Potpomognuta oplodnja vol. 9

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar darliv

    darliv

    Broj poruka: 1143

    Prijavi adminu

    Amy prošla sam slično, kod mene je beta bila malo viša, ali se nepravilno duplala i bila ispod 1000 tako da se nije vidjela na uzv, ali sam imala jake bolove u području jajnika i bila je vanmaterična u pitanju, i zato svakako pazi na sebe 🙏🏻

    Ja '88., mm '78.
    2018. - Petrova - 3 AIH ❌❌❌
    9/2020. Petrova - 1. IVF - 16 js -> 2 bc, ET 2 bc ❌
    4/22 Petrova - 2. IVF -13 js -> 4 bc; ET 1 bc ❌, 7/22 FET 🐧 ❌, 10/22 FET 🐧🐧 ❌
    3/23 Sv. Duh 3. IVF- 8 js -> 4 bc
    ET 1 bc ❌, 7/23 FET 🐧 ❌
    8/23 prirodna trudnoća, vanmaterična ❌
    6/24 FET 🐧🐧https://ibb.co/GJSYVsZ beta 14.dpt 4534, ❤️ 💔🟰💙

  • Avatar Srculence

    Srculence

    Broj poruka: 245

    Prijavi adminu

    Marisha kako si ti? Jel ima kakvih simptoma vec sad? 🥰

    🙋🏻‍♀️31god. (endometrioza koja nije operativna)🙋🏻‍♂️36god. (sve uredno)2/2023 prvi postupak,biokemijska ❌
    6❄️
    07/2023 transfer,pozitivan test,beta 505, nakon dva dana beta 1100 u 7tj spontani 😔💔
    9/2023 konzultacije
    04.10. Transfer + embryoglue⏳
    16.10. Beta 🤞🏼🍀 rezultat prve 440.9 rezultat druge bete 724.2
    28.11. Spontani u 8 tjednu 💔
    •01/2024 Trombofilija/Heparin💉
    •⌛️ 2mj. Konzultacije ŠKVORC i u nove pobjede
    07.03. FET /Beta❌ 09.05 FET/beta❌ 16.10.FET/BETA 28.10.⌛️

  • Avatar korni

    korni

    Broj poruka: 1853

    Prijavi adminu

    Jabukice samo uživajte i puno se mazite 🥰🥰
    Leona imenjakinja šalje pusu 😘 nadam se da će bolovi brzo proći 🍀
    Jurky 🥰
    Saniii pupooo 🍀 čupavica i ja drzimo fige na najjače ❤️
    Sretno svima 🍀🤞🍀

    👸'84. (AMH 18,6 pmol/L, redoviti ciklusi)
    🤵'88. (oligozo ➡️normo), start 10/21, 9/22 missed ab.,
    6/23 (KBC Ri)- duo stim - 3🐧
    9/23-1.FET - 1🐧 (prir. ciklus)❌
    10/23-2. FET - 1🐧(prir. ciklus) 7dnt + ➡️ 10dnt beta 274.9, 12dnt 844.7, 14dnt 2195➡️ 1.uzv - 7+1 ❤️ Panorama low risk - it's a girl 🩷 OTP 24.6.➡️ 27.6.'24. baby L. 🩷

  • Avatar Sunce12

    Sunce12

    Broj poruka: 157

    Prijavi adminu

    dreamer ❤

    Cure pomoć, bila sam danas nakon što mi je hematolog potvrdio uzimanje clexane u postupku, na vađenju krvi i mišljenju transfuziologa koji smatra da se terapija može uključiti nakon začeća,odnosno nakon 12tt da bi se spriječilo krvarenje. U obrazloženju piše da je uz mutaciji Faktora V, MTHFR heterozigot ali homocistein negativan što znači da mutacija nije fenotipski ispoljena. 🤷‍♀️Puno stručnih riječi koje meni u ovom trenutku nista ne znače jer ja neznam dal da odem i kupim sama clexane kao u prošlom postupku ili ne. (Ovo sam išla sve obaviti kao da nemoram plaćati terapiju ako imam pravo na nju).
    P.s. prosljedila nalaz u Škvorca i čekam šta će oni reći ali me zanima i vaše mišljenje 😳

