Ljetne Bebe 2022 🌞🌊🤱🏻

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • sunchica555

    Broj poruka: 278

    Prijavi adminu

    Pozdrav curke 
    Evo moja isto puze unazad samo, tj. sklize, ljulja se cetvernoske već dosta dugo cca 2 tjedna, al nikako da skuzi kako krenut naprijed, nekad i uspije jednom al nije još prokuzila pokret. Al unazad prodje isto pola stana🤣. Voli i plesati tako ljuljajuci se, to joj je kao i ples , pa joj pustim muziku a ona se ljulja. 
    Zadnjih dana je par puta uspjela stajat na koljenima uz oslonac, još se nije samostalno posjela. 
    Sto se tiče hrane, super je papa sve i velike količine, uskoro razmišljam ubacit i treći obrok. 

    Što se tiče spavanja isto je nekako jako uzbuđena ponoci i zna se skroz razbuditi, ljulja se u kinderbetu ili slično. . Obično cica dva puta po noći oko 23h i oko 2h, al evo jučer sam ja bila na rođendanu i svekrva joj dala čaja u 23 pa nije ni trazila ciku do pola 2, možda bi mogla opet to probati. Imamo faze s tim nocnim spavanjem, čas je super, čas je loše, al otkako se rodila nije prespavala noć, maksimalno je bila 5 h u komadu bez traženja cice I sl. 
    Dnevna spavanja su super, još uvijek smo na 3, dva duža od sat i pol, 2h jedno krace od 50 min, probala sam joj skratit na dva al je bila katastrofalno živčana i generalno mi teško izdrži 3 sata budna pa mislim da još nije spremna za prelazak na dva spavanja.

    Imamo dva zubica već 3 mjeseca i nikako da dodju ostali, bijeli se sve gore, slini, sve stavlja u usta, al eto nikako da izbiju. 

    [tickerfactory.com]

  • Tinchy300

    Broj poruka: 141

    Prijavi adminu

    Pozdrav, imam pitanjce za curke koje ce traziti produljenje porodiljnog zbog vjezba. Jel vam u nalazu pise da se preporucuje produljenje ili? Kada se predaju papiri za produljenje?

  • Avatar Crazypeach

    Crazypeach

    Broj poruka: 379

    Prijavi adminu

    Tinchy pa kad uspiješ onda bilo kaj napraviti ako moraš biti pored nje dok spava? Svaka čast! Kad ćeš imati kontrolu kod fizijatra,onda bi ti na nalaz trebao napisati da preporučuje intenzivirati vježbe,nešto u tom smislu,da ti produže porodiljni. Papiri se predaju 60 dana prije završetka porodiljnog,tj. 2 mjeseca prije. Mi u srijedu idemo na kontrolu i taj isti dan budem poslala. 

  • Tinchy300

    Broj poruka: 141

    Prijavi adminu

    A tada kad spava nis ne napravim nego i ja odmaram. To ti je krenulo sa onim kada beba spava spava i mama. Al eto malo se zakompliciralo hahaha. Napravim kada je budna jer se ona sama zaigra kada ne vjezbamo :). Ma joj moram ju odviknuti od toga. Planiram kada se preselimo u veci stan.

  • Eden

    Broj poruka: 202

    Prijavi adminu

    Sto se tice spavanja negdje sam procitala da kada odspavaju 5-6h u komadu to se kao racuna da su prospavali noc, a ne ono sta bi mi htjele da si odspavaju 12h bez budjenja 
    Uglavnom, moj i danju i noci trazi cicat svako 2-3h, po noci eventualno napravi jednu pauzu 4h i to mi je okej, nekako sam se pomirila. Cim zakmeci dam jest i oboje nastavimo spavat.
    Jedino sam ga prebacila na dva dnevna spavanja prije cca 2tj jer mi je sa tri spavanja navecer bio dokasno budan, Sad znaci spava dvaput, 1-2h po spavanju (jedno duze i jedno krace).
    Za produljenje, treba fizijatar (ili na temelju vec cega se trazi) napisati u povijesti bolesti da moli da se omoguci produljenje zbog potrebe za terapijom/ucestalim kontrolama ili tako nesto. Sa time idete kod svog pedijatra po formular ‘'uputa lijecnikom povjerenstvu’' i onda nalaz i taj formular predajete na HZZO. Jedna poznanica je u 10mj trazila i trebalo im je 3mj da rijese, navodno sad vise nije rok 60 dana kao prije, jer mi je i pedijatrica rekla neka predam ovaj tjedan a on jos nema ni 9mj.

