Zimske bebe 2024/2025 ❄️☃️🎄🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • hoyaa

    Broj poruka: 118

    Prijavi adminu

    Melodie

    Hvala cure na utjesi 🥹 A na tremu nemogu uopce utjecat. Tako mi je u trudnicu opcenito. Kao pred svaki pregled, ja svjesno nebuden u strahu, buden skroz non salantna , ali srce mi pocne lupat dvista na sat, iznutra se tresen, skoci mi tlak. i Cin ja napustin ordinaciju odma je sve ko prije. To uopce nisan sebi ja, ne pripoznajen se u trudnoci. Nisan nikad bila ovako pizdasta i pripadnuta. Ali eto, stvarno mi je ovo drugo stanje kako kazu. Samo da jos istrpin ovaj misec i da sve bude super ka dosad. I ja san prvi i zadnji put zavrsila s razmnozavanjem:D i stara san i neda mi se ovo. Samo da moja mala slatkica dode na svit ziva i zdrava i da se vise nikad ne vracan u ovo stanje:D


    Meni uredno tlak prije svakog pregleda 130/80, a doma rijetko predje 90/60

  • Teab1

    Broj poruka: 655

    Prijavi adminu

    Melodie

    Hvala cure na utjesi 🥹 A na tremu nemogu uopce utjecat. Tako mi je u trudnicu opcenito. Kao pred svaki pregled, ja svjesno nebuden u strahu, buden skroz non salantna , ali srce mi pocne lupat dvista na sat, iznutra se tresen, skoci mi tlak. i Cin ja napustin ordinaciju odma je sve ko prije. To uopce nisan sebi ja, ne pripoznajen se u trudnoci. Nisan nikad bila ovako pizdasta i pripadnuta. Ali eto, stvarno mi je ovo drugo stanje kako kazu. Samo da jos istrpin ovaj misec i da sve bude super ka dosad. I ja san prvi i zadnji put zavrsila s razmnozavanjem:D i stara san i neda mi se ovo. Samo da moja mala slatkica dode na svit ziva i zdrava i da se vise nikad ne vracan u ovo stanje:D

    😂 to sam i ja rekla eto me 2 godine nakon  s trbuhom do zuba trcim za toddlerom 😂

    6/21 biokemijska
    9/22 +
    6/22 baby boy 🩵
    4/24 +
    Harmony low risk-stize curka 🩷

  • zmajja

    Broj poruka: 21

    Prijavi adminu

    Madrac za krevetic mi imamo Drömmande iz Ikee, s kokosom i lateksom, odlican je! 
    Hoya to je normalno skroz, ja se uvijek zalim na niski tlak onda dodjem kod doktorice i tlak 120/80 😅

  • Avatar Senci_i

    Senci_i

    Broj poruka: 59

    Prijavi adminu

    Melodie ne mora se to bas tako precizno napisati da nam je termin za mjesec dana 😃 salim se, mene nije uhvatila panika, ali stalno imam potrebu govoriti kako do termina ima jos dosta vremena 🙂 ovo mi je druga trudnoca, i vise me 'brine' sve ono nakon poroda. Nije da mi je prvi porod bio savrsen, ali ja uvijek kazem, to nekako prodje i zaboravis, al svi oni 'problemi' nakon prevladaju, u stilu, jel jede, ima grceve, jel dovoljno napreduje, svi nesta ispituju, savjetuju.. poslije je to sve smijesno, al u tom trenu se samo oko toga sve vrti
    I da, ja za sebe ne smatram da imam visok prag boli, pa sam sve tjesila, ako sam ja prezivjela porod, svi ce 🙂

  • Mrvica722

    Broj poruka: 466

    Prijavi adminu

    A jel imate tupu bol u trtici,meni evo 4 tj vec traje

  • Lion32

    Broj poruka: 200

    Prijavi adminu

    Evo cure koje moraju na OGTT a boje se, info iz prve ruke :)
    Ja sam isla prošli tjedan u bolnicu, rekli su mi da ne smijem ni kap vode popit dok sam tamo i čekala sam u cekaoni sa svim onim ljudima koji su me gledali dok sam ja mislila da ću umrijet od mucnine.
    Danas sam otišla u Analizu u Ri i evo imam vodu i krišku limuna (sama sam si donijela) i ležim u sobi bez mrvice mučnine. 
    Ista je tekucina ali ovdje se smije Limun i voda..
    Cijena je 18 eura što je stvarno prihvatljivo 🥰

