Zimske bebe 2024/2025 ❄️☃️🎄🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Sunflower! 🌻

    Sunflower! 🌻

    Broj poruka: 496

    Prijavi adminu

    Ja sam danas na pregledu i bas se veselim, jos se potrefilo da nemam nastavu danas tako da sam razvozila djecu u vrtic i skolu i sad u miru pijem kavu 😇
    Trebalo mi je to, tempo zadnjih dana mi je ono... turbo! 😵‍💫😵‍💫

  • Avatar Senci_i

    Senci_i

    Broj poruka: 59

    Prijavi adminu

    Sunflower! 🌻

    Ja sam danas na pregledu i bas se veselim, jos se potrefilo da nemam nastavu danas tako da sam razvozila djecu u vrtic i skolu i sad u miru pijem kavu 😇
    Trebalo mi je to, tempo zadnjih dana mi je ono… turbo! 😵‍💫😵‍💫

    I ja imam danas pregled..bas uvijek neka nervoza te dane, uvijek u strahu da ce preporuciti mirovanje ili nesto gore. Dobro se osjecam, iako uvijek nesto bolucka, al valjda tako mora. Rekla mi danas raditi briseve i pretpostavljam da me dalje salje na kontrolne u bolnicu 🫣

  • Lion32

    Broj poruka: 200

    Prijavi adminu

    Sunflower! 🌻

    Ja sam danas na pregledu i bas se veselim, jos se potrefilo da nemam nastavu danas tako da sam razvozila djecu u vrtic i skolu i sad u miru pijem kavu 😇
    Trebalo mi je to, tempo zadnjih dana mi je ono… turbo! 😵‍💫😵‍💫

    Ti cekas četvrtu bebu?❤️❤️
    Hvala na savjetima za željezo,  ciklu mi je taman svekrva donijela u ogromnim količinama pa krecdm s njom odmah. 😊

  • Avatar šareni_oblak

    šareni_oblak

    Broj poruka: 183

    Prijavi adminu

    Cure sretno na pregledima danas! 
    .
    Skakavac ako sam dobro skužila, tebi je posteljica preko reza? Ako ti nije problem ispričati kako je prošao prvi porod?

    2022. baby girl ❤️🎀
    2024. baby boy 💙🧸
    OTP: 14.12.2024.

  • Avatar Skakavac

    Skakavac

    Broj poruka: 696

    Prijavi adminu

    Mrvica722 pojma neman. Nije koristila taj izraz 🥲 rekla je da je nisko ali ne radi se o placenta previi i da bi se sad nekad trebala pocet podizati.. kao vec kad pitas evo ti info. Da prati ona to sve, da nema straja. Nisan iskreno nista guglala. Nije mi nista ograničila pa cemo vidit za iduci pregled.. 4 tjedna masu vrimena za sve pa Bogu dragom u ruke. Nema druge šareni_oblak da, mislim da sam je tako razumila. Kao u ovom trenu to ne znaci nista no problem je ako uraste u rez s vrimenom.. tj ako se ne podigne. Nije isla bas u dubinu jer kaze da je sve u redu za tjedne u kojima sam pa cu onda cekat iduci pregled da vidimo sta Ce rec. Ma nikakav problem :) 
    Pisala sam vec ranije..prinila sam 11 dana. Zatvorena bez ikakvog pomaka. Taj dan inducirana gelom, devet sati boksa, trudova neprestanih i nista. Busenje vodenjaka,  mekonij. Vec koji sat losiji ctg i tad me ginek odluci poslat na hitni carski. Trudnoća apsolutno uredna, bas nikakvih poteškoća u vidu posteljice ili iceg drugog nije bilo. To ti je to otprilike. 

