Zimske bebe 2024/2025 ❄️☃️🎄🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Mrvica722

    Broj poruka: 466

    Prijavi adminu

    Skakavac

    Mrvica722 pojma neman. Nije koristila taj izraz 🥲 rekla je da je nisko ali ne radi se o placenta previi i da bi se sad nekad trebala pocet podizati.. kao vec kad pitas evo ti info. Da prati ona to sve, da nema straja. Nisan iskreno nista guglala. Nije mi nista ograničila pa cemo vidit za iduci pregled.. 4 tjedna masu vrimena za sve pa Bogu dragom u ruke. Nema drugešareni_oblak da, mislim da sam je tako razumila. Kao u ovom trenu to ne znaci nista no problem je ako uraste u rez s vrimenom.. tj ako se ne podigne. Nije isla bas u dubinu jer kaze da je sve u redu za tjedne u kojima sam pa cu onda cekat iduci pregled da vidimo sta Ce rec. Ma nikakav problem :)
    Pisala sam vec ranije..prinila sam 11 dana. Zatvorena bez ikakvog pomaka. Taj dan inducirana gelom, devet sati boksa, trudova neprestanih i nista. Busenje vodenjaka, mekonij. Vec koji sat losiji ctg i tad me ginek odluci poslat na hitni carski. Trudnoća apsolutno uredna, bas nikakvih poteškoća u vidu posteljice ili iceg drugog nije bilo. To ti je to otprilike.

    Bit ce to na krsju sve dobro,koji si tjedan?
    Ako ne pređe rez onda trudnice znaju slat na magnet jer moraju bit sigurni jel urasla ili nije jer onda se pristup mjenja u carskom i zalihe krvi trebaju bit dobre to ti govorim iz razloga ako živiš u maloj sredini kao ja da ne ides u žnj bolnicu vec u tercijarne ustanove al tvoja ginekologica će ispratit situaciju kao i moj ginekolog .Bit ce sve dobro,to su rjetki slučajevi 💙💙

  • Avatar Skakavac

    Skakavac

    Broj poruka: 696

    Prijavi adminu

    Mrvica722

    Skakavac

    Mrvica722 pojma neman. Nije koristila taj izraz 🥲 rekla je da je nisko ali ne radi se o placenta previi i da bi se sad nekad trebala pocet podizati.. kao vec kad pitas evo ti info. Da prati ona to sve, da nema straja. Nisan iskreno nista guglala. Nije mi nista ograničila pa cemo vidit za iduci pregled.. 4 tjedna masu vrimena za sve pa Bogu dragom u ruke. Nema drugešareni_oblak da, mislim da sam je tako razumila. Kao u ovom trenu to ne znaci nista no problem je ako uraste u rez s vrimenom.. tj ako se ne podigne. Nije isla bas u dubinu jer kaze da je sve u redu za tjedne u kojima sam pa cu onda cekat iduci pregled da vidimo sta Ce rec. Ma nikakav problem :)
    Pisala sam vec ranije..prinila sam 11 dana. Zatvorena bez ikakvog pomaka. Taj dan inducirana gelom, devet sati boksa, trudova neprestanih i nista. Busenje vodenjaka, mekonij. Vec koji sat losiji ctg i tad me ginek odluci poslat na hitni carski. Trudnoća apsolutno uredna, bas nikakvih poteškoća u vidu posteljice ili iceg drugog nije bilo. To ti je to otprilike.
    Bit ce to na krsju sve dobro,koji si tjedan?
    Ako ne pređe rez onda trudnice znaju slat na magnet jer moraju bit sigurni jel urasla ili nije jer onda se pristup mjenja u carskom i zalihe krvi trebaju bit dobre to ti govorim iz razloga ako živiš u maloj sredini kao ja da ne ides u žnj bolnicu vec u tercijarne ustanove al tvoja ginekologica će ispratit situaciju kao i moj ginekolog .Bit ce sve dobro,to su rjetki slučajevi 💙💙


