Potpomognuta oplodnja vol. 9

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Boogie

    Boogie

    Broj poruka: 82

    Prijavi adminu

    Luna ovo kaj ti Sunce i Bless pišu je konkretno, najbolji odgovori.E Bless molim te, kaj ti je izvanmaternična ostavila priraslice u maternici? Kako su ti to objasnili? Oprosti ako su glupava pitanja, ali i ja sam imala dvije, obje u jajovodima, ali me stvarno zanima.

    🧚'92-Hashimoto, l jajovod hydrosalpinx, ostalo ok
    🦹'90-sve ok!
    2019.-spontana trudnoća i zdrava bebica
    2021.-izvanmaternična lijevo-hydrosalpinx
    2022.-izvanmaternična desno-MTX
    1/24-klomifenski ciklus, 3js, 1 oplođena i vraćena, biokemijska
    4/24-stimulirani ciklus Bemfola, Menopur, Orgalutran, Decapeptyl, 12js, 9 blastocisti-freeze all zbog hiperstimulacije
    5/24 FET 2❄️ bhcg 0
    7/24 FET 2❄️ 13dpt 889,15dpt1778,18dpt2738, vanishing twin, missed ab

  • Avatar angel eyes

    angel eyes

    Broj poruka: 694

    Prijavi adminu

    Ja sam u mojim slučajevima shvatila da su priraslice mogle uzrokovati vanmaternicnu, ne obratno. I mene baš zanima, hvala.

    👩 '83. hashimoto, oba jajovoda✂️
    🧑 '82. sve ok
    2016. i 2023. tubarna (lapar., jajovodi ✂️)
    2020. stigla naša najveća sreća 🩵 (spontana trudnoća)
    2022. spontani u 7tt 💔
    03/24 IVF, Cito (Elonva, Orgaluntan, Menopur, Zymot) 8🥚, 4 oplođene, 2🐧 beta ❌
    05/24 IVF, Cito (Letrozol, Klomifen, Pergoveris, Orgalutran, Zymot) 2🥚, bez oplodnje
    08/24 IVF/ICSI, Cito (Pergoveris, Cetrotide, Zymot, Embryoglue) 3🥚, 1🐧 beta ❌
    “Gospodine ti znaš sve. Ti znaš da te ljubim.”

  • Avatar Srculence

    Srculence

    Broj poruka: 210

    Prijavi adminu

    Drage moje, obavila i ja histero i sve je uredu nalaz uredan, maternica lijepa i prostrana ❤️🙏🏻
    Išla sam na kraju u betaplus polikliniku,nisam uzimala anesteziju dali su mi intravenozno normabel i jos nesto,doslovno kad sam dosla k sebi bila sam u sobi, bas me jako lupilo,sto je super jer sam se samo bojala da me ne boli 😅 sad imam malo onak grcice kao menstrualne i malo krvarenje al nista strasno.Dobila sam infuziju i isla za dva sata doma.☺️ Doktor je bio jako susretljiv i drag sve mi je i objasnio,ja sam ga pitala zasto se kod njih nakon dva sata ide doma a u drzavnim bolnicama se mora bit tri dana u bolnici….pa mi je rekao da oni ipak imaju moderniji,tanji i savitljiviji aparat,dok je u drzavnim malo zastarjeli i nije savitljiv pa je grublji i zato se zene uspavljuju. Sve preporuke! ☺️ 
    Kostalo je 400 eura nije malo…al stvarno mi se nije dalo cekat kad cu doc na red u preko hzzo-a,a to treba odma nakon menstruacije raditi,pa sve to uskladit,uz to uzet bolovanje minimalno 3 dana,malo malo sam na bolovanju zbog svega vec i na poslu gledaju preko oka…pa mi je i to dodatan stres koji mi stvarno ne treba.🫠 

    🙋🏻‍♀️31god. (endometrioza koja nije operativna)🙋🏻‍♂️36god. (sve uredno)PODOBNIK 2/2023 prvi postupak,aspiracija,transfer,biokemijska ❌
    6❄️
    07/2023 transfer,pozitivan test,beta 505, nakon dva dana beta 1100 u 7tj spontani 😔💔
    9/2023 konzultacije
    04.10. Transfer + embryoglue⏳
    16.10. Beta 🤞🏼🍀 rezultat prve 440.9 rezultat druge bete 724.2
    28.11. Spontani u 7 tjednu 💔
    •01/2024 Trombofilija/Heparin💉
    •⌛️ 2mj. Konzultacije ŠKVORC i u nove pobjede
    07.03. FER /Beta❌ 09.05 FET/beta❌

  • leptiric12

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Danas sam 7dnt trodnevnog, osjećam kao da ću svaki tren dobiti..😏 kad da napravim test šta mislite?

  • Avatar Darli

    Darli

    Broj poruka: 27

    Prijavi adminu

    leptirić meni prvi blijedi plus bio 8dp5dt a ne bi ni onda radila test da nisam imala spotting ..bolje pričekaj još koji dan .. 

