Zimske bebe 2024/2025 ❄️☃️🎄🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Tratinčica12

    Tratinčica12

    Broj poruka: 422

    Prijavi adminu

    Svašta sam natrkeljala. Pa pošaljem da se ne izbriše 😅😅
    Uglavnom, da je meni bar netko rekao neke realne stvari prije poroda.
    Za postpartum, očekivanja,.... svi su i tada samo forsirali dojenje i prekrasne trenutke. A ja sam se osjećala tako jadno i nesposobno. Svi mogu, osim mene...bla bla. Kad na kraju kreneš pričati sa ženama o tome, ispadne da je svima bilo slično. Daleko od idealnog. Daleko od slika s Instagrama i uredne odjeće, oprane kose, šminke, nasmijane bebe...
    Zato se ne trebamo opterećivati nekim stvarima niti previše planirati. Jer stvarnost bude drugačija na kraju i onda se razočaramo.
    ---
    Pokušajmo uživati koliko se da. Sve će doći na svoje mjesto. Samo da smo svi dobro 🩵

    Dječak M 💙
    Hvala Ti što sam stvoren tako čudesno, što su djela Tvoja predivna! 💛

  • Teab1

    Broj poruka: 654

    Prijavi adminu

    sunflower  hvala ti na podjeljenom i nama drugi, treci put mama treba tak nes ljepo je to procitat,jer barem kod mene je uvijek ta briga sto ako zapostavim L sto ako ovo sto ako ono 100, upitnika isto ko i kao mama prvi put samo drugcija pitanja..tratincica meni je recimo bas iz tog razloga puno znacila grupa u kojoj sam bila sa ljetnicama jer smo isto kao i ovdje jedna drugoj bila podrska a i puno novih prijateljstva se iz tog rodilo makar bile iz drugih gradova 🙂 

    6/21 biokemijska
    9/22 +
    6/22 baby boy 🩵
    4/24 +
    Harmony low risk-stize curka 🩷

  • Avatar Bonnie9

    Bonnie9

    Broj poruka: 109

    Prijavi adminu

    Tratinčica12 sretan rođendan sada već velikom dečkicu😍🥰
    I hvala na dobrim savjetima🫶🏻

  • Avatar Tratinčica12

    Tratinčica12

    Broj poruka: 422

    Prijavi adminu

    Teab1

    sunflower hvala ti na podjeljenom i nama drugi, treci put mama treba tak nes ljepo je to procitat,jer barem kod mene je uvijek ta briga sto ako zapostavim L sto ako ovo sto ako ono 100, upitnika isto ko i kao mama prvi put samo drugcija pitanja..tratincicameni je recimo bas iz tog razloga puno znacila grupa u kojoj sam bila sa ljetnicama jer smo isto kao i ovdje jedna drugoj bila podrska a i puno novih prijateljstva se iz tog rodilo makar bile iz drugih gradova 🙂

    I ja sam bila na Jesenskim bebama tada. Podrške je bilo, dobrih savjeta i iskustava. Bila sam i u Whatsapp grupi neko vrijeme. Ali me toliko sve počelo gušiti da sam u jednom trenkutku napustila grupu i čak se preporodila. Jer se sve svelo na ono ko je prije prohodao, posjeo se, ko priča već 100 riječi i neke bezvezne priče zbog kojih sam se baš loše osjećala. Ali ok, preźivjela sam 😅😅

    Dječak M 💙
    Hvala Ti što sam stvoren tako čudesno, što su djela Tvoja predivna! 💛

  • Avatar Tratinčica12

    Tratinčica12

    Broj poruka: 422

    Prijavi adminu

    Bonnie9

    Tratinčica12 sretan rođendan sada već velikom dečkicu😍🥰
    I hvala na dobrim savjetima🫶🏻

    Hvala 💙💙

    Dječak M 💙
    Hvala Ti što sam stvoren tako čudesno, što su djela Tvoja predivna! 💛

  • Teab1

    Broj poruka: 654

    Prijavi adminu

    Tratinčica12

    Teab1

    sunflower hvala ti na podjeljenom i nama drugi, treci put mama treba tak nes ljepo je to procitat,jer barem kod mene je uvijek ta briga sto ako zapostavim L sto ako ovo sto ako ono 100, upitnika isto ko i kao mama prvi put samo drugcija pitanja..tratincicameni je recimo bas iz tog razloga puno znacila grupa u kojoj sam bila sa ljetnicama jer smo isto kao i ovdje jedna drugoj bila podrska a i puno novih prijateljstva se iz tog rodilo makar bile iz drugih gradova 🙂
    I ja sam bila na Jesenskim bebama tada. Podrške je bilo, dobrih savjeta i iskustava. Bila sam i u Whatsapp grupi neko vrijeme. Ali me toliko sve počelo gušiti da sam u jednom trenkutku napustila grupu i čak se preporodila. Jer se sve svelo na ono ko je prije prohodao, posjeo se, ko priča već 100 riječi i neke bezvezne priče zbog kojih sam se baš loše osjećala. Ali ok, preźivjela sam 😅😅

    mi imala fb grupu pa je bilo par koje su voljele pametovat a pojma nisu imale, pa je napravljena wapp grupa sa nas par i u njoj sam bila skoro godinu dana al sam nakraju izasla i iz te grupe,al dok sam bila  nije bilo nadmetanja doslovno smo razgovarale o svakom danu, ak je koja imala prblem ili trebala pomoc neko bi uskocio... 

