Potpomognuta oplodnja vol. 9

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Kawa

    Kawa

    Broj poruka: 375

    Prijavi adminu

    deja vi odlucujete kad je pravo vrijeme, a s obzirom koliko dugo pokusavate na vasem mjestu ne bih vise cekala.. jesi li vec popricala sa dr o inseminaciji, inace se ona ne radi kad je losiji spermiogram? jesi ti odradila prohodnost jajovoda ? 

    ♀️ 27; PCOS, IR, AMH 34.1 pmol/L
    ♂️ oligo, normo, astheno...
    2x IUI ❌️
    06/24 - 1. IVF: 11js, 4BC
    ET 1BC ❌️ 3❄️
    08/24 FET 1❄️
    6dpt ➕️ ß 9dpt 204; 11dpt 406 🥰
    6+0 ❤️🙏🏼

  • Avatar Saniii

    Saniii

    Broj poruka: 1043

    Prijavi adminu

    Deja14

    Dobar dan cure, evo i mene da pisem na ovoj temi.
    Prije 2 godine smo krenuli raditi na bebcu ali bezuspesno, ni jedna trudnoca se nije desila.
    Pre 8 mjeseci smo odlucili se ici proveriti, kod mene je sve okej, ali kod njega je los spermiogram, dijagnoza mu je asthenoteratozoospermia, dobio je terapiju koju je redovno pio, i poslije 3 mjeseca je imao kontrolu, 12.09 su dosli rezultati, i spermiogram je jos losiji samo se morfologija malo popravila
    Dosta je proslo mjeseci a nikakvog napretka nema, ne znam kada je pravo vrijeme da se odlucimo na pokusaj inseminacije?

    Dobrodošla 🤗.
    Nekada treba proci više vremena da se spermiogram popravi, dobra stvar je što se može popraviti, uz suplemenataciju potrebno je promijeniti i način života, prestati piti i pušiti ako već to radi, uvesti tjelovježbu i zdravu prehranu i tek tada i suplementi mogu pripomoci. Procitaj prve stranice ove teme jer tamo ima pregršt dobrih savjeta za oboje.
    Inseminaciju nema smisla raditi ako je loš spermiogram, i ako hajovodi nisu prohodni, inseminacija doslovno dodje kao i tempirani odnosi, možda da vidiš sa dr da odmah idete na Ivf jer su puno veće šanse za uspjeh. Vaša je prednost jer ste oboje mladi i imate mlade jajne stanice I spermije a to je i uz dijagnoze velika prednost . Sretno 🤞

    🙋‍♂️1982 normo
    🙋‍♀️1988 2020 jajovodi ✂️ amh 18, pai 4g/4g, mthfr
    1.Ivf Petrova 07/20 10js ET 1bc❌️
    2.Ivf 01/21 13js ET 2bc❌️
    FET 03/21 2bc❌️
    3.Ivf 06/21 14js ET 1bc❌️
    FET 01/22 1bc beta 9dnt 55, 131, 66 biokemijska❌️
    4.Ivf Skvorc 06/22 13js ET 2 trod 8st❌️
    FET 12/22 2bc ❌️
    5.IVF prirodni 02/23 ET 1trod 8st ❌️
    6.IVF 05/23 Alea fertility 7js 2bc
    FET 06/23 ❌️
    FET 09/23❌️
    7.Ivf 05/24 Repromed 9js 3bc Et 1bc❌️

  • Diivnaa__

    Broj poruka: 48

    Prijavi adminu

    Saniii sve si u pravu! Ipak je bila folikularna, danas se više skoro ni ne vidi na uzv🙏
    Dobro sve izgleda, oko 14mm nekoliko, dok su ostali  oko 11,12, 13...idući uzv imam u pon🙏 aspiracija bi mogla biti između sri i pet

    29👸🏻36🤠
    Pokusavamo od 10/2022, unexplained
    Ja - uredni hormonski status, eutireoza (uz povišeni anti tg - 382)
    ovulacija 16-18 dc, amh 20.87 pmol/L, ponovljeni amh 6/2024 22.14, ciklusi 29-32 dana
    On - normozoospermija 2x, morfologija 7%✅️
    HSG 11.12.2023 - prohodni jajovodi ✅️
    Letrozol 5mg 1./2024 folikulometrija 1 js ❌️
    Letrozol 5mg 3./2024., 5./2024. ❌️❌️
    9/2024 poliklinika ivf - prvi postupak 🔜

