Zimske bebe 2020/2021

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Marlene 1

    Marlene 1

    Broj poruka: 56

    Prijavi adminu

    Lei_Be stvarno najgori dani za proslavu rođendana! 🙈

    25.12. Baby L 💜

  • deedeeleeloo

    Broj poruka: 79

    Prijavi adminu

    nina_1805

    Lilo, cestitam od srca 😍
    Da, dobar je datum, 15.12.
    Uglavnom, ja sam rodila na Svetom duhu pa cu malo.opisati porod da znaju cure koje ce ici gore sto ih ceka. 

    I ja trebam tamo roditi…zanima me jel si nosila odjecu bebi i sebi za izlazak iz bolnice odmah ili ti je to muz donosio naknadno?Imaju uzasno puno poroda, vise nego prosle godine…cudno za epiduralnu.Inace se daju 2 doze jer je prva “testna” da vide reakciju pa za 10tak minuta “puna”…isto sam se prije nje grcila po stolu i drzala stalak za infuziju; zadrzavala dah dok dođe trud…a anestezioloska tehnicarka mi vice-kako to disete, sta niste bili na tecaju?!?!a trebala sam kao dahtati

  • Avatar Nova19

    Nova19

    Broj poruka: 1381

    Prijavi adminu

    Nina hvala na iskustvu! I ja ću roditi na SV Duhu… sličan porod sam imala kao ti prvi put ali puno kraći i bez epiduralne… meni je termin sutra a beba je veća za tjedan dana pa nikako ne spavam, sve me boli, beba je puno manje aktivna od jučer ali ga osjećam kada ga malo zdrmam ☺️
    Ja sam bila uvjerena da ću roditi prije termina jer je dečko veći i jer imam tegobe već preko mjesec dana… a ono ništa. Sutra mi kćer ima 6 godina, ako me zadrže u bolnici nakon pregleda bit će rođeni isti dan 🤷‍♀️
    I ja bi htjela da izbjegnemo baš Božić radi budućih rođendana… vidjet ćemo, više ništa ne znam a bila uvjerena da će mali već biti sa nama doma u ovo doba… 

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar santina

    santina

    Broj poruka: 395

    Prijavi adminu

    Nina cestitke od srca na rodjenju vaseg bebceta. Zelim vam dug zivot ispunjen prvenstveno zdravljem, ljubavlju i srecom. A tebi zelim brz oporavak.
    Lilo, dobro sam. Juce sam usla u 9.mjesec, napunila 36.tjedana, pa sam bila sretna. Jos da je pregurati ovaj tjedan, pa sto se mene tice moze beba i da krene. ☺️ Jeste da ce biti manja, ali bi bar sve trebalo biti razvijeno..Prosli tjedan je prema procjeni UZV imala oko 2550gr, ali dobro i ja sam rodjena sa 3040gr. Mada, po svom iskustvu ovde u bolnici, vidim da te mjere bas variraju, od doktora do doktora i od dana do dana, tako da sam se prestala zamarati tim brojkama. Jer znaju fulati i do 800gr. 

    Sto se tice poroda i disanja.. moje iskustvo sa tecaja je sljedece. Postoje 3 tehnike disanja. 1 tehnikom (dijafragmalno), pokusavamo dissti sto duse mozemo.. Dakle ispustimo vazduh, kroz nos udisemo dijafragmalno, a ne plucima-pluca se ne pomjeraju (potrebno vjezbati!), i izdisemo kroz usta, ispustajuci Sssssss. Disemo na taj nacin sve dok ne osjetimo jacu bol dok tako udahnemo. Tada krecemo disati 2.tehnikom, koja ide ovako: ispustiti vazduh, udahnuti kroz nos plitko do korjena (vrha) nosa i izdahnuti, pa opet u krug.. 3.tehnika je upravo to filmsko dahtanje, koje bi trebalo izbjegavati, jer se prebrzo zamaramo, previse nam se usta suse (a ne smijemo piti vode) i zednimo. I po mogucnosti 3.tehniku treba izbjegavati koliko god je moguce..
    Tesko je ovako sve teoretski opisati u par redova, ali evo, ako moze kome pomoci.. 

    Sretno cure 😘😘😘😘😘

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]
    [daisypath.com]

  • Avatar nina_1805

    nina_1805

    Broj poruka: 42

    Prijavi adminu

    Ovcica, hvala ti puno :) uspjeli smo s dojenjem samo sto su mi bradavice jako ravne, nikako ih izvuci tako da sad dojim sa sesiricima. Taman nam danas dolazi patronazna pa cu je pitati sto i kako.
    Marlene1, meni su doslovno nudili epiduralnu cim sam bila 4 cm otvorena, ali tad mi nije trebalo jer stvarno nisam imala nikakvih bolova. Grozno mi je kad tako cujem da za epiduralnu moras imati vezu, kao da nam vec sam porod nije stresan sam po sebi, a ovo je nesto sto bi nam trebalo olaksati. Btw, ja nemam nikakvih posljedica od nje, leda me ne bole, nit imam glavobolje.

    [lilypie.com]

  • Avatar nina_1805

    nina_1805

    Broj poruka: 42

    Prijavi adminu

    Deedeeleeloo, nije mi stala u torbu roba za mene i njega tako da mi je muz donio naknadno, iduci dan. Da, istina, bila sam na nekom online tecaju gdje je doktor sa Svetog duha rekao da ove godine imaju, ne znam, 300injak poroda vise, tako da im je fkt velika guzva. Ja kad sam lezala na patologiji trudnoce, cak su neke rodilje bile s nama, jer je odjel bio pun puncat. 
    Za epiduralnu ne znam evo, mozda sam je prekasno dobila ili su ocito trudovi pod dripom jednostavno neizdrzivi 😪

    Nova19, Santina, hvala curke :)
    A sto se tice disanja, meni je babica na porodu rekla da disem onako dubok udah na usta i dahtanjem izdisati. I tako sam satima disala i bilo je mrvicu lakse. Tam pred kraj sam ipak malo ispustala glasa jer stvarno nisam mogla izdrzati.

