Zimske bebe 2024/2025 ❄️☃️🎄🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Pake

    Pake

    Broj poruka: 126

    Prijavi adminu

    ✨ TERMIN PREGLEDA ✨
    BikMik - anomaly 07.10.
    Bonnie9Sunflower!Tratinčica12 - 08.10.
    seniiiizmajjaSkakavacfreyaanicaivo anomaly - 09.10.
    Kuglica22Senci_i - 10.10.
    Doriis - 14.10.
    Teab1 - 15.10.
    PakeHypnoticpoison, Lusylu - 16.10.
    hoya - 17.10.
    Tratinčica12 - 23.10.
    nysaa_ - 25.10.
    atena - 29.10.
    freyaa - 05.11.

    5/20 - ab in tractu
    11/23 - missed ab
    5/24 - 🌈 baby, it's a girl 🌸

  • seniiii

    Broj poruka: 32

    Prijavi adminu

    Teab1 jvala ti puno na odgovoru lakse mi je sad malo..
    Mrvica722 ja sam danas bila na pregledu posteljica se malo pomaknula tako da je vidljiv napredak ima nade, sljedeci termin mi je 8.11. i doktor i ja se nadamo da ce se do tada jos pomaknuti tada cu biti 29 plus 4

  • Teab1

    Broj poruka: 655

    Prijavi adminu

    seniiii

    Teab1 jvala ti puno na odgovoru lakse mi je sad malo..
    Mrvica722 ja sam danas bila na pregledu posteljica se malo pomaknula tako da je vidljiv napredak ima nade, sljedeci termin mi je 8.11. i doktor i ja se nadamo da ce se do tada jos pomaknuti tada cu biti 29 plus 4

    javim ti kak bu proslo ak me opet puknu na carski s oporavkom,inace ni moj prag boli nije previsok

    6/21 biokemijska
    9/22 +
    6/22 baby boy 🩵
    4/24 +
    Harmony low risk-stize curka 🩷

  • Avatar nola95

    nola95

    Broj poruka: 374

    Prijavi adminu

    Uhhh predugo me nije bilo na forumu,jedva sam sve iščitala, a sad već pola zaboravila dok idem tipkat 🤣 ne znam za vas al meni je krenuo postpartumski sindrom lošeg pamćenja i doslovno se ulovim usred rečenice da ne mogu naći riječ. Prestrašno! Tog se sjećam s malim da je trajalo dobrih godinu dana nakon poroda 🤣 IQ lagano u padu, al nek je to najgore.. 
    htjela sam samo podijelit poruku ohrabrenja za prvorotke. Nemojte se bojati pitati sestre što god vas bude zanimalo ili vam stvaralo anksioznost, kako oko bebaca tako i oko vas. Niste same kada rodite i nemojte strahovati, okružene budete timom sestara koje vas obilaze, dijelit ćete sobu s novopečenim mamama u istoj situaciji u kojoj ste i same(jako lijep vid podrške možete u tome naći), doći će vam i savjetnica za dojenje, uvijek možete pitati i tražiti pomoć. Posjetit će vas i novopečeni tateki koji sigurno šize od uzbuđenja.. Puno je tu lijepih i posebnih trenutaka koje treba upiti. Najčešće nažalost ponesemo u sjećanju bol i teške situacije koje se vežu uz porod, ali istina je da tih prvih 3 dana imate mir biti sa svojom bebom 0-24 bez ometanja, bez drugih stvari kojima se inače posvećujete u životu. Donose vam hranu, pomažu vam s tuširanjem, njegom dječice.. Ja sam cvrsto odlučila da kako god porod prođe, ovaj put ću uživat u tom vremenu koje budem imala za upoznavanje moje djevojčice. Mobitel ću koristit samo za javljanje najbitnijim osobama kojima želim javljati novosti,a ne ko prvi put kad me svekrva ubijala u pojam sa svojim prohtjevima za 150 slika dnevno.. nulta tolerancija na išta što bi mi remetilo mir 🤣🙌🏻 nadam se da će nekom malo pomoci ovakva perspektiva jer vam svima od srca želim najbolji mogući scenarij❤️

    28 pcos
    2020. vanmaterična/uklonjen jajovod
    2021. 👶💙
    10.4. +❤️🙏

  • Avatar Pake

    Pake

    Broj poruka: 126

    Prijavi adminu

    nola95 hvala ti na lijepim riječima i savjetima, skroz je ohrabrujuće i baš divno za pročitati! ♥️

