ZIMSKE BEBE 19/20🧡 pt 4

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Zarica

    Broj poruka: 2618

    Prijavi adminu

    Ja te doze svaki put moram racunat iznova. Al ak se dobro sjecam mi smo na cca 12 kg i njemu 7,5 mL djeluje. No tvoj malac je ipak 2,3 kile tezi.
    A moram jos napisat za tu njegovu otvorenost, on nas totalno baca s nogu u zadnje vrijeme. Persira tetama u ducanu npr. Neki dan je dosao do tete na blagajni i rekao ‘molim vas hocete li mi naruciti cisternu’. Tim rijecima - jer je nisu imali. I to je sam odjednom odsetao. Pa u parkicu kad udjemo bez pardona ode do ljulje i upita roditelje jel se moze sad on malo ljuljat, i naravno ko ce ga odbit, odma dobije ljulju Ili udje u park, sidje s guralice i dodje do nekog pa kaze da mu je posudjuje ako zeli:) U bircu komentira ljudima kad imaju nesto fino (tipa kad vidi frape ili slicno). Ili ak neko ima voce, to odma ode iskomentirat kak je fino i ljudi znaju odreagirat da mu daju malo, i cini mi se da s tim ciljem sad i komentira :D I to sve sto prica bude po ps-u uz hvala, molim, oprosti Nismo to prije toliko kuzili, valjda jer je dosta vremena bio u vrticu, al ovo sto vidim sada me fascinira. Bas me nasmijava

    [lilypie.com]

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Red fox zao mi je da si sad zapravo stresirana nakon pregleda. Nije ti taj gin lijepo bas prezentiroa situac8bi ja rekla. Bez obzira na cikluse tj duzinu trajanja moze kasnije doc do implantacije pa tako i otkucaja srca. Od moja M smo culi otkucaje tak u praktcki 9 tt. Tako da vjeruje tom malom cudu… I 🤞🤞🤞🤞 da ipak bude sve ok! Drži se!
    Ako i dodje do potrebe za čišćenje zbog “male” trudnoce mozda ti obave kemijski zapravo bez klasicne kiretaze. No nadam se da ipak neće biti potrebe. 
    .
    Eto mi veceras uspjeli uzivat unatoc tome sto nam nitko nije opet htio djete uzet na spavanjem. Dobili karte za neki koncert i odlučili da idemo s njom. Svi oko nas lijepo nas otkantali za cuvanje, vljda se nadali da necemo ici. Ko da uzivaju kad mi nesto otkaujemo zbog male jer ju nema ko cuvati za soavanje  Na kraju bilo na top. Ona spavala od 19.30 do 20.30 u autu, na koncertu do 23 plesala ko luda i onda odlucila popit si mlijeko koje sam uzela onaj tetrapak kao za svaki slucaj. Legla u kolica (hvala Ifki na njima, vec su u akciji na veliko) i samo trazila dudu. Zaspala za 2 minute unatoc glazbi i susuru svom. Kad je koncert zavrsio otisli u auto, sad idemo doma ona spava. I jedva cekam sutra da svim tim nasim zlocama u obiteljima isporucimo slike di uzivamo. Eto sve se moze samo treba htjet, vise nikog ne molim za nikakva cuvanja ni nista. 

    [tickerfactory.com]

  • Avatar annika

    annika

    Broj poruka: 1526

    Prijavi adminu

    Red fox držim fige da ipak bude sve ok 
    Grizli s obzirom da si pisala koliko si ti čuvala nećaka meni nije jasno da im je toliko problem čuvati M. Pa ajde da je divlja i nemoguća, makar ja ne bih ni onda nikad odbila, ali tako pametnu i dragu curicu, meni stvarno nije jasno. Ja bih bila bijesna kao ris. 
    Mi smo napredak s odvikavanjem postigli utoliko što kad ga stavim na wc piški ali ne traži sam, popiški se i dalje svoje radi. Inače spavanje je užas užasa i dalje, zadnjih noći je budan svakih pola sata

