beba podnjeti sve i to me.ubija jer se osjecam krivom i nesposobnom.
    Molim vas za nekakav savjet(priznajem da sam čitala svih ovih 250 strana) i ohrabrenje jer ću puknit u glavi
    Kod mene je potpuna bezvoljnost, ne mogu iz kreveta ustati i obaviti najosnovnije, sve mi je teško i jako me umara, kako ću takva dočekati bebu?! Toliko smo ju htjeli, a sada se pitam je li to bila najbolja odluka s obzirom na moju psihu :(
    Molim vas zenice, kako da se nosim sa svim a jos sam i na terapiji, sto bi da nisam.
    Unaprijed zahvalna!

    23.05.2020. - stiglo nase drugo zlato!🙏💝💝

  • lola777

    Broj poruka: 823

    Prijavi adminu

    sarazare

    Drage ženice. Tek sam na samom početku, ali sam sa depresijom i anksioznošću već godinama u društvu :(
    Pila sam prvo Eliceu pa Fevarin pa Zoloft +Haldol i sada nakon potvrdjene trudnoce mi je dr.prepisao ponovno Eliceu i Prazine.
    Je li netko uzimao Prazine? A Eliceu?
    Ja sam u 7 tjednu, ali sam.u glavi već na porodu sa sto jednom komplikacijom, plačem stalno, strah je ne moguće ogroman, po cijele dane razmisljam.kako.cu ja to… strah me poroda, strah me boli i komplikacija i sto je najgore ja ni u jednom.trenu jos ne razmisljam.kako ce beba podnjeti sve i to me.ubija jer se osjecam krivom i nesposobnom.
    Molim vas za nekakav savjet(priznajem da sam čitala svih ovih 250 strana) i ohrabrenje jer ću puknit u glavi
    Kod mene je potpuna bezvoljnost, ne mogu iz kreveta ustati i obaviti najosnovnije, sve mi je teško i jako me umara, kako ću takva dočekati bebu?! Toliko smo ju htjeli, a sada se pitam je li to bila najbolja odluka s obzirom na moju psihu :(
    Molim vas zenice, kako da se nosim sa svim a jos sam i na terapiji, sto bi da nisam.
    Unaprijed zahvalna!


    Prvo, zao mi je sto to prolazis jer znam kako je tesko. Ako si citala ovaj forum i temu onda ce ti biti poznato moje stanje prije nekoliko mjeseci. Sad se tog stanja samo ponekad prisjetim i promislim ne pobovilo se nikad vise i hvala Bogu da je proslo. Sad uzivam sa svojom bebicom i starijom curicom. Naravno, na terapiji sam sa antidepresivom Zoloft kojeg sam pocela piti u 20.tj. trudnoce. Kako da se nosis??? Hm, prvo, javi se psihijatru jer mislim da terapija koju koristis nije ok. Vidi s njom za Zoloft i moze li ti ga prepisati. Drugo, ponavljaj sebi da tvoji strahovi nisu realni vec da ih izmislja tvoj mozak. Trudnoca traje 9 mj. i u tom stanju se to cini neopisivo dugo. Ja sam od onih sto obozavaju djecu, ali ne volim biti trudna. Mrzim to. U obe trudnoce mi je bilo ajme… U prvoj imala spontani, drugu lezala 7 mj. Prozivljavala muku neopisivu i nisam koristila antidepresiv. U ovoj trecoj isto muka, ali zbog curke od 7 god morala nesto poduzeti. Pocela sam piti antidepresiv. 

    23.05.2020. - stiglo nase drugo zlato!🙏💝💝

  • lola777

    Broj poruka: 823

    Prijavi adminu

    Strahova je bilo raznih, strasnih i bolnih na samu pomisao. Od toga sta ce biti s trudnocom, da cu umrijeti na porodu, da beba nece biti ok, da je necu volit dovoljno… Onog trena kad san rodila nestalo je sve. Obozavam je, obe moje cure. Zivim za njih i osmjeh koji vidim na njima. Nekome je imati djecu normalan slijed zivota, a meni je to cudo, blagoslov i milost nakon svega.

    Sta ti reci???Sve ce se ciniti isprazno, ali puno trudnica je bilo u tom stanju. Pronadji u sebi snagu i zivi zivot. Ne mozes znati sta ce biti u zivotu, ali spremna si za tu ulogu, i mozes to. Mozes reci sebi i strahu, bit ce sta bude. A bit ce dobro i proci ce trudnoca i doci ce vrijeme kad ces gledati tu svoju bebu i reci sebi ja sam kraljica koja je sve izdrzala zbog tebe. Zivi za trenutak, sad je dobro, sad je ok, a ostalo ce biti kako bude i kako Bog zeli. Zelim ti da pronadjes snagu i da izdrzis, jer ti to mozes. 

    23.05.2020. - stiglo nase drugo zlato!🙏💝💝

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.