Ljetne Bebe 2022 🌞🌊🤱🏻

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • sunchica555

    Broj poruka: 318

    Prijavi adminu

    Crazypeach

    Da moj baš zna cendrati a stvarno ne znam što želi.općenito sam primjetila da je dosta vezan za mene. Jučer sam krenula u kupaonu prati starijem zube,a mlađi je isto pošao za nama sav u plaču mama,mama. Kad me vidi da sam došla po njega u vrtić prvo me zagrli. Stariji to nikad nije radio-bio se razveselio ali nije me zagrlio.

    Moja to radi zadnjih mjesec dana, a kazu da je separacijska anksioznost najgora do godine i pol pa se onda smanjuje, nju tek sad uhvatilo, isto ako sam doma i zatvorim vrata da nismo u istoj prostoriji dere se mama mama, al meni je to čak slatko . Iz vrtića isto dođe u zagrljaj al ja ju čekam raširenih ruku, to mi je isto slatko. Može bez mene, al ako smo zajedno voli da sve radimo zajedno . Spavati jedino voli odvojeno i sama.

  • Tinchy300

    Broj poruka: 177

    Prijavi adminu

    Samoja6 čestitam ti od srca :). 
    Pitanjce što bi uzeli klincima od obuće za ovo vrijeme - tenisice ili. Koja marka tenisica je ok - tipa da je lagana, kožna i da imaju male brojeve npr 20, 21 :)
    Razmišljala sam o Geoxu, al čizme nisu imali tako mali broj.
    Hvala :)

  • Avatar Samoja6

    Samoja6

    Broj poruka: 980

    Prijavi adminu

    Ja od obuće imam sve vrste! 🤣 Ciciban, Geox, Adidas i primjetila sam da Adidas najviše voli! I nekako mi najljepše šeta u njima! 
    Mi smo neki dan bili kod neuropedijatra i šalje nas u neki "centar" zato što još ne priča kako bi oni htjeli da priča! E majke mi više mi ih je dosta! Ako nije sve po špagi ne valja! 
    Da, opet će biti ljetna beba! Znam da ću nekako ishendlati, ali ono, on se još uvijek budi noću i bez bočice ne nastavlja spavati, trebat će ga odvikavati od krevetića, a žao mi je jer stvarno voli svoj krevetić i tako... 

    23.11.20- missed ab (😢✨) 9 tt
    Vrkuta (kad se sjetim 😅)
    Folacin
    Brisevi - 👍👌
    Papa - 👌👍
    Brisevi 2/2022 - 👌
    💙💙💙💙👣🎉
    1.6. 2022. Baby B

  • Tinchy300

    Broj poruka: 177

    Prijavi adminu

    Samoja6

    Ja od obuće imam sve vrste! 🤣 Ciciban, Geox, Adidas i primjetila sam da Adidas najviše voli! I nekako mi najljepše šeta u njima!
    Mi smo neki dan bili kod neuropedijatra i šalje nas u neki "centar" zato što još ne priča kako bi oni htjeli da priča! E majke mi više mi ih je dosta! Ako nije sve po špagi ne valja!
    Da, opet će biti ljetna beba! Znam da ću nekako ishendlati, ali ono, on se još uvijek budi noću i bez bočice ne nastavlja spavati, trebat će ga odvikavati od krevetića, a žao mi je jer stvarno voli svoj krevetić i tako…

    Omg ne kuzim ovo za neuropedijatra. Pa dijete nema niti 2 godine jos. Sta bi trebao pricati?
    Meni moja mala ne prica recenice, nego ima rijeci koje govori. Mislim sve razumije al ne slaze recenice.

  • sunchica555

    Broj poruka: 318

    Prijavi adminu

    Ni na to ne razumijem, sve ispod dvije godine mi stvarno nije nikakav razlog za brigu, posebno ako dijete ima socijalnu interakciju i trudi se komunicirati s okolinom. Smiješno...po tom svaka skoro beba treba na pretrage . Meni je teta u vrtiću koju znam rekla da oni znaju uputit roditelje ako sumnjaju da dijete lošije verbalno napreduje i komunicira, opet mi je to realnije jer dijete mogu usporediti s vršnjacima iz skupine, pa se više primjeri ako neko dijete kaska s govorom.
    Što se tiče tenisica mi smo sad uzeli Skechers prozračnije tenisice za ljeto, čine se ok, ima i Adidas. Još ovih mjesec dva će imati zimsku obuću koju ima cijelu zimu, pa ću radije investirati u dobre ljetne sandale a i ljetne papuče za vrtić, više neću kupovat prijelazne cipelice za ovu sezonu.

  • Burito

    Broj poruka: 204

    Prijavi adminu

    Samoja6 +, kako to da ste isli neuropedijatru? Jel malac ranije rodje?
    Moja mala je potpuno 'ovisna' o meni. Samo mama mama. Neki dan ju baka iznenadila jer je dosla po nju u vrtic, ona je samo krenula u plac kad ju je vidla. Pol dana je nosim po stanu i obavljam stvari jednom rukom. U zadnje vrijeme zna skuzit stvari kao 'cekaj tu dok ti napravim caj, trebaju mi dvije ruke', pa veli 'dobro'. Al opet, nekad se samo rasplace kad to velim Samo ide zamnom po cijele dane i trazi nesto. Vec sam navikla. Negdje iznad druge godine bude se to smanjilo. Isto bas ne voli ljude koje dobro ne pozna, pa se onda u tak nekim situacijama skroz zalijepi za mene i cesto se dere da hoce doma kad stanem popricat s nekim. 

