Zimske bebe 2024/2025 ❄️☃️🎄🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • franka007

    Broj poruka: 163

    Prijavi adminu

    Teab1

    Sunflower! 🌻

    Curke imam pitanje… boli li koju bas na podrucju vagine? Kao neki pritisak na kostima, ne znam kako bolje objasniti 😅
    Najvise osjecam kod neke promjene polozaja, tipa kad ustajem i slicno.. mislim pretpostavljam da je normalno, ali s ovim se jos nisam susrela do sad u trudnocama pa mi cudno 😅
    vidim da si 20 tt mene tak pocelo i trajalo 5 punih tjedana,jos tu i tamo nekad osjetim,katastrofa kolko boli i smeta.ugl ja napisala roman oko poroda,i sve otislo iz nekog razloga 😭 dakle bila sam u radaoni od pon u 7 ujutro do utorka 6:15 kad su me odveli na carski, ono sto znam da je to bio prvi i zadnji put da sam induciranana,da sam znala da mogu odbit i cekat svoje trudove da se pojacaju tako bi i napravila jer sam ih imala kroz cjelu bozju noc,iskrno ljepse je prodisat trudove doma nego u predradaoni,tako da ovaj put cekam zadnji cas makar bila u 42 tt tolko znam da dopustaju da se prenese (velika vecina rađa i prije),dakle sve su probali i ja se opet nisam otvorila pa me jedino tog djela strah al imam jos 2 mj za razmisljat o tome sto sad dok citam zvuci strasno 😅

    To je jedino sto želim izbjeći pod svaku cijenu, jer sam mišljenja da većinu poroda bzvz induciraju samo da te se riješe. Sve bi to bilo ok da ne zavrsi upravo tako kako si napisala, 24 sata umjetnih trudova (za koje vjerujem da su jači i teži od prirodnih) i na kraju hitan carski -.- Mene jedino muci kako ću znati da su stvarno trudovi i kada je vrijeme za krenuti u bolnicu 😅 Al sad se planiram malo pozabaviti time i pokušati si složiti stvari u glavi, između ostalog detaljno proučiti prava pacijenata. Ovako mi super zvuci, stignem se pripremiti i sve, E sad tko zna kako ćeizgledati kad sve to krene 🫠

  • Avatar šareni_oblak

    šareni_oblak

    Broj poruka: 184

    Prijavi adminu

    Uh, što ste se raspisale 😅 ja sam isto kao zlatna ribica, pa ću proći teme kojih se sjećam da su bile 🙈
    Tajice - uzela u h&m neke sportske trudnicke i pamučne. Ove pamučne su mi užas, padaju, opuste se nakon nekog vremena, prozirne. Ove sportske su super. Razmišljam da naručim još jedne ili da probam Oysho.
    Pupak - meni je patronazna rekla da ne treba ništa osim jednom dnevno octeniseptom i blazinicom preći. Računala sam da po tyrosur može muž otići ako bude trebalo, ali evo nisam koristila. Samo pelena ne smije ići preko, pupak mora biti suh. 
    Bol u trtici nemam ali znam da se događa ako je beba tako namjestena da pritišće taj dio. Međutim, boln u vagini imam tako nekako od 20. tjedna i jedno vrijeme je bilo tako grozno da sam jedva hodala. I sad boli ali puno manje. 
    Trtarenje oko poroda imam faze kad sam uplašena jer i znam i ne znam što me čeka, a s druge strane si samo mantram da će i to proći, bitno da je sve u redu. 
    .
    Žao mi je što vam je taj ogtt bio tako grozan, ali ajde, prošlo je (kako kome 😅). Nadam se da će situacije s urinom biti ok 🤞🏼
    .
    Eto, ne znam više što ste pisale. Ja kupila što mi je još trebalo za torbu za rodilište i eno stoji u vrećici, nikako da se natjeram spakirati to 😂 
    .
    Melodie ja sam sa prvim djetetom imala termin 8.11. 🥰 baš mi je slatko vidjeti koliko si sad trudna, točno toliko sam ja bila u ovo doba prije dvije godine 🥰

    2022. baby girl ❤️🎀
    2024. baby boy 💙🧸
    OTP: 14.12.2024.

  • Lion32

    Broj poruka: 200

    Prijavi adminu

    I ja sam imala te bolove od cca 16.tjedna
     Sad se čak malo i smanjuju. Bilo je trenutaka kad nisam mogla po stepenicama se popeti bez muža🙄Ja baš gledam razliku sebe sad i prije 11 godina u prošloj trudnoci. Nema šanse da se obujem bez da se preznojim koliko mi smeta trbuh 🙄🤣🤣 a u prošloj lakirala nokte na nogama dan prije termina🤣Cure jel kojoj bilo nisko željezo? S cim.ste ga dizale osim tabletama? Na pocetku trudnoce 28 i sad na nalazu 9.. i sve ono oko anemije poviseno...htjela ni to što prije riješiti da do poroda budem sa koliko-toliko dobrim željezom.

