Klomifen

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Nera21

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Zna li tko ima li sada klomifena za kupiti u BiH? Privatni gin mi propisao a moj ne zeli dati recept.. 

  • Tratinčica87

    Broj poruka: 15

    Prijavi adminu

    Ja sam danas dobila da pijem Femaru imali neko iskustva s njima ?

    Tratinčica87

  • Tratinčica87

    Broj poruka: 15

    Prijavi adminu

    Meni isto malo nije jasno kad imati odnose nakon tih pet dana uzimanja klomifena (nakon sto menga prodje isto) odmah se baciti u akciju ili…? Pošto vidim da ste vi zakasnili pa reko da malo pojasnite .Mozda je malo glupo pitanje,ali šta su vama doktori rekli? 🤣

    Tratinčica87

  • Tratinčica87

    Broj poruka: 15

    Prijavi adminu

    Rita37🤰

    Hello svima… Ako neka mi moze komentirati… Bila sam 3. Ciklus sa klomifenom… Zakasnili imati odnose jer je ovulacija nastupila 9dc a ja na uzv bila 10dc potvrdjena ovulacija uzv i sa krvi… Odnos imali sto se tice plodni dana znaci samo na dan poalje ovulacije….. Sanse su male jer odnose prije ovulacije nisam imala (jer uvijek prvo doktor odobri kad odnosi jer se mora vidjeti da nije previse folikula) e sad…. Ja sam vec 19dpo sutra 20dpo….a menge nema…. A test prije 3 dana i prije 5 dana negativni… Total bez sjene il nesto….. Zanima me da li je nekome lutearna faza uz klomifen bila tako duga…? Da li ste imali kasnjenje menge zbog klomifena? Meni po app kasni vec 2-3 dana… Hvala unapred.


    Jesu li vam objasnili kad trebate imati odnose nakon uzimanja klomifena?

    Tratinčica87

  • monalisaa

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    Pozdrav žene, nakon nekog vremena neuspješnog pokušavanja za trudnoću, ginekolog preporučuje klomifen pošto nemam redovite menstruacije i pijem Duphaston za regulaciju ciklusa jer nakon folikulometrije sw vidi da nema ovulacije . Doktor prema izgledu jajnika kaže da su policistični (sive perlice se vide) osim izostanka menstruacije nemam druge simptome pcos. Sljedeći ciklus počinjem s  klomifenom. Koliko često se preporuča imati odnose u tih dana kad doktor preporuči?Mene muči jedino što suprug malo ejakulira, kako da kažem ponekad ni ne osjetim. A znate kakvi su muški, smatra da je to normalno. Ako nakon par mjeseci klomifenom ne uspije morat će i on kod doktora. Znam da je to neugodna situacija. Neznam koliko bi se smatralo dovoljnim, ako me razumijete, da li bi predstavljao problem mala količina ejakulata? Ispričavam se ali neznam gdje bi ovakvu vrstu pitanja postavila.

  • Amadeus

    Broj poruka: 198

    Prijavi adminu

    Hej,

    pa pitaj svoju ginekologicu za početak je li to razlog za uzbunu ak ti je bed ikog drugog.

    Ako te baš brine ejakulat neka ti muž napravi spermiogram, tamo se između ostalog mjeri volumen ejakulata. Ali i s tim oprez pa razmisli: ja sam natjerala svog na tu pretragu, i rezutati nisu dobri (ali nisu ni najgori mogući), pa nas je to samo dodatno istresiralo. Doktori su me i pošpotali da zašto smo ti išli raditi prije isteka godine dana pokušavanja, da smo si nabili nepotreban stres, a začeće je teoretski moguće i s takvim spermiogramom. A ja sam ga natjerala radi “godina” (imamo 33,5 god). 

    Vrijeme će pokazati je li to bila pametna odluka (jer sada je zbog rezultata suprug na tabletama koje bi trebale pospješiti kvalitetu spermija, ali i pod dodatnim stresom).

    Pa procijeni :)

    Lijep pozdrav.

    👩 1988

    [tickerfactory.com]

  • Amadeus

    Broj poruka: 198

    Prijavi adminu

    monalisaa

    Pozdrav žene, nakon nekog vremena neuspješnog pokušavanja za trudnoću, ginekolog preporučuje klomifen pošto nemam redovite menstruacije i pijem Duphaston za regulaciju ciklusa jer nakon folikulometrije sw vidi da nema ovulacije . Doktor prema izgledu jajnika kaže da su policistični (sive perlice se vide) osim izostanka menstruacije nemam druge simptome pcos. Sljedeći ciklus počinjem s klomifenom. Koliko često se preporuča imati odnose u tih dana kad doktor preporuči?Mene muči jedino što suprug malo ejakulira, kako da kažem ponekad ni ne osjetim. A znate kakvi su muški, smatra da je to normalno. Ako nakon par mjeseci klomifenom ne uspije morat će i on kod doktora. Znam da je to neugodna situacija. Neznam koliko bi se smatralo dovoljnim, ako me razumijete, da li bi predstavljao problem mala količina ejakulata? Ispričavam se ali neznam gdje bi ovakvu vrstu pitanja postavila.