    2019 💙
    2022 💙
    2024 ❤️

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Crazypeach

    Crazypeach

    Broj poruka: 379

    Prijavi adminu

    Eden ne znam,ja sam slala mail baš HZZO-u pa su mi tak rekli. Ali bez obzota namjeravam poslat nešto ranije,moj ima sad 9 mjeseci. Čisto radi Velikog tjedna,pa Uskrsa pa Uskršnjeg ponedjeljka,sigurno budu si nešto pospajali pa da ne bude nismo znali

  • Avatar Samoja6

    Samoja6

    Broj poruka: 968

    Prijavi adminu

    Uffff i moj je kao novorođenče spavao cijelu noć!
    Ja bi se ujutro digla piti kavu, on bi još spavao! Susjeda me uvik pitala di je on kad je u miru ujutro pijem kavu?! 
    A sad… Nekad oko 2, nekad 3 ujutro, pa opet oko 5 ili 6… Nekad samo jednom, ono nekad mi se neda ići spavati!
    Na dane se osjećam satrano!
    Zadnjih par dana imamo praksu od 2 spavanja dnevno… Bude malo nervoze, zabavimo ga i dobro je… Ova 2 spavanja su malo duža i ok je… I više mi odgovara ovako!
    Isto tako, zadnjih dana smo počeli opet normalno jesti, dokad će - vidit ćemo! 😛

    23.11.20- missed ab (😢✨) 9 tt
    Vrkuta (kad se sjetim 😅)
    Folacin
    Brisevi - 👍👌
    Papa - 👌👍
    Brisevi 2/2022 - 👌
    💙💙💙💙👣🎉
    1.6. 2022. Baby B

  • Avatar Crazypeach

    Crazypeach

    Broj poruka: 379

    Prijavi adminu

    Evo ja sam predala papire. Ne ide se pedijatru,nego se skupi medicinska dokumentacija i potrebne su potvrda poslodavca za supruga i majku da rade puno radno vrijeme. Na HZZO-u se ispuni zahtjev gdje traže OIB od majke i oca i to je to… dovoljno je 2 mjeseca prije završetka porodiljnog jer ako se preda puno ranije onda sam čula da ne odobre. Meni ističe pordiljni 24.5,predala sam jučer. 

  • Avatar marta96

    marta96

    Broj poruka: 1121

    Prijavi adminu

    Evo da se malo javim i tu, kako ste cure?
    MissR da li si prisutna? Lovely?
    Baš bi boljela vidjeti i vaše kom, pročitam vas često, ko slabo pišem, bas mi je to i krivo jer smo tu bile od početka trudnoće. Moja cura tako brzo raste, ja ne mogu vjerovati. Ja sam uzela pola radnog vremena porodiljni, a pola radim doma u firmi pa sam mirna jos neko vrijeme, kasnije ću vidjeti šta i kako.. Ona mi je sa navršenih 9 počela pravilno puzati i posjedati se, evo sad se diže na noge već stvarno prebrzo mi sve to ide, uskoro će već i prvi rođendan.. 
    E da, i sad nam je prije 10ak dana izbio prvi zubić.. Doji jos uvijek, i ja budem satrana od svega, ali se držimo.
    Pusa svima 😘😘

    👩‍🦰 27g
    🧔32g

    06/2021 👼💔
    27.09. ‘21➕ ❤️
    5+4 07.10 Beta = 7901
    It’s a girl❤️ 08.06.2022. 🤱🍀

    22. 9.'23 👼💔
    [tickerfactory.com]

  • sunchica555

    Broj poruka: 278

    Prijavi adminu

    Mi smo dva tjedna u inozemstvu, pa smo i daleko od svoje rutine. Naucila je s 8 i pol mjeseci pravilno puzat i sad se kreće laganini, prije toga se dva tjedna njihala u cetveronoskom položaju, zna i mahati papa. Nismo još u potpunosti savladali posjedanje, jednom joj je uspjelo,  imala par pokušaja još al se spetljala u nogama i izgubila ravnotežu, zna se još s koljenima podići da uzme nešto s naslona kauca. I meni je nevjerojatno da doslovce preko noći nešto novoga savlada kao što je to “papa”. Bas brzo rastu 💛

    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.