Ljetne Bebe 2022 🌞🌊🤱🏻

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • sunchica555

    Broj poruka: 278

    Prijavi adminu

    Evo bili na pregledu, ubiti ništa konkretno, to je sve kao ok dok nije zatvor, da se dijete prilagođava s lako probavljivog majčinog mlijeka na kašice, vidjela je dnevnik i kaže da je super sve što jede, da dajem i čaj od komoraca/ vodu i samo u slučaju zatvora par dana idu čepići. Al evo hvala bogu sve ju više potičem kakat, jučer je uspjela čak tri puta i nije nijednom plakala pa se nadam da se odcepila, stolica je meksa, samo kako joj pomažem naučila se kakat na jednokratnu podlogu, više nit neće u pelenu. Sve si nekako mislim čim krene sjediti nabavit joj tutu,pa kad daje signale stavit ju da tamo kaka kad ionako u pelenu više neće, a i njoj će biti lakše čuceći to izbaciti.  
    Crazypeach ni meni nije jasno da zaostaje dva mjeseca, pa sve što si opisala da radi je nekako normalno za njegovu dob, ionako su oscilacije u razvoju oko 2 mjeseca i mislim da je to sve prihvatljivo, nisu sve bebe iste. 

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Crazypeach

    Crazypeach

    Broj poruka: 379

    Prijavi adminu

    Pa ovako,rekao je da je slab u trupu. On puže vojnički,ali rekao je fizijatar da je to nešto između. Zapravo bi on trebao puzati četveronožno,što znači da bi trebao biti oslonjen na koljena i ispružene ruke. Ako ne puzati,onda barem zauzimati taj stav pa se njihati naprijed-natrag. I ne znam,valjda samostalno sjediti. Ja sam mu rekla kad mi je to rekao da sam mislila da je napredan,a on meni na to da nije  odstupanje od 2 mjeseca ništa posebno. Oni smatraju problemom ako beba kasni po 3 mjeseca. U smislu,nije problem s neurološke strane nego ga samo treba poticati. S jedne strane mi je to preglupo,jer tko je prije uopće spominjao fizijatra?? Sad odjednom sva djeca trebaju fizijatre,logopede itd. A s druge strane,naravno da se zabrinem. Bilo bi najljepše čuti da je sa njih sve ok,i da ne moramo na niš. Al zapravo to niti nisu vježbe nego neka edukacija. Oni budu meni pokazali kako s njim.vježbati. dolazi nam i doma barem jednom mjesečno fizooteraputica,al mislim da ću je sada j ćešće zvati

  • Avatar Crazypeach

    Crazypeach

    Broj poruka: 379

    Prijavi adminu

    Tinchy ma daj za vježbe na Goljaku? Kod kog idete? Mi smo išli sa starijim sinom kod jedne Gordane,bilo nam je super. Stvarno koriste te vježbe za klince. Zato kažem makar zvuči malo bedasto,puno pomažu. 

  • Tinchy300

    Broj poruka: 141

    Prijavi adminu

    Idemo kod neke Darinke, ok je ali mala cijelo vrijeme place. Al ajde bili smo tek 2 puta s tim da je prvi put bila zamjena. Mala je hipertona u rukama i nogama, a hipotona u struku pa zbog toga vjezbe. Ne kasni onda nis previse, al eto. Ja sam uvijek za vjezbe ako mogu pomoci. 

  • Eden

    Broj poruka: 202

    Prijavi adminu

    Mi smo isto na Goljaku, kod Eme i zadovoljna sam skroz. On je isto u okvirima normalnog, malo jace nogice a slabije ruke ali nista strasno, sto bi oni rekli siri spektar normalnog. Tako da nam vise pokaze sto bi mogli sljedece poticati, taman lijepo pitam sto smije i sto nesmije i mirna sam jer znam da ga oni prate.  Mislim da to cak zovu pokazne vjezbe, tako nam je nekako pisalo na nalazu. Prvi je imao jaci hipertonus i bas je bio vjezbac pa sam i s drugim reagirala odmah kad se s mjesec i pol poceo bacat sa trbuha na ledja jer znam da se malo duze cekaju termini kod fizijatra.

    2019 💙
    2022 💙
    2024 ❤️

    [tickerfactory.com]

  • Eden

    Broj poruka: 202

    Prijavi adminu

    E da pitala sam za lezeci polozaj u kolicima i rekli su ako je savladao pivotiranje i ako se dize visoko na dlanove da onda smije u onaj polulezeci, tako da vise nismo na skroz ravnom, njemu je dosadilo gledat u nebo po cijele dane xD
    I pitala sam za sjedenje s obzirom da se hranimo po BLW-u pa su rekli dapace da mora sjedit uspravno dok jede (samo dok traje obrok), jer je vazno dok jedu da su im poravnati glava-jednjak-zeludac, inace nemogu izbaciti hranu ako im se zagrcne.
    Inace se drzim onoga da ga ne stavljam sjedit dok se ne posjedne samostalno. Zasad se dize u plank i podvlaci koljena pod guzu, pokusava se gurat naprijed ali nije jos pravilno propuzao.

