Ljetne Bebe 2022 🌞🌊🤱🏻

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Tinchy300

    Broj poruka: 141

    Prijavi adminu

    I mi isto u petak imamo cijepljenje :). Mene toga uvijek strah. Vjerujem da ce sve biti dobro :)

  • Eden

    Broj poruka: 202

    Prijavi adminu

    Bok cure, mi se dugo nismo javljali iako sam par puta pokusala citati zaostatke ali nekako me uvijek djeca ometu. Zadnjih mjesec i pol smo bili bolesni svi u krug pa tako nekoliko puta, neznam jel ima sta da nismo imali… Trenutno smo zdravi cijelih 10 dana 🤦

    Maleni sad ima 6,5mj, krenuli smo sa dohranom sa 6mj ali skroz suprotno od ovog sto tu citam, odmah sa komadicima i ne uvodimo po 3 dana. Gledam da proba max 1 novu namirnicu dnevno, nudila sam mu cak i kasicu 2-3 puta ali nekako mu to uopce nije napeto, draze mu je sam zgrabit hranu pa brljat. Polako pocinje kuzit zvakanje i gutanje ali i dalje ne pojede neke velike kolicine tako da nismo smanjili broj dojenja, ne zuri nam se nikud ☺️

    2019 💙
    2022 💙
    2024 ❤️

    [tickerfactory.com]

  • sunchica555

    Broj poruka: 278

    Prijavi adminu

    Mi još muku mucimo sa tvrdom stolicom,  unatoč kasicama koje isključivo otvaraju i dodatnom unosu tekućine,  nju sad to već jako boli i imam osjećaj da trpi kakanje onda se to zbog zadržavanja stvrdne i tako u krug. U četvrtak idemo na pregled s dnevnikom dohrane i stolice pa se možda nešto uspije konačno riješiti, jadna mi se bas pati i više ne može ni kakat bez da joj ja ne držim nogice. 

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Slavujka

    Slavujka

    Broj poruka: 17

    Prijavi adminu

    Pozdrav mame!
    Zanima me u kakvim kolicima vozite svoje bebe s obzirom na dob? Mi imamo kolica sa onom ravnom košarom i njoj (6 mjeseci beba) je super još u njima, ali su meni kolica ubitačno teška i sanjam da pređemo u kišobran kolica. Da li mislite da je u redu bebu od 6 mjeseci prebaciti u njih? Da li se ona još mora voziti u skroz ravnom položaju sve dok sama ne počne sjediti? 

  • Tinchy300

    Broj poruka: 141

    Prijavi adminu

    Pozdrav, mi i dalje imamo košaru ali sada je muž donio onaj sportski dio jer je košaru prerasla praktički. Ona je nedavno navršila 6mjeseci. Mi ćemo je voziti u sportskom dijelu, ne u lezecem skroz nego blago podignuta, al ne u sjedećem jer po meni to je smije dok sama ne sjedne. Za kišobran kolica ne znam dal imaju položaje koji nisu sjedeći. Ak imaju onda vjerujem da možeš prijeći na ta kolica. 

  • sunchica555

    Broj poruka: 278

    Prijavi adminu

    I mi smo još u kosari, iako jedva stane u nju, bas je puna košara, al nekako mislim samo da pregrmi još zimu ovu par tjedan, jer opet nekako mislim da je zasticenija u njoj od hladnoće i vjetra a i za sad se još ne buni i voli spavat u njoj,  pa neću mijenjati dok je ona zadovoljna. U prijelaznom dobu ću ju u jaju isto da nije skroz sjedeći položaj dok ne krene sjediti,  pa poslije kisobran. Valjda se do proljeća bude posjela .

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Crazypeach

    Crazypeach

    Broj poruka: 379

    Prijavi adminu

    Bok cure. 
    Sunchica jako mi je žao. Muka,muka. Moj je stariji sin imao problem s kakanjem,ali kad je imao 3 godine. Još je nosio pelenu,i znam da se držao za guzu i govorio joj,joj. Jednom nije danima kakao,pa smo mu morali kupiti u apoteci nešto jer to nije bilo normalno,a nije htio niš piti osim vode (skužio je odmah drugi okus). Na kraju sam problem riješila  lanenim sjemenkama. Samljela sam mu ih pa po žličicu stavljala u jelo. Ne znam od kad se te sjemenke mogu dati bebi. 
    Mi imamo pak drugih problema. Sad papamo,prošao je period nejedenja. Trenutno je na antibiotiku,dobio je temperaturu bez simptoma prošli tjedan pa smo išli na vađenje krvi. Neka bakterija je u pitanju. Kako ima starijeg bracu koji ide u vrtić,tako braco svašta donese doma. Ne mora nužno ni imati simptome,samo prenese jer ima imunitet. Čak sam razmišljala o tome da stariji ostane doma,ali ne znam kakvog bi to smisla imalo. Osim što možda ne bi bili toliko bolesni drugih prednosti ne vidim. Možda bude mlađi malo manje podložan kad krene u vrtić,tješim se. Ponovno smo odgodili cijepljenje. Tinchy,kak je prošlo cijepljenje? 
    Ovaj ponedjeljak smo odradili i fizijatra-navodno kasni 2 mjeseca. Ja imam osjećaj da im dođe bilo koje dijete da bi nešto našli. Ali kao super je on mama,samo treba raditi s njim. Ovako ćemo možda malo duže moći ostat doma,što mi odgovara. Da malo očvrsne prije vrtića. Meni se on krenuo posjedat ali uz nešto,npr. stol. I od pretprošlog tjedna se staje na noge(opet uz nešto). Fizijatar je rekao da mu nedam,ali kad sam mu pokazala sliku onda je rekao ok. Sad više ne znam ni sama jel smije na noge ili ne. Malo izgleda čudno ali ne bi se postavljao da nije spreman. Sorry na dužem postu

