Ljetne Bebe 2022 🌞🌊🤱🏻

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Samoja6

    Samoja6

    Broj poruka: 969

    Prijavi adminu

    Nisam ja još ni brokulu uvela… Baš sam je danas kupila… Moram i to… Ja sam više manje sve po 3 dana uvodila…
    Ali vidim da se i ja sve manje držim toga… Dala sam mu da lizne čokoladno jaje, presmišan je bio! Kad više nisam dala pruža ruke prema njemu i oblizuje se! 

    23.11.20- missed ab (😢✨) 9 tt
    Vrkuta (kad se sjetim 😅)
    Folacin
    Brisevi - 👍👌
    Papa - 👌👍
    Brisevi 2/2022 - 👌
    💙💙💙💙👣🎉
    1.6. 2022. Baby B

  • Avatar Crazypeach

    Crazypeach

    Broj poruka: 379

    Prijavi adminu

    Bok cure kak ste? Evo da se malo požalim… za sad je sve bilo super 
    i sve je htio jesti. Od Nove godine nam je nastao problem. Starijem sinu je krenuo curiti nos pa je i malac to pokupio. Kašljali su i imali blage temperature,još uvijek nisu 100%zdravi. Malac je slabije jeo pa sam to pripisala prehladi. Međutim,sad su malo prizdravili,i sad maleni ne želi više ručati. Za ručak mu dajem povrće u kombinaciji s mesom ili samo povrće. Ma kakvi. Pojede 2 žlice,složi facu “ne valja mi” i ne želi više. Negdje od Nove godine kreće protestiranje s ručkom ali u zadnjih par dana je baš izraženo. Danas sam mu skuhala batat,mrkvu i tikvicu (to bi trebalo bit fino slatko). Nije htio. Onda sam pomislila da nije gladan još,pa sam pričekala još pola sata,ali se ponovila ista priča. Pa sam mu dala 150 ml adaptiranog. Imam već jednog takvog doma koji ne jede. Zabrinuta sam.

  • Tinchy300

    Broj poruka: 141

    Prijavi adminu

    Crazypeach

    Bok cure kak ste? Evo da se malo požalim… za sad je sve bilo super
    i sve je htio jesti. Od Nove godine nam je nastao problem. Starijem sinu je krenuo curiti nos pa je i malac to pokupio. Kašljali su i imali blage temperature,još uvijek nisu 100%zdravi. Malac je slabije jeo pa sam to pripisala prehladi. Međutim,sad su malo prizdravili,i sad maleni ne želi više ručati. Za ručak mu dajem povrće u kombinaciji s mesom ili samo povrće. Ma kakvi. Pojede 2 žlice,složi facu “ne valja mi” i ne želi više. Negdje od Nove godine kreće protestiranje s ručkom ali u zadnjih par dana je baš izraženo. Danas sam mu skuhala batat,mrkvu i tikvicu (to bi trebalo bit fino slatko). Nije htio. Onda sam pomislila da nije gladan još,pa sam pričekala još pola sata,ali se ponovila ista priča. Pa sam mu dala 150 ml adaptiranog. Imam već jednog takvog doma koji ne jede. Zabrinuta sam.


    Pozdrav svima, čitam vas jako dugo ali nikako da nešto i napišem. Pa eto odlučila sam se i ja uključiti obzirom da sko i mi krenuli sa kašicama. Trenutno smo na povrću. Pa ću potom uvesti voće, onda žitarice pa meso. 
    Jel ti onda pojeo tih 150 ml mlijeka ili? Jesi mu moźda probala dati kašicu od voća? Imam frendicu čiji je mali samo htio jesti kašice u kojima je jabuka pa mu je ona stavljala jabuku i u one sa mesom i sve je pojeo.
    I naša mala je bila bolesna i apetit joj se smanjio u tom periodu te i kada je ozdravila i dalje se nije vratila na staro sto se tiče adaptiranog mlijeka. Mozda bi stvarno pomoglo da mu stavis voće u kašicu.

  • Avatar Samoja6

    Samoja6

    Broj poruka: 969

    Prijavi adminu

    Meni je on također dobio temperaturu, hvala Bogu kratko je trajala mada se penjala i iznad 38… Spustili smo čepićima i prošlo je, ali ja na njemu nebi ni skužila da ima jer se normalno igrao, normalno je jeo… 
    Izvadili smo krv i sad mi je doktorica rekla da je slanjem broj neurofila ili kako li se već zovu.
    Naravno, logičnim slijedom odma kreneš na Google i prestravila sam se! Umirem od brige!
    Rekla je da za 10-ak dana ponovimo vađenje krvi da vidimo kakva je situacija… Dok prođe tih 10 dana mene će srčani opaliti! 
    Netko je pitao za povrće, mi smo stvarno ja mislim dosta toga uveli… Tikva, batat, krumpir, cikla, mrkva, pastrnjak, luk, blitva, brokula… Što više toga da bi mogla kombinirati s mesom i malac sve jede!
    Još mi je ostao špinat i cvjetača i onda kreće i s mesom.
    Uveli smo i palentu i heljdu.
    Probala sam mu dati yogolino - i to jede! Što se toga tiče stvarno se nemogu žaliti! I kad mu je dosta samo zatvori usta i nema više! 

