Zimsko/proljetne bebe 2019.

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Tankian

    Tankian

    Broj poruka: 97

    Prijavi adminu

    Dreamcatcher sanjala sam tvoj kras ekrspres. Naravno da nemam krasa u kuci 😒
    Sad cu samo random komentirat svega sta se stitim da ste pisale 😅
    Pelene za bebe- ocito je mojoj sve odgovaralo. A naravno u pocetku imala averziju prema svemu sta nije pampers. Necaci imali alergiju na violetu i kad sam vidila da joj u bolnici to koriste bilo mi je milo bebe nebi da su je omotale otrovom. Onda sam skuzila da su se pelene u 8 god prominile i da su skroz super. Pampers premium su mi bile fenomenalne za pocetak jer imaju indikator mokre pelene i jako su prozracne, violeta su isto dobre ali nesto kruce (mojoj mrsavici su bile kratke, a siroke za zakopcat pa ih dugo nisam koristila). One iz plodina best buy su skroz ok za svoju cijenu. Probala sam i bipine i puffies. Nista posebno. Nekidan sam kupila najnovije pampers suha noc ili tako nesto na reklami spominju i ne vidim bas nikakvu razliku od obicnih zelenih pampers koje inace kupujem. Svida mi se sta su jako tanke i skoro kao gacice prate guzu. Ugl sad izmjenjujem violetu i pampers. Kojih se docepam na akciji. Bas kao u svemu sta vas ceka u novoj pustolovini, najbolje cete vidit same sta vama tj. sta bebi odg. I post je vec predug za nastavak 🤣

  • Avatar Tankian

    Tankian

    Broj poruka: 97

    Prijavi adminu

    Winter

    Huh koliko postova!
    Sto se tice tezine u trbuhu meni je to stalno prisutno, tezina, mucnina, slabina. Planiram rec ginekologu da ponovi vadim krv jer mislim da nesto ne stima buduci sam vec 17tt a konstantno mi je slabo.
    Vezano za ogtt, ja cu ga ovaj put odbit jer sam u prvoj trudnoci ispovracala onu tekucinu po cijeloj cekaonici na zaprepastenje svih prisutnih. Ne znam zasto to forsiraju, pogotovo nas koji se borimo sa mucninama.
    A torba za rodiliste 😂, sa prvom malom sam imala torbu spremnu valjda sa vec 4 mjeseca trudnoce, vozikala torbu i stvari sa sobom. Na kraju sam zavrsila u radjaoni bez ijedne jedine stvari jer nisam ocekivala da ce bas taj dan biti taj, sve sam ostavila doma. Usla sam u predradaonu jedino u mojim japankama. I vjerujte nista mi apsolutno nije trebalo. A imala sam spremnuvodu, labello, neki sprej za osjvezenje, maramice, cudesa.
    U sobi mi isto pola toga nije trebalo, najvazniji su mi bili ulosci, octanisept za ranu, slape, rucnicic i purelan mast. Pola robe i stvari nisamni pogledala, npr vlazni toaletni papir lol, 3 pizdame(???), knjiga (???). Ovaj put cu biti pametnija 😆


    Umirem od smija na japanke u radaoni. Kraljice! Suze su mi potekle. Hahahahahah

  • Avatar Tankian

    Tankian

    Broj poruka: 97

    Prijavi adminu

    croatina

    Bok curke..mene primila neka viroza..znaci tak me kosti nisu boljele ne pamtim otkad..bas sam jadna..isli smo po susilicu u zg i malog ostavili sveki, dosli smo kasno pa smo ostali tam spavat sto je bila najgora odluka ikad..tvrd krevet, nemrem se namjestit kak me kosti bole, u kuci ni susjedstvu nema nikakvog paracetamola..isuse uzas..pa se jedva nariktam da meni pase i pogodite, cura se pocne bunit..pola noci sam probdjela..ugl uzas..tek pred sat vremena smo dosli kuci, popila sam dva lupoceta i malo me popusta..
    Sori na kuknjavi..morala sam se pozalit..
    Aj dobro bar smo tu susilicu kupili..sretna sam ❤
    Stigla mi je robica iz c&a kaj sam prosli vik narucila..oni od nedavno imaju webshop, i imali su 25% prosli vikend pa sam narucila ostatak robice za Elodie i sad bi rekla da imamo sve..ceka pranje i peglanje 😍😍
    E sad ono kaj sam htjela rec..ne znam zasto, ali kad narucujete s webshopa, ta roba dolazi iz Njemacke..ne iz Hrv..tocno se moze pratit i po broju a i na etiketi se vidi kaj dode na kutiji..
    Ta roba nema veze s ovom u Hr..savovi, drukeri drukce usiveni, deblja robica..
    Ma mislim sramota sta nam u Hrvatskoj prodaju za iste pare..jel im se fakat isplati takve razlike u robi radit 🤔
    Skafanderic recimo, drzala sam ga u rukama pred 2 tjedna u karlovackom c&a, to je bio mekani onaj najlon tanki..kaj ne osjetis pod prstima, ovaj koji je dosao je puno deblji materijal..ma no comment evo..
    Thx. Koliko kosta i traje dostava?i jos pitanje. Ti si rekla da si savjetnik za nosiljke ili sam opet falila?