    💉11/21 stim: 12js-4bc: ET 1bc: beta=0, 3x❄️
    🧫6/22 i 8/22 Hormonski FET 1bc: biokemijska, pa 2bc: beta=0
    💉12/22 stim: 4js-3bc: ET 1bc: beta=0, 2x❄️ (PGTa 1xeupl)
    💉2/23 stim: 11js-2bc: 2x❄️ (PGTa 1xeupl)
    🏝️4/23 i 9/23 Natural FET po 1bc: beta=0
    💉1/24 Nova klinika, stim: 11js-2bc: ET 2bc: beta=0
    💉5/24 stim. Pergoveris 150iu, Clexane, Decortin: 5js-2bc: ET 2bc: beta 14dp5dt 939, curica💓
    Pergoveris čuvan u frižideru, prodaja: zoe30033@gmail.com

  • Avatar Jurky32

    Jurky32

    Broj poruka: 1225

    Prijavi adminu

    Srculence, super da je sve uredno, bravo 🥳🥰
    Leptiric, nemoj prije 11dpt ili ako baš ne možeš čekati najranije 9dpt, ali tu možeš dobiti neku sjenicu možda.. sretno 🤞

    👱‍♀️ 33, AMH 4.6,visok FSH 🧑 36, OAT
    8/22 Petrova➡️prc➡️AIH - 👎
    9/22 Petrova➡️stim., pukli folikuli➡️AIH - 👎
    10/22 Petrova➡️prc➡️ 2 🥚 👎 3/23 Sv. Duh➡️stim., 3🥚ET 1 👎 5/23 Sv. Duh➡️prc, ET 1 👎 7/23 Sv. Duh➡️stim., 4🥚ET 1 👎 1/24 Beta+➡️stim., 3🥚ET 2 ➡️test 12.dnt +➡️beta 15.dnt 1019.2➡️uzv 29.2➡️6+1❤️➡️amnio👌➡️it's a boy 💙

  • Avatar sanjushka

    sanjushka

    Broj poruka: 869

    Prijavi adminu

    ⚠️ 🤞🏻❤️💪🏻 ⚠️     
    RUJAN 2024. 
    13.9. pet
    DIIVNAA__ - ultrazvuk ivf
    16.9. pon
    JURKY32 - ultrazvuk 
    TRATINČICA - ultrazvuk
    17.9. uto
    KAWA - ultrazvuk
    18.9. sri
    SADIEGREEN - ultrazvuk 
    HYPNOTICPOISON - ultrazvuk 
    20.9. pet
    ANGEL EYES - beta
    DREAMER - ultrazvuk fet
    21.9. sub
    ČOKOLADICA - beta
    23.9. pon
    MARISHA - konzultacije 
    24.9. uto
    SANJUSHKA - ultrazvuk ivf 
    25.9. sri
    LEONA89 - anomaly scan
    30.9. pon
    TERA_ - ultrazvuk 
      
    LISTOPAD 2024.
    2.10. sri
    LEONA89 - ultrazvuk 
       
    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
    ➡️ Ako još netko želi na listu ili je nešto krivo upisano javite… 
        
    _________________________________
      
    Divna i Luna sretno danas 🤞🏻❤️

    👩🏼 36, endometrioza, 1 jajnik u funkciji, AMH 0.44µg/L
    🧔‍♂️ 32, normozoospermia
    ✴️KBC Rijeka
    1. 2020. stim, zamrznuta 1js zbog endo
    2. 4/23 stim IVF, 2js + 1 odmrznuta, 2 oplođene, transfer 1js, ➖
    3. 9/23 prir. IVF ➡️ 1js ❌ nije oplođena
    4. 10/23 prir. IVF ➡️ 1js, transfer, ➖
    ✴️Beta+
    5. 2/24 stim IVF ➡️ 2js, 1 oplođena, transfer 2d zametak, 12dnt ➕, 13dnt β 403, 15dnt 730, 18dnt 2364, 20dnt 3428, nema ❤️ - BO💔
    ✴️Repromed
    6. 6/24 stim IVF, prekinut postupak, loš ciklus
    7. 9/24⏳

  • Avatar angel eyes

    angel eyes

    Broj poruka: 694

    Prijavi adminu

    Srculence super, drago mi je da je sve ok 🥰 
    Divna, Luna sretno danas 😘😘

    👩 '83. hashimoto, oba jajovoda✂️
    🧑 '82. sve ok
    2016. i 2023. tubarna (lapar., jajovodi ✂️)
    2020. stigla naša najveća sreća 🩵 (spontana trudnoća)
    2022. spontani u 7tt 💔
    03/24 IVF, Cito (Elonva, Orgaluntan, Menopur, Zymot) 8🥚, 4 oplođene, 2🐧 beta ❌
    05/24 IVF, Cito (Letrozol, Klomifen, Pergoveris, Orgalutran, Zymot) 2🥚, bez oplodnje
    08/24 IVF/ICSI, Cito (Pergoveris, Cetrotide, Zymot, Embryoglue) 3🥚, 1🐧 beta ❌
    “Gospodine ti znaš sve. Ti znaš da te ljubim.”

