Ljetne Bebe 2022 🌞🌊🤱🏻

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Samoja6

    Samoja6

    Broj poruka: 968

    Prijavi adminu

    Hej cure!!!!
    Evo i nas! 
    Super napredujemo! 
    Pomalo uvodimo dohranu, rastemo i to bome dobro rastemo, kaže ped da je i iznad prosjeka…
    Jučer smo se cijepili s prvom dozom cjepiva, imali smo malo temp, hvala Bogu ništa strašno…
    Ali nek me netko prosvijetli…
    Ako me dobro pamćenje služi, a ne samo mene, već i moju mamu itd. Prije se cijepivo dobivalo u guzu upravo iz tog razloga što je “mesnato”, manje boli…
    Što je ovo sada da se bode u bedrice u mišić????
    Pa i ja bi podivljala, a kamoli beba… 
    Neznam kako vi s tim cjepivima?
    Ja sam se jedva natjerala da to obavimo… Iskreno, nisam baš za to… Po meni su suluda ta 6, 7, 127 u 1.
    A i s obzirom da sam vidjela par slučajeva gadnih nuspojava umirem od straha 
    Nevjerojatno mi je da se u današnje vrijeme takve stvari mogu događati…
    Kažu da je najopasnijeg ono s godinu dana, pa se mislim, majko mila, očito u ptice na grani znaju za to. Pa zašto se onda ne poduzme nešto… 
    Imamo li mi pravo reći da ne želimo ili bar odgoditi do daljnjeg?
    Pozdrav od mene i baby B

    23.11.20- missed ab (😢✨) 9 tt
    Vrkuta (kad se sjetim 😅)
    Folacin
    Brisevi - 👍👌
    Papa - 👌👍
    Brisevi 2/2022 - 👌
    💙💙💙💙👣🎉
    1.6. 2022. Baby B

  • Avatar Crazypeach

    Crazypeach

    Broj poruka: 379

    Prijavi adminu

    Samoja6 baš mi je drago da ste dobro! Što se cjepiva tiče mislim da svatko radi što želi. Moji sinovi su se cijepili redovito,nisam ni pomišljala da ne jer čemu služi onda medicina? Bez toga se možemo i u srednji vijek vratiti. Nije zamišljeno da djeca dobe adhd, ili ne znam koje već sindrome,nego zato da se te neke zarazne bolesti spriječe i ne šire dalje. Ja bi se više bojala što bi bilo da se zarazi s nečim što sam mogla spriječiti. Ne moraš cijepiti dijete ako ne želiš,možeš i odbiti. U tom slučaju mislim da ne smije u vrtić,jer prilikom upisa moraš donesti knjižicu;a za osnovnu školu ne znam….znatiželje radi,zašto pišeš baby B?  

  • Avatar Samoja6

    Samoja6

    Broj poruka: 968

    Prijavi adminu

    Crazypeach

    Samoja6 baš mi je drago da ste dobro! Što se cjepiva tiče mislim da svatko radi što želi. Moji sinovi su se cijepili redovito,nisam ni pomišljala da ne jer čemu služi onda medicina? Bez toga se možemo i u srednji vijek vratiti. Nije zamišljeno da djeca dobe adhd, ili ne znam koje već sindrome,nego zato da se te neke zarazne bolesti spriječe i ne šire dalje. Ja bi se više bojala što bi bilo da se zarazi s nečim što sam mogla spriječiti. Ne moraš cijepiti dijete ako ne želiš,možeš i odbiti. U tom slučaju mislim da ne smije u vrtić,jer prilikom upisa moraš donesti knjižicu;a za osnovnu školu ne znam….znatiželje radi,zašto pišeš baby B?


    🤣🤣 Nisam ni išla za tim, vjv kako sam prvi put napisala baby B, ostalo mi simpa pa i nastavila…
    Ma i mene je strah ne cijepiti ga, mada ni ped nije htjela dok se ne obave neke pretrage tako da kasnimo, iako je čak i ona rekla da ima vremena.

    23.11.20- missed ab (😢✨) 9 tt
    Vrkuta (kad se sjetim 😅)
    Folacin
    Brisevi - 👍👌
    Papa - 👌👍
    Brisevi 2/2022 - 👌
    💙💙💙💙👣🎉
    1.6. 2022. Baby B

  • sunchica555

    Broj poruka: 278

    Prijavi adminu

    Cure jesu vam bebama krenuli izbijati zubići?
    Evo ja jučer prvi napipala svojoj curki, beba ima pet i pol mjeseci☺️. 
    Kak vam se bebe nose s tim ? Šta koristite da im olakšate? 
    Ja sam mislila da cu i gore proći s tim zubima s obzirom da je temperamentuša mala, ali je ok, samo sto sve zivo oće staviti u usta, a po noći se masira mojim cickama🙆😂trazi svako malo cicu, ali ju to uspije umirit, pa je ok ponoći. Počeli koristiti i gengigel i osanit homeopatske kuglice na bazi kamilice.