    [lilypie.com]

  • deedeeleeloo

    Broj poruka: 79

    Prijavi adminu

    nina_1805

    Deedeeleeloo, nije mi stala u torbu roba za mene i njega tako da mi je muz donio naknadno, iduci dan. Da, istina, bila sam na nekom online tecaju gdje je doktor sa Svetog duha rekao da ove godine imaju, ne znam, 300injak poroda vise, tako da im je fkt velika guzva. Ja kad sam lezala na patologiji trudnoce, cak su neke rodilje bile s nama, jer je odjel bio pun puncat.
    Za epiduralnu ne znam evo, mozda sam je prekasno dobila ili su ocito trudovi pod dripom jednostavno neizdrzivi 😪

    Nova19, Santina, hvala curke :)
    A sto se tice disanja, meni je babica na porodu rekla da disem onako dubok udah na usta i dahtanjem izdisati. I tako sam satima disala i bilo je mrvicu lakse. Tam pred kraj sam ipak malo ispustala glasa jer stvarno nisam mogla izdrzati.


    Na kraju bitno da je sve dobro proslo, i ak si popucala iznutra, to brzo zaraste i ne boli tako kao izvana…cestitke vama!!!Ja sam isto koristila sesirice u pocetku, lakse je kad ih navlazis vodom malo prije.Ali beba to brzo izvuce i uskoro ti vise ne trebaju!Vratila sam ih nakon nekog vremena zbog ragada i bolova (prva 2 mj je meni bilo bolno) pa opet micala!kod sesirica je super sto vidis u njima da imas mlijeka…Multimam komprese i balzam su super…i kupus kod otekline i upale i previse mlijeka ali to treba znati pripremiti inace ne djeluje (srecom mi je mama bila tu).Zahvaljujuci kupusu nikad nisam razvila mastitis.

  • Avatar Lei_Be

    Lei_Be

    Broj poruka: 288

    Prijavi adminu

    Deedeeleeloo hajd konačno netko sa istim terminom ko i ja 🤗🥰 nas su cimali stalno zbog cerviksa da postoji mogućnost prijevremenog poroda, 2x sam bila u bolnici zbog dužine, u 24tt mi je bio 26mm, a u 30tt 13mm.. moj bebač je manji ali kaže doktorica da je to ok pa se ne zamaram s tim, kontam porod će bit lakši 😅 tako da se nadam da i neće više puno dobit do kraja 😁
    Santina ja mislim da ti je to ok, moj je u petak (37+0) imao 2700g.. što kažeš valjda ni ne može imat više jer nisam ni ja nešto prevelika, niti sam dobila puno kila.. em sam i ja rođena sa 2700 😃
    U zadnje vrijeme ga osjećam nekako laganije, nježnije, okreće se i namješta ko crvić mali, nema više mjesta za prave udarce.. boli jedino kad se rastegne nekako upre u mjehur i pluća 🤯😂 užasno me strah poroda, ali jedva ga čekamo upoznati 😍💙

    [lilypie.com]

    [daisypath.com]

    Popis rođenih beba str. 1072
    15 dečkića 💙 i 11 curica ❤

  • deedeeleeloo

    Broj poruka: 79

    Prijavi adminu

    Lei_Be

    Deedeeleeloo hajd konačno netko sa istim terminom ko i ja 🤗🥰 nas su cimali stalno zbog cerviksa da postoji mogućnost prijevremenog poroda, 2x sam bila u bolnici zbog dužine, u 24tt mi je bio 26mm, a u 30tt 13mm.. moj bebač je manji ali kaže doktorica da je to ok pa se ne zamaram s tim, kontam porod će bit lakši 😅 tako da se nadam da i neće više puno dobit do kraja 😁
    Santina ja mislim da ti je to ok, moj je u petak (37+0) imao 2700g.. što kažeš valjda ni ne može imat više jer nisam ni ja nešto prevelika, niti sam dobila puno kila.. em sam i ja rođena sa 2700 😃
    U zadnje vrijeme ga osjećam nekako laganije, nježnije, okreće se i namješta ko crvić mali, nema više mjesta za prave udarce.. boli jedino kad se rastegne nekako upre u mjehur i pluća 🤯😂 užasno me strah poroda, ali jedva ga čekamo upoznati 😍💙


    Nekako sam shvatila da to na kraju nista nema veze kad ces roditi niti mozes znati…ni duzina cerviksa, niti koji ti je porod po redu niti koliko je veliko dijete, jacina i ucestalost BH kontrakcija….sve jako individualno…ja se i dalje nadam zakazanoj indukciji i donekle kontroliranim uvjetima. Super je sve proslo prvi put i jako bi htjela da bude tako i sada.

  • Avatar Nova19

    Nova19

    Broj poruka: 1381

    Prijavi adminu

    Deedee kako ide to sa zakazanom indukcijom? Sve mi se čini da ako se mali uskoro ne odluci da me to čeka… i imaš skroz pravo da nema pravila o trudnoći i porodu, ja bila uvjerena da će mali uraniti jer je veći a njegova seka koja je bila nešto manja je došla 8 dana ranije… ali ništa od toga. Sutra mi je termin a imam BH kontrakcije već duže vrijeme kao i bolove za “pred porod” pa ništa, to je stvarno kako si rekla jako individualno… baš me zanima šta će mi sutra reci nakon pregleda 

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.