ZIMSKE BEBE 19/20🧡 pt 4

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar mrgud_zg

    mrgud_zg

    Broj poruka: 2186

    Prijavi adminu

    Ako netko možda nije znao, noćas je pun mjesec 🤦 evo mi budni već sat i pol 🙄
    Kaj se pelena tice, bas vidim da je to skroz individualno. Mrgud je piskenje skužio odmah, ne znam dal' mu je u zadnja 2 mj pobjeglo 2-3 puta, dok kakat nije htio odmah, tražio je pelenu samo za obavit. I skoro odmah je počeo dnevno spavanje bez pelene. I onda prije mj dana je prvi put kakao na tutu i od tad bez problema. On mene sam traži, plus ja ga podsjecam. I evo danas smo imali situaciju da je prvi put trebao kakat dok smo bili vani. I nije htio cucnut u šumu, i nije htio na wc. Baš je plakao jer nije znao kaj bi. Jer ne kaka doma na wc nego na tutu. Kad se vratimo u ZG moramo to počet vježbati. Do tad možda nabavim neku prijenosnu tutu ko mikio..
    Ove glavobolje zvuče strašno. Srećom nemam tih problema. A dobila sam epi 

    [lilypie.com]

  • Avatar Simbalija

    Simbalija

    Broj poruka: 1178

    Prijavi adminu

    Ja sam skinula G i noćnu nakon što sam shvatila da je bezgranično pažljiva i da je ne treba podsjećati nego sama traži. Neka ide život😁 ona je odmah i piškila i kakala u tutu, nije radila neku distinkciju. Ako smo vani idemo u kafić na školjku,  nismo još u travicu 🙈 uglavnom, ostalo mi 4 paketa palena,  eto toliko me iznenadila. 😂

    👩🏻33 🧔🏼34 👶🏻 4
    MTHFR homo, PAI 4G/5G heterozigot
    Kariogrami uredni, MM 01/24 astenozoospermija
    AMH 1,71 ng/ml, ostali nalazi ok
    12/22 blighed ovum 💔
    07/23 missed abortium 💔
    11/23 blighed ovum 💔
    2/24 konzultacije KBC_Ri —03/24 histeroskopija

  • LoSaLoSa

    Broj poruka: 300

    Prijavi adminu

    Meni je rekla frendica koja ima cetvero djece da kad su oni spremni to prode bez problema. Da su oni s prvim kao s 2 i pol godine odlucili skinuti pelene i da im je mjesec dana bio popisan i ukakan stan i mucili su se kad bi negdje isli, dugo je imao nocnu pelenu i cesto mu pobjeglo. S ostalima ih je pustila da oni odluce i kad su bili spremni da je to proslo bez problema. Najmladi im je jos pelenas  curica je krenula na tutu s dvije godine a drugi decko malo iza treceg rodendana. Tako da je to sve individualno i mislim da ne treba forsirati. 
    Kod nas je s tim stanje ne znam sta da velim. Kad je u dvoristi gol kraj bazena redovno i piski i kaki u tutu, a ne u bazen. Ujutro ode na tutu no imamo problem da ne zeli obuc gace 😆 Kad negdje ide vice da zeli pelenu tako da je stavimo i gotovo. Mislim da kad bude spreman da ce reci. Ne zelim nista forsirati. On je inace jako osjetljiv da slucajno ne bude prljav. Pa mislim da se boji da ne uprlja ili gace ili hlace 🤷‍♀️ 

  • Avatar miki0

    miki0

    Broj poruka: 4711

    Prijavi adminu

    Cure koje narucujete iz Sinsaya, jel ikako mogu vidjet koje sam narudzbe prije imala i koji broj sam kupila? Zanima me gacice, nemrem vjerovat da na njima nigdje broj ne pise. 
    I dal Sinsay ima obicne potkosulje za malce? nemrem ni to nac.
    Btw htjela sam joj zimsku jaknu uzet, vec su rasprodani brojevi 😳
    .
    Red fox jesi bila na pregledu? 
    Damnarexx kad slavite 1.rockas? Kad kreces radit?

    [tickerfactory.com]

    [tickerfactory.com]

  • LoSaLoSa

    Broj poruka: 300

    Prijavi adminu

    mikio ja narucujem preko svog racuna i tamo imam sve, prosle narudzbe i sl. I pise mi koliko sma cega narucila, velicine i sl. I koliko je to kostalo. Ako si narucivala kao gost me znam kako mozes vidjeti. A dode mi mislim i na mail potvrda narudzbe gdje pise sto sam narucila.

  • Avatar Damnarexx 🌺

    Damnarexx 🌺

    Broj poruka: 1512

    Prijavi adminu

    Hej hej😁
    Evo nas, preko 15 dana bez pelena. Ja sam odmah sve maknula.
    I jos uvijek nam dobro ide, upiskila se u pocetku dva puta i od tad trci na tutu..podsjetimo je i mi, al vecinom sama vice piski mi se i trci (a za njom T puze trceci🙄 sta da kazem osim ludnica kad sam solo s njima!).
    A kakat isto oce, ide malo teze al ok..jucer je isla jedno 7 puta😫 i sve kao malo po malo. Nikako da obavi kako treba, pa malo uprlja gacice.
    A danas joj je bas pobjeglo. Ja sam se brinula za tepih i kauc, al nije bilo incidenata..tako da mislim da ni nece biti.