    Hej, ja sam ti imala slicnu situaciju. U prvom postupku ali mi je bio zadnji 4.transfer. Prije toga ni jednom nije uspjelo, tad smo ukljucili clexane i doslo je do plusa.🫡 Meni je nesto hematolog baljezgao da tu mutaciju ima svaka druga zena i da meni clexane ne treba, da ne znamo kak on zapravo djeluje itd.  Takoder sam isla samo zbog toga da ne moram placat.🙄 Ja sam to proslijedila tad dr.Lani i ona mi je svejedno ukljucila clexane. Sad smo kod dr.A i on mi je objasnio da je teze dobiti od hematologa potvrdu na temelju tog nalaza bez obzira na prosle lose ishode ali da kod odredenog broja zena u samom startu dolazi do stvaranja sitnih ugrusaka sto smeta kod zaceca i tako da ti ja i dalje kupujem clexane. Sad jos kad uvrstim prolutex bit ce veselo🫣

    🧏‍♀️30, 🧏‍♂️32
    PCOS, endometrioza
    Brisevi ✅️ papa✅️histeroskopija✅️ nk
    stanice✅️ kariogram✅️
    2024; AMH 13,5
    Fet 6/23 ⭐️ spontani-kiretaza 💔
    Fet 2/24⭐️spontani💔
    Fet 6/2024 ⭐️spontani 💔
    Čekamo novi FET 🙏

  • Avatar PBTAB

    PBTAB

    Broj poruka: 1089

    Prijavi adminu

    Saniii

    Dodo joj hvala ti ❤️, al nek vam moje mišljenje bude samo smjernica i sve još jedanput provjerite sa svojim dr 👍..
    Sve što pišem je iz osobnog iskustva i nekakvo moje stajalište, jer ja sam sve te stvari i dileme koje su me zanimale pretresla sa svojim doktorima tijekom godina liječenja. I drago mi je ako vam infosi budu od pomoći ❤️..
    Ja sam inače okej, danas spešl dobro ☺️..
    Nego napisala si da si uzela time lipse inkubator, to znači da to naplaćuju i da inace ga ne koriste?
    Btw u Repromedu sam dobila sličice svih embrija po danima ,imaju isto time lipse inkobatore ali to je za sve pacijente bez iznimke i ne naplacuju..
    Mariposa između ETa I FETa traže ciklus pauze, između FETova ne treba pauza, a između stimulacija 3 ciklusa.. 🤞
    Verbenau ovom slučaju mislim da žele utvrditi dal uopće jajnici "rade" tj dal ovulira i da li ima aktivnih antralaca, ne znam jel Anda na listi za lijekove ali u međuvremenu mogu odrađivati prirodnjake dok cekaju svoj red, možda to i rade..

    Neeegooo curke, ja sam od jutros PUPO ☺️🙈.
    Ne zamjerite što nisam sve izvještavala ali sve je išlo tako brzo i tako glatko da ni sama nisam mogla vjerovati i samo sam čekala da se nešto izjalovi, a nije 🙈.. Doslovno 2 UZVa u roku dva dana, stoperica odma na drugom UZVu prosli tjedan, jučerašnji progesteron idealan i jutros se uspješno odmrznula odlična blastocista i sve je prošlo po ps-u ❤️. Transfer je bio uz embrioglue kojeg opet nisu naplatili 🫠, što govori u prilog da bez obzira sto su privatnici da ne misle samo na profit 👍..
    Beta 4.11 i nemam baš prostora za izvadit ju ranije jer je praznik, a imam i neke planove, ali zato su tu testovi spremni 🙈..

