Ljetne bebe 2021.💛

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Tonks6

    Broj poruka: 252

    Prijavi adminu

    Cocolina ostajem, sad mi je sestra rekla da ce me malo kasnije u sobu smjestit. Javim😅 ipak cemo se druzit

  • Avatar Bela23

    Bela23

    Broj poruka: 579

    Prijavi adminu

    Lulu.Lu

    Bela23

    E da Malla konstantna je bol nzn je li mozda od lezanja. I dalje ju osjecam ali sam isla u trgovinu i svasta nesto pa i zaboravim da me boli. Sad sam dosla kuci pa cemo vidjeti dalje.
    Ajmee Bela tek sad vidim da si ti u 40om tjednu! 🤩🤩
    Kod mene se još ništa ne događa! Sljedeći utorak imam opet pregled, ja se nadam da će krenuti nešto. Jučer sam imala baš dosta oštrih probadanja dole, mantrala sam da se otvaram polako! 😅


    Da daaa blizi seeee 🤗🤗 ma ni ja nista konkretno da bi mogla reci e to je to. Kazem, za sad samo ledja i kao da me tjera na wc proljev al dodjem na wc i nema nista. 😂  A zna me ostro dole probosti al to valjda ona s glavicom gura i bas bude neugodno ali je srecom kratkotrajno. Sutra sam na pregledu nadam se da sam barem nesto otvorena. 🙏🏻

    6/21 👧🏼
    6/23 👼🏼 7tt
    03/24 ⏳

  • Avatar Amber

    Amber

    Broj poruka: 479

    Prijavi adminu

    Kiflica

    A ja recimo se uopce ne opterecujem jel druge zene doje ili ne i ne osuđujem, i inace sam prema drugima blaga, ali sama prema sebi stroga. Sebi sam nametnula to dojenje i zbog bebe (hranjivost, imunitet, bliskost) i zbog sebe (rijesiti ciste na grudima, manja sansa raka dojke, manja sansa dijabetesa) i toliko nas je jedna patronazna ispilila koliko je to vazno na tecaju, i jos procitala da ako nisi opusten i u strahu si i grcu da si blokiras dozok mlijeka i mlijeko ne ide, da sam ss ja doslovno jedan dan rasplakala od straha sta ako meni mlijeko ne krene zbog straha i pritiska jer bi jako htjela da mi krene iz svih tih razloga.🤣😂 No, dosla sam k sebi i vidjela da to nema smisla i sad si ponavljam mantru da je svejedno budem li imala mlijeka ili ne i budem li dojila ili ce beba bizi na AD-u. Znam ljude koji su zdravi isto kao i ja i nikad nisu dojeni, a ja jesam. I znam mame koje su dojile dugo i svejedno dobile rak dojke, i mame koje nikad nisu dojile i nikad nisu imale rak. Najbitnije je ne razmisljati previse unaprijed, strahovati, nametati sebi ocekivanja, nametati djetetu ocekivanja… truditi se biti opustena i prepustiti se kako bude . Eto, ja radim na tome i sad sam skroz ok.❤

    Evo iz iskustva potvrdjujem da si upravo sama sebi ustedila silne pare na kognitivno bihevioralnoj psihoterapiji :D ja sam nekak ovo slicno sve prosla kroz trudnocu i od anksiozne netrudnice i rane trudnice postala jako chill trudnica (moja vrlo chill mama je nekidan izjavila "da ces postat mirnija od mene nisam stvarno ocekivala") i sad bas nekak uzivam kad sam si ovak sve racionalno razlozila kao Kiflica. To mi je prvi put u zivotu da ne brinem od jutra do mraka o necem i zenice, DIVNO JE! 

    👱🏼‍♀️27, stadij IV endo
    🧔🏻32

  • Mimica2

    Broj poruka: 405

    Prijavi adminu

    tweetyca

    Dosla mi danas zadnja besplatna kutija za trudnice. Evo ulov
    https://ibb.co/ZYDXSC8😅 nije lose, sveukupno 5 besplatnih bocica, par duda (ne znam sta sam ih kupovala) i hrpa vlaznih. Jos smo u ovoj dobili durex lubrikant 100ml sa letkom “uncomfortable sex is out” 😁

    Super mi je kako na baby odjelu, s pelenama i dudama, budu izvješeni i kondomi😆 To prije nisam uočavala 

    Termin 18.06

  • Avatar Amber

    Amber

    Broj poruka: 479

    Prijavi adminu

    Tonks6

    Sad sam dobila informaciju da ako ne prokrvarim ponovo da ce cekat 37tt i onda tek na carski ic. Znaci nista jos sad

    Tonks jel znas jel to 36+1 ili 37+0? Drzim ti fige da te puste doma ako je 37 pa da doma lezis, a ne u bolnici! :) drzi se, sigurno je bilo malo zastrasujuce sve ovo, ali meni su bili rekli da jedno krvarenje ako se ne ponovi se moze i doma paziti (ako nisi daleko od bolnice naravno) pa se nadam da je i u Zgb tak. 

