Klomifen

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar miska

    miska

    Broj poruka: 424

    Prijavi adminu

    Aniram86

    Užas, nakon antibiotika mi se navukla i ne odustaje 😐
    Sad sam uzela neke vaginalete na svoju ruku + prirodne načine i nastavila sa dijetom. (Ako uspije, pišem detaljnije)
    Čekam da mi se jave za 1. pregled na Vuk Vrhovcu. Zato mi je koma jer sam sigurna da će me slati na tu pretragu, a moram imati čisti bris.
    Miska, u kojoj si ti fazi sada?


    Mjesecima nisam gledala forum i danas se sjetim. 
    Ugl, ja sam 3mj probala sa Klomifenom i nije uspjelo. Prakticki sam nakon toga odustala od lijekova, dr i svega. Planirali smo pauzirati par mjeseci od pracenja plodnih i svega toga nego ono kako nam dodje, jednostavno nisam vise imala snage.
    U medjuvremenu su mi nesto regulirali dozu lijeka za stitnjacu koje pijem neko vrijeme. Imala sam ja to u nekakvoj normali ali mi je gin rekao kao ajd uzimaj vecu dozu da ti se tsh jos snizi, bolje je kad je sto nizi, pa cemo vidjeti.
    I eto, nakon svih uzv, klomifena, stoperica mi smo skontali da je to bio problem. Sad sam trudna 15. tjedana! 🙂🎉
    Sto je najjace u toj prici, taj mjesec se ni ne sjecam koliko smo se trudili hahaha. Znaci imala sam u glavi da ne ide prirodno, da cu morati u kliniku za potpomognutu, ono trudnoca ni na kraj pameti. Mozes onda zamisliti sok i suze kad sam nakon kasnjenja M napravila test!

    Kako je kod tebe stanje?

    [lilypie.com]

  • Avatar tea_tea

    tea_tea

    Broj poruka: 62

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima :)

    evo nova sam u ovoj temi, jer mi je iskočilo nakon što sam pretraživala tablete koje mi je gin. prepisala, a to je klomifen.
    Znači već par godina se borim sa PCOS i imam viška kilograma, izostanak ovulacije, neredovite menstruacije, pojačanu dlakavost.. ma valjda sve što se moglo pokupiti… ugl. suprug i ja radimo na djetetu, on je radio spermiogram i nalaz mu je uredan, samo je kod mene takvo stanje kakvo je… :(
    ugl. pijem unatrag tjedan dana 2x dnevno čaj od verkute i unatrag nekih dva tjedna, ujutro evine kapi ii sad čekam da mi počne menstruacija (koja mi trenutno kasni 2-3 dana) pa da mogu početi piti klomifen, koji mi je prepisan na način da ga počnem konzumirati 3. dan ciklusa u trajanju od 5 dana i to 2x dnevno…. 

    ugl., moje pitanje je kakva imate iskustva s tom terapijom ii kako ste računale onda plodne dane uz taj klomifen? da li ste koristile trakice ili nešto drugo?

    hvala na odgovorima i svima koji se trude želim puno sretnih plusića 

    tea_tea
    👩‍🦰 27
    🧔30
    - 09.10 ➕ ❤️

  • Prokulica

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    tea_tea

    Pozdrav svima :)

    evo nova sam u ovoj temi, jer mi je iskočilo nakon što sam pretraživala tablete koje mi je gin. prepisala, a to je klomifen.
    Znači već par godina se borim sa PCOS i imam viška kilograma, izostanak ovulacije, neredovite menstruacije, pojačanu dlakavost.. ma valjda sve što se moglo pokupiti… ugl. suprug i ja radimo na djetetu, on je radio spermiogram i nalaz mu je uredan, samo je kod mene takvo stanje kakvo je… :(
    ugl. pijem unatrag tjedan dana 2x dnevno čaj od verkute i unatrag nekih dva tjedna, ujutro evine kapi ii sad čekam da mi počne menstruacija (koja mi trenutno kasni 2-3 dana) pa da mogu početi piti klomifen, koji mi je prepisan na način da ga počnem konzumirati 3. dan ciklusa u trajanju od 5 dana i to 2x dnevno….

    ugl., moje pitanje je kakva imate iskustva s tom terapijom ii kako ste računale onda plodne dane uz taj klomifen? da li ste koristile trakice ili nešto drugo?

    hvala na odgovorima i svima koji se trude želim puno sretnih plusića


    Pozdrav,
    Trenutno mi je drugi ciklus pokušaja sa klomifenom. U prvom je bio jedan folikul i dogodila se ovulacija i trudnoca, na zalost u 6 tt sam imala spontani. Danas na mjerenju nije vidjela niti jedan folikul, ali idem opet za 3 dana pa se nadam da ce se pojaviti. 
    Kako kod tebe napreduje? 

