Ljetne bebe 2021.💛

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Kiflica

    Kiflica

    Broj poruka: 1506

    Prijavi adminu

    Amber, Tweetyca, joj blago vam se...to zvuci ko raj za mene, svuda hrana kakvu ja biram tu i jedva uspijevam naci, a i to je upitno mogu li vjerovati da je nesto dobro ili ne... nekad mi se cini da bi zbog mentaliteta, hrane, obrazovanja, zdravstva i slicno bilo bolje iseliti iz HR. A onda me zadrzi ipak familija, klima, posao kojeg volim...
    Pjegice -dobila nekoliko po nosu, fleke nisam. Treba se mazati, ali samo s mineralnim faktorom, kreme kemijske sa daktorom se ne smiju koristiti u trudnoci. Ja imam neku iz Mullera, nije skupa, prirodna... 
    A vidjela sam i neku novu Niveinu bas protiv pigmentacijskih mrlja u trudnoci, sigirnu za trudnice, pa si mozda i nju kupim sad kad pripece...

  • Avatar Amber

    Amber

    Broj poruka: 479

    Prijavi adminu

    tweetyca

    Cocolina drzi se! Bit ce to okejAmber - imamo imamo. Vecina ih je takva moram rec. Ovdje se bas pazi na te stvari. Meni je kad sam se tek preselila ispocetka bilo cudno vidjet piletinu za kupit na kojoj pise da je od pileta kojem nisu davani antibiotci. Ili od pileta koje je hranjeno samo kukuruzom. Nisam bila osvjestena o tim stvarima uopce tad.

    Da, i meni sok bio! A zapravo toliko olaksalo stvari tijekom trudnoce, a i inace, moram priznati. Nismo nista u trudnoci zapravo morali strasno mijenjati, samo pogledamo. Jos ovdje recimo i sirevi svi moraju biti od pasteriziranog mlijeka koji nisu oni s gljivicama, sto je genijalno. Kad mi se jeo sir, ja jela, jer sam znala da su svi od pasteriziranog mlijeka i da nema straha! U Americi to nije bilo tako uopce, a mislim da nije ni u Hrvatskoj regulirano. 

    👱🏼‍♀️27, stadij IV endo
    🧔🏻32

  • Avatar Amber

    Amber

    Broj poruka: 479

    Prijavi adminu

    Luckyy42

    Sve bi dala za more i morski zrak sad😍😍

    Jooooooooj.... Mi smo ipak odlucili da necemo u Hrvatsku. Kasno bih bila u trudnoci vec, nismo bili sigurni oko tih vozanja autom naokolo od jednih do drugih roditelja, mora, itd. A i bojali smo se da bi se jako iscrpila dok sve vidim koje zelim, dugo nas nije bilo. Nagovorili nas na kraju moji roditelji (moja mama: "ti nisi matere mi normalna, sjedi tamo u tom Londonu i miruj") da ne dolazimo, sto znam koliko im je bilo tesko. Preplakala sam sto necu more vidjeti prvo ljeto u zivotu, mislim da cu jos plakati, ali nadam se da je to sve za jedno dugo ljeto s bebolinom nagodinu <3 

    👱🏼‍♀️27, stadij IV endo
    🧔🏻32

  • Avatar Amber

    Amber

    Broj poruka: 479

    Prijavi adminu

    Kiflica

    Amber, Tweetyca, joj blago vam se…to zvuci ko raj za mene, svuda hrana kakvu ja biram tu i jedva uspijevam naci, a i to je upitno mogu li vjerovati da je nesto dobro ili ne… nekad mi se cini da bi zbog mentaliteta, hrane, obrazovanja, zdravstva i slicno bilo bolje iseliti iz HR. A onda me zadrzi ipak familija, klima, posao kojeg volim…
    Pjegice -dobila nekoliko po nosu, fleke nisam. Treba se mazati, ali samo s mineralnim faktorom, kreme kemijske sa daktorom se ne smiju koristiti u trudnoci. Ja imam neku iz Mullera, nije skupa, prirodna…
    A vidjela sam i neku novu Niveinu bas protiv pigmentacijskih mrlja u trudnoci, sigirnu za trudnice, pa si mozda i nju kupim sad kad pripece…

    Ja sto sam vise trudna, to vise razmatram povratak nakon 10+ godina. Fali mi Zrinjevac i Maksimir i ici na plac i i moji doma i sladoled sa sekom. Nostalgija me pere jako, mi bismo dosta popusili oboje na poslovnom planu da se vratimo, ali vidjet cemo, mozda nam beba promijeni misljenje. Skroz te kuzim, ne vrijedi hrana zivota u tudjini, obecajem 
    Nego - de napisi pliz kakvu kremu treba kupiti, ja sam dosta koma oko toga i inace, svjetloputa sam pa mazem sve nesto 50+, ali ove godine bih radije ne pogorila ako ne moram. Kakve su to s mineralnim faktorom, ima neki brend, link? 