    👱🏼‍♀️27, stadij IV endo
    🧔🏻32

  • Avatar Amber

    Amber

    Broj poruka: 479

    Prijavi adminu

    Tonks6

    Mallla

    Tonks6

    Sad sam dobila informaciju da ako ne prokrvarim ponovo da ce cekat 37tt i onda tek na carski ic. Znaci nista jos sad
    A jel ostajes tu cekati ili mozes doma u tom slucaju?
    Mozda puno pitam al evo neka bude kako sama zelis!
    Nema doma, moram tu ostat za nedaj boze. A nisam si ujutro dijete poljubila i sad ga necu vidjet 2, 3 tjedna😭😭

    Ajaj :( sorry, nisam sve procitala prije nego sto sam pisala. Jel moras striktno lezat ili smijes pred bolnicu malo vidjet dijete i zagrlit se barem? Ili kad jednom udjes nema vise unutra van? Bas mi je zao 

    👱🏼‍♀️27, stadij IV endo
    🧔🏻32

  • Avatar Amber

    Amber

    Broj poruka: 479

    Prijavi adminu

    tweetyca

    Dosla mi danas zadnja besplatna kutija za trudnice. Evo ulov
    https://ibb.co/ZYDXSC8😅 nije lose, sveukupno 5 besplatnih bocica, par duda (ne znam sta sam ih kupovala) i hrpa vlaznih. Jos smo u ovoj dobili durex lubrikant 100ml sa letkom “uncomfortable sex is out” 😁

    Ovo mi je najdraze, uvijek kondomi i bocice na istom mjestu :D prije smo se zafrkavali s tim, a sad nekidan muz ide nesto pokupit u ducan kao DM i kaze di cu to nac, reko, "kod kondoma ti je sve za bebe"  tweetyca kakav je ovo paketic, cini se super? Ja nis nisam dobila jooooooos :( a neku bocicu bi bas mogla da ne moram kupit takve stvari koje mi mozda nece ni trebat. 

    👱🏼‍♀️27, stadij IV endo
    🧔🏻32

  • Tonks6

    Broj poruka: 252

    Prijavi adminu

    Amber pojma nemam. Ja se nadam da je 36+1, al mislim da je ipak 37+0. Nema doma jer vele da je iduce krvarenje jos jace. Tak da prikovana za bolnicki krevet iduca 2 tjedna. Preostaju mi jedino videopozivi, al nije to to. Prezivjet cemo nekak

  • Avatar Mallla

    Mallla

    Broj poruka: 6880

    Prijavi adminu

    Aaa Tonks6 drži se, izdrži 😘 evo meni ovo za poljubac za starije pile najemotivnije a ne znam jel gore od toga da dođe na kratko pa ode. Huhhh... samo mogu reć da sam sretna na video pozivima da makar malo olakšaju! Brzo će proći 2 tjedna iako se sad čini jako daleko!
    Bela ja ti mislim da si kroz dan dva ti na redu...tu si nema sta, pitanje trenutka. Ma racunam da bol kao pritisak koji je konstantan moze biti do polozaja bebe, velicine trbuha i takvih stvari koje opterecuju tijelo, a kad/ako se pojqvljuju s pauzama onda su nekako više trudovi. S tim da meni mama kaže ako ti bude kao meni neces znati da imas trudove. Kaze da je u trudnoci samnom imala tupu bol u leđima i žicali je jajnici al kao ništa ekstra e pa sad ne znam...ja sam imala baš klasične trudove.
    Tweetyca ma ja mislim da bi ti koristila i ona marama i tetre, na kraju ces sebi naci nesto prakticno za te povremene potrebe.
    A iskreno kada netko doji ispred mene meni je neugodno, a ne zelim zamisliti kako bi bilo muzu ili svekru, tati, bratu...mogu ih poštedit toga!

    url=https://lilypie.com]

  • Avatar Bojana2017

    Bojana2017

    Broj poruka: 1226

    Prijavi adminu

    Ajme cure svašta ste pisale, a ja nikako pohvatati sve. Prvo izveštaj sa pregleda, CTG uredan, sve ok, zatvorena nema, uloživa, ništa novo.
    Kontrakcija nema, beba je zezala samo okretanjem. Uzela mi bris, dala uputnice, sljedeći pregled 17.06.u bolnici 🤷🏼‍♀️
    Iako nisam dobila ništa kg od prošlog puta doktorica mi nije ništa rekla za bebu, samo da je sve ok i da po mjerama je malo sitnija u odnosu na naše "standarde", tako da, no stress. 
    Kako he krenula zezati ova mala, na kraju ću prenijeti, vidjećete 🤣🤣🤣
    Cocolina i Tonks6 malo vam zavidim što ćete se družiti, to je super da se neke od nas i upoznaju.
    Što se dojenja tiče, kao i Malla, dojila sam 11 mjeseci i nikad mi nije postalo ugodno izbaciti sisu i mlatiti sa njom pred drugima. Bez beda sam dojila samo pred mužem, mamom i sestrama. 
    Pokrivala se nisam, nikad mi nije bilo praktično, a moja cura nije htjela bocu, izdojeno, pa je bilo sve spremim za šetnju, i na vratima bukvalno podoj i ajmo van. Pa smo mirne sat-dva 🙈🤣 
    Svaka će od nas naći neki svoj i bebin ritam, ne brinite. 
    Kad rodim super mi je što mi u HR nemamo nikoga pa mi neće navaliti brdo ljudi 🤣🤣🤣 
    Mama će mi doći i nadam se sestra blizanka da će uspjeti. 
    Cure nemojte se bojati tuđeg mišljenja ako se zauzmete za svoju bebu i sebe. Ja sam se tako postavila da me i svekrva zvala da pita može li doći. Samo kažete da vam treba odmora, kakve god da su i te su žene rađale. I da, muževa podrška kod njegove porodice je ključna. 
    Sassy razumijem te, i ja sam iz Bosne, tamo sam rodila prvi put, ali samo u startu postavi granice. Meni su na "babine" ljudi dolazili kad sam ja bila spremna primati posjete. Iako mi je oporavak prošao super nisam odmah imala želju za imati punu kuću ljudi 🤷🏼‍♀️

    Iskra 19.12.2017.
    Iris 05.07.2021.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.