    27+2 sam 
    Nez zasto i kako ali nisam se puno nasekirala. Ja sam u Splitu, tu je i ginek. Nema mi druge nego čekat pa vidit kakav Ce bit razvoj situacije. Vidis, to za magnet prvi put čujem a i za zalihe krvi 😶‍🌫️😶‍🌫️. Zbilja nisam nista čitala jer me ginek nije ni priplašila.. idući pregled s cca 32 pa cemo bit pametniji i znas triba li i sta to, u kojem smjeru ic. Kako li je svaka trudnoća primjer za sebe.. nema pravila. 
    Bit Ce dobro, naravno 🫂♥️
    Drzin nam svima fige ☺️

  • TeaM

    Broj poruka: 32

    Prijavi adminu

    Drage mame i buduće mame, imate li kakav tečaj za buduće mame za preporučiti? Čekam prvu bebu i nalazim se u Splitu. Taman sam ušla u 27. tjedan i hvata me panika da neću znat ništa oko bebe, dojenja, baby handlinga... U potrazi sam za nekim online tečajevima, Youtube predavanjima, nije mi problem ni platiti neki tečaj u Splitu ako postoji. Naišla sam na Sonju Buzov i njene tečajeve, ali ne znam nikog tko je bio i isplati li se. 

  • TeaM

    Broj poruka: 32

    Prijavi adminu

    I gdje kupujete obične bodije dugih rukava da se kopčaju onako naprijed/sa strane? Mislim kupiti 5 iz HMa veličina 56 i 10 u veličini 62. Nije mala cijena pa me zanima ima li još koja alternativa?

  • Avatar Bonnie9

    Bonnie9

    Broj poruka: 109

    Prijavi adminu

    Team za tecajeve ne znam nista jos nisam krenula… A sto se bodija tice, prijateljica se porodila prije 2 mj i jako je zadovoljna bodicima iz Nexta, Primarka, Sinseya. 
    Ja sam isto narucila neke Next bodije na Zalandu i mogu reci da su predobri. I svi su na kopcanje naprijed sa strane

  • TeaM

    Broj poruka: 32

    Prijavi adminu

    Bonnie9

    Teamza tecajeve ne znam nista jos nisam krenula…A sto se bodija tice, prijateljica se porodila prije 2 mj i jako je zadovoljna bodicima iz Nexta, Primarka, Sinseya.
    Ja sam isto narucila neke Next bodije na Zalandu i mogu reci da su predobri. I svi su na kopcanje naprijed sa strane

    Možeš li poslat link od Nexta za bodije? U dućanu sam gledala i nije bilo bodija u paketima, a da imaju takvo kopčanje? Ja sam jučer baš naručila neki set sa Sinsaya, tamo je ili top ili flop. 

  • Baby❤

    Broj poruka: 174

    Prijavi adminu

    Bok cure
    Vidim da ste aktivne stalno pa da vas pitam 💙
    Eto meni je danas 6 tt, prije tri dana sam navečer prije spavanja imala neku ko groznicu, zimnica me prala užasno, nisam se mogla sagrijati kolko mi je bilo hladno i imala sam vjerojatno neku upalu grla jer me baš peklo i nisam mogla gutati. Popila sam lupocet i brzo prošlo, počela sam se znojiti i vjerojatno prošlo, temp nisam uopče mjerila.
    E sad čitam da to može biti negativno na plod. Neznam nisam se opče javila doktorici ni nikol nisam pridaval tolku pažnju tome jer sam taj dan počela s terapijama duphaston, heparin injekcije uz to sam imala gljivice i doktorica mi dala vaginalete i sve sam pripisala tome da su mi to valjda neke nuspojave. A sad dok malo čitam vidim samo da sam se trebala hitno doktoru javit jer sw moglo nešto sa plodom desiti.
    U panici sam užasno pregled tek za tjedan dana 😭
    S time da sam bila prije tjedan dana, plod tu bio, srce još nismo čuli samo se vidjelo treperenje. Molim vas pomozite ako je koja bila u sličnoj situaciji da me malo utješ i smiri 🤍🤍🤍

    -25 god.
    -pokušavamo 3 godine
    - 3 spontana pobačaja
    - nasljedna i stečena trombofilija
    -plusić 17.01. ➕❤️ zadnja menst. 15.12.
    -prvi pregled 25.01.