  • Diivnaa__

    Broj poruka: 48

    Prijavi adminu

    Deja , ne bih ni ja na tvojem mjestu više čekala... puno su veće šanse s ivf nego inseminacijom, a kamoli ako je spermiogram loš. Dok prikupite sve što treba i ako ćete ići u neku od priv klinika preko hzzo proci će i dovoljno vremena da se popravi spermiogram 

    29👸🏻36🤠
    Pokusavamo od 10/2022, unexplained
    Ja - uredni hormonski status, eutireoza (uz povišeni anti tg - 382)
    ovulacija 16-18 dc, amh 20.87 pmol/L, ponovljeni amh 6/2024 22.14, ciklusi 29-32 dana
    On - normozoospermija 2x, morfologija 7%✅️
    HSG 11.12.2023 - prohodni jajovodi ✅️
    Letrozol 5mg 1./2024 folikulometrija 1 js ❌️
    Letrozol 5mg 3./2024., 5./2024. ❌️❌️
    9/2024 poliklinika ivf - prvi postupak 🔜

  • Avatar Jurky32

    Jurky32

    Broj poruka: 1225

    Prijavi adminu

    Deja, dobrodošla ☺️ cure su ti već sve rekle.. svakako vidi s doktorom da idete odmah na ivf/icsi.. puno su veće šanse.. sretno 🤞🥰
    Divna, sretno dalje 🤞🥰
    Luna, sretno danas 🤞🥰 ako ne valja neka prođe što brže i bezbolnije 🙏
    ---
    Sretno svima 😘🫂

    👱‍♀️ 33, AMH 4.6,visok FSH 🧑 36, OAT
    8/22 Petrova➡️prc➡️AIH - 👎
    9/22 Petrova➡️stim., pukli folikuli➡️AIH - 👎
    10/22 Petrova➡️prc➡️ 2 🥚 👎 3/23 Sv. Duh➡️stim., 3🥚ET 1 👎 5/23 Sv. Duh➡️prc, ET 1 👎 7/23 Sv. Duh➡️stim., 4🥚ET 1 👎 1/24 Beta+➡️stim., 3🥚ET 2 ➡️test 12.dnt +➡️beta 15.dnt 1019.2➡️uzv 29.2➡️6+1❤️➡️amnio👌➡️it's a boy 💙

  • Avatar Bless💫

    Bless💫

    Broj poruka: 117

    Prijavi adminu

    angel eyes

    Ja sam u mojim slučajevima shvatila da su priraslice mogle uzrokovati vanmaternicnu, ne obratno. I mene baš zanima, hvala.


    On kaze moguce od same operacije vm da su ostale priraslice, ja sam vadila jajovod. 🤷🏼‍♀️ jos mi uzeo onu sliku s maternicom i jajovodima i crtao( garant sam se cudila,  poslije antestezije 😂) sva sreca muz je bio tu 🤭 
    Kad sam operirala vm, rekli su da ne znaju zasto se dogodila, nije bilo priraslica i rekli su da drugi izgleda super, i opet mi se dogodilo, pa opet 🫣 

    👱🏻‍♀️32 god. - desni jajovod ✂️
    👨🏼‍🦲34 god. - savrsen
    1biokemijska, 2VM
    1.IVF 08/2023- transfer 2BC -VM (MTX)
    2.IVF 04/2024- 8🥚 5 oplodenih -3 BC , transfer 2BC- beta ➖ 1❄️
    07/2024 stimulirani FET 1 blastociste ➖

  • Avatar Dodo87

    Dodo87

    Broj poruka: 288

    Prijavi adminu

    Luna, Divna, sretno danas 🤗
    Saniii, hvala za info tebi i curama ❤️Ja danas obavila krvne pretrage.
    Jurky, evo smanjio mi se FSH 🎊, sad još čekam AMH da vidim koliko je manji, ali ovo me baš razveselilo. Dakle jela sam smolve u masl. ulju i pila povremeno shatavari prah
    https://ibb.co/kSHLy1V
    E sad, progesteron.. kaj je ovo? Google kaže svašta, neću ni čitati 🙈