    👱🏼‍♀️27, stadij IV endo
    🧔🏻32

  • Avatar Hedwig.Z

    Hedwig.Z

    Broj poruka: 600

    Prijavi adminu

    Cure, evo mene sa pregleda! Cura je super, procijenjena na 3100g. Dala mi je uputnicu za bolnicu za porod i radila ctg koji je uredan, a od trudova ni t 😅 zatvorena sam skroz!
    Iako ujutro sam primjetila maaalo nečeg sluzavog pri brisanju na wcu, nije bio klasičan moj iscjedak, i malo zuckast. Etooo, ništa se ne desava, rekla sam joj za jučerašnje bolove, rekla je lažni trudovi koji me nisu otvorili. Kontrola za 10dana kod nje opet. 
    Cocolina, drži se, vjerujem da će sve biti super sa tobom i bebom 🙏❤️
    Willy, i ja mislim da se ne trebaš brinuti, pogriješe u procjenama tako blizu termina, ali vjerujem da nije lako tako nešto čuti. 
    Lucky, uufff, i meni je danas užasno toplo, kažu da je tu 28 stupnjeva i sparno. Baš naglo je došlo, nije ni čudno da nas hvata svašta. 
    Mara, obavezno koristi neku kremu za lice sa spf. Ja ju koristim od kad znam da sam trudna jer ne bi voljela te mrljice jer se kasnije baš jako teško skidaju. U Mulleru ima jedan brend Caudalie na prirodnom odjelu koji ima odlične kreme protiv mrlja, kutije su bijele boje. Možeš u proguglati. 😊


  • Avatar Mila12

    Mila12

    Broj poruka: 409

    Prijavi adminu

    Samo da se ubacim vezano za guzu, meni se bepanten najbolje pokazao, ja poslje svakog mjenjana pelene u tankom sloju namazem. A pogotovo maloj bebi koja je dojenja i ima vodenu kakicu koja odma izgrize guzu. Nikad joj nista stvarno nije bilo crveno nit osip. Eto kupanje i bepanten uvijek. A npr kako se bebi zna nekad koza “ljustit” kod prepona ili ispod vrata, iza uha ili tak nesta. E ovak ja bih na jedan stapic za usi malo bepantena i lagano s njim gore dole da skinem tu kozu ili ak se nak zuto nakupi ( skuzit cete me sta pricam ako se to bude desavalo haha) i tad bi koristila puder, ali ne johnosnt baby love itd jer sve je ti glavni sastojak talc! Vec bih nivein koristina jer je bez talca , nego ima skrob u sebi ili sto vec. Takoder imate u ljekaroj kremu msm da se zove trudi tako nesta, to je kao puder u kremi i tak :D eto 😜 inace uz bepanten i waleda krema mi je super . 

  • Avatar Amber

    Amber

    Broj poruka: 479

    Prijavi adminu

    tweetyca

    Ja se slazem sa svime sto je Amber napisala!
    Meni nije opcija dovest nekog ko ne prica hrvatski u Hrvatsku doduse, mislim da bi to bilo katastrofa za njega po poslovnom i zivotnom planu. A i iskreno kad god se vratim dole, pogotovo zadnjih godinu dana kad sam provela 5mj u Hrvatskoj, vidim koliko stvari jos ne funkcioniraju i izivciram se do maksimuma zbilja. U Svedskoj je neke stvari prelagano za obavit. Narucivanje doktorima, bilo sta oko zdravstva, bilo sta oko ikakvih sluzbenih papira, nitko se ne dere na tebe, ljudi su pristojni u drzavnim ustanovama, strpljivi, na poslu su fokusirani na balans osobnog i poslovnog zivota - nebrojeno puta su kolege se samo pokupili s posla ranije jer je trebalo djecu pokupit ili slicno. Nitko ti ne broji sate. Dosta se sve bazira na povjerenju. Ja sam vise izasla iz stosa oko toga kako se stvari rade dole, i onda kad cujem moje kako se muce recimo da bi se narucili na CT ili MRI, ugusila bi nekoga. Ali familija ti uvijek fali, to se nikad ne promijeni.