    5/20 - ab in tractu
    11/23 - missed ab
    5/24 - 🌈 baby, it's a girl 🌸

  • Avatar šareni_oblak

    šareni_oblak

    Broj poruka: 184

    Prijavi adminu

    seniiii

    Drage moje zenice imam pitanje da podjelite svoja iskustva naime prvo dijete sam rodila na carski rez u privatnoj poliklinici Podobnik i stvarno je taj carski rez protekao bez imalo bolova, sad me ponovo ceka varski rez ali mi doktor predlaze da se obavi u Petrovoj bolnici pa me zanimaju vasa iskustva s carskim rezom tocnije oporavkom kasnine, moram napomenuti da imam slabi prag boli 😔

    Ja mislim da je svakome drugačije i kako je svaka trudnoća drugačija, tako je i svaki porod. Svakako mislim da je puno lakše oporaviti se od carskog koji je bio dogovoreni, a puno teže nakon carskog koji je bio kao u mom slučaju - nakon neuspjele indukcije. Mene je prvih dana toliko bolio trbuh da je to bilo strašno. Ne rez, nego maternica i mišići u trbuhu, kao jako teška upala mišića. Ja pripisujem to tome što sam nekih 48h bila u trudovima. 
    Moja sestra je išla na dogovoreni carski, par dana nakon izlaska iz bolnice je htjela ići raditi u vrt koliko se dobro osjećala. Oba carska rađena u javnoj bolnici, različite bolnice. Rekla bih da ona ima niži prag boli od mene. Mene su trudovi baš jako boljeli tek na dripu, sve do tada je bilo u razini sa jačim menstrualnim bolovima koje imam svaki mjesec. A trudovi išli do 100 na ctg-u.
    Puno tu faktora ima koji utječu na tijek oporavka, ali mislim da mjesto gdje si rodila (Podobnik ili Petrova) nema toliko veze sa fizičkim oporavkom, koliko s odnosom prema tebi tijekom i nakon poroda. A to ima veze sa psihičkim oporavkom od poroda 

    2022. baby girl ❤️🎀
    2024. baby boy 💙🧸
    OTP: 14.12.2024.

  • Avatar šareni_oblak

    šareni_oblak

    Broj poruka: 184

    Prijavi adminu

    Nola jako si lijepo ovo napisala i slažem se sa svakom riječi 🥰 Pake zaboravila sam reći da je meni slijedeći pregled 23.10. pa kad budeš opet stavljala popis da znašLusylu mene je isto bilo strah najviše tog dijela nakon poroda. I sada me strah ali više zbog starijeg djeteta, ne znam kako ćemo mi to sve. Ali mogu ti reći da sad kad razmišljam o tim prvim danima, jedva čekam opet ih proživjeti. Teško je, ne spavaš, dojenje u početku boli da zvijezde vidiš, boli tijelo od poroda... Ali ti prvi dani u tom balonu sreće i blagostanja s malom mirisljavom bebicom, taj proces učenja i upoznavanja bebe, to je nešto najljepše što sam doživjela. Jako često gledam slike tih prvih dana, pogotovo sada kako se opet bliže. I toliko su mi se ti dani urezali u pamćenje kao najsretniji dani mog života, da sve ovo što smo se mučili i što je boljelo, je totalno nebitno. I u tim danima kad je bilo teško i svakakvo, kad sam plakala po cijele dane, sam opet bila sretna što napokon imam priliku biti mama tom djetetu. Ja nisam izašla iz stana 3 tjedna kako smo došle iz bolnice. To mi je bio najteži dio, ali nisam mogla izaći van od bolova i nisam se usudila hodati 3 kata stepenicama nakon carskog. Kad sam počela izlaziti van, život mi se promijenio na bolje. 
    Sve ćeš naučiti, shvatiti. Patronazna će puno pomoći, mama, svekrva, sestra, mi... Imaj vjere u sebe i u svoje instinkte, rade oni i kad misliš da ih nemaš

    2022. baby girl ❤️🎀
    2024. baby boy 💙🧸
    OTP: 14.12.2024.