  • Tess1989

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Melodie, meni je ovo druga trudnoća i sada sam puno više u frci nego prvi put. Kod mene je bio onaj slučaj "blaženo neznanje". Doslovno sam bila kao pala s marsa. Nisam znala za gro stvari koje mogu poći po krivu. Ma čak mi ni prerani porod nije padao na pamet iako sam znala da se naravno može dogoditi. Ali sada, evo tek ulazim u 30. tjedan i već sigurno mjesec dana barem jednom dnevno pomislim na porod, gdje ću, kako ću, koliko će trajati,...tlak mi isto na svakoj kontroli bude malo povišen, no s obzirom da sam inače opaki niskotlakaš - dođe na idealno ako se uzimaju samo brojke u obzir. No u glavi mi je kaos. Tek pred kraj uzv se opustim i uspijem malo uživati. No sve to je normalno. I u normalnom stanju nije lako odabirati misli, a kamoli pod ovim hormonima, sve lošijim snom, brigama itd. 
    Prvi put nisam imala neki bajni postpartum. Čak sad retrospektivno gledamo, mislim da sam imala i neki lakši baby blues prvih desetak mjeseci, no sad se toliko radujem tom periodu jer se nadam da ću više uživati i biti samouvjerenija. To je to što sam uspjela izgraditi od pozitivnog razmišljanja. :)

  • Avatar Sunflower! 🌻

    Sunflower! 🌻

    Broj poruka: 496

    Prijavi adminu

    Curke imam pitanje... boli li koju bas na podrucju vagine? Kao neki pritisak na kostima, ne znam kako bolje objasniti 😅
    Najvise osjecam kod neke promjene polozaja, tipa kad ustajem i slicno.. mislim pretpostavljam da je normalno, ali s ovim se jos nisam susrela do sad u trudnocama pa mi cudno 😅

  • Teab1

    Broj poruka: 655

    Prijavi adminu

    Sunflower! 🌻

    Curke imam pitanje… boli li koju bas na podrucju vagine? Kao neki pritisak na kostima, ne znam kako bolje objasniti 😅
    Najvise osjecam kod neke promjene polozaja, tipa kad ustajem i slicno.. mislim pretpostavljam da je normalno, ali s ovim se jos nisam susrela do sad u trudnocama pa mi cudno 😅

    vidim da si 20 tt mene tak pocelo i trajalo 5 punih tjedana,jos tu i tamo nekad osjetim,katastrofa kolko boli i smeta. ugl ja napisala roman oko poroda,i sve otislo iz nekog razloga 😭 dakle bila sam u radaoni od pon u 7 ujutro do utorka 6:15 kad su me odveli na carski, ono sto znam da je to bio prvi i zadnji put da sam induciranana,da sam znala da mogu odbit i cekat svoje trudove da se pojacaju tako bi i napravila jer sam ih imala kroz cjelu bozju noc,iskrno ljepse je prodisat trudove doma nego u predradaoni,tako da ovaj put cekam zadnji cas makar bila u 42 tt tolko znam da dopustaju da se prenese (velika vecina rađa i prije),dakle sve su probali i ja se opet nisam otvorila pa me jedino tog djela strah al imam jos 2 mj za razmisljat o tome sto sad dok citam zvuci strasno 😅

    6/21 biokemijska
    9/22 +
    6/22 baby boy 🩵
    4/24 +
    Harmony low risk-stize curka 🩷

  • hoyaa

    Broj poruka: 118

    Prijavi adminu

    Sunflower! 🌻

    Curke imam pitanje… boli li koju bas na podrucju vagine? Kao neki pritisak na kostima, ne znam kako bolje objasniti 😅
    Najvise osjecam kod neke promjene polozaja, tipa kad ustajem i slicno.. mislim pretpostavljam da je normalno, ali s ovim se jos nisam susrela do sad u trudnocama pa mi cudno 😅

    Da, mene. Pocelo isto tak nekak prije mjesec dana. Bas po sredini boli stidna kost. To moze biti neki sindrom disfunkcije simfize, bar se tako zove. Pomaze kod mijenjanja polozaja ako obje noge drzis zajedno, znaci npr. kad ustajes is kreveta ne jedna pa druga noga, nego obje zajedno u isto vrijeme. Ako je to stvarno ta simfiza, bol obicno prestaje tek nakon poroda 😅 al ja se nadam da to nije kod nas u pitanju, nego jednostavno sirenje, opustanje i slicno 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.