  • TeaM

    Broj poruka: 32

    Prijavi adminu

    Baby❤

    Bok cure
    Vidim da ste aktivne stalno pa da vas pitam 💙
    Eto meni je danas 6 tt, prije tri dana sam navečer prije spavanja imala neku ko groznicu, zimnica me prala užasno, nisam se mogla sagrijati kolko mi je bilo hladno i imala sam vjerojatno neku upalu grla jer me baš peklo i nisam mogla gutati. Popila sam lupocet i brzo prošlo, počela sam se znojiti i vjerojatno prošlo, temp nisam uopče mjerila.
    E sad čitam da to može biti negativno na plod. Neznam nisam se opče javila doktorici ni nikol nisam pridaval tolku pažnju tome jer sam taj dan počela s terapijama duphaston, heparin injekcije uz to sam imala gljivice i doktorica mi dala vaginalete i sve sam pripisala tome da su mi to valjda neke nuspojave. A sad dok malo čitam vidim samo da sam se trebala hitno doktoru javit jer sw moglo nešto sa plodom desiti.
    U panici sam užasno pregled tek za tjedan dana 😭
    S time da sam bila prije tjedan dana, plod tu bio, srce još nismo čuli samo se vidjelo treperenje. Molim vas pomozite ako je koja bila u sličnoj situaciji da me malo utješ i smiri 🤍🤍🤍

    Pozdrav baby, ja sam na početku trudnoće imala sličnu situaciju. Navečer bol u grlu, užasna groznica i hladnoća, sutra temperatura skoro 38. Nisam bila u RH tada, popila sam 2 paracetamola, puno vode, odmor...  Kasnije kad sam ispričala ginekologu, rekao je sve okej. Nikakvih posljedica nije bilo, sve okej. Također, dok još nisam znala da sam trudna sam popila sigurno nekoliko brufena, isto tako nikakvih problema. Nemoj se brinuti, sve će biti okej. Što se tiče srca, ni mi ih nismo čuli sa 6 tjedana. Ne brinite se 

  • Avatar Kuglica22

    Kuglica22

    Broj poruka: 29

    Prijavi adminu

    Javljam se ja i ja jučerašnjeg pregleda i ogtt-a. Pridružujem se klubu dijabeticarki u trudnoci. Iskreno kad mi je doktorica rekla sve posljedice na trudnocu i posteljicu jako sam se preplašila, pogotovo zato sto ne mogu na to utjecati. Dala mi je prehranu - tako izgleda moja i inace pa nemam sto promijeniti. Odmah mi je ponudila elektivni carski u 39.tt -jel i pstalima tako? U svakom slucaju svoj termin ne smijem prijeci ni za dan, bila je dosta stroga oko toga. Dobila uputnicu za VV i rekla je da ima napomenem da se slabo debljam i da imam mali trbuh (?!?). 
    Bebac je super, s njim je sve savrseno, 33cm i 750 grama, raste i aktivan je. Sljedeći pregled u 30tt , 06.11.

  • Avatar Bonnie9

    Bonnie9

    Broj poruka: 109

    Prijavi adminu

    TeaM

    Bonnie9

    Teamza tecajeve ne znam nista jos nisam krenula…A sto se bodija tice, prijateljica se porodila prije 2 mj i jako je zadovoljna bodicima iz Nexta, Primarka, Sinseya.
    Ja sam isto narucila neke Next bodije na Zalandu i mogu reci da su predobri. I svi su na kopcanje naprijed sa strane
    Možeš li poslat link od Nexta za bodije? U dućanu sam gledala i nije bilo bodija u paketima, a da imaju takvo kopčanje? Ja sam jučer baš naručila neki set sa Sinsaya, tamo je ili top ili flop.

    Sjajni proizvodi trgovine Zalando:https://www.zalando.hr/next-odijelo-za-spavanje-pink-nx383b188-j11.htmlSjajni proizvodi trgovine Zalando:https://www.zalando.hr/next-3-pack-regular-fit-odijelo-za-spavanje-green-grey-nx386b099-m11.htmlNasla sam neke ali bas onih sta sam ja uzela nema u ponudi, imas dosta na zalandu na kopcanje, na zip, u pakiranjima od 3,4,5.  A materijal je jako jako fin, prezadovoljna sam. 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.