Ljetne bebe 2021.💛

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Orhideja1

    Orhideja1

    Broj poruka: 797

    Prijavi adminu

    I mi smo obavili pregled ctg i uzv, sve je ok i kontrola za tjedan dana. Nisu me gledali vaginalno pa ne znam je li se dolje što promjenilo, a meni baš olakšanje jer zadnji put nije bilo ugodno.
    Clio ako čitaš... Kaže mi dr. ako osjetim otjecanje plodne vode ili baš trudove da preskočim fragmin ako je pikanje trebalo biti uskoro. Npr. Ako osjetim nešto od toga u noći, a inače se pikam u 7 sati, onda preskočiti.
    I ja danima razmišljam kako unaprijed najavit nekim ljudima da ne želim nikaga da nam dolazi prvih 2-3 tjedna. Čak i ovi najbliži što bi došli 15-20 min u vrh glave. Mami sam već rekla tako i svojima prijateljicama, ali bojim se da ću ispast bezobrazna pred ovima nenajavljenima. 

    02/13 missed ab. 7tt
    12/19 missed ab. 13tt
    10/20 +🤰 nadamo se najboljem 🤱
    It's a boy 💙👣👶
    28.06.2021. Treća sreća i ljubav najveća 👶
    08/23 biokemijska

  • Avatar Lullaby

    Lullaby

    Broj poruka: 720

    Prijavi adminu

    Cocolina mislim da će ti bolje znati iskusnije mame, ali ja sam shvatila da u tvojim tjednima što se tiče trudova i ako ih ima je za očekivati. A neuredan bi bio samo ako otkucaji bebi nisu ok, ovo žuto tj gornja linija...da su recimo premali.
    Tweetyca meni se to događa. Mogu biti trudovi ili beba da se tako namjesti. Meni se beba namjesti. Baš je doktorica komentirala zadnji put da izgleda kao da imam trudove. Ako se miče beba, onda je do nje. A baš je cura u bolnici to isto imala, ali njoj su bili trudovi, baš sam vidjela i na ctgu njenom. Meni se događalo i za vrijeme ctga pa mi nisu ništa rekli.

  • Avatar Aneee

    Aneee

    Broj poruka: 3148

    Prijavi adminu

    Evo cure da I ja sam bila danas na pregledu, ja sam malo izgubila na kilazi od zadnjeg puta, ali on kaže da je to oke jer eto 10tjedana sam tu negdje na istoj kilazi. Mali ima oko 3300g i 49cm...ctg isto kaze uredan, a vaginalno me nije pregledao...ja sam pitala da me pregleda, ali je on rekao da nema potrebe jer nema nekih pravih jasnih znakova da se može znati da se porod bliži 😒 kaze mi on kao ti možeš biti i potpuno otvorene o još 4 tjedna tako hodati, a može ti i bez da si cm otvorne već vcrs krenuti...nikad se kao ne zna...a ja se bas nadala da kaže neke dobre vijesti da će ubrzo krenuti 😅
    Ugl rekao je da je beba točno namjestena u položaju u kojem budu za porod, nadam se da je to bar nešto hahah...malo se spustio ali nije jos skroz u zdjelicu...tako da sad još uvijek čekanje 🥱🥱

    👱🏼‍♀️ 29 god
    🧔🏻 31 god
    👶 💙2021💙
    01.2022. krenuli na bebu br.2 🙏🏼🤗

  • Avatar Aneee

    Aneee

    Broj poruka: 3148

    Prijavi adminu

    Da, zato se i nadam da ce do kraja tjedna doći 😅 do termina će ovak onda doći i na 4😅
    Tonks i cocolina bas lijepo da ćete se družiti 😁

    👱🏼‍♀️ 29 god
    🧔🏻 31 god
    👶 💙2021💙
    01.2022. krenuli na bebu br.2 🙏🏼🤗

  • Avatar Aneee

    Aneee

    Broj poruka: 3148

    Prijavi adminu

    Pitajte da vas skupa smjeste ako jedna ima slobodan krevet 😄

    👱🏼‍♀️ 29 god
    🧔🏻 31 god
    👶 💙2021💙
    01.2022. krenuli na bebu br.2 🙏🏼🤗

  • Avatar Tia12

    Tia12

    Broj poruka: 73

    Prijavi adminu

    Evo i nas, dok spavamo, da napišemo naše iskustvo...
    Počelo je ujutro sa nekakvim blago rozkasto-crvenim iscjetkom i ja sva sretna sigurno je počelo. Uz to me počelo dolje skroz nisko boliti, onak jaaaki menstrualni grčevi. I to je potrajalo koji sat i nakon toga sve se smirilo. Još smo mi otišli u dobru šetnju, gore dolje po stepenicama, iskoristili muža 😁, ma sve... i ništa, a ja 100% sigurnal to je to
    Kad poslijepodne vratila se bol i iscjedak. Počela sam pratiti razmake na nekih pola sata, da bi nakon sat, dva doslo na 10 min. Tu smo vidjeli da je to ipak to

  • Avatar Mallla

    Mallla

    Broj poruka: 6880

    Prijavi adminu

    Ana ja bi rekla da si spremna! Beba isto spremna, sad isto kao i meni čekanje...tko zna kad će trudovi, to ne može nitko znati!
    Cocolina, srce kuca junački tako da je ctg uredan. Dole očitava kontrakcije koje ne znam jesi ti osjetila ili se beba mrdala? Uglavnom navijam da te kontrakcije postanu real deal.
    Tweetyca ja isto odzombijam dio noći i onda dva puta kroz dan zakomim. Znaci osjecam se jako umorno i neupotrebljivo. To mi ide na živce al jednostavno sam krš i lom.
    Tia vec 5 dana prošlo, kako to vrijeme prolaziii...hvala na podjeljenom iskustvu! Divim se muževima koji uspiju hopa cupa obavit, mi smo pokušali al barijere u glavi su pre snažne da bi to imalo konkretan kraj.

