Preparati koje bi trebalo uzimati prije, tijekom i nakon trudnoće (preporuke mag.pharm.)

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Siki5

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Isto kao i shimmer. Samo ja jos nisam pocela s omegom. Cekat cu pregled za tjedan dana pa postupit kako mi moja ginekologica bude savjetovala.

  • Avatar flora2

    flora2

    Broj poruka: 116

    Prijavi adminu

    shimmer



    danas sam kupila elevit i odvojeno omegu. omegu sam na svoju ruku

    U ljekarni ili? Nisam baš upućena pa me zanima koje uzeti.. Sad se i ja premišljam, nije na odmet piti nešto dodatno

    [lilypie.com]

  • Avatar bobica9

    bobica9

    Broj poruka: 448

    Prijavi adminu

    I ja sam u početku pila samo folacin, pa kasnije počela uzimati elevit. Pitala sam ginića za omegu i rekao je da nema potrebe. Dodatno pijem još magnezij i kalcij.

    [lilypie.com]

  • Avatar shimmer

    shimmer

    Broj poruka: 500

    Prijavi adminu

    flora


    shimmer



    danas sam kupila elevit i odvojeno omegu. omegu sam na svoju ruku
    U ljekarni ili? Nisam baš upućena pa me zanima koje uzeti.. Sad se i ja premišljam, nije na odmet piti nešto dodatno

    da, da. u ljekarni.
    razmisljala sam i za magnezij, ali nemam zasad grceve niti kontrakcije niti zatvor pa cu jos pricekati.
    omegu preporucuju podebljati u zadnjem tromjesecju, ali ja je pijem i otprije trudnoce pa eto, samo sam nastavila.

    If you want something you've never had, you've got to do something you've never done.

    [lilypie.com]

    https://docs.google.com/document/d/1jDrcvWI8Dx7u9TX6dS7SdxlXXtsNbqakrh7M5-rxlMA/edit?usp=sharing [docs.google.com]

  • Avatar Nina_domagoj1007

    Nina_domagoj1007

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Ja pijem solgar kalcij magnezij cink i sve je kako treba,beba se lijepo razvila i sve je uredu bez komplikacija..beba stize 16.02, i nedva cekamo 

  • Avatar sangria

    sangria

    Broj poruka: 33

    Prijavi adminu

    flora2


    Do sada sam pila samo folacin i pitala sam gin trebam li neke dodatne vitamine pa mi je rekla da nema potrebe. Ne sjećam se baš objašnjenja, ali je rekla da nema smisla unositi nešto što se ne zadržava.. Ne baš tim riječima. 

    i moj je ginekolog imao sličnu preporuku, no za drugi element. rekao je da moram povećati unos željeza (doslovce na slijepo, prije ikakvog vađenja krvi) jer je u trudnoći on najbitniji. dao mi recept za heferol i preporuku da ga pijem uz vitamin c 500 mg zbog apsorpcije. na pitanje trebam li druge vitamine i minerale uzimati, s naglaskom na folnu kiselinu, samo se nasmijao i rekao: ako hoćete. no to baš i nije dokazano da pomaže, a samo će vam ojačati apetit.

    e sad, slušati ili ne slušati… ja sam nastavila uzimati željezo i vitamin c, no isto tako sam pila spirutein shake koji ima prilično dobre koncentracije vitamina i minerala te obavezno folnu kiselinu od twinlaba, koju pijem i danas u 7. mjesecu trudnoće. u 5. mjesecu trudnoće sam dobila dietpharmov prenatal, pa sam njega pila mjesec dana i nakon toga sam u 6. mjesecu pila almageinu omegu-3. tek sam sada pročitala vašu preporuku o omjeru dviju vrsta omege. znam da je to puno prelazaka s proizvoda na proizvod, ali silom prilika sam bila primorana tako postupiti.
    trenutno pijem spirutein shake (sastav: https://www.naturesplus.com/products/pdf/45887-L1133801-ST%20Cook+Crm.pdf), [naturesplus.com]  folnu kiselinu, heferol i vitamin c, pa me zanima vaša preporuka za dobar omjer omege (a da nije dietpharmov prenatal - jer već uzimam vitamine i minerale i financijski mi nije baš idealno).

  • Avatar ivchi87

    ivchi87

    Broj poruka: 547

    Prijavi adminu

    Jedna od kvalitetnijih omega na našem tržištu je od Child life-a, sa dobrim omjerom EPA i DHA te vrlo dobro očišćeno ulje. Ja sam ih nakon puno proučavanja htjela uzet, no u sebi imaju i vitamin A, a obzirom da koristim Elevit, smatram da bi to bilo previše. Dvije su verzije: tekuće riblje ulje i u kapsulama… Malo je skuplje ali kažu da kod omega cijena opravdava kvalitetu obzirom da je postupak čišćenja dosta zahtjevan i skup.

  • Avatar ivchi87

    ivchi87

    Broj poruka: 547

    Prijavi adminu

    A što se tiče propisivanja željeza bez KS, to i laik zna da nije normalno, a za folnu je znanstveno dokazana učinkovitost korištenja par mjeseci prije i prvih par mjeseci trudnoće, dok je za ostale vitamine istina da nije dokazana učinkovitost, odnosno postoje istraživanja koja su oprečna. Tako da mislim da si dobro postupila uzimavši ipak folnu…

  • Avatar sangria

    sangria

    Broj poruka: 33

    Prijavi adminu

    iako se mummy.pharmacist malo povukla s teme, evo jedne vrste preparata omege koji sadrži preporučeni odnos dha (250 mg) i epa (50 g) kiselina: almagea prenatal omega 3+
    http://www.almagea.hr/dodaci-prehrani/prenatal-omega3/ [almagea.hr]

  • cokoladica

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Od prve kontrole koja je bila u 7tt pa do kraja 11tt sam pila folnu kiselinu. Na kontroli u 11tt ginekologica mi je rekla da vise ne trebam nista piti, tj. da popim jos tih par tableta folne i da dalje ne treba nista uzimati sto mi je iskreno malo cudno??

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.