  • Avatar Deja14

    Deja14

    Broj poruka: 40

    Prijavi adminu

    Dobar dan cure, evo i mene da pisem na ovoj temi.
    Prije 2 godine smo krenuli raditi na bebcu ali bezuspesno, ni jedna trudnoca se nije desila.
    Pre 8 mjeseci smo odlucili se ici proveriti, kod mene je sve okej, ali kod njega je los spermiogram, dijagnoza mu je asthenoteratozoospermia, dobio je terapiju koju je redovno pio, i poslije 3 mjeseca je imao kontrolu, 12.09 su dosli rezultati, i spermiogram je jos losiji samo se morfologija malo popravila
    Dosta je proslo mjeseci a nikakvog napretka nema, ne znam kada je pravo vrijeme da se odlucimo na pokusaj inseminacije?

    👩24
    Odaju utisak da su policistični, terapija inofolic HP dva puta na dan. Menzis svakih 28 dana tocno u sat, ovulacija po skolski na 14-ti dan ciklusa.
    Pokušavamo od 02.2023 bez trudnoce
    🧔‍♂️ 28
    14.06. Spermiogram
    Dijagnoza: Asthenoteratozoospermia
    Terapija: supramen, vitamin C, trental, genante
    12.09. Spermiogram jos losiji, samo se morfologija popravila.
    24.09 zakazan pregled kod ljekara.

  • Avatar Saniii

    Saniii

    Broj poruka: 1043

    Prijavi adminu

    Plavuša lijekovi koji mogu ic na recept su utrogestan, cyclogest,crinone i estrofem tj sva terapija nakon transfera, bilo da si privatno ili preko hzzo u postupku, a lijekovi za stimulaciju tj injekcije hormona ako si preko hzzo daje ti tvoja ustanova gdje se lijecis a ako ideš privatno dobijes bijeli recept i sve kupuješ.
    Mala pupo nek se mrvice prime 🙏🤞, a nek nešto ostane i za freez 🙏
    Divna ta cista može biti i folikularna i nestati već sa idućim ciklusom, za dijagnosticirati endometriozu je potrebno otići kod dobrog endo stručnjaka jer ne znaju svi ginekolozi gdje i kako treba gledati. Ja imam endometriom na jajniku koji je bio 1cm pa se sad zadnje smanjio na 0.8, 4 razlicita stručnjaka su rekli da cista nikako ne ometa za Ivf jer taj jajnik uredno daje js I uredno ovulira i da bi micanje donijelo puno vise stete neg koristi. I jos, samoinicijativno sam napravila marker ca 125 koji je uredan.
    Luna žao mi je što se mučiš 😔 pogotovo je vjerujem tesko jer si u drugoj drzavi i ne poznajes zdravstveni sustav. Slažem se sa Sanjuskom, tesko da to moze ispasti vijabilna trudnoca. Ni na hitnoj ti ne mogu ništa napravit ni vidjet jer se ništa ni ne vidi do bete 1500, ja bih pričekala još jednu betu ali u slučaju bilo kakvih bolova onda odi na hitnu.. Kod biokemijske beta može ići I do 1000 sve dok se ne razvije gestacijska se smatra biokemijskom. Drži se 🤗
    Tera bravo za anomaly , nek nastavi tako 🙏
    Dodo Femara, Letrozol se inace kupuju jer to nisu lijekovi za nase dijagnoze, koriste se inače za liječenje raka dojke ali im je"nuspojava" izazivanje ovulacije pa ih zato koriste u mpo-u. Ali evo ima svakakvih ginekologa, onih koji se drže smjernica ko pijan plota i onih koji hoće i žele izaći u susret 😁,pokušaj tražit ništa ne gubis 😏.
    Srculence super da je sve uredno..
      Ja sam jednu histeroskopiju odradila u bolnici, u Petrovoj, već iduci ciklus čim sam riješila predoperativne pretrage dobila termin, rade pod opcom anestezijom i isti dan isla doma, dosla ujutro, odspavala 2 sata nakon anestezije i u 13h bila doma, prvi put čujem da se negdje ostaje 3 dana 🤷‍♀️,otkud ti ta info u kojoj bolnici je tako?
    Sanjuska, Lunolina super za konze I sretno vam 🤞🙏
    Sretno svima 🤞

    🙋‍♂️1982 normo
    🙋‍♀️1988 2020 jajovodi ✂️ amh 18, pai 4g/4g, mthfr
    1.Ivf Petrova 07/20 10js ET 1bc❌️
    2.Ivf 01/21 13js ET 2bc❌️
    FET 03/21 2bc❌️
    3.Ivf 06/21 14js ET 1bc❌️
    FET 01/22 1bc beta 9dnt 55, 131, 66 biokemijska❌️
    4.Ivf Skvorc 06/22 13js ET 2 trod 8st❌️
    FET 12/22 2bc ❌️
    5.IVF prirodni 02/23 ET 1trod 8st ❌️
    6.IVF 05/23 Alea fertility 7js 2bc
    FET 06/23 ❌️
    FET 09/23❌️
    7.Ivf 05/24 Repromed 9js 3bc Et 1bc❌️

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.