    PUPO ❤️❤️❤️ 
    Držim fige na rukama i na nogama da se mrva jako jako primi za mamu i ne pušta ju. 
    Uživaj sada trudnice 🤰🏼
    Jedva čekam testove 🙏🏻
    — Sto se tice nenaplačivanja pojedinih stvari, da, stvarno su prije svega ljudi, meni puno puta nisu uzv naplatili pošto sam sve vodila do kraja kod njih tako da je to predivno od njih 🥰😍

    👩‍🦳32, AMH 25,4 sono hsg - jajovodi ❌
    🧔🏻‍♂️44 normo ,🏩Repromed➖5 🐧
    ➖ 7.3.transfer 🙏🏻20.3. Beta ➡️448,58 Beta➡️ 912,7, UZV 4.4. 6+1 💓➡️UZV 17.4. 8+1 💓➡️ 10+2 miss.ab.😢💔➖21.6. FET 🙏🏻3.7.Beta 🤞➡️27.6.test➕➡️12.dpt beta 692➡️ 14.dpt 1368➡️ uzv 18.7.💓➡️2.8. 8+1 missed. 💔➖Clexane 💉✔️➖20.10.FET➖11dpt➖911.18➖13dpt➖2550➖17.11.uzv💓➖ Panorama 💙

  • Amy_94

    Broj poruka: 672

    Prijavi adminu

    darliv

    Amy prošla sam slično, kod mene je beta bila malo viša, ali se nepravilno duplala i bila ispod 1000 tako da se nije vidjela na uzv, ali sam imala jake bolove u području jajnika i bila je vanmaterična u pitanju, i zato svakako pazi na sebe 🙏🏻

    I kako si riješila tu vanmateričnu jesi li trebala na operaciju ili? Koja je procedura

    👨‍🦱38- teška oligoasthenozoospermia(med, orašasti plodovi, Fertil Up)👩‍🦱28 - Amh 1.83 μg/L. (Novalac)
    1x IVF prirodni ❌ (1🥚 nije se 17.06 aspiracija 4 folikula 4 jajne stanice 3 blaste❌️
    11.01 aspiracija 5 folikula 4 jajne stanice, spermiogram azoospermija, jajne stanice zaleđene
    10.03 imamo spermije ponovno teška oligoasthenozoospermia
    10/24
    1❄️ blasta (decortin, prolutex, fragmin, cyclogest)

  • Avatar Libo1415

    Libo1415

    Broj poruka: 270

    Prijavi adminu

    Cure HVALA svima na podršci ❤️ 🤗😘

    Ja 34 sve ok, on 36 OAT
    4 ICSI postupka, 2 trodnevna vraćena, 7 blastica, 2 spontani, 2 kiretaže...
    Idemo dalje...🤞

  • Avatar dreamer ❤

    dreamer ❤

    Broj poruka: 611

    Prijavi adminu

    Dodo87

    Dreamer, oprosti ne vidim ti u potpisu mutacije pa moram pitat - zašto koristiš Clexane?

    Uopće zaboravila staviti u potpis nakon dobivenih nalaza 😳
    MTHFR heterozigot i Faktor V heterozigot

    👧 33, pcos like, 👦 39, oligoasthenozoospermia
    04/22 1.ICSI Petrova: Rekovelle, Cetrotide, Decapeptyl x2 💉 ; ~ 6❄❤
    1.FET ➡️ 06/22 ❄ 1 blastica ~ beta 0
    2.FET ➡️ 07/22 ❄ 1 blastica ~ beta 0
    3.FET ➡️ 04/23❄❄2 blastice~ beta 0
    4. FET ➡️ 09/23 ❄️❄️2 blastice~ 1.beta 84,6 2.beta 29.3 😪
    05/24 2.ICSI pol. Škvorc: Ovaleap,Orgalutran, Ovitrelle~5 bc
    1. ET ➡️ 1 blastica ~ beta 0
    4❄️❤️

