Ljetne Bebe 2022 🌞🌊🤱🏻

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Tinchy300

    Broj poruka: 177

    Prijavi adminu

    Hm i meni se zna učiniti da joj je teško kada kaki i onda kada se pokaki je malo tvrdja stolica i ima je malo. Al opet ona kaka 2 do 3x dnevno. Naša obožava vodu ali ja joj ne dajem previse jer ne zna koliko bi vode smjela. Mozda da malo pojacam vodu al si mislim pa dobije tekućine sa AD i mojim mlijekom. Koju količinu vode im dajete?

  • Avatar Crazypeach

    Crazypeach

    Broj poruka: 433

    Prijavi adminu

    Izašle su mu donje dvije jedinice,za sada ne vidim da ide još nešto van,ali bude vjerojatno vrlo skoro. Možda je i neki skok u razvoju jer sad puže vojnički i to po cijelom stanu. Sve ga živo zanima,hvala Bogu. Baš se ponekad preko noći promjene.
     Kad moji nisu kakali,meni je jako puno pomagala masaža trbuha. Skinem do gola (čak i pelenu,pa tetru stavim prek),nauljim ruke pa masiram. Na youtubeu ima neki slovenski video "Kako masiramo bebin trbuh". I stvarno ali stvarno svaki puta bi mi se pokakali u roku od par sati. Prije mi je pio puno više,sad od kad ima kljunašicu baš i neće. Dajem mu čaj

  • sunchica555

    Broj poruka: 318

    Prijavi adminu

    Probati ću, evo jutros me dočekala opet dva klipica, patronazna mi je rekla da za njenu dob i jedan obrok deci do deci i pol vode/juhice/caja po danu,  evo stalno nešto guram tu vodu al nije zainteresirana, dat ću joj sok od jabuke, htjela sam forsirat samo vodu, al neće to tak lako ic.
    Tinchyy300 mlijeko im se više ne podrazumijeva pod tekućinu, ubiti ih zatvara, moja je još na dojenom, šta da je na adaptiranom koje se još teže probavljanje, a rekla mi je patronazna da ćemo izgleda imati s tim problema. Ali da je najčešći razlog tome manjak tekućine.

  • Avatar Crazypeach

    Crazypeach

    Broj poruka: 433

    Prijavi adminu

    Ne znam,ja sam čula da dojena djeca ne trebaju tekućine,ali da sam dojila isto mislim da bi dala vode ili čaja pogotovo u ljetnim mjesecima. Za djecu koja su na adaptiranom jr poželjno da piju tekućinu. Jeste vi curke dobile porodiljni? Nije trebalo jučer bit?

  • sunchica555

    Broj poruka: 318

    Prijavi adminu

    Crazypeach

    Ne znam,ja sam čula da dojena djeca ne trebaju tekućine,ali da sam dojila isto mislim da bi dala vode ili čaja pogotovo u ljetnim mjesecima. Za djecu koja su na adaptiranom jr poželjno da piju tekućinu. Jeste vi curke dobile porodiljni? Nije trebalo jučer bit?

    Evo tak mi patronazna rekla, da s uvođenjem dohrane ide i dodatna tekućina. Budem vidjela jos s pedijatricom, ionako nas uskoro ceka trece cjepivo. Cak sam na par profila isto to našla, samo se razlikuju količine. Malo je bolja situacija iako je i dalje tvrdja stolica, al barem ne place kada kaka. 
    Nije ni meni sjela naknada,  valjda bude danas..

  • Tinchy300

    Broj poruka: 177

    Prijavi adminu

    Ja sam danas dobila na egradjanima da je bila isplata, ali jos mi nije sjelo na racun. Vjerujem da ce danas.
    Ma ja stalno nalazim da pise da bebe ispod 6mj ne smiju previse vode. Mi smo sa dohranom poceli ranije jer je pokazala interes pa sam joj samim time i vodu dala ali ne previse. Budem pitala pedijatricu sada kada cemo ici na cijepljenje. Nakon koliko vremena od pocetka dohrane ste uvele meso?

  • Avatar Crazypeach

    Crazypeach

    Broj poruka: 433

    Prijavi adminu

    Ja sam nakon negdje 2 mjeseca otprilike počela s mesom. Prije sam krenula s ribom,dala sam pastrvu i oslić. Mi u petak imamo cijepljenje,nadam se da će sve proći dobro. 

  • Tinchy300

    Broj poruka: 177

    Prijavi adminu

    I mi isto u petak imamo cijepljenje :). Mene toga uvijek strah. Vjerujem da ce sve biti dobro :)

  • Eden

    Broj poruka: 202

    Prijavi adminu

    Bok cure, mi se dugo nismo javljali iako sam par puta pokusala citati zaostatke ali nekako me uvijek djeca ometu. Zadnjih mjesec i pol smo bili bolesni svi u krug pa tako nekoliko puta, neznam jel ima sta da nismo imali... Trenutno smo zdravi cijelih 10 dana 🤦Maleni sad ima 6,5mj, krenuli smo sa dohranom sa 6mj ali skroz suprotno od ovog sto tu citam, odmah sa komadicima i ne uvodimo po 3 dana. Gledam da proba max 1 novu namirnicu dnevno, nudila sam mu cak i kasicu 2-3 puta ali nekako mu to uopce nije napeto, draze mu je sam zgrabit hranu pa brljat. Polako pocinje kuzit zvakanje i gutanje ali i dalje ne pojede neke velike kolicine tako da nismo smanjili broj dojenja, ne zuri nam se nikud ☺️

    2019 💙
    2022 💙
    2024 ❤️

  • sunchica555

    Broj poruka: 318

    Prijavi adminu

    Mi još muku mucimo sa tvrdom stolicom,  unatoč kasicama koje isključivo otvaraju i dodatnom unosu tekućine,  nju sad to već jako boli i imam osjećaj da trpi kakanje onda se to zbog zadržavanja stvrdne i tako u krug. U četvrtak idemo na pregled s dnevnikom dohrane i stolice pa se možda nešto uspije konačno riješiti, jadna mi se bas pati i više ne može ni kakat bez da joj ja ne držim nogice. 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.