Potpomognuta oplodnja vol. 9

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Saniii

    Saniii

    Broj poruka: 1043

    Prijavi adminu

    Dodo87

    Luna, Divna, sretno danas 🤗
    Saniii, hvala za info tebi i curama ❤️Ja danas obavila krvne pretrage.
    Jurky, evo smanjio mi se FSH 🎊, sad još čekam AMH da vidim koliko je manji, ali ovo me baš razveselilo. Dakle jela sam smolve u masl. ulju i pila povremeno shatavari prah
    https://ibb.co/kSHLy1V
    E sad, progesteron.. kaj je ovo? Google kaže svašta, neću ni čitati 🙈

    Progesteron se vadi 7 dno, u školskom ciklusu od 28 dana to je na 21dc da bi se vidjelo kakva je ovulacija i jel imamo manjak progesterona, a na početku ciklusa ga nema smisla ni vaditi 🤷‍♀️, tad i treba biti ispod 2..
    Srculence to je baš nonsens ostajati 3 dana u bolnici za takvu pretragu 🤷‍♀️, ja kad sam radila laparoskopiju koja je je operacija sam ostala 2 dana u bolnici. Čudno mi je bilo jer dosad nitko nije spomenuo da je toliko ostajao u bolnici, kako god bitno da si ti svoje riješila pa mozes krenuti dalje 🤞

    🙋‍♂️1982 normo
    🙋‍♀️1988 2020 jajovodi ✂️ amh 18, pai 4g/4g, mthfr
    1.Ivf Petrova 07/20 10js ET 1bc❌️
    2.Ivf 01/21 13js ET 2bc❌️
    FET 03/21 2bc❌️
    3.Ivf 06/21 14js ET 1bc❌️
    FET 01/22 1bc beta 9dnt 55, 131, 66 biokemijska❌️
    4.Ivf Skvorc 06/22 13js ET 2 trod 8st❌️
    FET 12/22 2bc ❌️
    5.IVF prirodni 02/23 ET 1trod 8st ❌️
    6.IVF 05/23 Alea fertility 7js 2bc
    FET 06/23 ❌️
    FET 09/23❌️
    7.Ivf 05/24 Repromed 9js 3bc Et 1bc❌️

  • Avatar Dodo87

    Dodo87

    Broj poruka: 288

    Prijavi adminu

    Eee super, znači, zapravo je problem kaj je dr pustila uputnicu za sve i pokupio mi se i progesteron, iako ga trebam po nalazu vaditi tek 21. dc.
    Hvala, mirno spavam znači 😇

    Ja 1987, MM 1987
    1. postupak Petrova 2020, ET 2 embrija, trudnoća - stigla curica <3
    FET 2023., Petrova/VV - 2x neuspjeh, bez trudnoće
    AMH 2,7 pmol/L, on - normo, sve ok
    IVF klinika, 3/24, aspiracija 5js, 4 oplođene, ET 2 3dnevna embrija, bez smrzlića
    +test 5.4., missed ab u 6tt.
    Novi postupak 10/24 ⏳️
    dodo87.forum@gmail.com

  • Lunaa93

    Broj poruka: 218

    Prijavi adminu

    Cure, hvala svakoj od vas na podrsci! ❤️
    Znam da sam dosadna, ali jace je i od mene. 
    Trenutno cekam nalaze, ponovila sam betu kako mi je doktor i rekao. 
    Sani,
    Rasprsila si mi ideju da odem u hitnu. 😂
    Mislila sam da bi nesto mogli natuknuti. 😁

    👩🏻31👦🏻45
    👩🏻 AMH 3,28 ng/mL / 23,43 pmol/L
    👦🏻 asthenoteratozoospermia
    ICSI- 01.23. Gonal, Femara; Cerotide;Ovitrelle
    Punkcija 17🥚, 3 blastociste ❄️
    TSH 3.95 ➡️ 1.55
    FET- 01.24. otkazan zbog visokog progesterona
    FET- 12.02. 2 ❄️❄️ Beta ❌
    FET 26.08. 1❄️ 8dpt Beta 107.50 10dpt Beta 215 12dpt 259.90 16 dpt 436 18dpt 1182 23dpt 4692

  • riamaro

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Dobar dan svima! 
    Evo još novih lica na forumu. Mi smo u borbi od ove godine i uskoro nam se sprema IVF. 
    Relativno sam mlada (28 godina) pa bih voljela čuti iskustva cura jesu li im i na koji način te godine bile olakotna okolnost za uspjeh u IVF-u... Brinuo me i AMH od 23,6. iako MPO liječnik veli da je to sve u redu. Želim puno sreće svima da ostvare uspjeh 

    Ja 28 god. AMH 23,6 | MM 30 god. loš spermiogram
    - pokušavamo od 3/23
    - asthenozoospermia 4/24, 0 progresivno pokretnih, A+B+C 4%
    - 1. konzultacije 5/24
    - oligoasthenozoospermia 9/24, A+B+C 18%
    - 2. konzultacije 9/24
    - čekamo IVF

  • Avatar Deja14

    Deja14

    Broj poruka: 40

    Prijavi adminu

    Hvala svima na odgovorima ,da ne pisem svakoj pojedinacno❤️
    Vidjet cemo sad 24tog kada odemo kod ljekara sta ce reci, mozda damo jos par mjeseci da vidimo hoce li suplementacija pomoci.
    Mozda bude trazio da se odrade brisevi pa mozda tu nadju nesto🙄
    Evo cisto da vam pokazem spermiogram , pa da vidite da li je to jako lose 
    https://ibb.co/b3SnhNM

    👩24
    Odaju utisak da su policistični, terapija inofolic HP dva puta na dan. Menzis svakih 28 dana tocno u sat, ovulacija po skolski na 14-ti dan ciklusa.
    Pokušavamo od 02.2023 bez trudnoce
    🧔‍♂️ 28
    14.06. Spermiogram
    Dijagnoza: Asthenoteratozoospermia
    Terapija: supramen, vitamin C, trental, genante
    12.09. Spermiogram jos losiji, samo se morfologija popravila.
    24.09 zakazan pregled kod ljekara.

