ZIMSKE BEBE 19/20🧡 pt 4

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Valkris

    Valkris

    Broj poruka: 1183

    Prijavi adminu

    Mikio, baš mi je susjeda maloprije pričala da se tak mali popisao namjerno jer nije mu htjela crtić pustit i uzela mu je neku igračku najdražu i stavila na najvišu policu te kao dobit će ju natrag kad prestane piskiti po tepihu jer je wc mjesto za pisanje.. Sve normalnim tonom i bez kazne, a gledao je u igračku svaki dan i tražio da ju skine. Kaže da se mali nikad više nije iz inata nigdje popisao i za par dana mu je vratila tu igračku.. 
    Neke stvari treba možda presjeci ipak. Bez obzira na odvikavanje, ona je to namjerno i svjesno napravila, ne slučajno. 

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Cure jedno pitanje ne tice se djece…da li koja od vas ima nakon poroda problema sa uzasnim glavoboljama koje prije u takvom obliku nikad nije imala, bas ono bol grozna, bljeskove i zamucenje vida prije početka i onda pol glave boli, svijetlo i buka ravno ubojstvu… Ne pomaze buprofen, kafetini i lupocet, nekad traje 2-3 sata nekad i danima…
     I pojavu kapilara po nogama, onih ko mreža neznam ni kako se to zove? 
    Meni od poroda se to dvoje počelo pojavljivati, ajde još kapilare mozda postoji nesto korisno za mazanje iako ni to nisam uspjela otkrit sto. Al ove glavobolje nemam pojma sto raditi i kako si pomoći. Mm mi tvrdi da je procitao bio na onim papirima sto ti gurnu u rodilištu da potpises prije epiduralne da moze biti od nje kao nuspojava, ja se tog ne sjecam. Ako ima koja koji pametan savjet… 😵‍💫😵‍💫😵‍💫 

    [tickerfactory.com]

  • Avatar annika

    annika

    Broj poruka: 1526

    Prijavi adminu

    Grizli ja nemam neki pametan savjet ali znam da može biti od epiduralne ali i da mogu biti hormonske glavobolje- javljaju se oko 35. i povezane su sa hormonskim promjenama žene u tom razdoblju. Meni su se počele javljati u vrijeme ovulacije u tom razdoblju

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • LoSaLoSa

    Broj poruka: 300

    Prijavi adminu

    Grizli ja sam dobila spinalnu no nemam nikakve nuspojave. Dok se npr. jedna poznanica non stop zali da je bole leđa od spinalne tocno na mjedtu uboda 🤷‍♀️ Ja sam jednom imala gadan napad migrene no prije nego sam bila trudna tako da nema s tim sigurno veze. A ovo sto annika kaze mi ima smisla. Bas sam nedavno pricala s frendicom (koja je rodila bez epiduralne) i veli mi da je u pms-u pocela dobivati gadne migrene kao sto ti opisujes. Obavila je neke pretrage i isto su zakljucili da je vjerojatno od hormona jer ju je i u trudnoci cesto glava boljela.

  • Avatar miki0

    miki0

    Broj poruka: 4711

    Prijavi adminu

    Grizli meni se vise toga poremetilo, e sad jel od poroda il korone, nemam pojma… ili od opceg umora i zivaca… neznam… 
    Ja sam imala spinalnu al ne osjetim da me to muci nesto.
    Ja sumnjam isto na hormone… mozda ima smisla ovo sto annika kaze. Godine plus porod, pa mozda kombinacija. 

    [tickerfactory.com]

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Simbalija

    Simbalija

    Broj poruka: 1178

    Prijavi adminu

    Grizli nemam iskustva sa migrenom nakon poroda,  imala sam epiduralnu. Ali dobra frendica mi godinama ima migrene koje započnu s tim zamućenjem vida tzv. maglicom i kaže da moraš tada popiti lijek jer kad već dođe do boli ništa ne djeluje. Ona ima poseban prašak za to, ne koristi ove standardne tablete jer joj ne pomažu.

    Što se tiče odvikavanja, ja nakupovala gaćica za cijelo selo, a G niti jedne nije popišala u ovim desetak dana. 🙈 Držite fige da tako i nastavi 😁

    👩🏻33 🧔🏼34 👶🏻 4
    MTHFR homo, PAI 4G/5G heterozigot
    Kariogrami uredni, MM 01/24 astenozoospermija
    AMH 1,71 ng/ml, ostali nalazi ok
    12/22 blighed ovum 💔
    07/23 missed abortium 💔
    11/23 blighed ovum 💔
    2/24 konzultacije KBC_Ri —03/24 histeroskopija