    Potpisujem i ovo. Mi smo lani preselili na 3 mjeseca u Zagreb (blazena pandemija) kao da vidimo kako bismo, i premda nam je bilo lijepo biti blizu svojh i nismo morali hendlati puno administracije, ipak smo nekako otisli sretni sto se vracamo u malo sredjeniju drzavu. Mislim, ne znam, nije Engleska savrsena, daleko od toga, Amerika je bila jos veca koma, ali puuuno stvari uzmes zdravo za gotovo, tipa toga da su svi pristojni kad s njima razgovaras na telefon, da u bilo kojoj ustanovi nece nitko nikad na tebe podviknuti, da im je cilj zaista da ti pomognu, a ne da te se rijese... nisam uopce pametna, ali da mi fali burek na placu i kava s mamom kad naletimo jedna na drugu u gradu, fali :)

    👱🏼‍♀️27, stadij IV endo
    🧔🏻32

  • Avatar Mallla

    Mallla

    Broj poruka: 6880

    Prijavi adminu

    Luckyy42

    Malllajesi i s Hanom koristila taj jastucic? Pomaze?
    Bojanadrago mi je da se bolje osjecas, javi nakon uzv🥰🥰
    Hvala ti😘😘

    Ona nije imala grčeve, al imala je klasičnu baby nervozu. Koristila sam koštice iako nikada nisam znala djeluju li ili se umirila jer je došlo vrijeme za umirit se. Koristila sam koji put i na sebi tijekom menge, a ono fini ugrije al nemam neki baš odgovor o čarobnoj pomoći. Nekako s bebom je sve bilo pokušavamo sve i na kraju ne znam što je upalilo 😄 Nosanja i nunanja je bilo najviše i mislim da je to nešto što najbolje funkcionira ali sve treba  probavati.

    url=https://lilypie.com]

  • Avatar mara5

    mara5

    Broj poruka: 1344

    Prijavi adminu

    Ma koristim spf godinam, u prvoj jutarnjoj rutini mi je stavljanje spfa od 50 naravno...pjegice dobijem svako ljeto ali uz koristenje vitamina C brzo se povuku.
    .
    Prvu flekicu na celu sam dobila jos u prvom mjesecu ali bila je neprimjetna sve do  sada kada je sunce postalo jace, ona je potamnila i prosirila se, uz nju stigle su jos dvije nove flekice na jagodicama.
    .
    Tako da kod mene nije slucaj ne koristenja spfa i preveliko izlaganje suncu jer do sada postenog sunca nije ni bilo 😅🤣
    .
    Mislila sam mozda se netko bori sa flekama pa mi da neki savjet kako da ih umanjim, ali izgleda da cu cekati kraj dojenja pa krenuti sa kemijskim pilinzima i microneedlingom 😏
    .
    Izbor spfa mineralnog ili kemijskog nije lagan ali ima more i more proizvoda.  Ovisno o tipu koze.
    .
    Jos da napomenem da je Olival mislim prosle godine izbacio minerlanu kremu sa faktorom za klince, mislkm da se zove Sun kids ili tako nekako u plavoj ambalazi i ima super sastojke. Bolje biti bijel od kreme nego da sunce unistava kozu. 😁

    🙅‍♀️30, 🙋‍♂️29

  • Avatar ana0310

    ana0310

    Broj poruka: 1238

    Prijavi adminu

    Sretno svima na pregledima, a curke koje ste u bolnici drzite se, blizu smo kraja 🤗
    Previse mi je nadimaka, ne mogu popamtiti 😅
    Ugl, procjene tezine su cesto netocne, tako da se ja iskreno nebi opterecivala s time previse.
    Jastucic od kostica je meni bio hit kod bolnih menstruacija, fino drzi toplinu 😄
    Sto se zivota u hr tice, nama je ok. Prvo smo preselili u Zg (plan je bio ako ne uspijemo u svojim nekim ciljevima odseliti van negdje) oboje smo nasli dobro placene poslove u firmama u kojima je zdrava i ugodna atmosfera, a i na kraju smo struke koja je trazena i mozemo raditi remote (ako cemo morati traziti nove poslove u struci) pa nam zasad ne pada na pamet nikud dalje ici. 😅 Ne znam,  okruzili se ljudima koji meni odgovaraju, dosta smo okupirani nekim svojim planovima i ciljevima i ok je.

    + 29.10

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.