  • riamaro

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Čini mi se da je i ovo oligoastheno. Tako je i kod nas. 
    Rekli su nam da postoji mogućnost prirodne trudnoće, ali je mizerno mala (2 MPO liječnika). Žao mi je. Nadam se da će Vam suplementi popraviti stanje. 

    Ja 28 god. AMH 23,6 | MM 30 god. loš spermiogram
    - pokušavamo od 3/23
    - asthenozoospermia 4/24, 0 progresivno pokretnih, A+B+C 4%
    - 1. konzultacije 5/24
    - oligoasthenozoospermia 9/24, A+B+C 18%
    - 2. konzultacije 9/24
    - čekamo IVF

  • Avatar Kawa

    Kawa

    Broj poruka: 375

    Prijavi adminu

    deja mi smo uz pomoc fertilupa sa oligo dosli na normo, poslije je opet doslo na astheno ali tad smo vec krenili u ivf pa nam nije bilo vazno, svakako smo isli na icsi. za ivf ti je dovoljno onoliko zdravih spermija koliko ti dobijes js, tako da ovo nije toliko los nalaz za ivf. za iui ne znam, nama je doktor rekao nakon dva pokusaja iui da vise nema smisla raditi.
    riamaro amh ti je odlican, rekla bih u skladu s godinama. mi smo isto godiste i evo vidis ishod u mom potpisu, za sada je sve ok. mislim da ce ti te godine ipak ici u korist bar zbog broja i kvalitete js.  

    ♀️ 27; PCOS, IR, AMH 34.1 pmol/L
    ♂️ oligo, normo, astheno...
    2x IUI ❌️
    06/24 - 1. IVF: 11js, 4BC
    ET 1BC ❌️ 3❄️
    08/24 FET 1❄️
    6dpt ➕️ ß 9dpt 204; 11dpt 406 🥰
    6+0 ❤️🙏🏼

  • Merrey

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Pozdrav drage djevojke,
    dugo vas pratim, a javljam se sada jer mi je friško ostalo 375 UI u penu od 900 pa bih to rado poklonila nekoj od vas. Poklanjam i Cetrotide, vrijedi do 1. mjeseca 2025. Preuzimanje je moguće u Zagrebu sljedeći tjedan u ponedjeljak ili srijedu, vjerojatnije srijedu. Mail sam stavila u potpis pa se slobodno javite radi dogovora.
    I ostanite takve kakve jeste, ogromna ste pomoć i podrška, čak i kad niste svjesne toga.

    marija86kralj@gmail.com

  • Merrey

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Izmakla mi se informacija da je 375 UI Pergoverisa u pitanju 🙃

    marija86kralj@gmail.com

  • Avatar Deja14

    Deja14

    Broj poruka: 40

    Prijavi adminu

    Kawa

    deja mi smo uz pomoc fertilupa sa oligo dosli na normo, poslije je opet doslo na astheno ali tad smo vec krenili u ivf pa nam nije bilo vazno, svakako smo isli na icsi. za ivf ti je dovoljno onoliko zdravih spermija koliko ti dobijes js, tako da ovo nije toliko los nalaz za ivf. za iui ne znam, nama je doktor rekao nakon dva pokusaja iui da vise nema smisla raditi.
    riamaro amh ti je odlican, rekla bih u skladu s godinama. mi smo isto godiste i evo vidis ishod u mom potpisu, za sada je sve ok. mislim da ce ti te godine ipak ici u korist bar zbog broja i kvalitete js.

    Pa predpostavljam da ce biti tako da cemo odraditi jos jedan krug terapije, ako bude neuspjesno onda cemo krenuti sa postupkom ivf. 
    Mozda se moze spermiogram popraviti ali to ne znaci da ce on ostati dovoljno dugo dobar, jer opet se mora sve to poklopiti, i ovulacija i sve to.
    Ne znam ovo je tesko, od malena su svi govorili nemoj imati odnose bez zastite ostaces u drugom stanju, ali sad vidim koliko je to komplikovan proces.
    Plasim se svega iskreno, divim se vama jakim zenama sto ste toliko istrajne i hrabre u svemu ovome❤️
    I sto pomazete i djelite savete nama koje tek krecemo u sve to, hvala vam puno❤️
    I nadam se da cete ugledati svoj plusic❤️

    👩24
    Odaju utisak da su policistični, terapija inofolic HP dva puta na dan. Menzis svakih 28 dana tocno u sat, ovulacija po skolski na 14-ti dan ciklusa.
    Pokušavamo od 02.2023 bez trudnoce
    🧔‍♂️ 28
    14.06. Spermiogram
    Dijagnoza: Asthenoteratozoospermia
    Terapija: supramen, vitamin C, trental, genante
    12.09. Spermiogram jos losiji, samo se morfologija popravila.
    24.09 zakazan pregled kod ljekara.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.