    23.11.20- missed ab (😢✨) 9 tt
    Vrkuta (kad se sjetim 😅)
    Folacin
    Brisevi - 👍👌
    Papa - 👌👍
    Brisevi 2/2022 - 👌
    💙💙💙💙👣🎉
    1.6. 2022. Baby B

  • Avatar Crazypeach

    Crazypeach

    Broj poruka: 379

    Prijavi adminu

    Me ne znam nekak općenito slabo jede. U 7 ujutro sam mu napravila 150 ml AD,nije pojeo sve. Onda sam mu u 10 pokušala dat cornflakes i mlijeko-nije htio,pa sam mu dala 2 Yogolina-to je pojeo i bez problema otvarao usta. Onda sam mu u 13:30 skuhala mrkvu,tikvicu i jabuku i opet nije htio. Pa sam kao i jučer pomislila da možda nije gladan,najeo se za doručak. Ponudila sam mu ponovno u 14 i opet ista priča. Pojede možda 2 žlice i onda više ne otvara usta. Ne znam na koji bi ga način mogla zabaviti da jede.   Nudim mu sve moguće stvari,od igračaka,do kuhinjskih pomagala ali jednostavno ne. Dođe mi da se rasplačem. Imam već starijeg sina koji jede slabo,nikad nema apetita osim kad je u pitanju slatko,i iskreno grozim se toga da sad i mlađi bude takav. Baš imam neki grč u želucu. Sad je 14:35,dijete nije jelo,spava tamo u sobi. Kad se probudi opet ću mu ponudit ovu kašicu,a ako neće htjeti morat ću mu napraviti AD. 

  • Avatar Samoja6

    Samoja6

    Broj poruka: 969

    Prijavi adminu

    Moj je imao fazu kad nije htio ništa… Ni bočicu - ništa… Ali sam računala, majke ti mile da je gladan jeo bi! Trajalo je par dana i prošlo… A vjv ima i beba koje su izbirljive!
    Možda je faza, tko zna… Nemoj se živcirati, ponudi mu, neka pojede i te 2 žlice, sutra će možda više… 

    23.11.20- missed ab (😢✨) 9 tt
    Vrkuta (kad se sjetim 😅)
    Folacin
    Brisevi - 👍👌
    Papa - 👌👍
    Brisevi 2/2022 - 👌
    💙💙💙💙👣🎉
    1.6. 2022. Baby B

  • Avatar Crazypeach

    Crazypeach

    Broj poruka: 379

    Prijavi adminu

    Zanima me vaše mišljenje. Kad beba ne bi jela,odnosno neki obrok preskakala ili namirnice. Jel je treba forsirati na način da svaki put kad je gladna davat joj jednu te istu kašicu dok ne pojede ili joj ponuditi mlijeko?danas sam mu oko 8 sati napravila corflakes i krušku (inače je to jeo) nije htio. Napravila sam mu 150ml AD-pojeo je možda pola. Dugo je spavao danas popodne i probudio se tek oko 13 h. Napravila sam mu puretinu,batat i krušku i danas je kašica malo bolje išla ali opet nije pojeo sve. Napravila sam mu 120 ml mlijeka i popio je

  • Avatar Samoja6

    Samoja6

    Broj poruka: 969

    Prijavi adminu

    Crazypeach

    Zanima me vaše mišljenje. Kad beba ne bi jela,odnosno neki obrok preskakala ili namirnice. Jel je treba forsirati na način da svaki put kad je gladna davat joj jednu te istu kašicu dok ne pojede ili joj ponuditi mlijeko?danas sam mu oko 8 sati napravila corflakes i krušku (inače je to jeo) nije htio. Napravila sam mu 150ml AD-pojeo je možda pola. Dugo je spavao danas popodne i probudio se tek oko 13 h. Napravila sam mu puretinu,batat i krušku i danas je kašica malo bolje išla ali opet nije pojeo sve. Napravila sam mu 120 ml mlijeka i popio je


    U onom periodu kad je on meni odbijao kašicu, davala sam mu mlijeko, ali sam mu također svaki dan otprilike u istu uru spremala i kašicu dok nije počeo jesti.
    Nije to bila uvijek ista, promijenila bi.
    Kad vidim da je stvarno malo pojeo, dam mu bočicu, ako je to zadovoljavajuće ili prilično dobro - ne nudim, bočica mu je idući obrok…

    23.11.20- missed ab (😢✨) 9 tt
    Vrkuta (kad se sjetim 😅)
    Folacin
    Brisevi - 👍👌
    Papa - 👌👍
    Brisevi 2/2022 - 👌
    💙💙💙💙👣🎉
    1.6. 2022. Baby B

  • Tinchy300

    Broj poruka: 141

    Prijavi adminu

    Ja ne bi davala istu kašicu dok ne pojede nego bočicu ako nije pojeo kašicu. I svaki dan bi radila kašicu i ako ne bi pojeo ok količinu dala nakon toga bočicu. Tako sam do sada radila. Ako pojede ok količinu dam malo vode i onda je sljedeći obrok il moje izdojeno il AD. Mi smo tek na jednom obroku u obliku kašice pa to dajem u vrijeme ručka. Ostalo je mlijeko. 

  • Nara-Nara

    Broj poruka: 248

    Prijavi adminu

    Ja isto ne dajem istu kašicu. Koliko god je to grdo i to stvarno nevoljko radim, dok ne pojede kašicu, ona ide u smeće 😒 
    Suosjećam s tobom Crazypeach. Ja sam luda bila dok je par dana odbijala hranu. Čak sam i pauzirala s jednim obrok dan-dva da se malo odmorim od te borbe. 
    I znam da je mlijeko prvo, ali svejedno. Najdraže mi je kad složim neku zdravu kašicu i kad ju beba pojede. Tad mi nema ravnoga, tad sam supermama 🤣🤣🙈
    Ono na što sam pazila je da je tada dobivala kasicu prije nego sto ogladni, a AD ne odmah nakon (ne)jedenja. Tek kad je bebolino tražio, tad bi mu ponudila nešto AD.

    Držim fige da se sve što prije vrati na staro. 🤞🤗

    👩 38 ok, 👨 45 ok
    IVF - 🚼 2022, 1❄
    Fet - 🔜

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.