  • TeaM

    Broj poruka: 32

    Prijavi adminu

    Lion32

    Sunflower! 🌻

    Ja sam danas na pregledu i bas se veselim, jos se potrefilo da nemam nastavu danas tako da sam razvozila djecu u vrtic i skolu i sad u miru pijem kavu 😇
    Trebalo mi je to, tempo zadnjih dana mi je ono… turbo! 😵‍💫😵‍💫
    Ti cekas četvrtu bebu?❤️❤️
    Hvala na savjetima za željezo, ciklu mi je taman svekrva donijela u ogromnim količinama pa krecdm s njom odmah. 😊

    Lion 32, ja sam nedavno saznala da imam anemiju. Dobila sam tablete da pijem i jako me muče, loša probava, bol u želucu... Ja sam osobno pojačala unos crvenog mesa ( jedno vrijeme baš nisam mogla jest meso) i kupila sam hladno prešane sokove od aronije, cikle, šipka... Nadam se da će mi se KS do idćeg pregleda poboljšat pa da više neću morat piti tablete 

  • Avatar šareni_oblak

    šareni_oblak

    Broj poruka: 183

    Prijavi adminu

    Skakavac

    Mrvica722 pojma neman. Nije koristila taj izraz 🥲 rekla je da je nisko ali ne radi se o placenta previi i da bi se sad nekad trebala pocet podizati.. kao vec kad pitas evo ti info. Da prati ona to sve, da nema straja. Nisan iskreno nista guglala. Nije mi nista ograničila pa cemo vidit za iduci pregled.. 4 tjedna masu vrimena za sve pa Bogu dragom u ruke. Nema drugešareni_oblak da, mislim da sam je tako razumila. Kao u ovom trenu to ne znaci nista no problem je ako uraste u rez s vrimenom.. tj ako se ne podigne. Nije isla bas u dubinu jer kaze da je sve u redu za tjedne u kojima sam pa cu onda cekat iduci pregled da vidimo sta Ce rec. Ma nikakav problem :)
    Pisala sam vec ranije..prinila sam 11 dana. Zatvorena bez ikakvog pomaka. Taj dan inducirana gelom, devet sati boksa, trudova neprestanih i nista. Busenje vodenjaka, mekonij. Vec koji sat losiji ctg i tad me ginek odluci poslat na hitni carski. Trudnoća apsolutno uredna, bas nikakvih poteškoća u vidu posteljice ili iceg drugog nije bilo. To ti je to otprilike.

    Aaaa sad se sjećam. Imamo gotovo istu priču, s tim da su mene inducirali prvo sa svih 8 praškova, pa gel, pa bušenje vodenjaka i nakon toga drip. 
    Ja sam isto pitala na zadnjem pregledu što da očekujem od poroda, rekao je da ćemo o tome u višim tjednima, ali da indukcija ne dolazi u obzir zbog rizika od pucanja reza. Rekao je da je inače praksa čekati do 39 tjedana. Ako se do tada ništa ne pokrene, ide dogovoreni carski. Nadam se da će tako i biti 

    2022. baby girl ❤️🎀
    2024. baby boy 💙🧸
    OTP: 14.12.2024.

  • Avatar Sunflower! 🌻

    Sunflower! 🌻

    Broj poruka: 496

    Prijavi adminu

    Lion32, da, cetvrta beba 🙃

  • Avatar Tratinčica12

    Tratinčica12

    Broj poruka: 422

    Prijavi adminu

    Pozdrav ekipa 🤗
    ---- 
    Sretno svima na pregledima 🍀🩷
    ----
    Moj pregled - sve je u redu. Sve mjere odgovaraju. Dječak je procijenjen na cca 2 kg. Kaže ginek da bi mogao biti velik na brata (rodio se sa 4200g). I dalje je na zadak. Iako kaže kao nemojte još razmišljati o carskom, ima još vremena da se okrene. Ja nekako kontam ako se nije okrenuo dosad, da ni neće. Od 22tt je na zadak. Bio je sa stopalima uz lice.
    Ginekologica kaže da misli da ne forsiraju vaginalni porod u položaju zadak (KBC Osijek), nego se dogovara carski sa 39 tt kad beba dosegne punu zrelost.
    Radije bih carski, nego da me izmuče vaginalno i na kraju svega završim na hitnom carskom. Trauma za bebu.
    U Božje ruke, pa kako bude 💙
    ---
    Moj stariji dječak je jučer proslavio 3. rođendan 🎉🎉🩵 a neki dan nam je bila i 4. godišnjica braka 💗🌸
    ----
    Jučer nam je čovjek došao i sastavio komodu, pa napokon imam malo više mjesta za stvari.
    Planiram onda sljedeći tjedan do DM-a u nabavku higijene, uložaka,... i možda operem dio robice da je spremno. 
    ---
    Vidjela sam da su od sutra opet neki dani beba i trudnica, zaboravila sam koji. Pa možda bude popusta i na webu nekih trgovina - škicnite ako šta trebate 😃😃