    Hej,
    pa pitaj svoju ginekologicu za početak je li to razlog za uzbunu ak ti je bed ikog drugog.
    Ako te baš brine ejakulat neka ti muž napravi spermiogram, tamo se između ostalog mjeri volumen ejakulata. Ali i s tim oprez pa razmisli: ja sam natjerala svog na tu pretragu, i rezutati nisu dobri (ali nisu ni najgori mogući), pa nas je to samo dodatno istresiralo. Doktori su me i pošpotali da zašto smo ti išli raditi prije isteka godine dana pokušavanja, da smo si nabili nepotreban stres, a začeće je teoretski moguće i s takvim spermiogramom. A ja sam ga natjerala radi “godina” (imamo 33,5 god). 
    Vrijeme će pokazati je li to bila pametna odluka (jer sada je zbog rezultata suprug na tabletama koje bi trebale pospješiti kvalitetu spermija, ali i pod dodatnim stresom).
    Pa procijeni :)
    Lijep pozdrav.

    👩 1988

    [tickerfactory.com]

  • Amadeus

    Broj poruka: 198

    Prijavi adminu

    Hej,

    jel ima netko da je bio na klomifenu usprkos lošijem spermiogramu (asthenozoospermia), a sa željenim ishodom?

    Lijep pozdrav.

    👩 1988

    [tickerfactory.com]

  • monalisaa

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    Zahvaljujem na odgovoru.  Čula sam da o lošem spermiogramu ovisi da je muškarac bio pod stresom dan dva prije nego je obavio taj pregled.  Pa nemora značit da su mu uvjek loši nalazi ako ste napravili samo jedan nalaz. Od prijateljice muž je išao 3 puta prvi put loš nalaz, spermiji spori, ali tih dana je imao stres na poslu, svaki sljedeći nalaz je bio bolji i ostala je trudna. Vjerujem da je suprug sad još više pod stresom.  Ma kako sam čitala da je normalna količina ejakulata za jednu čajnu žličicu i da se u toj količini nalazi oko 20 milijuna spermija a dovoljan je samo jedan za oplodnju.  Evo ja sam prošli mjesec prvi put pila klomifene jednu ujutro i jednu navečer, dobro sam reagirala, jedan folikul je bio na jednom jajniku, a jedan na drugom.  Ovulacija je bila 18. dan. Do sad nisam imala ovulaciju. Doktor je preporučio imati odnose 2 dana prije i taj dan kad je bila ovulacija. No nema trudnoće.  Nisam ni mislila da bude od prvi put. Tjedan dana nakon ovulacije imala sam bolove u jajnicima i donjem djelu trbuha jedan dan su trajali. Nisam nikad do sad takve bolove imala. Nije to kao dok su grčevi dok se ima menstruacija. To je Kao neko probadanje, ja mislila sigurno sam trudna, kako dosta čitam o tome, mislila sam da je to implatacija ili ugnježđivanje jajne stanice u maternicu. No ipak nije. Možda je to tek bila ovulacija? 24 dan ciklusa je to bio, možda je tek tada puknuo folikul na drugom jajniku
     Moram to pitati još ginekologa.  On je rekao da pošto sam dobro reagirala na klomifen da nema potrebe sljedeći mjesec piti opet, da neka bude pauza, i da sad znam koje vrijeme mi je ovulacija da tada pokušavamo, evo ovih dana trebam dobiti mengu, radila sam test negativan je.  Nekako se bojim da to neće ići baš tako lako.  Vidjet ćemo još koji mjesec klomifen ako ne uspije onda ćemo vidjet što doktor dalje kaže.  

  • monalisaa

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    Evo još mojih dojmova o klomifenu. Sad je druga tura kako sam popila. Iza prve bila pauza pošto je bila dobra reakcija pa kaže dr da drži i drugi mjesec. Ovaj mjesec je bila još bolja reakcija na klomifen, 2 folikula na desnom i jedan na lijevom jajniku. U prijašnjem postu ono što sam imala bolove 24.dan ciklusa je zapravo bila ovulacija. Nisam znala. No ovaj mjesec takvih simptoma nije bilo. Prema folikulimetriji ovulacija je bila 19.dc kad se više nijedan folikul nije vidio na ultrazvuku. Sad čekamo, ne nadam se previše jer onda tek ni ne ispadne ono što se baš želi. Za sljedeći mjesec isto doktor kaže zbog dobre reakcije na klomifen nema na potrebe piti, jer bi moglo doći do hiperstimulacije. Nisam imala nikakve simptome od klomifena ni ovaj mjesec za vrijeme pijenja tableta. Ali mislim da nekih 2 tjedna nakon što sam ih popila i nakon prve ture i sad imam blagu gljivičnu infekciju, e sad jel to baš to tableta neznam. Također, sad je 2 tjedna od 2.ture i nekkao sam baš razdražljiva, nisam inače plačljiva, sad da. Paničarim u nekim situacijama bezveze, nekad previše živčana nepotrebno, e sad jel je to to tableta ili ne, pretpostavljam da je jer ipak su to hormoni, a vidjela sam da su žene pisale da imaju te simptome. Inače imam normalnu kilažu, nakon 1.ture sam se udebljala 2 kg, sad malo pazim na prehranu nebili i nakon ove ture tako bilo. Eto podjelila sam svoje dojmova možda nekome pomogne. 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.