  • Nara-Nara

    Broj poruka: 248

    Prijavi adminu

    Crazypeach, super za hranjenje. Nadam se da će i ta viroza što prije proći. Moja beba je do sad dva puta bila bolesna pa nemamo nikoga u vrtićima. Tak da 🤷‍♀️
    A zašto bi ti malac kasnio 2 mjeseca? Po onome što opisuješ mora da ima godinu dana da bi mogao kasniti 2 mjeseca. Svašta ti doktori izmisljavaju. Ponekad mi se čini da što više hodaš to više toga nađu…🙄
    Ne znam što bi nama rekao fizijatar da nas vidi. Ne radi ništa što druge bebe u tim mjesecima rade 😅

    👩 38 ok, 👨 45 ok
    IVF - 🚼 2022, 1❄
    Fet - 🔜

  • Tinchy300

    Broj poruka: 141

    Prijavi adminu

    Crazypeach super da je krenuo papati. Ma i naša mala je bila 2x bolesna, a nema niti brata niti seku. 
    Cijepljenje je prošlo što je najbitnije. Dobila je temperaturu i dala sam joj čepić. Ja baš ne volim ta cjepiva  al vjerujem da niti jedna mama to ne voli :). 
    I mi idemo fizijatru te na vježbe na Goljak i privatno. Bas to što kažeš svima bi nešto našli. Uvijek pitanja što vaše dijete radi. Kao da je neki cirkusant. Mislim šta radi. Ono što želi. Nisu sva djeca ista. Baš ne volim te vježbe na Goljaku. Užasno plače, a meni se srce slama. Dns je i privatno plakala. Očito joj nije neki dan :). A i malo je tvrdoglava na mamu i tatu hahaha. 
    Crazypeach po čemu su zaključili da kasni 2 mjeseca? 

  • Avatar Samoja6

    Samoja6

    Broj poruka: 968

    Prijavi adminu

    Evo i nas… Nisam se stigla javljati, non stop je nešto…
    Naš malac već papa kao veliki! 
    Vidim da neki imaju muke sa stolicom… On je meni znao imati tvrđu, mada se on nikad nije glasao, samo bi to pokakao i gotovo…
    Inače nisam pobornik gotovih kašica, uglavnom mu kuham, ali kad ne stignem uvijek imam u ormariću nešto gotovo… I među tim imam i kašicu od heljde i šljive ( nutrino ). To mu je i fino, a i uvijek nakon toga ima dobru stolicu, pa eto ako netko želi probati. Ja sam je našla u Bipi.
    Što se tiče košare, ja sam je spakirala, jer kako od početka idemo na kontrole kod fizijatra, to nam je doktorica rekla.
    Već duže vrijeme je ne koristimo, jesmo samo za spavanje, sad više ni to jer nemože ni stati u nju.
    Uglavnom, fizijatrica je rekla da se sa 5 mj počne voziti u jaju… Nabrojala je ona masu razloga i poslušala sam je. 
    Sad smo prešli na sportski dio i spasila sam se! On sad već sam sjedi, tu i tamo ga malo ponese u stranu ali je dobar.
    Neki dan smo bili na kontroli, i eto iako je palčić ne zaostaje! Presretna sam! S ničim ne treba pretjerivati… Mene su također upozoravali kad bi rekla da je nešto počeo raditi, da mu to nedam, naravno uz objašnjenje zbog čega.
    Vidim da dosta djece roditelji prerano potiču na sjedenje, puzanje, hodanje i djeca to usvajaju - što me u početku dosta iritiralo jer sam stvarno mislila da zaostaje… Jer kako netko tko je mlađi od njega već radi to nešto, a on ni blizu?!
    Dok na kraju ne vidiš da to rade potpuno pogrešno, pa onda oni pusti hipo hiper, svakakvi tonusi… Sad sam opuštena, kad dođe vrijeme za to - prohodat će, progovorit će, sve će! 

    23.11.20- missed ab (😢✨) 9 tt
    Vrkuta (kad se sjetim 😅)
    Folacin
    Brisevi - 👍👌
    Papa - 👌👍
    Brisevi 2/2022 - 👌
    💙💙💙💙👣🎉
    1.6. 2022. Baby B

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.