    Ja 1987, MM 1987
    1. postupak Petrova 2020, ET 2 embrija, trudnoća - stigla curica <3
    FET 2023., Petrova/VV - 2x neuspjeh, bez trudnoće
    AMH 2,7 pmol/L, on - normo, sve ok
    IVF klinika, 3/24, aspiracija 5js, 4 oplođene, ET 2 3dnevna embrija, bez smrzlića
    +test 5.4., missed ab u 6tt.
    Novi postupak 10/24 ⏳️
    dodo87.forum@gmail.com

  • Avatar Jurky32

    Jurky32

    Broj poruka: 1225

    Prijavi adminu

    Dodo87

    Luna, Divna, sretno danas 🤗
    Saniii, hvala za info tebi i curama ❤️Ja danas obavila krvne pretrage.
    Jurky, evo smanjio mi se FSH 🎊, sad još čekam AMH da vidim koliko je manji, ali ovo me baš razveselilo. Dakle jela sam smolve u masl. ulju i pila povremeno shatavari prah
    https://ibb.co/kSHLy1V
    E sad, progesteron.. kaj je ovo? Google kaže svašta, neću ni čitati 🙈

    Opaaaa vidi to toga FSH kako je lijepi sad 😁👏 supeer, baš mi je drago 🤗🥳🥳
    Za progesteron ne znam, ali neka od cura sigurno zna 🤗

    👱‍♀️ 33, AMH 4.6,visok FSH 🧑 36, OAT
    8/22 Petrova➡️prc➡️AIH - 👎
    9/22 Petrova➡️stim., pukli folikuli➡️AIH - 👎
    10/22 Petrova➡️prc➡️ 2 🥚 👎 3/23 Sv. Duh➡️stim., 3🥚ET 1 👎 5/23 Sv. Duh➡️prc, ET 1 👎 7/23 Sv. Duh➡️stim., 4🥚ET 1 👎 1/24 Beta+➡️stim., 3🥚ET 2 ➡️test 12.dnt +➡️beta 15.dnt 1019.2➡️uzv 29.2➡️6+1❤️➡️amnio👌➡️it's a boy 💙

  • Avatar Srculence

    Srculence

    Broj poruka: 210

    Prijavi adminu

    Saniii

    Plavuša lijekovi koji mogu ic na recept su utrogestan, cyclogest,crinone i estrofem tj sva terapija nakon transfera, bilo da si privatno ili preko hzzo u postupku, a lijekovi za stimulaciju tj injekcije hormona ako si preko hzzo daje ti tvoja ustanova gdje se lijecis a ako ideš privatno dobijes bijeli recept i sve kupuješ.
    Malapupo nek se mrvice prime 🙏🤞, a nek nešto ostane i za freez 🙏
    Divnata cista može biti i folikularna i nestati već sa idućim ciklusom, za dijagnosticirati endometriozu je potrebno otići kod dobrog endo stručnjaka jer ne znaju svi ginekolozi gdje i kako treba gledati. Ja imam endometriom na jajniku koji je bio 1cm pa se sad zadnje smanjio na 0.8, 4 razlicita stručnjaka su rekli da cista nikako ne ometa za Ivf jer taj jajnik uredno daje js I uredno ovulira i da bi micanje donijelo puno vise stete neg koristi. I jos, samoinicijativno sam napravila marker ca 125 koji je uredan.
    Luna žao mi je što se mučiš 😔 pogotovo je vjerujem tesko jer si u drugoj drzavi i ne poznajes zdravstveni sustav. Slažem se sa Sanjuskom, tesko da to moze ispasti vijabilna trudnoca. Ni na hitnoj ti ne mogu ništa napravit ni vidjet jer se ništa ni ne vidi do bete 1500, ja bih pričekala još jednu betu ali u slučaju bilo kakvih bolova onda odi na hitnu.. Kod biokemijske beta može ići I do 1000 sve dok se ne razvije gestacijska se smatra biokemijskom. Drži se 🤗
    Tera bravo za anomaly , nek nastavi tako 🙏
    Dodo Femara, Letrozol se inace kupuju jer to nisu lijekovi za nase dijagnoze, koriste se inače za liječenje raka dojke ali im je"nuspojava" izazivanje ovulacije pa ih zato koriste u mpo-u. Ali evo ima svakakvih ginekologa, onih koji se drže smjernica ko pijan plota i onih koji hoće i žele izaći u susret 😁,pokušaj tražit ništa ne gubis 😏.
    Srculence super da je sve uredno..
    Ja sam jednu histeroskopiju odradila u bolnici, u Petrovoj, već iduci ciklus čim sam riješila predoperativne pretrage dobila termin, rade pod opcom anestezijom i isti dan isla doma, dosla ujutro, odspavala 2 sata nakon anestezije i u 13h bila doma, prvi put čujem da se negdje ostaje 3 dana 🤷‍♀️,otkud ti ta info u kojoj bolnici je tako?
    Sanjuska, Lunolinasuper za konze I sretno vam 🤞🙏
    Sretno svima 🤞