    Jel ovo ok po kvaliteti?

  • Avatar croatina

    croatina

    Broj poruka: 605

    Prijavi adminu

    Tankian hehe nisam za nosiljke vec za autosjedalice Rodina savjetnica 😁😁 u nosenje se kuzim iz iskustva i istrazivanja po netu :D nisam neki ekspert, al osnove znam 😁
    Elasticna marama chibolo je super..kod elasticnih marama imajte na umu da su one do 7kg bebine tezine, nakon toga pocne klizit sve..obicno tada mame uzmu kloksu 😁
    Meni je elasticna prekomplicirana 🤦‍♀️🤦‍♀️ opcenito marame..ja sam vise za ova gotova rjesenja..close caboo za tak male, sling, klokanice, love tie itd 😁😁

    [lilypie.com]

  • Avatar croatina

    croatina

    Broj poruka: 605

    Prijavi adminu

    Joj sori..mozak mi se pretvorio u kasu od ove temperature 🤦‍♀️🤦‍♀️
    Dostava kazu od 4 do 6 radnih dana..5 eura naplacuju, neovisno koliko narucis..ja sam preko 2 kile robe uzela i za sina i za nju ukupno i nisu nis dodatno naplacivali..

    [lilypie.com]

  • Avatar Tankian

    Tankian

    Broj poruka: 97

    Prijavi adminu

    LUNA

    Hvala ti na informacijama, samo ako moze jos cijena??

    Debeljuca - ja mislim 12 sati prije vadenja krvi treba prestat s jelom, e sad glupo mi je sutra npr drzat neku dijetu pa kao da nalaz bude dobar, nije to vjerodostojno..iako jedan dan nekog cuvanja ne moze utjecat bitno na krvnu sliku, jedino da sad mjesec dana pazis onda bi utjecalo na rezultat. Ja cu sutra normalno jest, samo ce mi vecera bit u 7.
    Jel zna netko jel to vade iz prsta tri puta ili iz vene? 😱


    450 kn je pr3gled kaze muz. Bacila sam racun pa sam ga morala zvat da provjerim 😅 U sparca postoji cjenik na njihovoj stranici i pitaj jel radi taj snimac ili sta vec zbog cega nisu mogli izbacit snimku ako budes tamo isla. Iako virujem da su popravili do sada…
    Inace imam odlikasicu 5. razreda sestrinstva u kuci koja mi je rekla da se na tom testu ne moze varat samo tako. Bas ka sta si napisala. Dva dana dijete ne minjaju stvar sta se tice rezultata. Al ni ja ni ona nismo doktori pa da ne solim pamet u necem s cim nisam upoznata. Naravno ja lakoguzna sam noc prije vecerala oko 19h i 9nda do 22h jos gricnila nesto 😅 Vade iz vene

  • Avatar LUNA

    LUNA

    Broj poruka: 166

    Prijavi adminu

    Tankian

    LUNA

    Hvala ti na informacijama, samo ako moze jos cijena??

    Debeljuca - ja mislim 12 sati prije vadenja krvi treba prestat s jelom, e sad glupo mi je sutra npr drzat neku dijetu pa kao da nalaz bude dobar, nije to vjerodostojno..iako jedan dan nekog cuvanja ne moze utjecat bitno na krvnu sliku, jedino da sad mjesec dana pazis onda bi utjecalo na rezultat. Ja cu sutra normalno jest, samo ce mi vecera bit u 7.
    Jel zna netko jel to vade iz prsta tri puta ili iz vene? 😱

    450 kn je pr3gled kaze muz. Bacila sam racun pa sam ga morala zvat da provjerim 😅 U sparca postoji cjenik na njihovoj stranici i pitaj jel radi taj snimac ili sta vec zbog cega nisu mogli izbacit snimku ako budes tamo isla. Iako virujem da su popravili do sada…
    Inace imam odlikasicu 5. razreda sestrinstva u kuci koja mi je rekla da se na tom testu ne moze varat samo tako. Bas ka sta si napisala. Dva dana dijete ne minjaju stvar sta se tice rezultata. Al ni ja ni ona nismo doktori pa da ne solim pamet u necem s cim nisam upoznata. Naravno ja lakoguzna sam noc prije vecerala oko 19h i 9nda do 22h jos gricnila nesto 😅 Vade iz vene


    E hvala ti na Info..u sparca i cita je 500kn, onda je ovo malo povoljnije..iako jos uvijek skupo kad vidis sta sve treba za bebu 😒

    Meni je mama medicinska sestra, u mirovini..tako da se informiram kod nje oko tih pregleda i to pa skupim dosta informacija 😀 