    2019 💙
    2022 💙
    2024 ❤️

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Crazypeach

    Crazypeach

    Broj poruka: 379

    Prijavi adminu

    Ne znam,mene uopće nije uznemirilo to što su rekli da “kasni”. Na nalaz mi nije ništa takvoga napisao fizijatar,nego blaže odstupanje… i dalje mislim da su to gluposti. Naši poznanici imaju sina koji je par dana stariji od našeg,njihov puže u rikverc. I to je sve što radi. Ali njima pedijatrica nije rekla da je hipertonočan,niti to smatra problemom,pa nikad kod fizijatra nisu ni bili. Tako da mislim da je to sve jako subjektivno. Mi smo već dosta dugo u poluležećem položaju u kolicima od Sisveta. Nije mogao biti u košari više,bio je baš nemiran. 

  • Avatar Atina25

    Atina25

    Broj poruka: 1001

    Prijavi adminu

    Bok cure,
    Da se i mi ovdje javimo i pozdravimo ekipu. 🤗
    Mi smo neki dan napunili 8 mj ne mogu vjerovati da za 4 mj već ima godinu dana😭
    Zasad super jedemo kašice,dojenje smo po danu dosta smanjili ali se zato noć nasisava brutalno. Imamo 2 obroka i jednu užinu. 
    Vidim CrazyPeach da imate istih problema kao mi,nama je brat nosač bolesti isto mi smo tek sa6 mj dobili prvo cjepivo koliko je jadna bila bolesna i ja sam njega odlučila dat u vrtić do spavanja i zasad nam je super. U spavaonicama najviše pokupe ovako spava doma i na isto mi dođe. 
    Dani nam lete ko ludi stalno smo negdje uglavnom se grozim od povratka na posao 
    Hoćete vi njih odmah u jaslice ili imate nekoga za čuvanje? Ne znam ako ste pisale već ovdje. Ja dođem povremeno 🤗🥰

    12.10 UZV ♥️ kuca (CRL 0.98 cm) 😍 7tt
    02.11 CRL 2.83 cm ♥️😍 sve super ✅
    11.11 miny anomaly ✅
    02.12,20.12 Raste curka 💖
    ❤ It's a Girl ❤ Panorama ✅
    07.01.2022 Anomaly scan - sve uredno 🙏
    [lilypie.com]

  • Tinchy300

    Broj poruka: 141

    Prijavi adminu

    Pozdrav, mi planiramo nasu malu dati u jaslice iako ja ne znam kako cu se odvojiti od nje. A i vidjeti cemo da li cemo ih uopce dobiti ovdje u Zagrebu. I meni vrijeme tako brzo prolazi. Kao da sam jucer otisla na cuvanje trudnoce. Kad se sjetim posla muka mi je :/. 

  • sunchica555

    Broj poruka: 278

    Prijavi adminu

    Atina25

    Bok cure,
    Da se i mi ovdje javimo i pozdravimo ekipu. 🤗
    Mi smo neki dan napunili 8 mj ne mogu vjerovati da za 4 mj već ima godinu dana😭
    Zasad super jedemo kašice,dojenje smo po danu dosta smanjili ali se zato noć nasisava brutalno. Imamo 2 obroka i jednu užinu.
    Vidim CrazyPeach da imate istih problema kao mi,nama je brat nosač bolesti isto mi smo tek sa6 mj dobili prvo cjepivo koliko je jadna bila bolesna i ja sam njega odlučila dat u vrtić do spavanja i zasad nam je super. U spavaonicama najviše pokupe ovako spava doma i na isto mi dođe.
    Dani nam lete ko ludi stalno smo negdje uglavnom se grozim od povratka na posao
    Hoćete vi njih odmah u jaslice ili imate nekoga za čuvanje? Ne znam ako ste pisale već ovdje. Ja dođem povremeno 🤗🥰

    Tako i moja, po danu je dojenje smanjeno na samo jedno u podne, a noću svaka tri sata traži😄 23/2/i  rano ujutro kad ustane oko pola 6 cica, valjda će joj proći ta faza, izgleda da će noćna dojenja ostati do kraja… 
    Mojoj se hvala bogu kakica unormalila, kaka redovito kao i prije,  izgleda da je bilo samo do navike tijela na kasice, a isto voli sve, smijesno sto recimo nece ove kupovne stvari, kao jogolino, tri vrste zitarica od lina, a voce, povrce, meso i kad uzimam po jednu zitaricu bez ikakvih dodataka zeli, dobre su nam od dma one natura pa kombiniram nekad zob, nekad proso, dajem palentu puno, skuham ječam u kombinaciji s voćem ujutro a popodne jede povrće, ponekad uz meso. Pojede kolko joj dam, ako nešto neće odmah ispljuje, al još mi se nije desilo s ničim skuhanim da neće. Jogolino je ispljuvala i te linove žitarice 😄. Skuzila sam da ju rizolino začepi pa ga izbjegavam iako ga voli. 
    Mi ćemo ići u vrtić, jer nemamo izbora, može ju svekrva cuvat al ima velikih problema s kicmom i svako malo ju to uhvati pa mislim da bi joj bilo preveliko opterećenje da joj ostavim nju na čuvanje tolki period,  ali moći će barem uskakat u slučaju bolesti.  I meni se ne ide na posao pogotovo sad kad je bas gust već biti s njom i gledati kako iz dana u dan usvaja nove vještine ☺️. Pogotovo pred ljeto ic raditi,  ajoj. 😁

    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.