Preparati koje bi trebalo uzimati prije, tijekom i nakon trudnoće (preporuke mag.pharm.)

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Ofnica

    Ofnica

    Broj poruka: 1851

    Prijavi adminu

    Omnika


    Pozdrav,

    može li mi netko odgovoriti da li postoje omega 3 kapsule bez dodatka životinjske želatine?

    Hvala unapred

    Guglaj kapsule lanenog ulja. Npr: http://planetzdravlja.com/webshop/index.php?route=product/product&product_id=513 [planetzdravlja.com]

    Ali obrati pozornost i na ovo: “Namirnice biljnog porijekla bogate omega-3 masnim kiselinama uključuju lanene sjemenke i njihovo ulje, orahe te ulje soje i repice. Međutim, omega-3 masna kiselina sadržana u njima je ALA zbog čega ove namirnice nerijetko ne osiguravaju dovoljne količine DHA za optimalan razvoj i funkcioniranje mozga” http://www.vitamini.hr/5045.aspx [vitamini.hr]

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Omnika

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Hvala na odgovoru.

    Zapravo ja bih najradije omega 3 iz ribljeg ulja, ali mi smeta goveđa/svinjska želatina u njihovim kapsulama. 

    Srdačan pozdrav

  • Avatar Ofnica

    Ofnica

    Broj poruka: 1851

    Prijavi adminu

    Omnika


    Hvala na odgovoru.

    Zapravo ja bih najradije omega 3 iz ribljeg ulja, ali mi smeta goveđa/svinjska želatina u njihovim kapsulama. 

    Srdačan pozdrav

    Smeta u smislu da ti se podriguje ili tako nešto? Ili psihički ti smeta ako ne voliš životinjsko meso? Probaj uzimati omege iza obilnog obroka, da ti bude lakše na želudac podnijeti ulje.

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • tinka71

    Broj poruka: 15

    Prijavi adminu

    Podrav,
    pokušavamo već par mjeseci, ali još nema +.
    Zbog niskog željeza pila sam folacin, heferol i plivit c. Pošto mi se željezo popravilo da uzimam samo folnu kiselinu?

  • Avatar Ofnica

    Ofnica

    Broj poruka: 1851

    Prijavi adminu

    Tinka71, ja bih na tvom mjestu uzimala folnu. Osobno sam ju uzimala godinu dana prije začeća, a uz nju sam uzimala i multivitamine, radi imuniteta (uzimala sam iz dm vitamine AZ Mama - to je i za žene koje planiraju trudnoću). Kad sam saznala da sam trudna, ipak sam prešla na specijaliziranije preparate - Elevit, i Twinlabov prenatal.

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • tinka71

    Broj poruka: 15

    Prijavi adminu

    Hvala na odgovoru
    Budem skokla danas do dm-a pa kupila..

  • p_etrica

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Drage mame i one koje će tek postati…
    Mi smo u 19tt, dosad sam pila samo folnu; sada je doktorica preporučila da uzimam i centravit prenatal jer ima omegu; ono što mene muči jest veličina tableta, trebalo bi mi nešto što je skroz sitno za progutati jer muku mučim sa tabletama i kapsulama. Zna li koja od vas nešto što je sitničko ili u tekućem, šumećem obliku?

  • zvocica

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Lijep pozdrav. Zanima me da li je neko koristio Novalac prenatalne kaspule i koja je preporuka za  vitamine, folnu kis i sl. zapocetak trudnoce (6. tjedan )

  • Avatar Dahlia

    Dahlia

    Broj poruka: 76

    Prijavi adminu

    Koja je razlika izmedju Folacina i onih tableta od Twin Laba (folna)?

  • Elizabeth

    Broj poruka: 47

    Prijavi adminu

    Ja trenutno pijem elevit. Bi li trebala preći na centravit prenetal ili elebaby radi omege? Ili da uzmem omegu  posebno?

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.