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar miki0

    miki0

    Broj poruka: 4711

    Prijavi adminu

    Red fox bas mi je zao… al evo drzim fige da mozda ipak bude sve ok i da je bila kasnija ovulacija 🤞🤞🤞
    Annika kod nas je da piski ak ju podsjetimo, ak ne upisa se u gace. Nije trazila sama jos niti jednom. Al nece pelene uopce nego samo za spavanje.
    Znaci spavanje je i dalje uzas… a jel jede ili i dalje zeza s klopom?
    Grizli eto bas super da ste se dobro proveli! A za familiju te kuzim skroz i neznam kaj da ti kazem jer sam u istom 💩… 
    evo ja sam prosli tjedan se najavila dan ranije da cu doc kod mojih na cijeli dan s N na rucak i sve, dogovorila meni s mamom, nadajuci da ce se deda i baka s njom zabavljat da ja predahnem, prosetam sama, nesto… to jutro javljam oko 8 da dolazimo oko 10 iako su znali da tad cca dolazimo al evo da potvrdim. Dodemo tamo a moj tata bas tad ide u pevex po nove gume za bicikl sestri koja ne zivi tamo al je trazila da joj se osposobi stari bicikl da si ga uzme, mama odlazi u ducan po meso za rucak a nas dvije ostale same u kuci. Ko da se to nije moglo dan prije ili to jutro obaviti ili odgoditi za drugi dan. I onda je tata montirao te gume cijeli dan, mama kuhala. Ko da nisam ni otisla tamo. Pa lakse mi je doma onda. Jedino mi je dobro zbog N sto provede dan vani na dvoristu al sve ja moram s njom. Toliko o pomoci. 
    A sveki samo pita sta da kupi, to joj je najvaznije. Mm joj je najavio da cu joj ja poslat neku igracku sta da uzme, poslala mi je 100 podsjetnika da nisam poslala. Jucer ju pozvali prvi put nakon xy vremena kod nas. I N je sad u gacicama. Pa nije skidala ruke s njene guze. Na kraju sam reagirala i rekla da prestane jer kak bi bilo njoj da ju non stop neko gladi i stipa i lupka po guzici. 🤯 

    [tickerfactory.com]

    [tickerfactory.com]

  • LoSaLoSa

    Broj poruka: 300

    Prijavi adminu

    RedFox kako god bude da ti bude sto lakse. 🤞 
    mikio ja to rjesim tako da dodemo mojima i ja jasno velim - ostavit cu ga tu kod vas ja idem. Jer kad sam ja tamo oni zalijevaju vrt, skidaju zavijese, usisavaju, baš onda ribaju pločice itd. I nekad ga ostavim i jednostavno dodem doma i citam mobitel 🙊  A spremim i muza s njim kod svekrve i onda on kosi travu ili sta vec treba, a ona je s malcem. 
    Moja frendica ostavila kod svojih malu od godine dana i otisla s muzem tjedan dana solo na more 😆 Znam joj mamu i zena bas nije bila odusevljena no ova je nije nista pitala za mišljenje vec podrazumijeva da baka cuva unuku.

  • Avatar MaRe

    MaRe

    Broj poruka: 2297

    Prijavi adminu

    Loša ovo za frendicu 🤣🤣🤣🤣 Pa i mi tako radimo…mi došli evo vam unuk na sat-dva dok nešto obavimo. Mama je već najavila da će ga uzeti koji dan kad bude na godišnjem.
    Mikio ja kad sam kod svojih ja lijepo radim a mama ga čuva. Sve ću ja šta treba sam nek ga ona čuva 😁😁 Meni ne treba fizički nego psihički odmor da ne moram stalno pazit na njega sama.
    Red ♥️ držimo svi fige da je samo kasnija ovulacija
    Grizli super da ste se proveli al baš mi to nikako nije jasno da ju nitko ne može pričuvati tj ne želi. Ok kad su radni dani razumijem ako rade ujutro pa im treba odmor al vikendom 🤷🏻‍♀️

    [lilypie.com]

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Mikio totalno te kuzim… 
    Neznam sto bi bilo pak da je M zahtjevno i zlocesto djete, a nije… Sta je njabolje svi vicu da je nju super cuvati. Eto ne mogu nikako,jer sad taj necak ima ici na neki rođendan, pa drugi dan ima izmjenu turista sestra, a najglavnija joj je izlika da su mozda dobili koronu. Moja mama je prvo rekla da M moze spavat kod nje kad skine pelene, onda da kad prestane pit mlijeko nocu, pa po najnovijem kad napuni 3 godine. Znaci mi ljeti imamo stvarno puno posla i ne postoji radno vrijeme. Moja mama izrazi zelju da bi cuvala M, al eto ne moze doc prije 9.30 jer mora prosetat svog psa. Inace ja idem na posao oko 8.15. Ok kazem moze ajde pustit cu je doma taj tjedan nek se nauzivaju. Došla je tek u 10. Dok sam se ja spremila dosla sam na posao u 10.20. U 12.45 moja mama salje ljutito sms mi da M jos ne spava i da samo rasteze igracke. Neznam sto je mislila da ce mala s njom gledat kulinarski show. Ok ja izignorirala poruki jer sam imala sastanak koji mi je zavrsio u 13. Onda mi dosli turisti na degustaciju koji su trebali doći u 10, al kako sam vidila da necu stici sam im javila ako mogu doci u 13. I zadrzala sam se do 14.30. Ona je mene od 13 do 14.30 zvala 8 puta da kad cu doc doma. Ko da sam isla na kavu, a ne na posao. Mislim meni je radno vrijeme do 15. Ona je jako dobro znala da nema sanske da ja dođe prije 14 doma. Zahvalila joj na cuvanju i rekla da M iduci dan ide u vrtic da ne mora cise doc. Sto cu da mene i malu neko samo tako naelektriziran. 

