Ljetne Bebe 2022 🌞🌊🤱🏻

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • sunchica555

    Broj poruka: 278

    Prijavi adminu

    Ja sam svjesna da je kod moje male problem što mi previše po danu odspava, isto pratim budne prozore, al eto kad odvali, odvali pošteno,  ako ju probudim ful je nezadovoljna i cendrava, nadam se da s dolaskom ljeta i kako je opet sve svjesnija i aktivnija, da ce po danu  biti više zainteresirana za budnost. Ako nista, do vrtica ce ae morati prilagoditi ritmu. Po noći se stalno budi, spavala bi pa ne bi spavala, ustane obično rano između pet i 6, nekad poslije, al joj se brzo i spava, oko 7 ima prvo dnevno spavanje. 
    Mi kako smo s pet mjeseci uveli dohranu smo na jednom obroku, drugi ću lagano uvesti sad s 6, al više kao zalogajcic a ne potpuni obrok.

    [tickerfactory.com]

  • Avatar missR

    missR

    Broj poruka: 643

    Prijavi adminu

    Curke ❤️ evo i mene malo 😄
    Sto se tice zubica nas djecak ima već 4 komada, sve jedinice su izasle i to kad je napunio 6 ipo mjeseci u roku od 3 dana su krenuli svi izbijat.. sad ima 7 ipo. Temperature nije bilo, ni proljeva nikakvih ali spavanje je postalo prestrasno lose, danju bi nekako i znao odspavati sat, dva ali noci su bile prestrasne. Probudio bi se oko 1 ujutro i do 4 nebi mogao zaspati.. ja i muz smo bili ko zombiji jer je on i danju turbo aktivna beba ali evo kako su nekako izasli do pola ajmo reći i spavanje se reguliralo. 
    Sto se tice kasica i krute hrane, on jede tri obroka. Najcesce mu sama spremam ali i dam mu kupovnu kasicu kad nemam vremena. Ujutro pojede vocnu, za rucak mesno povrtnu (3 puta tjedno dajem meso) i popodne nekakvu uzinu , isto voli jogolino jako od nestlea😃
    On je prava izjelica pa s tim nemamo problema.
    Hipertonus vise nemamo tako da smo se cjepili s prvim cjepivom i to je to vise manje 😄
    Puzemo vojnicki, polako se dize na sve 4 ali jos se ne posjeda.. polako, ja se ne sekiram oko tog.

    Trudimo se od 8/2020
    Missed ab 2/2021 9TT 🤍🕊
    PCOS
    13.9.2021.➕ 🌈 🐥
    05/2022. 🥰🧸❤️

  • Avatar Samoja6

    Samoja6

    Broj poruka: 968

    Prijavi adminu

    Ja više neznam što da mu dam jesti!
    Imam feeling da se samo vrtimo u krug! Svakako meso planiram uvesti kroz koji dan, pokušavam nabaviti domaće ali mi ne ide…
    Jedemo batat, tikvu, mrkvu, krumpir, blitvu, luk (kapulu) sam mu također uvela, ciklu, amarant, jabuku, marelicu, krušku… bananu još nisam jer se meni povraća od njenog mirisa! 🤣
    Neznam više koje kombinacije vrtiti!
    Meni on još ne puže, vrti se u krug, ali kako kažeš ne sekira me to uopće, kad mu dođe propuzat će…
    Sviđa mu se sjediti, kako sjedi u hranilici dok jede, tako da se zna uhvatiti za mene ili nešto što mu je pri ruci i podizat se… Ali znam ga i ja kratko staviti da sjedi i igra se i to mu je hit! Uživa! 
    Za Božić smo mu kupili onu kućnu ljuljačku i jedva čekam da počne sjediti, mislim da će u njoj stvarno uživati! 

    23.11.20- missed ab (😢✨) 9 tt
    Vrkuta (kad se sjetim 😅)
    Folacin
    Brisevi - 👍👌
    Papa - 👌👍
    Brisevi 2/2022 - 👌
    💙💙💙💙👣🎉
    1.6. 2022. Baby B

  • Avatar Crazypeach

    Crazypeach

    Broj poruka: 379

    Prijavi adminu

    Nama izbijaju zubići,donje jedinice,ali čak je i ok volje. Zna biti nervozniji. Mi jedemo svašta već,drago mi je što želi. Jedino sam mu jučer u ručak uvalila luk i češnjak pa mu nije bilo baš nešto ili jednostavno nije bio gladan. Popodne sam mu skuhala palentu i jogurt,,bome je pojeo punu zdjelicu. Bila sam malo skeptična za jogurt jer negdje piše da do osmog ili devetpg mjeseca ne,pa i kasnije,ali onda opet čitam da više smjernica ni nema,da se može djetetu davati sve ako u obitelji nema alergija. Meni se čini da su te sve tablice za dohranu različite. 
    Još uvijek pužemo između vojničkog i četveronožnog puzanja,ima neki svoj stil. Ne posjedam ga,on jede u ležaljci koja ima pomični naslon,tako da mu malo podignem dok jede. Ne posjedamo ga,jer su nam fizijatrica i fizioterapeutica rekle da mogu sjediti tek kad se sami počnu posjedati. Bili smo kod jednih prijatelja,imaju sina 3 dana starijeg od našeg,to je bilo ružno za gledati. Posjeli su ga u hranilicu,mali se odupirao nogama o tu prečku za noge,samo što se nije katalputirao van. Ali opet svatko radi onako kako misli da je najbolje,pa i nas su posjedali jako rano u djetinjstvu. 

