Ljetne Bebe 2022 🌞🌊🤱🏻

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Samoja6

    Samoja6

    Broj poruka: 974

    Prijavi adminu

    Da, rođen je mjesec dana ranije i zbog toga se od rođenja prati i zakasni li s nečim jedan dan ne valja! A po tome bi svako dijete trebalo ići negdje, jer sigurno ni jedno nije ni propuzalo, ni prohodalo, ni progovorilo po njihovim standardima! Ja sam s njim svaki dan, vidim da razumije apsolutno sve što kažem, pa pričat će! Sigurno se neće dogoditi da nikad ne propriča! 

    23.11.20- missed ab (😢✨) 9 tt
    Vrkuta (kad se sjetim 😅)
    Folacin
    Brisevi - 👍👌
    Papa - 👌👍
    Brisevi 2/2022 - 👌
    💙💙💙💙👣🎉
    1.6. 2022. Baby B

  • Burito

    Broj poruka: 193

    Prijavi adminu

    Ma znam da, imala sam prijateljicu koja su mrcvarili na Goljaku jer joj se malac rodio u 30tom tjednu. Uvijek je bio supac, sve ko po spagi. Al takve su pocedure. Ja bih se bojala stati s tim pregledima, iako vjerujem da u vecini slucajeva ispadne da nije bilo potrebe. Naravno, ovakve psihologe i doktore kao u vasim iskustvima bi vrlo brzo otkantala :D Al recimo voljela bi s mojim malcem otic psihologu (dobrom), onako da popricamo. Meni se nekak cini da je ta prva godina u vrticu na njega ostavila laganu traumicu i da je to jedan od razloga zasto cesto ima te neke beskompromisne i besmislene prohtjeve. Jer tam je samo bio jedno od 20 djece koje vristi i sigurno nije dobivao paznju koja mu je trebala, i kao da stalno to pokusava 'nadoknaditi'.
    Crazypeach, kako to da si rodila malca u 32. tjednu? Jesi li imala rizicnu trudnocu?

  • Avatar Crazypeach

    Crazypeach

    Broj poruka: 415

    Prijavi adminu

    Kažem išli smo i nije mi žao da smo išli,jer nam je bio prvi;i ne škodi da uz pedijatricu imaš još nekoga pitati za savijet i naravno čuti kako se tvoje dijete razvija. Međutim,onda kad je krenulo u nekom (za mene)pogrešnom pravcu,dijete sa 2 i pol godine ne zna držat pravilno olovku sam se malo zapitala. Nisu svi lumeni. Ima djece koja sa 4 godine znaju i čitati i pisati;ali za mene to treba dijete učiti ako to samo želi-nikad ne na nagovor roditelja. Prošle je godine 4000 ili 5000 djece dobilo odgodu upisa u 1.razred osnovne škole. Za mene je to isto znak da se pretjeruje. Za sve se krive tableti,mobiteli,bla bla. Ima istine u tome naravno da ima;ali 5000? Idemo na sve,ali velim psihologici nikako. Išli smo i na Zelengaj,ne znam Samoja ako ste imali i tako neki pregled. Moja mama je išla jer je čuvala mlađeg,dok sam sa starijem bila kod fizijatra. I rekla mi je poslije da su tamo stvarno jako bolesna djeca. Kaže mi njemu stvarno nije mjesto tamo. Ja se nadam da ne zvučim bedasto u smislu gle ovu,ne vodi dijete doktoru kad treba. 
    Burito jako rizično. U 14-om tjednu sam imala skoro spontani;onda sam u 17-om opet bila hospitalizirana. U 28-om puknuće vodenjaka;ali hvala Bogu ne skroz nego je voda malo po malo curila,i nekako sam.dogurala do 31+6. Mali je bio super. Ni krvarenja u mozak,disao je samostalno;nakon 2 dana su ga stavili u inkubator jer je dobio bakteriju. 

  • Avatar Crazypeach

    Crazypeach

    Broj poruka: 415

    Prijavi adminu

    Ovog mlađeg sam čak i prenesla ali sam isto pola trudnoće morala preležati

  • Avatar Samoja6

    Samoja6

    Broj poruka: 974

    Prijavi adminu

    Nas uglavnom samo vrte u krug... Neuropedijatar pa fizijatar, išli na vježbice - s tim smo završili, pa opet fizijatar, pa neuropedijatar... Pa je onda ona preporučila ortopedske cipelice, fizijatar jedva odobrio jer se ne slaže s tim, on je još premali i razvija se, prerasti će ih i potpuno je besmisleno, onda opet neuropedijatar, pa jbg u međuvremenu nije završio fakultet! Ludim, eto, dosta mi je... Naravno da vidim da nešto nije u redu da bi i sama reagirala, ali ovo je baš iz krajnosti u krajnost...