  • Avatar tea_tea

    tea_tea

    Broj poruka: 62

    Prijavi adminu

    meni je izostala menzis, pa sad pijem 7 dana duphaston  i to 2x dnevno i nakon toga, dok dođe, bi morala piti klomifen i to će mi sada onda biti prvi “ciklus” sa klomifenom, s tim da mi gin. nije ništa rekla u vezi praćenja folikula, niti pak da se javim, niti ništa slično.. Zanima me koliko se dana nakon klomifena javlja ovulacija? 

    tea_tea
    👩‍🦰 27
    🧔30
    - 09.10 ➕ ❤️

  • Avatar tea_tea

    tea_tea

    Broj poruka: 62

    Prijavi adminu

    Prokulica

    tea_tea

    Pozdrav svima :)

    evo nova sam u ovoj temi, jer mi je iskočilo nakon što sam pretraživala tablete koje mi je gin. prepisala, a to je klomifen.
    Znači već par godina se borim sa PCOS i imam viška kilograma, izostanak ovulacije, neredovite menstruacije, pojačanu dlakavost.. ma valjda sve što se moglo pokupiti… ugl. suprug i ja radimo na djetetu, on je radio spermiogram i nalaz mu je uredan, samo je kod mene takvo stanje kakvo je… :(
    ugl. pijem unatrag tjedan dana 2x dnevno čaj od verkute i unatrag nekih dva tjedna, ujutro evine kapi ii sad čekam da mi počne menstruacija (koja mi trenutno kasni 2-3 dana) pa da mogu početi piti klomifen, koji mi je prepisan na način da ga počnem konzumirati 3. dan ciklusa u trajanju od 5 dana i to 2x dnevno….

    ugl., moje pitanje je kakva imate iskustva s tom terapijom ii kako ste računale onda plodne dane uz taj klomifen? da li ste koristile trakice ili nešto drugo?

    hvala na odgovorima i svima koji se trude želim puno sretnih plusića

    Pozdrav,
    Trenutno mi je drugi ciklus pokušaja sa klomifenom. U prvom je bio jedan folikul i dogodila se ovulacija i trudnoca, na zalost u 6 tt sam imala spontani. Danas na mjerenju nije vidjela niti jedan folikul, ali idem opet za 3 dana pa se nadam da ce se pojaviti.
    Kako kod tebe napreduje?

    @Prokulica 
    - baš mi je žao :´( … držim palčeve da se desi plusić i da sve prođe u najboljem redu <3

    meni je izostala menzis, pa sad pijem 7 dana duphaston  i to 2x dnevno i nakon toga, dok dođe, bi morala piti klomifen i to će mi sada onda biti prvi “ciklus” sa klomifenom, s tim da mi gin. nije ništa rekla u vezi praćenja folikula, niti pak da se javim, niti ništa slično.. Zanima me koliko se dana nakon klomifena javlja ovulacija? 

    tea_tea
    👩‍🦰 27
    🧔30
    - 09.10 ➕ ❤️

  • Prokulica

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Koliko sam ja shvatila nema neki odredeni dan kad se javi ovulacija. Pila sam klomifen 5-9 dc, a ovulacija mi je bila 20-21 dc. 
    Na mjerenju se ipak pojavio folikul 17 mm, sad idem sljedeci tjedan da gin vidi je li bilo ovulacije. Meni se trakice pokazale da je 😁

    I mislim da nakon klomifena moras ici na pracenje folikula jer ako ti je prvi put ne moze gin znati kako ces reagirati 🤷 npr moze ti se pojavit vise folikula pa ti mora smanjiti dozu ili niti jedan pa ce ti sljedeci ciklus povecati.

