Depresija u trudnoći

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Zrinka1

    Broj poruka: 126

    Prijavi adminu

    Evo javila sam se, sad cekam da me prikljuci u razgovor. Hvala 🙂

  • Thevenin

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Nera20

    Evo ok.. Malo tjeskobno ali da se izdrzati.kod tebe?


    Izvinjavam se na upitu i dosta sam čitala o ovoj temi, skoro sam sve isčitala i u sličnoj sam nekoj situaciji kao ti Nera. Ja imam još 3 tjedna do poroda a od 33 tjedna imam problema sa anksioznosti i napadima panike i sa opsesivnih mislima, to stanje se prvi put javilo prije 3 godine i nakon 2 godine terapije sam bila kao nova, međutim evo sad pred kraj trudnoće se vratilo odjednom i moj psihijatar mi je predložio taj zoloft od 50 mg i normabel 3 puta po 5mg na dan dok ovaj ne proradi, međutim ja odbijam, čak i normabel ne pijem kako mi je rekao jer se bojim za bebu, prvi put postajem majka, ne bi htjela da ga ugrozim ni na koji način, a previše sam čitala o nuspojavama. Sad se još uvijek vagam da li da ga krenem piti jer mu treba jedno 20ak dana dok proradi, taman dok se porodim pa onda opet kontam kako sam do sad izdržala mogu i ta 3 tjedna ali imam ogroman pritisak u glavi, koliko sam uspjela skontati da si ti izdržala do kraja bez antidepresiva? Mene je iskreno strah kakva ću biti nakon poroda, da ne poludim još više ali definitivno krećem piti ćim se porodim, jer je dozvoljen uz dojenje, izlučuje se samo neki nusprodukt u majčino mlijeko. Ne znam da li ste aktivne još uvijek, ja se iskreno nadam nekom odgovoru ili da me dodate u tu vašu grupu? 

  • Jangeafran

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Thevenin

    Nera20

    Evo ok.. Malo tjeskobno ali da se izdrzati.kod tebe?

    Izvinjavam se na upitu i dosta sam čitala o ovoj temi, skoro sam sve isčitala i u sličnoj sam nekoj situaciji kao ti Nera. Ja imam još 3 tjedna do poroda a od 33 tjedna imam problema sa anksioznosti i napadima panike i sa opsesivnih mislima, to stanje se prvi put javilo prije 3 godine i nakon 2 godine terapije sam bila kao nova, međutim evo sad pred kraj trudnoće se vratilo odjednom i moj psihijatar mi je predložio taj zoloft od 50 mg i normabel 3 puta po 5mg na dan dok ovaj ne proradi, međutim ja odbijam, čak i normabel ne pijem kako mi je rekao jer se bojim za bebu, prvi put postajem majka, ne bi htjela da ga ugrozim ni na koji način, a previše sam čitala o nuspojavama. Sad se još uvijek vagam da li da ga krenem piti jer mu treba jedno 20ak dana dok proradi, taman dok se porodim pa onda opet kontam kako sam do sad izdržala mogu i ta 3 tjedna ali imam ogroman pritisak u glavi, koliko sam uspjela skontati da si ti izdržala do kraja bez antidepresiva? Mene je iskreno strah kakva ću biti nakon poroda, da ne poludim još više ali definitivno krećem piti ćim se porodim, jer je dozvoljen uz dojenje, izlučuje se samo neki nusprodukt u majčino mlijeko. Ne znam da li ste aktivne još uvijek, ja se iskreno nadam nekom odgovoru ili da me dodate u tu vašu grupu?


    Evo da se i ja javim. Nisam još pisala ali ova grupa mi je pomogla 50%.Mislila sam da ću izluditi i da je sa mnom gotovo. onda sam počela čitati i vidjela da nisam jedina i da nas je puno sa ovim problemom.. Tri tjedna sam mislila da će srce iskočit iz mene, samo crne misli.. Inače sam hipohondar, prije dva tjedna išla sam na uvz dojki (sve super, inače si kontroliram) mislila eto daj uživaj u trudnoći 24+1..imam i troje djece 10,8 i 3 godine.. I onda me spopale crne misli što ako umirem, što će moji bez mene i još puno toga. Prije 6 dana sam dobila Normabel 2mg i popijem ga po potrebi(malo mi bolje) taman kada mislim sve super, onda opet mislim ružno(ne kao prije).. Vidim da to nisam ja..Sutra imam zakazanu psihoterapiju. 
    Voljela bi se i ja ubacit u neku grupu, možda kada bi podjelile probleme bilo bi lakše.. Oprostite na dužem pisanju🙂

  • Jangeafran

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Pozdrav curke.. Najprije bi se zahvalila svim mama koje su hrabro pisale o Aniksioznosti.. Nadam se da su sada puno bolje i uživaju sa svojim bebicama.. 🥰
    I ja sam danas dosta bolje.. Ako ima koja mama problema sa anksioznosti, neka se javi.. Možemo se čuti preko Vibera ili maila ili naravno preko ovog foruma.. Možda bi nam bilo lakše kad bi o tome pisale.Ugodan dan svima🙂

  • Ribica12

    Broj poruka: 312

    Prijavi adminu

    Pozdrav, bas par se cujemo preko vibera, zelite li s nama u grupu? 