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Sveki nema sanse da dođe kod nas 7 dana cuvat ju npr. Jer smo joj daleko. Ali zato na pedikuru u Zg moze ici jednom mjesecno. Btw udaljenost joj je ista. Kad dodjemo kod njih onda krene mogu je ja cuvati, ali ti joj pripremi robu sve ako se smoci,popisa,sprlja, spremi joj sve obroke, sta ce piti… I recenica zavrsi redovito samo da znas ja ju neću moc uspavat sama, niti okupat. A onda na kraju joj daje gluposti jesti i piti, sili ju da jede kad nece jer djete kora jesti svaka 2 h, onda M pocne povracat i onda tek krene show. Sogi bila tu 2 dana trebala biti 4 i kao da M ne ide u vrtic, na kraju nisam ni ja isla raditi jer one su se samo igrale sva ostala skrb o djetetu je trebala biti na nama jer ona je dosla odmoriti. 3.jutro je mm reko da M ide u vrtic pa je ova osla doma. Mozda se i uvrijedila al ja zbilja nemam vremena u 8 mj biti doma na godišnjem… Sto je najzalosnije moja sogi inace radi ko njegovateljica u domu za djecu dakle nije da nezna sto ce sa djetetom. I stalno joce da nikad ne vidi M i kad ce njih dvije biti skupa. Na kraju mene to sve skupa umorilo i zakljucili smo mm i ja da nam ne treba nitko od njih snalazimo se i adio. Imamo srecu sto je djete bas fleksibilno i zapravo jednostavno i voli svugdje ici. 
    Losa da ja mojoj mami to napravim sto je tvoja frendica ne bi samnom vise nikad pricala na mislim, a broj moba bi uredno mogla promjeniti. 

    Ok sad sam se izjadala i iskuhala za iducih par mjeseci… 

    [tickerfactory.com]

  • Zarica

    Broj poruka: 2618

    Prijavi adminu

    Grizli, ljuti me samo citanje. Kao da nisu oni djecu imali i da ne znaju kako to sve izgleda i koliko pomoc znaci. Kad opisujes kako je cuvaju zvuci mi kao da ste poslali neko 12to godisnje dijete da je cuva a ne odrasle osobe. Pa za poludit. Meni sveki stoput kaze da se jos sjeca kolko je njoj tesko bilo s klincima dok su mali bili i da sve razumije. I zbilja nam je toliko na usluzi. Ona je s malim najbolja od sve druge rodbine. I postuje nas odgoj na nacin da radi stvari kako bi mi htjeli, mada bi ona sama mozda drugacije. Meni je stvarno bezveze kad moras djecu ‘na prepad’ ostavit kod svojih da bi se oni pozabavili njima. A moji isto znaju planove imat. Tak da mikio, kuzim te. Al kaj ne mozes unaprijed rec da si fkt umorna i da ti treba da se oni bave s njom dok ti odmaras kod njih? Pa nebi te mogli tako odbit. A ako vele da ne mogu pa onda ih pitaj kad mogu pa ces tad doc. Ja recimo volim kod svojih igrat drustvene igre s  njima pa uvijek se dogovorim s nekim ko ce bit oko malog dok se ja malo zabavim. 

    [lilypie.com]

  • LoSaLoSa

    Broj poruka: 300

    Prijavi adminu

    Mene isto Grizli bas ovo naljutilo kad sam citala. Ja fakat nisam nikad bila bas tip koji voli djecu vuvati i igrati se s njima 🙈 ali sam par puta cuvala od frendice klince jer nisu drugacije mogli. Mene bi fakat naljutilo da mi netko radi ovo ko tvoji 🙄 Ja imam iz okoline vise primjera gdje ljudi bas starce s tom djecom opterecuju (npr gore spomenuta frendica) ili drugi frendovi koji svaki vikend izlaze (uopce ne znam kuda) i naljute se ako im starci mozda jedan vikend ne mogu pripazid dijete. Ja svog ostavim kod svojih no nije to bas stalno. 
    Inace, jucer je bilo hladno i izvukla sam mu duge hlace koje je nosio pred ljeto… sve su mu kratke 🙄 Nosio je 92, probam 98… i one kratke… mora 104 a one su mu duplo presiroke. Ne znam gdje da kupim uske i dugacke hlace. Sinsay i c&a su mu isto presiroke… ostale jos gore 🙄

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.