    Hvala svima,sad cekanje M i u nove pobjede.☺️🤞🏼
    Sani na sv. Duhu su mi tako rekli tri dana 😬

    🙋🏻‍♀️31god. (endometrioza koja nije operativna)🙋🏻‍♂️36god. (sve uredno)PODOBNIK 2/2023 prvi postupak,aspiracija,transfer,biokemijska ❌
    6❄️
    07/2023 transfer,pozitivan test,beta 505, nakon dva dana beta 1100 u 7tj spontani 😔💔
    9/2023 konzultacije
    04.10. Transfer + embryoglue⏳
    16.10. Beta 🤞🏼🍀 rezultat prve 440.9 rezultat druge bete 724.2
    28.11. Spontani u 7 tjednu 💔
    •01/2024 Trombofilija/Heparin💉
    •⌛️ 2mj. Konzultacije ŠKVORC i u nove pobjede
    07.03. FER /Beta❌ 09.05 FET/beta❌

  • Avatar Marisha

    Marisha

    Broj poruka: 482

    Prijavi adminu

    Srculence

    Drage moje, obavila i ja histero i sve je uredu nalaz uredan, maternica lijepa i prostrana ❤️🙏🏻
    Išla sam na kraju u betaplus polikliniku,nisam uzimala anesteziju dali su mi intravenozno normabel i jos nesto,doslovno kad sam dosla k sebi bila sam u sobi, bas me jako lupilo,sto je super jer sam se samo bojala da me ne boli 😅 sad imam malo onak grcice kao menstrualne i malo krvarenje al nista strasno.Dobila sam infuziju i isla za dva sata doma.☺️ Doktor je bio jako susretljiv i drag sve mi je i objasnio,ja sam ga pitala zasto se kod njih nakon dva sata ide doma a u drzavnim bolnicama se mora bit tri dana u bolnici….pa mi je rekao da oni ipak imaju moderniji,tanji i savitljiviji aparat,dok je u drzavnim malo zastarjeli i nije savitljiv pa je grublji i zato se zene uspavljuju. Sve preporuke! ☺️
    Kostalo je 400 eura nije malo…al stvarno mi se nije dalo cekat kad cu doc na red u preko hzzo-a,a to treba odma nakon menstruacije raditi,pa sve to uskladit,uz to uzet bolovanje minimalno 3 dana,malo malo sam na bolovanju zbog svega vec i na poslu gledaju preko oka…pa mi je i to dodatan stres koji mi stvarno ne treba.🫠

    Baš mi je drago da je sve ok, sretno u novom postupku 🤞🏻
    Divna & Luna sretno danas 🤞🏻

    🏈 43 sve ok
    🌷 35 endometrioza --> Jajovodi 2023.✂
    AMH 11,07 pmol/L, hashimoto(Euthyrox 75/50mg) TSH 2.14
    09.2023. Vinogradska
    (Rekovelle 72 + Menopur 75): 3🥚2🐧, rujan ET✖, listopad❄️✖, studeni❄️ ✖
    03.2024.Škvorc
    (Ovaleap+Menopur+Orgalutran)+Aspirin+Decortin+Folbella+Prolutex: 5🥚ožujak ET✖
    05.2024. prirodni ciklus:1🥚✖
    09.2024.Škvorc ...🤞🏻⏳

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.