    26+3❤️

  • Ribica12

    Broj poruka: 312

    Prijavi adminu

    Nas*

    26+3❤️

  • Nera20

    Broj poruka: 638

    Prijavi adminu

    Evo mene 🥰
    Kako ste danas?
    Ja rodila, presla na zoloft kako sam i pisala nakon mjesec dana nakon poroda. Pijem pola tablete, dojim i dobro se osjecam. Imam tu i tamo neke tjeskobne momente ali ni blizu onog u trudnoci. 

  • Jangeafran

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Bok curke.. Evo i ja danas puno mirnija. Ječer imala svoju prvu online psihoterapiju i baš sam zadovoljna. 
    -Ribica12  voljela bih ako bi me prihvatili u svoju Viber grupu moj kontakt(0953828747)
    -Nera20 baš mi je drago da vam je puno bolje.. Bitno da ste zadovoljni i vi i vaša bebica🥰

  • miima

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Pozdrav cure, čitam vas of samog početka, i to po par puta sam sve pročitala, sad sam smogla snage da se registriran i da podjelim s vama svoj problem, odnosno problem koji i vi imate. U 26 tj sam trudnoće, od 20 tjedna me pere anksioznost tjeskoba pritisak u grudima i nedostatak zraka, par dana bude bolje ali se vrati s još gorim simptoma, nakon napada panike dolazi briga jel beba dobro jel njoj moglo nešto biti i sl. I tako u krug, luda sam više, nemogu ovako još 3 mjeseca koliko imam do kraja. Nadam se da takvo moje stanje ne utječe na bebu, normabel pijem po potrebi, ali meni nisza nije bolje. Lakše mi je kad čitam ovu grupu i znam da nisam sama i jedina u tome. Molim.vas ako me možete ubaciti u vašu viber grupi vjerujem da bi mi puno pomogle.  Lijep pozdrav 

  • lola777

    Broj poruka: 823

    Prijavi adminu

    miima

    Pozdrav cure, čitam vas of samog početka, i to po par puta sam sve pročitala, sad sam smogla snage da se registriran i da podjelim s vama svoj problem, odnosno problem koji i vi imate. U 26 tj sam trudnoće, od 20 tjedna me pere anksioznost tjeskoba pritisak u grudima i nedostatak zraka, par dana bude bolje ali se vrati s još gorim simptoma, nakon napada panike dolazi briga jel beba dobro jel njoj moglo nešto biti i sl. I tako u krug, luda sam više, nemogu ovako još 3 mjeseca koliko imam do kraja. Nadam se da takvo moje stanje ne utječe na bebu, normabel pijem po potrebi, ali meni nisza nije bolje. Lakše mi je kad čitam ovu grupu i znam da nisam sama i jedina u tome. Molim.vas ako me možete ubaciti u vašu viber grupi vjerujem da bi mi puno pomogle. Lijep pozdrav

    Zao mi je zbog stanja u kojem se nalazis. Bas zato jer sam prije nekoliko mjeseci bila u ocajnom stanju. Antidepresiv Zoloft sam pocela piti u 20 tj trudnoce zbog jake depresije i anksioznosti. Hvala Bogu s bebom je bilo sve u redu. Farmakolozi i psihijatri su dali dozvolu za Zoloft jer je najvise ispitan u trudnoci. Po internetu ces svasta naci od onog mozes ti to sama, nemoj trovat bebu i sl. Ali ni to tvoje stanje nije dobro jer se beba kupa u hormonima stresa. Znam nekoliko cura koje su bile na zoloftu i rodile zdrave bebe. Tako da ti savjetujem da se ne mislis i ne citas nego u dogovoru sa psihijatrom kreni piti zoloft. Nisi jedina, puno nas ima slicne probleme, a bebi trebas zdrava i sposobna za nju. Mi u grupi smo sve vec rodile i nismo bas aktivne na viberu sta zbog obaveza oko beba, sta zbog toga sta smo sve na antidepresivima pa nam je ok. Tesko je izdrzati 1 dan to stanje, a kamoli 90 dana. Ako pijes normabel od 2 mg on ti nece pomoci. Moze ti pomoci jedino onaj od 5 mg. Njega mozes piti do 30 mg bez stetnog utjecaja na bebu. Ako imas kakvih pitanja rado cu ti odgovoriti. 

    23.05.2020. - stiglo nase drugo zlato!🙏

    23.05.2020. - stiglo nase drugo zlato!🙏💝💝

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.