  • Avatar miki0

    miki0

    Broj poruka: 4711

    Prijavi adminu

    Simbalija super! Bravo za G! 🤗
    .
    N od kad se ono namjerno popiskila je sve krenulo nizbrdo. Ne kuzimo zakaj jer 4 dana je isla sama i znamo da kuzi onda. Jos smo se cudili kak je brzo to sve pohvatala i bez nezgoda. A sad zadnja 3 dana piski di stigne. Doma je sve zapisano, a vani promjenim po 4,5 gacica i hlacica u 2 sata kolko nas nema. Jucer smo isli prosetat i svakih pola sata ju pitam, piski na travu (btw Grizli tvoja teorija je zvucala dobro, al ona piski mlaz u svim smjerovima i bas bude izazovno 😅) . I onda najednom krece piskenje svakih 15ak min al u gace i hlace. Cak si je i tenisice zapiskila. 🙄
    Samo stane rasiri noge i krene piskit. Jos joj ja vicem da zaustavi al ne, pusti do kraja. A doma recimo ak bi joj krenulo je zaustavila pa trcala na tutu nastavit piskit. Na gacice bi joj pobjeglo ono ko kovanica malo tek toliko.
    Uopce neznam kak se postavit s time. 
    Mm kaze da jos pokusavamo dok je ovak toplo pa bude krenulo kad tad. 
     Mi nismo na moru, dvoristu itd, u stanu smo, trebamo i izac van svaki dan, a ja nosim robe i cipela ko na kampiranje jer ona sve zapisa. Sad se ne usudim ic igdje na dulje od pola sata. 
    Jel jos netko imao takav slucaj ko mi da je lijepo krenulo pa opet nikako? Jel ima nade za to? 

    [tickerfactory.com]

    [tickerfactory.com]

  • Avatar MaRe

    MaRe

    Broj poruka: 2297

    Prijavi adminu

    Mikio pa mi smo tako…par dana super i poslije nema šanse. Iako i sad bude dan ovako dan onako. Sad sam kaže da neće gaće nego da pelenu stavimo.  Htjela sam da to riješimo do vrtića al šta da radim, ne mogu ga silom natjerati. Probala sam sve metode ..od pišanja na travu do tog da hoda gol po kući i ne pali ništa.
    .
    Grizli mene nakon poroda svaki mjesec dan dva prije nego dobijem boli glava….nekad jače,nekad slabije. Migrene na sreću nemam al sam primjetila da mi se to sad nakon poroda javlja…isto sam kontala da je zbog hormonskog poremećaja.Nisam primila epi.

    [lilypie.com]

  • Avatar Lavica27

    Lavica27

    Broj poruka: 3400

    Prijavi adminu

    Grizli, to sto ti opisujes se zove ‘migrena s aurom’, guglaj. 
    Ja je imam nekih desetak godina i okidač su mi bile prve kontracepcijske pilule (pisu ti tocno sve nuspojave)-znaci hormonski.  Ja imam jednu godisnje. Samo meni utrne jos i jedna strana tijela i nemogu pricati, kao da imam mozdani. Mama mi ima identicno, samo cesce od mene, njoj je stres okidac. Traje pola sata do sat i onda mozes cijeli dan komotno u zamračenoj sobi provest. Uzas je to. U 1. trudnoci sam imala cesce i onda su me u 39. Tjednu zbog toga 😏 (kao povod je bio sumnja na preklampsijj jer su slicni simptomi) inducirali. 
    Mikio ja bi ti rekla da ona nije spremna i da ne forsirate. Mi smo N odvikavat krenuli kad smo bili u kuci s koronom. 10 dana je kenjao u gace, 11. vise nije. Rekla bi ako su spremni taman da je 1. Mjesec skinut ce se iz pelene. 
    Simbalija suuuper. Ja krenula s 3 gaca u odvikavanje, kakav amater🤣🤣🤣
    Inace nisam imala temp 10 godina sad sam drugi put u mjesec dana bila skrsena. Prvo korona i onda N pobere neki enterovirus na bazenu,pa je kurio 39, bas je bio jadan :( al za dva dana ko nov. Onda ja za njim skupila i isto 39-39.5,uzas. Isla sam se testirat jer su identicni simptomi koroni bili al Reko nisam valjda takav pehista 2x u mjesec dana🙈  Valjda cemo svi zdravi ostat dok krenemo na more🤞🤞

    [lilypie.com]

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Meni te glavobolje jesu povezane sa ciklusom  odicno ored mengu budu cesce i jace. No skuzila sam ako imam te kao bljeskove prije glavobolje menga mi uopce nije bolna al imam potop, ako izostane jaka nesnosna glavobolja onda vec znam da ce me menga satrat. 10 godine sam uzimala kontracepciju, svakakvih hormonskih prepatata u postupku sam uzimala nikad nista, i sad si sve mislim da mozda ima smisla od tih injekcija u ivf… 😒 Mislim nije da ce me spasit saznanje od cega je, al ove praskice Simbalija sto spominjes budem bas vodila sto se nudi sa dr. Jer ovo je koma. doslovno sam 2 i pol dana bila disfunkcionalna. M se jada uplašila da je pitala me veceras mama oceno mi moc same ili da ja zovem baku, jer je mm isao na trening. 
    Lavice ja sam nešto slicno tim bljeskovima imala prvi put bas u trudnoći i inda su zaključili da mi mala pritisce neku zilu i zato da je to 🙄… No sad mi nis ju ne stisce i opet pocelo i to zadnjig 6 mj sve jace i cesce. Ovo sto si rela sa guglam… Mozda bolje da nisam 😱😱😱
    Mikio provjeri joj urin da nije kakva infekcija. Meni M ako ima urinoinfekciju zna tako piskit ko da nema pojma sto je wc i sto radi.  Pitala nefrologa rekla da je to za tu dob normalno ako imaju urino problema. Za vani daaa u početku ide na sve strane 🤣… Ja sam svojoj cak pokazivala kako se piski vani 🤭🤭🤭 u sumicu smo skupa isle dok nije skuzila. Posebno sprica na sve strane ako dignes ju tako da joj je zapravo guza prema podu okrenuta jer onda piski zapravo za gore. 

    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.