    [lilypie.com]

  • Avatar Tankian

    Tankian

    Broj poruka: 97

    Prijavi adminu

    croatina

    Tankian hehe nisam za nosiljke vec za autosjedalice Rodina savjetnica 😁😁 u nosenje se kuzim iz iskustva i istrazivanja po netu :D nisam neki ekspert, al osnove znam 😁
    Elasticna marama chibolo je super..kod elasticnih marama imajte na umu da su one do 7kg bebine tezine, nakon toga pocne klizit sve..obicno tada mame uzmu kloksu 😁
    Meni je elasticna prekomplicirana 🤦‍♀️🤦‍♀️ opcenito marame..ja sam vise za ova gotova rjesenja..close caboo za tak male, sling, klokanice, love tie itd 😁😁


    Ma za ovu cijenu odlicno i do 7 kg! Kad krenem u park sa curicom i bebom da se ne mislim jel mi ko pikira bebu u kolicima nego da su oni meni na oku. I nedaj boze ako i on bude ima grceve ka seka pa da ga strpam unutra i nesto bar obavim usput. Od nje kasnije nisam mogla niti rucak radit po komodu jer je stalno tila bit na rukama 😒

  • Avatar croatina

    croatina

    Broj poruka: 605

    Prijavi adminu

    Daaaaa..nosenje za grceve dusu dalo ❤❤❤❤❤❤ ne samo da tebi olaksa, vec bebicama nosenje zaista pomaze i smanjuje bolove 
    Zato sam rekla nema sanse bez nosiljke od prvog dana ovog puta 😁😁 cak brijem sling u rodiliste nosit 😂

    [lilypie.com]

  • Avatar Tankian

    Tankian

    Broj poruka: 97

    Prijavi adminu

    LUNA

    Tankian

    LUNA

    Hvala ti na informacijama, samo ako moze jos cijena??

    Debeljuca - ja mislim 12 sati prije vadenja krvi treba prestat s jelom, e sad glupo mi je sutra npr drzat neku dijetu pa kao da nalaz bude dobar, nije to vjerodostojno..iako jedan dan nekog cuvanja ne moze utjecat bitno na krvnu sliku, jedino da sad mjesec dana pazis onda bi utjecalo na rezultat. Ja cu sutra normalno jest, samo ce mi vecera bit u 7.
    Jel zna netko jel to vade iz prsta tri puta ili iz vene? 😱

    450 kn je pr3gled kaze muz. Bacila sam racun pa sam ga morala zvat da provjerim 😅 U sparca postoji cjenik na njihovoj stranici i pitaj jel radi taj snimac ili sta vec zbog cega nisu mogli izbacit snimku ako budes tamo isla. Iako virujem da su popravili do sada…
    Inace imam odlikasicu 5. razreda sestrinstva u kuci koja mi je rekla da se na tom testu ne moze varat samo tako. Bas ka sta si napisala. Dva dana dijete ne minjaju stvar sta se tice rezultata. Al ni ja ni ona nismo doktori pa da ne solim pamet u necem s cim nisam upoznata. Naravno ja lakoguzna sam noc prije vecerala oko 19h i 9nda do 22h jos gricnila nesto 😅 Vade iz vene

    E hvala ti na Info..u sparca i cita je 500kn, onda je ovo malo povoljnije..iako jos uvijek skupo kad vidis sta sve treba za bebu 😒

    Meni je mama medicinska sestra, u mirovini..tako da se informiram kod nje oko tih pregleda i to pa skupim dosta informacija 😀


    Ja malu uposlim da pita profesorice i doktorice na praksi, a za hitne situacije poznajem jednu djecju kirurginju, ali glupo mi zenu za svaku sitnicu pilat. I sama ima curicu i radi po 12 sati pa joj ne tribam jos i ja s necim sta nije strasno..
    Ajme spominjale ste brojanje bebinih udaraca tijekom 1 sata. Ja bi vjer na psihijatriji bila zadrzana da idem brojat jer se javi samo par puta dnevno. Isto sam kao kristina prenila trudnocu jedan tjedan, ali sam na hitnu otisla jer se beba pocela mrdat 🤣 Do tada je danima mirovala. Noc prije cetvrte plodne vode odjednom stomak skace na sve strane pa me uvatilo kopkat da se ne gusi mekonijem. Jer je voda na zadnja dva pregleda vec bila mlijecna sta ukazuje da je beba spremna za izlazak. Pokucala u ponoc na vrata i rekla da bi ujutro tribala doc na plodnu vodu pa jel mogu pogledat sada jer beba samo sta ne iskoci, a danima mirna. Samo su mi dali spavacicu i poslali na kat bez pregleda. Hahahah. Tako da sam i ja skoro bila samo u japankama u radaoni 🙈 Mogla bi uskoro pocet s tom torbom samo da se nade pri ruci

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.