    23.11.20- missed ab (😢✨) 9 tt
    Vrkuta (kad se sjetim 😅)
    Folacin
    Brisevi - 👍👌
    Papa - 👌👍
    Brisevi 2/2022 - 👌
    💙💙💙💙👣🎉
    1.6. 2022. Baby B

  • Avatar Crazypeach

    Crazypeach

    Broj poruka: 415

    Prijavi adminu

    A joj;tak ti je bilo i kod nas,isto fizijatar,neuropedijatar,onda u međuvremenu su ubacili logopeda i psihologicu ali kad je bio već malo stariji. Rekli su da ih prate do osnovne škole a ako se pokaže potreba onda čak i duže. I naravno išao je na vježbice što velim isto nije nimalo loše;dapače ali sak isto mislila da će ga nakon nekog određenig vremena pustiti 

  • Burito

    Broj poruka: 193

    Prijavi adminu

    Bome nisam jos cula za fizijatra koji misli da su ortopedske cipelice besmislene :D Mi smo ih izmjenili jedno 3,4 s malcem, i on je isao na vjezbice. Al bas zato sto su mali i prerastaju ih, mogu dobiti novu doznaku za cipelice svakih 6 mjeseci. Mi smo uzimali u Valeku i preporucam. Nisam cula za ovu info da ih je 5000 dobilo odgodu, mozda su u toj skupini i oni koji mogu birati hoce li nagodinu zbog takvog datuma rodjenja. A kod odgoda se uzima u obzir i misljenje roditelja. Mozda su roditelji sada skloniji tome da im dijete kasnije krene u skolu. Tipa mojoj frendici su rekli da njen malac moze krenuti u prvi razred, ali ona to nije htjela, tako da je malac ipak ostao jos godinu dana u vrticu.

  • Avatar Crazypeach

    Crazypeach

    Broj poruka: 415

    Prijavi adminu

    Burito zašto je nosio ortopedske cipelice? Moj maleni ide ortopedu mislim u 5-om mjesecu,stopala mu idu malo na "unutra"

  • Burito

    Broj poruka: 193

    Prijavi adminu

    Mi smo krenuli na vjezbice jer je on malo kasnio sa svime. Tipa posjeo se sa 9 mjeseci. Tada smo negdje i krenuli. I onda nakon pregleda fizijatra on nam je rekao da ce nam dati doznaku za cipelice. Fizioterapeutkinje s kojima smo vjezbali su nam rekle da nam druga doktorica za slucaj od mog malca nebi dala doznaku, ali je doktor u dogovoru s tim jednim ducanom (jer mi je on rekao tocno u koji da idem, al ja sam ipak otisla u Valek). Al opet, rekle su mi da stete nemre biti, samo koristi. Tak da probamo. I tak smo ih mi dosta izmjenili. On nije krivo hodao niti nesto takvo (jedino dok je jos puzao jedno stopalo mu je islo u krivu stranu al to se vise kod hodanja nije dogadjalo). Samo je sve doslo malo kasnije. Tak da sudeci po terapeutkinjama, nije bio pravi kandidat za doznaku za cipelice, al kao, dobro dodju. Znam da su mi drugi znali komentirati kak im se cini da ljepse hoda i spretniji je nedugo nakon sto ih je poceo nositi (inace je dosta padao). A sad jel to zbog cipela, vjezbica il bi ionako doslo tako, ko zna. Al znam da su mi u Valeku rekli da bi takve cipelice kakve smi mi imali dosle bar 1000kn da smo isli bez doznake

  • Burito

    Broj poruka: 193

    Prijavi adminu

    Inace, curica od moje frendice je tako malo prema unutra hodala. Isla je zbog toga neko vrijeme na vjezbice i to se ispravilo. Njoj je pak fizijatrica rekla da joj to moze biti zbog bicikla bez pedala. Pretpostavljam da je mislila da ako imas problem da ti takav bicikl onda odmaze (jer ja sam istrazivala nakon kaj mi je to frendica rekla, i nisam nigdje mogla nac info da je taj ride a bike los za razvoj, vec bas suprotno). 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.