  • Avatar Skakavac

    Skakavac

    Broj poruka: 696

    Prijavi adminu

    Večer :) 
    Evo i mene. Jutros bila na pregledu. Bogu hvala sve je uredu. Tlak 110/60😅, desetka kg  u plusu 🥴🥴
    Kaze da je beba napredna u kilazi, trenutno 1300 g
    Priupitala san za moguće ishode obzirom na prvi porod i sve komplikacije. Rekla je da cemo se za 4 tjedna (tada cu biti dan dva do 32.tj) dog za konzultacije u rodilištu. Prvi put čujem za to mada sam u splitskom i rodilA sina. U svakom slučaju, svi od ginekologa se moraju sloziti oko plana poroda. Odnosno kako je najbolje za mamu i bebu. Ugodno san se iznenadila i nadan se da Ce bit nesto od svega toga. Rekla mi je da cu im morati navesti sve okolnosti koje su se tada odvile. Sve kako bi ozbiljnije pristupili problematici. Dal' dogovoreni carski ili čekat oce li se sta pokrenut, do nekog tjedna
     
    Kaze također da mi je posteljica nize 🤔  u ovom trenu nevazno no bitno da se podigne vremenom. Da je preko reza i nebo bilo dobro da uraste u rez. Ako san dobro zapantila. 
    To je otprilike to. Na sljedećem pregledu cemo bit pametniji. Za danas kaze sve je kako tribaBila u oysha i uzela mam tajice 😁 materijal vrhunski tako da sigurno cu ih iznosat. 

  • Mrvica722

    Broj poruka: 466

    Prijavi adminu

    Skakavac

    Večer :)
    Evo i mene. Jutros bila na pregledu. Bogu hvala sve je uredu. Tlak 110/60😅, desetka kg u plusu 🥴🥴
    Kaze da je beba napredna u kilazi, trenutno 1300 g
    Priupitala san za moguće ishode obzirom na prvi porod i sve komplikacije. Rekla je da cemo se za 4 tjedna (tada cu biti dan dva do 32.tj) dog za konzultacije u rodilištu. Prvi put čujem za to mada sam u splitskom i rodilA sina. U svakom slučaju, svi od ginekologa se moraju sloziti oko plana poroda. Odnosno kako je najbolje za mamu i bebu. Ugodno san se iznenadila i nadan se da Ce bit nesto od svega toga. Rekla mi je da cu im morati navesti sve okolnosti koje su se tada odvile. Sve kako bi ozbiljnije pristupili problematici. Dal' dogovoreni carski ili čekat oce li se sta pokrenut, do nekog tjednaKaze također da mi je posteljica nize 🤔 u ovom trenu nevazno no bitno da se podigne vremenom. Da je preko reza i nebo bilo dobro da uraste u rez. Ako san dobro zapantila.
    To je otprilike to. Na sljedećem pregledu cemo bit pametniji. Za danas kaze sve je kako tribaBila u oysha i uzela mam tajice 😁 materijal vrhunski tako da sigurno cu ih iznosat.

    Da toga sam se i ja bojala placenta acreta se zove,isla guglat pa 3 dana bila gluhonjema po kući 🙈.očaj nadam se da će nas sve to zaobić

  • Avatar Sunflower! 🌻

    Sunflower! 🌻

    Broj poruka: 496

    Prijavi adminu

    Nola, bas si to sve lijepo srocila 🥰
    I meni je prvi postpartum bio jako jako stresan, nisam znala sto me snaslo, bilo mi je tesko prihvatiti pomoc... bas onako 😵‍💫
    Moram priznati da mi je stresan bio i drugi postpartum, ali najvise iz razloga "kako cu sad s dvoje malene djece", bojala sam se hocu li zbog bebe zapostaviti starijeg, kako cu se posvetiti obojici itd itd. 
    Zato evo ja tu zelim obrabriti sve mame kojima je ovo drugo dijete da ce sve biti u redu i nitko nece biti zapostavljen 😇
    Vrlo brzo cete nauciti balansirati njihove potrebe, a nista strasno se nece dogoditi ako prvih tjedan-dva posvetite sebi, svom oporavku i bebi prvenstveno. 
    I vjerujete mi, prihvatite svaku mogucu pomoc! 😅
    Mama, svekrva, sestre, sogorice, kume, prijateljice... svaki skuhani obrok u postpartumu zlata vrijedi 😁
    Ja sam evo tek u trecem postpartumu, a nadam se da cu sad isto tako u cetvrtom, uzivala u potpunosti, mazila se s bebom i odmarala, smao dojila i uspavljivala bebu, svekrva i mama su mi kuhale svaki dan prva dva tjedna, znala sam vec da su decki namireni i da im je super i s tatom, dedama itd taj kratki period pa sam se bas opusteno veselila tom periodu s bebom.
    Ne kazem da zato nije tezak, fizicki je jako naporan, cijelo tijelo boli, od poroda, dojenja, iscrpljenosti... ali opet je magican 🥰
    Da me se pita zivjela bih u postpartumu i tom baloncicu mirovanja, bebe, sporog zivota... 😁 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.