    url=https://lilypie.com]

  • Avatar Tia12

    Tia12

    Broj poruka: 73

    Prijavi adminu

    I tu je variralo, od 7, 8 min pa na 3, pa na 10. Ja sam šetala, mantrala pozitivu, čekala i dočekala 5-1-1  a onda je naglo počelo svake 3 min pa smo naivni brže bolje otišli u bolnicu.
    Tamo su me pregledali, otvorena jedan prst, spojili na ctg i stavili u krevet. Tu su trudovi malo usporili pa je potrajalo dok opet nisu došli na 4-5 min razmaka. Uglavnom nakon nekih 3 sata otvorila sam se 3-4 prsta a nakon još 4,5  sati trudova prikopčanih na ctg, u krevetu otvorila sam se 8,9 prstiju, sve omekšano i spremno. Tu su mi dali klistir, otuširala sam se, malo prošetala i tu mi je pukao vodenjak i krenuo je show.
    Stavili su me u rađaonu, dali dolatin od kojeg mi je samo muka bilo i tu je doslovno trud na trud išao, mislila sam da će mi na guzu izaći od pritiska ali ipak nije 😁. Kad je dr rekao da vidi glavicu vidjela sam svjetlo na kraju tunela, ali doslovno.. nakon 2,5 sata patnje i boli, za koju stvarno  nisam znala da postoji ali opet kao da točno zna granicu naše boli, u 2,3 potiska on je izašao van, posteljica isto. 
    Uglavnom  bez dripa, bez epiduralne stigao je naš dječak 3200 g,  52 cm velik. Odmah su ga stavili na mene i zaljubili smo se beskrajno, neopisivo... 
    Ja sam malo unutra popucala ali više ništa nije bilo bitno, niti je bolilo samo je bilo bitno da je napokon stigao 😊
    Sada dojimo i kad čitam vaše komentare o tome sjetim se svojih strahova i nesigurnosti, ali znam da sam htjela dojiti ako budem mogla i zasad super funkcioniramo 😊 
    Malo sam odužila, ali evo htjela sam detaljno opisati. 

  • Toncica24

    Broj poruka: 302

    Prijavi adminu

    Tia12

    Evo i nas, dok spavamo, da napišemo naše iskustvo…
    Počelo je ujutro sa nekakvim blago rozkasto-crvenim iscjetkom i ja sva sretna sigurno je počelo. Uz to me počelo dolje skroz nisko boliti, onak jaaaki menstrualni grčevi. I to je potrajalo koji sat i nakon toga sve se smirilo. Još smo mi otišli u dobru šetnju, gore dolje po stepenicama, iskoristili muža 😁, ma sve… i ništa, a ja 100% sigurnal to je to
    Kad poslijepodne vratila se bol i iscjedak. Počela sam pratiti razmake na nekih pola sata, da bi nakon sat, dva doslo na 10 min. Tu smo vidjeli da je to ipak to

    Jesi rodila prije termina ili posli ?
    Tvoje iskustvo i ti mi se cini bas cool ,ono idem izvadit zubic :)

    1.8. Curetak stigao 💗

  • Toncica24

    Broj poruka: 302

    Prijavi adminu

    Tia12

    I tu je variralo, od 7, 8 min pa na 3, pa na 10. Ja sam šetala, mantrala pozitivu, čekala i dočekala 5-1-1 a onda je naglo počelo svake 3 min pa smo naivni brže bolje otišli u bolnicu.
    Tamo su me pregledali, otvorena jedan prst, spojili na ctg i stavili u krevet. Tu su trudovi malo usporili pa je potrajalo dok opet nisu došli na 4-5 min razmaka. Uglavnom nakon nekih 3 sata otvorila sam se 3-4 prsta a nakon još 4,5 sati trudova prikopčanih na ctg, u krevetu otvorila sam se 8,9 prstiju, sve omekšano i spremno. Tu su mi dali klistir, otuširala sam se, malo prošetala i tu mi je pukao vodenjak i krenuo je show.
    Stavili su me u rađaonu, dali dolatin od kojeg mi je samo muka bilo i tu je doslovno trud na trud išao, mislila sam da će mi na guzu izaći od pritiska ali ipak nije 😁. Kad je dr rekao da vidi glavicu vidjela sam svjetlo na kraju tunela, ali doslovno.. nakon 2,5 sata patnje i boli, za koju stvarno nisam znala da postoji ali opet kao da točno zna granicu naše boli, u 2,3 potiska on je izašao van, posteljica isto.
    Uglavnom bez dripa, bez epiduralne stigao je naš dječak 3200 g, 52 cm velik. Odmah su ga stavili na mene i zaljubili smo se beskrajno, neopisivo…
    Ja sam malo unutra popucala ali više ništa nije bilo bitno, niti je bolilo samo je bilo bitno da je napokon stigao 😊
    Sada dojimo i kad čitam vaše komentare o tome sjetim se svojih strahova i nesigurnosti, ali znam da sam htjela dojiti ako budem mogla i zasad super funkcioniramo 😊
    Malo sam odužila, ali evo htjela sam detaljno opisati.

    Aha nakon ovog posta ipak nije izvadit zub ,al super si ti to podnila.
    Bravo !

    1.8. Curetak stigao 💗

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.