  • Teab1

    Broj poruka: 655

    Prijavi adminu

    Lion32

    I ja sam imala te bolove od cca 16.tjedna
    Sad se čak malo i smanjuju. Bilo je trenutaka kad nisam mogla po stepenicama se popeti bez muža🙄Ja baš gledam razliku sebe sad i prije 11 godina u prošloj trudnoci. Nema šanse da se obujem bez da se preznojim koliko mi smeta trbuh 🙄🤣🤣 a u prošloj lakirala nokte na nogama dan prije termina🤣Cure jel kojoj bilo nisko željezo? S cim.ste ga dizale osim tabletama? Na pocetku trudnoce 28 i sad na nalazu 9.. i sve ono oko anemije poviseno…htjela ni to što prije riješiti da do poroda budem sa koliko-toliko dobrim željezom.

    probaj ciklu za željezo i aroniju jednu casu dnevno razrijedeno u vodi,pazi samo na tlak jer ga oce snizitmislim da su nam se bebaci digli pa zato ne osjecamo vise tolke bolove,pretpostavka

    6/21 biokemijska
    9/22 +
    6/22 baby boy 🩵
    4/24 +
    Harmony low risk-stize curka 🩷

  • Avatar Lusylu

    Lusylu

    Broj poruka: 94

    Prijavi adminu

    Lion32 ja sam na pocetku trudnoce imala koma željezo i zalihe i sve bas bas ispod svih granica, nabavila sam domacu ciklu pa je kuhala, bledala u šejkove, jela na salatu, sa tjesteninom (svakako). Također našla sam imaš u ljekarnama i u dm-u floradix na biljnoj bazi sirup za željezo. Ukusan je i kazu da im je odlican proizvod. Al svakako proguglaj oko ostale hrane grahorice su koliko se sjecam dobre za zeljezo, borovnice, sok od aronije.. Sokovi od dida bože (imas u bipi, konzumu…) prirodni sokovi od cikle i šipak. Odlicni za zeljezo! Sta se tice trte oko poroda, pa sad ja trenutno nemam neki strah. Jer nekako sam svjesna da se mora dogodit. Slusam sta druge cure kazu nekome je strasno bilo nekome super. Ne znam nadam se da cu bit u ovom pozitivnom dijelu statistike (kojima je porod bio lip, i koliko toliko bezbolan) mene iskreno vise muci to nakon. Prvi dani u bolnici, dojenje, snalazenje sta treba i kako treba… Dojit bi volila, al mi je u isto vrime i najstrasnija stvar od svega😂😂😂

  • seniiii

    Broj poruka: 32

    Prijavi adminu

    Drage moje zenice imam pitanje da podjelite svoja iskustva naime prvo dijete sam rodila na carski rez u privatnoj poliklinici Podobnik i stvarno je taj carski rez protekao bez imalo bolova, sad me ponovo ceka varski rez ali mi doktor predlaze da se obavi u Petrovoj bolnici pa me zanimaju vasa iskustva s carskim rezom tocnije oporavkom kasnine, moram napomenuti da imam slabi prag boli 😔

  • seniiii

    Broj poruka: 32

    Prijavi adminu

    Nebi htjela donjeti pogresnu odluku pa da mi kasnije bude zao, mada me doktor uvjerava da je carski rez svagdje isti vjerujem da je ali ne i oporavak poslije njega 

  • 20’

    Broj poruka: 52

    Prijavi adminu

    Sunflower, ja imam tu bol u vagini kao da ne pritišću dolje kosti. Ne konstantno, ali tipa nekad kad piškim, poslije odnosa, kad cucnem i slično. Nije zabrinjavajuće, mislim da se sve opušta i širi 😅

  • Teab1

    Broj poruka: 655

    Prijavi adminu

    seniiii

    Nebi htjela donjeti pogresnu odluku pa da mi kasnije bude zao, mada me doktor uvjerava da je carski rez svagdje isti vjerujem da je ali ne i oporavak poslije njega

    oporavak,rodila u petrovoj na carski malog,drugi dan sam ustala bez vecih problema, boli naravno da boli al sam se ja tad sobzirom da sam i kile nakupila i nacin poroda koji sam imala tip top oporavila,kad sam dosla skidat konce su mi rekli da je rez vrhunski napravljen i da vec dugo nisu vidli tak ljepo zasiven rez i stvarno nisam imala nikakvih problema oko njega,cak mi ni sad ne radi neke probleme tu i tam ga osjetim.Ugl otisla sam predaleko,izasli smo iz bolnice nakon 3 dana 5 sam vec bila u sutnji sa malenim uz muza naravno al ocu rec da mi je ukupno 5 dana trebalo za oporavak a to je kad cujem kolko se neke zene oporavljaju posle carskog odlicno..to je moje iskustvo,koji dr je odradivao carski nisam sigurna, mislim da je Planinic ili zlopasa al bila sam nadroksana sjecam se da je bio visok i zgodnicki 😂

    6/21 biokemijska
    9/22 +
    6/22 baby boy 🩵
    4/24 +
    Harmony low risk-stize curka 🩷

  • Mrvica722

    Broj poruka: 466

    Prijavi adminu

    Ček jedna je danas trebala bit na pregledu i da vidimo jel joj se posteljica podigla? Ne mogu se sjetit imena

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.