    6/21 biokemijska
    9/22 +
    6/22 baby boy 🩵
    4/24 +
    Harmony low risk-stize curka 🩷

  • Avatar wildflower

    wildflower

    Broj poruka: 761

    Prijavi adminu

    Tratinčica12

    Pozdrav ekipa 🤗
    —-
    Sretno svima na pregledima 🍀🩷
    —-
    Moj pregled - sve je u redu. Sve mjere odgovaraju. Dječak je procijenjen na cca 2 kg. Kaže ginek da bi mogao biti velik na brata (rodio se sa 4200g). I dalje je na zadak. Iako kaže kao nemojte još razmišljati o carskom, ima još vremena da se okrene. Ja nekako kontam ako se nije okrenuo dosad, da ni neće. Od 22tt je na zadak. Bio je sa stopalima uz lice.
    Ginekologica kaže da misli da ne forsiraju vaginalni porod u položaju zadak (KBC Osijek), nego se dogovara carski sa 39 tt kad beba dosegne punu zrelost.
    Radije bih carski, nego da me izmuče vaginalno i na kraju svega završim na hitnom carskom. Trauma za bebu.
    U Božje ruke, pa kako bude 💙

    Moj stariji dječak je jučer proslavio 3. rođendan 🎉🎉🩵 a neki dan nam je bila i 4. godišnjica braka 💗🌸
    —-
    Jučer nam je čovjek došao i sastavio komodu, pa napokon imam malo više mjesta za stvari.
    Planiram onda sljedeći tjedan do DM-a u nabavku higijene, uložaka,… i možda operem dio robice da je spremno.

    Vidjela sam da su od sutra opet neki dani beba i trudnica, zaboravila sam koji. Pa možda bude popusta i na webu nekih trgovina - škicnite ako šta trebate 😃😃

    Uf i moj je na zadak bas tako - nogice kraj lica gore a guza dolje...
    Nadam se da ce se okrenuti, ali zadnja 2 pregleda je bio tako.. :( bas se brinem zbog toga..
    Mislim da cu poceti raditi neke vjezbe za "okretanje"

    '91, PCOS, AMH 29,4 pmol/L (4,1-58)
    '86, oligozoospermia
    Repromed:
    2mj/2024 - 1. AIH ❌
    4mj/2024 - 1. IVF - SET BC | 1 BC ❄️ | 9dnt β 262 | 11dnt β 769 | 13dnt β 1646 ➡️ 1. uzv 15.05. ❤️ Panorama low risk - it's a boy 🩵

  • Teab1

    Broj poruka: 654

    Prijavi adminu

    wildflower

    Tratinčica12

    Pozdrav ekipa 🤗
    —-
    Sretno svima na pregledima 🍀🩷
    —-
    Moj pregled - sve je u redu. Sve mjere odgovaraju. Dječak je procijenjen na cca 2 kg. Kaže ginek da bi mogao biti velik na brata (rodio se sa 4200g). I dalje je na zadak. Iako kaže kao nemojte još razmišljati o carskom, ima još vremena da se okrene. Ja nekako kontam ako se nije okrenuo dosad, da ni neće. Od 22tt je na zadak. Bio je sa stopalima uz lice.
    Ginekologica kaže da misli da ne forsiraju vaginalni porod u položaju zadak (KBC Osijek), nego se dogovara carski sa 39 tt kad beba dosegne punu zrelost.
    Radije bih carski, nego da me izmuče vaginalno i na kraju svega završim na hitnom carskom. Trauma za bebu.
    U Božje ruke, pa kako bude 💙

    Moj stariji dječak je jučer proslavio 3. rođendan 🎉🎉🩵 a neki dan nam je bila i 4. godišnjica braka 💗🌸
    —-
    Jučer nam je čovjek došao i sastavio komodu, pa napokon imam malo više mjesta za stvari.
    Planiram onda sljedeći tjedan do DM-a u nabavku higijene, uložaka,… i možda operem dio robice da je spremno.

    Vidjela sam da su od sutra opet neki dani beba i trudnica, zaboravila sam koji. Pa možda bude popusta i na webu nekih trgovina - škicnite ako šta trebate 😃😃
    Uf i moj je na zadak bas tako - nogice kraj lica gore a guza dolje…
    Nadam se da ce se okrenuti, ali zadnja 2 pregleda je bio tako.. :( bas se brinem zbog toga..
    Mislim da cu poceti raditi neke vjezbe za "okretanje"

    nemoj si jos radit vjezbice, stigne se okrenut,mislim mozes al on se opet more vratit na zadak jer je jos mali,kad predes 35 tt i ak je jos na zadak mozes lagane vjezbice pocet radit,tako barem ja mislim,moj mali je oko 35 tt bio na zadak do poroda je bio na glavici dole,stigne se on jos predomislit

    6/21 biokemijska
    9/22 +
    6/22 baby boy 🩵
    4/24 +
    Harmony low risk-stize curka 🩷

  • zmajja

    Broj poruka: 20

    Prijavi adminu

    I moj pregled je jucer prosao dobro, curka je isto jos uvijel na zadak. To je ok do 35tt, ako se tad ne okrene ide pokusaj vanjskog okretanja u 36tt. 
    Ja sam se doslovno okrenula zadnji tjedan prije poroda, tako da me ovo nista ne cudi. Jedino osjetim da su njoj noge dole a ne kao tipicni zadak kad su dignute jer osjetim da mi udara nogama po mjehuru. Nije ugodan osjecaj

  • Avatar Sunflower! 🌻

    Sunflower! 🌻

    Broj poruka: 496

    Prijavi adminu

    I ja odradila pregled danas, sve super, malac se lijepo razvija i ima 400g 😇
    Ja zatvorena, sljedeci put me ceka uputnica za OGTT. 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.