  • Avatar Samoja6

    Samoja6

    Broj poruka: 968

    Prijavi adminu

    I nama hranilica ima od ležeg do sjedećeg položaja pa mu podignem, ali on baš lijepo sjedi i drži ravnotežu…
    Meni su rekli da se može stavljati u sjedeći pomalo…
    Eto, svaki doktor po svome…
    Naravno, ne ga držati stalno u sjedećem položaju, ali dok jede i tu i tamo kroz igru da…
    Ja sve gledam te smjernice za hranu i sad već počinjem izmišljati toplu vodu jer nemam pojma što mu skuhati 🤣

    23.11.20- missed ab (😢✨) 9 tt
    Vrkuta (kad se sjetim 😅)
    Folacin
    Brisevi - 👍👌
    Papa - 👌👍
    Brisevi 2/2022 - 👌
    💙💙💙💙👣🎉
    1.6. 2022. Baby B

  • Avatar missR

    missR

    Broj poruka: 643

    Prijavi adminu

    Samoja baci oko na instagramu profil zdravi_recepti_za_bebe 😄 tu se ja nekad inspiriram kad ostanem bez ideja 

    Trudimo se od 8/2020
    Missed ab 2/2021 9TT 🤍🕊
    PCOS
    13.9.2021.➕ 🌈 🐥
    05/2022. 🥰🧸❤️

  • Avatar marta96

    marta96

    Broj poruka: 1121

    Prijavi adminu

    Sretna Nova Godina svima cure ❤️❤️ nek bude u svemu ljepša od stare iako smo u njoj dobile naše životiće🥰
    Moja beba bude sad 7 mj i jos ne sjedi niti ju ja ne posjedam osim kad mi jede u krilu. Mi se isto vrtimo u krug sa tim obrokom pa ne znam kako će tek biti dok uvedemo jos obroka, jedva čekam da počne jesti kao i mi pa da više nemam brige oko toga.

    👩‍🦰 27g
    🧔32g

    06/2021 👼💔
    27.09. ‘21➕ ❤️
    5+4 07.10 Beta = 7901
    It’s a girl❤️ 08.06.2022. 🤱🍀

    22. 9.'23 👼💔
    [tickerfactory.com]

  • sunchica555

    Broj poruka: 278

    Prijavi adminu

    Takodjer, Sretna Nova :) iako nam je 2022 donijela naše bebice, neka 2023 bude još bolja i veselija. 
    Kad sam išla na tečaj u trudnoći rečeno mi je da ne posjedamo bebe ili ih stavljamo u stojeci polozaj na stopala dok one same neće biti sposobne za to, jer im je to preveliko opterećenje, ja se takodjer toga držim, kada bude spremna sama će sjediti.  
    Mislim da će prije propuzati nego sjediti,  nekako je jako znatiželjna, već sad se pokušava vući po podu i dohvatiti igracke okolo, vidim da u to ulaze više energije. 
    Mi uglavnom kombiniramo nesto zasitnije npr, griz, kukuruznu krupicu, rizolino plus neko povrće, voće, voli i krumpir s mrkvom i žlicom maslinovo ulja.  
    Mislim da uskoro krećem s piletinom pa će dobiti na raznolikosti. 

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Samoja6

    Samoja6

    Broj poruka: 968

    Prijavi adminu

    Mamice evo domogla sam se piletine!
    Dajte mi ideju na koji način je spremati? Koliko puta tjedno? I pretpostavljam da i nju treba uvoditi 3 dana?

    23.11.20- missed ab (😢✨) 9 tt
    Vrkuta (kad se sjetim 😅)
    Folacin
    Brisevi - 👍👌
    Papa - 👌👍
    Brisevi 2/2022 - 👌
    💙💙💙💙👣🎉
    1.6. 2022. Baby B

  • Avatar marta96

    marta96

    Broj poruka: 1121

    Prijavi adminu

    Samoja6

    Mamice evo domogla sam se piletine!
    Dajte mi ideju na koji način je spremati? Koliko puta tjedno? I pretpostavljam da i nju treba uvoditi 3 dana?


    Ja nisam nista uvodila po 3 dana. Piletinu skuham i sitno narežem pa izgnječim kuhano povrće, mrkva, brokula, batat ili bilo sta drugo. Dajem kako koji put, nije bas neki mesojed pa ne gledam to koliko puta tjedno

    👩‍🦰 27g
    🧔32g

    06/2021 👼💔
    27.09. ‘21➕ ❤️
    5+4 07.10 Beta = 7901
    It’s a girl❤️ 08.06.2022. 🤱🍀

    22. 9.'23 👼💔
    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.