  • Avatar dreamer ❤

    dreamer ❤

    Broj poruka: 611

    Prijavi adminu

    Sunce12

    dreamer ❤

    Cure pomoć, bila sam danas nakon što mi je hematolog potvrdio uzimanje clexane u postupku, na vađenju krvi i mišljenju transfuziologa koji smatra da se terapija može uključiti nakon začeća,odnosno nakon 12tt da bi se spriječilo krvarenje. U obrazloženju piše da je uz mutaciji Faktora V, MTHFR heterozigot ali homocistein negativan što znači da mutacija nije fenotipski ispoljena. 🤷‍♀️Puno stručnih riječi koje meni u ovom trenutku nista ne znače jer ja neznam dal da odem i kupim sama clexane kao u prošlom postupku ili ne. (Ovo sam išla sve obaviti kao da nemoram plaćati terapiju ako imam pravo na nju).
    P.s. prosljedila nalaz u Škvorca i čekam šta će oni reći ali me zanima i vaše mišljenje 😳
    Hej, ja sam ti imala slicnu situaciju. U prvom postupku ali mi je bio zadnji 4.transfer. Prije toga ni jednom nije uspjelo, tad smo ukljucili clexane i doslo je do plusa.🫡 Meni je nesto hematolog baljezgao da tu mutaciju ima svaka druga zena i da meni clexane ne treba, da ne znamo kak on zapravo djeluje itd. Takoder sam isla samo zbog toga da ne moram placat.🙄 Ja sam to proslijedila tad dr.Lani i ona mi je svejedno ukljucila clexane. Sad smo kod dr.A i on mi je objasnio da je teze dobiti od hematologa potvrdu na temelju tog nalaza bez obzira na prosle lose ishode ali da kod odredenog broja zena u samom startu dolazi do stvaranja sitnih ugrusaka sto smeta kod zaceca i tako da ti ja i dalje kupujem clexane. Sad jos kad uvrstim prolutex bit ce veselo🫣


    Da, slično je i meni hematolog govorio ali je popustio. A sad sam zapela kod transfuziologa. Ne velim da to nije istina ali stvarno bi htjela sve isprobati. U proslom ETu sam koristila vec celxane, nažalost neuspješno. Još mi je dr. Škvorc rekao da ako sada (nedaj Bože) ne uspije, da bi on povisio dozu clexana. 

    👧 33, pcos like, 👦 39, oligoasthenozoospermia
    04/22 1.ICSI Petrova: Rekovelle, Cetrotide, Decapeptyl x2 💉 ; ~ 6❄❤
    1.FET ➡️ 06/22 ❄ 1 blastica ~ beta 0
    2.FET ➡️ 07/22 ❄ 1 blastica ~ beta 0
    3.FET ➡️ 04/23❄❄2 blastice~ beta 0
    4. FET ➡️ 09/23 ❄️❄️2 blastice~ 1.beta 84,6 2.beta 29.3 😪
    05/24 2.ICSI pol. Škvorc: Ovaleap,Orgalutran, Ovitrelle~5 bc
    1. ET ➡️ 1 blastica ~ beta 0
    4❄️❤️

  • Avatar Lunolina

    Lunolina

    Broj poruka: 1447

    Prijavi adminu


    Cure mene je sad isprepadao socijalni ginekolog. Isla sam po recepte i pitao me kolike su mi bete i ja sam mu ih procitala - 9.dpt 57 - 11.dpt 219 - 13.dpt 737 - 16. dpt 2518. Samo je zadnja beta 2 i pol dana, druge su sve ravno dva dana razmaka.
    I kaze on meni da je to prebrz rast i da to moze upucivati na molarnu trudnocu. Je li to stvarno istina?Ja sam citala svuda da beta moze rasti i vise od duplo i da je to okej. 

    👱🏻‍♀️32 PAI-1 4G homozigot, AMH 17 pmol ➡ 19,9 pmol
    🧔🏻‍♂️32 sve ok
    Pokušavamo od 11/2022
    Bez trudnoće
    🏢 Škvorc
    2 & 3/24 IUI ❌
    4/24 IVF (Ovaleap 225, Orgalutran, Ovitrelle) 10🥚, 1🐣, 0 ❄️❌
    5/24 prirodni - 1 🐣 ❌
    🏢 Repromed
    10/24 (Pergoveris 200, Orgalutran, Brevactid) 9🥚, ET 🐣, 2 ❄️

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.