    Dječak M 💙
    Hvala Ti što sam stvoren tako čudesno, što su djela Tvoja predivna! 💛

  • Avatar Tratinčica12

    Tratinčica12

    Broj poruka: 422

    Prijavi adminu

    Spominjale ste i postpartum. Pa ću malo o tome 🙈
    ---
    Koliko god da sam se u trudnoći pripremala, čitala, mislila da znam sve - stvarnost je bila drugačija. Imala sam užasnu epiziotomiju koja mi je jako usporila oporavak i sve otežala. Nakon toga i krvarenje, kiretažu i još krvarenja - 2 mjeseca uložaka, srasla s njima.
    Dječak je bio jako zahtjevna beba od prvog dana. Orvih 10 dana života je preplakao. To su mi najteži dani dosad. Kad se sjetim... taj početni period mi nije u lijepom sjećanju. Spremna na sve, a opet ništa.
    ---
    Uspostavljanje dojenja koje na kraju nije išlo koliko god sam se pripremala na isključivo dojenje. Njegov plač jer je bio stalno gladan, naše neznanje ipak oko količine dohrane. Patronažna i forsiranje dojenja. Tek kad sam odustala od dojenja i samo bio na AD-u dijete se smirilo, bolje spavao i sve je bilo lakše. Meni je bilo teško pomiriti se s tim da "nisam sposobna svojim tijelom i mlijekom nahraniti svoje dijete". Osjećam bespomoćnosti, tuge, nesposobnosti - trajao je mjesecima.
    Kad se osvrnem isto mislim da sam imala neki oblik depresije. Teške misli, plakanje, sama, muž na poslu, bez ičije pomoći.
    -----
    Ovaj put isto nemamo pomoć. Moji roditelji žive daleko, doći će iza poroda na nekoliko dana. Muževi su tu, ali od njih nemamo nikakvu pomoć. Tako da ne računam na nikakve skuhane obroke, niti išta.
    ---- 
    Doduše, moji roditelji koji su tada bili s nama u stanu su mi stvarali više stresa, nikad nije bilo mira, stalno neki nered. A ja volim red i mir, i to me isto usporilo u oporavku na kraju.
    Sada svakako nemamo mjesta, pa će biti negdje u blizini, ali opet da svatko ima svoj mir.
    ----
    Ja isto npr. Previše čistim, kuham, spremam.... i to me opterećuje. Vrtim se u krug. Nepotrebno.
    ----
    Moj savjet svima je da prihvatite pomoć ako je imate 😊 u vidu skuhanog obroka, izvođenja starijeg djeteta vani, tuširanja ili kave u miru. Ja nemam to, i navikla sam 😅
    ----
    Sama sebi sam rekla da se ovaj put neću sekirati oko toga da stan blista, da je svaki dan skuhano (neće nikome biti ništa od sendvića, dostave, nečeg brzinskog). Neću se sekirati oko veša u sušilici, nenamještenog kreveta. Dojenja ako ne bude išlo. 
    Pripremit ću neke stvari unaprijed oko obroka (smrznuti bolonjez, varivo i sl.) - za neke dane. Pokušat ću se usmjeriti više na svoj oporavak (što sam skroz zanemarila nakon prvog poroda), na bebu i te prve dane. Samo da sve bude dobro! 🩵

    Dječak M 💙
    Hvala Ti što sam stvoren tako čudesno, što su djela Tvoja predivna! 💛

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.