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Crazypeach

    Crazypeach

    Broj poruka: 379

    Prijavi adminu

    Vau,prvi zubić! Kod nas još ništa što se zubiju tiče… al mislim da mi je prvi sin dobio isto tako negdje s 4 ili 5 mjeseci prvi.mi smo kupili neki gel u ljekarni,možda je malo pomagao. Kupili smo mu i jantarnu ogrlicu,al to mu se urezalo u vrat pa smo vrlo brzo maknuli. Bio je dosta nervozan,baš kod prvih zubića,poslije je bilo lakše. Kod drugog smo posumnjali u zubiće,jer mu je isto sve živo u ustima,ako ništa drugo onda prsti. Jedan dan je bio izrazito nervozan,a noć prije se budio svaka 3 sata i jako plakao, imao je čak i blagu temperaturu ali niš mu nije crveno ni natečeno. Ubrzo nakon toga je počeo puzati,pa je očito bio skok u razvoju. Još smiješno izgleda,guza je u zraku i odguruje se nogama,a a rukama ne zna kaj bi

  • Avatar Samoja6

    Samoja6

    Broj poruka: 968

    Prijavi adminu

    Ja mislim da moga isto muče zubići…
    Prilično je nervozan, rukice su mu stalno u ustima, slini, bali…pa kad stavi rukicu u usta trese glavom, valjda se želi što jače počešati…
    U ljekarni su nam također dali Gengigel, ali ne vidim da ga baš nešto smiri… Prije mi je spavao cijelu noć, a sad se budimo svako malo.
    Prvo zbog zubića, pa je gladan… Povećali smo dozu mlijeka navečer, tj. pojede koliko može, ali ga očito nemože zasititi za cijelu noć.
    E sad, “stariji” mi govore kako bi mu navečer u mlijeko trebala dodati nešto da ga drži sitim, ja nisam baš za to…
    Kako vi svojima? Zapravo vidim da mi se počeo buditi otkad smo krenuli s dohranom…

    23.11.20- missed ab (😢✨) 9 tt
    Vrkuta (kad se sjetim 😅)
    Folacin
    Brisevi - 👍👌
    Papa - 👌👍
    Brisevi 2/2022 - 👌
    💙💙💙💙👣🎉
    1.6. 2022. Baby B

  • Avatar Crazypeach

    Crazypeach

    Broj poruka: 379

    Prijavi adminu

    Samoja6 pa iskreno to ni meni nije jasno. Dok je bio mala beba otprilike 2 mjeseca prespavao mi je od 21:30 do pola 6 ujutro. Sad kad je stariji najede se zadnje oko 21 i 15 i onda se budi između 2 i 4 ujutro za klopu. Ne bi bila možda loša ideja stavit mu rižine pahuljice ili keksolino u mlijeko. Ja sam isto mislila kad krene dohrana da bude se kao rjeđe budio. 

  • sunchica555

    Broj poruka: 278

    Prijavi adminu

    Moja nikad nije bila neka spavalica, budi se doslovce na svaka dva sata, kad je bila jako mala je imala čak duže cikluse. Uglavnom ispadne joj duda pa krene plač, pa bi cice opet plač, sad je valjda zbog tih zubi bila nervozna pa ju to budi. Ja sam probala stavljati rizine u mlijeko ne bi li bolje spavala, al nista. Al eto ok je, spava samnom pa kad ju duda ne umiri, umiri ju cica tak da se dobro naspavam unatoč čestim budjenjima, valjda će i tome jednom doći kraj.
    Samoja6 nisam ni ja skuzila da joj nešto pomaže taj gel, čak mi se ove kuglice čine bolje, pocucla ih, malo ju umire. 
    Nama je jedan izbio, drugi donji samo što nije. Baš joj je nateknulo meso tu. Valjda bude onda malo mira od zubica.

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Samoja6

    Samoja6

    Broj poruka: 968

    Prijavi adminu

    Da baš sam jučer gledala keksolino i mislim se bi-nebi i na kraju nisam kupila…
    Mi smo dobili na poklon onaj rižolino, ni to se još nisam usudila dati, pokušavam što je više moguće sama kuhati.
    Kupila sam 2 dosad i to samo da vidim hoće li uopće jesti, jeli spreman i onda sam počela kuhati…

    23.11.20- missed ab (😢✨) 9 tt
    Vrkuta (kad se sjetim 😅)
    Folacin
    Brisevi - 👍👌
    Papa - 👌👍
    Brisevi 2/2022 - 👌
    💙💙💙💙👣🎉
    1.6. 2022. Baby B

  • sunchica555

    Broj poruka: 278

    Prijavi adminu

    Samoja6

    Da baš sam jučer gledala keksolino i mislim se bi-nebi i na kraju nisam kupila…
    Mi smo dobili na poklon onaj rižolino, ni to se još nisam usudila dati, pokušavam što je više moguće sama kuhati.
    Kupila sam 2 dosad i to samo da vidim hoće li uopće jesti, jeli spreman i onda sam počela kuhati…


    Ne znam jel taj rizolino 100 posto rizino brasno? Ja imam hippove rizine pahuljice, sto posto rizino brašno,  praktički eto samo usitnjena riža, mislim da se toga ne moraš bojati. Napravim s vodom (jer ne podnosi okus ad), skuham neko voće, imam još domaćih jabuka pa joj smiksam to sve zajedno,  dobije se baš fina kasica, punija kalorijama a ima okus jabuke :) a one su super jer su neutralnog okusa, mogu se sa svime što radiš kombinirati.

    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.