  • Burito

    Broj poruka: 204

    Prijavi adminu

    Kad me vidi u vrticu sunce joj svane. Zna vrisnuti od srece  Vise se ne sjecam kak je stariji, njemu je tesko vrtic padao, tu traumu sam potisnula valjda. Sada mi se on nekad zaleti u zagralja, a nekad ne pa ja isforsiram

  • sunchica555

    Broj poruka: 318

    Prijavi adminu

    Burito tvoja je level pro
    Po moju moze i tata u vrtić, znaju i bake ići po nju. A vodim ju isključivo ja i to mi super da se malo podruzimo barem prije mog posla, imamo već svoju jutarnju rutinu.
    Ostavim ju djedovima i bakama normalno, par puta se zadere mama mama, al joj kazu mama spava ili da sam vani pa joj to ok. Recimo za jelo je jako nestrpljiva, ako ju stavim u hranilicu i odem u kuhinju samo po zdjelicu s jelom dere se kao da neću doći pola sata, a zna već i sama da idem samo po zdjelicu, ali ne, mora se ona izderati. moja je malo oprezna s nepoznatima, al znatizelja joj prevagne jer je druzeljubiv tip, pa joj nije bed ni zaplesati pred našim prijateljima, davat im puse, samo joj treba 10 tak minuta da ih malo procjeni i onda kreće u akciju.

  • Avatar Crazypeach

    Crazypeach

    Broj poruka: 433

    Prijavi adminu

    Ni mene ne smeta što je vezan. Isto mi je slatko da me grli kad dođem po njega. Rekla mi je teta jučer da me čeka da ga pokupim iz vrtića od 3(inače oko pola 4 dolazimo). Obuo se i jadan čekao na klupici. A zadržali smo se još u dućanu. 
    Mi smo kupili neke Frodo malo više tenisice,super su mi za sada. 
    Samoja6 znam kak ti je. Moj stariji je rođen u 32-om tjednu. Bili smo stalno na Goljaku radili sve na što su nas poslali i nikada nije bilo problema sve dok nismo krenuli psihologu. 
    Ajme ubila me ženska u pojam,bila neka bosanka,mislim ne želim vrijeđati ničiju nacionalost,dapače ali govorila mu je da složi mostić a naglaskom. Naravno dijete je nije razumjelo. Što imaš u bočici;mi smo uvijek govorili doma flašica. Ako slučajno ne složi nešto od kockica po njihovom gotovo,frču nosom. Onda sam tražila termin kod nekog drugog.  Ta druga je sa ŠTOPERICOM mjerila kolko brzo povlači crte na papiru-pa daj me nemoj zafrkavati....  pa on se vrolji na stolici pa sim pa tam. Ondq me pitala što kažu tete iz vrtića. Mi smo odmah po 2.posjetu psihologici tražili individualan razgovor da vidimo dal on stvarno "kaska"u nečemu. E dq najčešće im je bilo-ne zna držat olovku. Rekle su nam tete da ne primjećuju baš ništa čudno. I ja to kažem psihologici i ona meni kaže:pa kako bi i znale kad ih je toliko puno. Pa zašto me onda pitaš što kažu tete? uopće ni ne zna kolko je vrtić veliki ni koliko ima djece. Onda mi je rekla da oni s 5 godina daju dijagnozu. Ja sam se ustala i mislila mene više nikada nećeš vidjeti. Ti ćeš mojem djetetu davat dijagnogu na temelju toga što si ti s njim provela pola sata u sobi, i "etiketirat ga"  prije osnovne škole. Valjda da ima adhd;ne znam ni sama koja bi njena "dijagnoza bila". On ide logopedu i ide defektologu na Goljak jer su na tako bili uputili ali ovi psiholozi nas više vidjeli ne budu. Sorry na dužem postu;ali stvarno me to boli jer je moje djete normalno. Samo zato jer je ranije rođeno ide na sve te kontrole i pretrage ko da je blesav. Ostala djeca rođena u terminu naravno te trebaju. Ja mislim kad bi bilo koje dijete bilo poslano tamo da bi mu nešto našli. 

  • Avatar Crazypeach

    Crazypeach

    Broj poruka: 433

    Prijavi adminu

    Defektolog mu može samo pomoći;u tome ne vidim štetu a logopedu ide od 3.godine i zadovoljni smo,govori puno  i ići će vjerojatno do škole ako ne id duže. To i sama vidim da mu možda govor nije na razini na kojoj bi trebao biti- već sam pisala da zna malo muckati. Sad već duže nije imao periode mucanja;ali zna se tu i tamo desiti kad je jako uzbuđen (ako mu neki prijatelj dode u posjet)

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.