    Mikio iduci vikend slavimo prvi rockas 🥺🥺 boze kako vrijeme leti. Bas je proletilo.
    Ja krecem raditi u sri🥱 nagodila sam se prvih 4tj po  4h popodne. Da iskombiniramo smjene i adaptaciju.

    N vas bas testira..neke dane sam na rubu zivaca, i bas osjetim burn out. Jako je iscrpljujuce…
    Kao da sam znala da ce tako biti, pa sam unaprijed dog vikend za sebe u Ri 💕 idem solo okupat se jos jednom, izac van..napuniti baterije prije posla.
    Cisto me strah kako ce biti ujutro hendlat njih, pop crncit na poslu.
    Zivot 😪 💪
    I na kilazi sam manjoj nego kad sam zatrudnila prvi put.
    P.s. tko zeli smrsavit moze doci par puta tjedno kod nas😂

  • Avatar miki0

    miki0

    Broj poruka: 4711

    Prijavi adminu

    Losa tnx, sad tek vidim. Nisam kliknula na slike stvari na profilu pa sam mislila da je tak da nis ne pise da su samo sliku stavili. Tuka 😏
    Damnarexx bome je proletilo… lijepo da su ti sefovi dali da se dogovorite za pocetak dok bude prilagodba. Uzivaj u slobodnom vikendu! 
    I odaj tajnu kak si smrsavila jer ja sam u istom kaosu s N (ok, samo je jedno dijete al zahtjevno 😅) , samo kaj ja trpam u sebe redom kaj stignem jer mi kronicno fali energije. Vec sam rekla mm da moramo prestat kupovat gluposti jer dok ih imam jedem njih prvo. 

    [tickerfactory.com]

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Red Fox

    Red Fox

    Broj poruka: 1383

    Prijavi adminu

    Nikak da se javim, opet sam na bolovanju bila. Mali dobio temp 39,4 samo jedan dan, al sam mu dala panadol i nije mu se spustala temp pa sam mu dala neofen i cijeli se osuo, urtikarije po cijelom tijelu pa smo zavrsili na rebru na injekciji. I to smo bili gore od 11 navecer do 3 ujutro 🤦🏼‍♀️ I rekli su da se taj osip zna vracati pa je cijeli tjedan doma.
    Bila sam na pregledu, nisu bas dobre vijesti, vidi se samo gestacijska i zumanjcana vrecica, al ne vidi se embrij. Tad sam bila 7+1, a meni su ciklusi tocni 27-28 dana tako da se ne nadam najboljem. Rekao mi je da cekam pregled kod svoje gin za dva tjedna pa ak se nis ne desi morat cu na kiretazu.

  • Zarica

    Broj poruka: 2618

    Prijavi adminu

    Red Fox, bas sam isla istrazivat pa vidim da ne mora bit los ishod. Nekad se zna i kasnije od toga vidjeti plod. Nadaj se najboljem :) Kaj ima neki neofen za djecu ili? Kaj nije nikad ibuprofen malac pio? 

    Losa, ja si nekak isto razmisljam da kada sami kazu da zele skinut pelenu da nebi smjelo bit puno problema oko toga. Ja jos cekam da mali pokaze da zeli. Tute imamo odavno, upoznali smo ga sa cijelim procesom, sve objasnili sto zasto kako i to je to. Sve mu je jasno, al i dalje nije izrazio zelju da ostavi pelene. S vremena na vrijeme ga pitamo jel zeli i zasad odbija. 
    Damnarex, jel nije da tebi nisu dali da korostis GO? Sjecam se da nisu nesto bili susretljivi prije. 
    Inace, meni je ovo tako dobar period. Bas uzivam. Ujutro setkamo, ovaj tjedan je vrijeme predobro bilo. Ja se vratim iz setnje kad moram rucak skuhat (i nevjerojatno kolko mi je to lakse s malom nego je bilo s malcem). I onda popodne opet setnja kad se mali probudi. Imam frendicu s bebom u kvartu, i par u blizini pa se s njima druskam. A vec smo i u parkicu glavni jer moj mali je tolko postao otvoren zadnjih mjeseci da sa svima zivima aktivno prica pa moram i ja Uglavnom tako mi je dobro s klincima, ja sam vec dobila zelju za jos djece No vidit cemo kak ce to izgledat kad cu ostat skroz solo. Prvih mjesec danaje bio mm doma, sad bude svekrva, mama, sestra, uvijek jedna pa kako koji dan. A od rujna sam solo, al mali ce u vrtic. 

    [lilypie.com]

  • Avatar Red Fox

    Red Fox

    Broj poruka: 1383

    Prijavi adminu

    Zarica neofen sirup sam mu dala i to ne prvi put. Kaj je najbolje ti mu najcesce spusti temp. Sad su rekli da ne daje vise ibuprofen nego samo paracetamolim skidam ako ima temp. S tim da ne znam jel znate, al one doze na uputama nisu bas tocne nego su malo vece. Na panadolu bi on po uputi trebao dobiti 7,5 ml, to u je kao premalo, rekli su mi da mu mogu dati 9ml (ima 14,5 kila). Doza je 10-15 mg/kg tak da si tak racunajte.
    A za ovo ne znam, mislim da je to tipican blighted ovum, i da je manja trudnoca, opet bi se trebalo vidjeti. Bas me jako strah sad ishoda i te kiretaze 😕
    Kaj se tice pelena, mi smo cekali da on sam kaze sa nece pelenu i to smo cekali dobrih mjesec dana. Sad nemamo problema nikakvih, osim kaj ne zeli u wc tipa u kafice ili shoping centre pa pisa po vani 🤦🏼‍♀️

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.