  • Avatar tea_tea

    tea_tea

    Broj poruka: 62

    Prijavi adminu

    evo meni je danas 3dc i počela sam piti Klomifen i moram ga sad piti tih 5 dana, pa budem gin. napisala kad budem gotova sa terapijom, da mi veli koja je daljnja procedura, jer mi stvarno nije ništa rekla, osim da će mi prepisati taj Klomifen i neka ga pijem tih 5 dana… 
    ti si imala redovite mens.cikl. ili ne? jer ja sad ne znam uopće kad da počnem koristiti trakice, budući nije bio to neki redoviti ciklus i sad mi je zadnje još izostala menst.
    mislila sam početi koristiti trakice sad 9 dan ciklusa

    tea_tea
    👩‍🦰 27
    🧔30
    - 09.10 ➕ ❤️

  • Prokulica

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Nisam imala redovite cikluse zbog PCOS, redovito koristim duphastone, jako rijetko (mozda 3 puta godisnje) bi dobila “prirodno” menstruaciju. 
    Jesi krenula na mjerenja? Ima li folikula?
    Meni se napokon pojavio plusic, za dva tjedna idem na pregled da potvrdimo. Tako da eto…ima nade za nas na klomifenu 😁😁 

  • Avatar tea_tea

    tea_tea

    Broj poruka: 62

    Prijavi adminu

    Nisam bila na mjerenju, jer mi je gin. rekla da neka samo radimo na bebi i neka koristim Klomifen 3mj, međutim, u međuvremenu mi je došao nalaz Papa testa i zbog pada imuniteta mi se pojavio HPV i CIN I… užasno sam tužna i razočarana, jer mi je gin. sada rekla da neka stanem privremeno sa Klomifenom, dok se to ne riješi, za 1-2 mjeseca da će biti slijedeći Papa, pa da će onda vidjeti.. 

    Baš mi je drago zbog tebe  želim ti punooooo sreće sa bebicom i da prođe sve u najboljem redu 

    tea_tea
    👩‍🦰 27
    🧔30
    - 09.10 ➕ ❤️

  • Marina86

    Broj poruka: 52

    Prijavi adminu

    miska

    Aniram86

    Užas, nakon antibiotika mi se navukla i ne odustaje 😐
    Sad sam uzela neke vaginalete na svoju ruku + prirodne načine i nastavila sa dijetom. (Ako uspije, pišem detaljnije)
    Čekam da mi se jave za 1. pregled na Vuk Vrhovcu. Zato mi je koma jer sam sigurna da će me slati na tu pretragu, a moram imati čisti bris.
    Miska, u kojoj si ti fazi sada?

    Mjesecima nisam gledala forum i danas se sjetim.
    Ugl, ja sam 3mj probala sa Klomifenom i nije uspjelo. Prakticki sam nakon toga odustala od lijekova, dr i svega. Planirali smo pauzirati par mjeseci od pracenja plodnih i svega toga nego ono kako nam dodje, jednostavno nisam vise imala snage.
    U medjuvremenu su mi nesto regulirali dozu lijeka za stitnjacu koje pijem neko vrijeme. Imala sam ja to u nekakvoj normali ali mi je gin rekao kao ajd uzimaj vecu dozu da ti se tsh jos snizi, bolje je kad je sto nizi, pa cemo vidjeti.
    I eto, nakon svih uzv, klomifena, stoperica mi smo skontali da je to bio problem. Sad sam trudna 15. tjedana! 🙂🎉
    Sto je najjace u toj prici, taj mjesec se ni ne sjecam koliko smo se trudili hahaha. Znaci imala sam u glavi da ne ide prirodno, da cu morati u kliniku za potpomognutu, ono trudnoca ni na kraj pameti. Mozes onda zamisliti sok i suze kad sam nakon kasnjenja M napravila test!

    Kako je kod tebe stanje?


    Ajme koja lijepa priča 😍
    Baš mi je drago. Sretno na porodu. Vidim da si blizu toga 🤗 Kod mene je stanje nepromijenjeno. Krenula sam u kliniku za mpo. Nisam još stigla do postupka, ne reagiram na klomifene, probala manju dozu injekcija i doktorica me nakon toga i zbog pcos poslala na driling jajnika. Sad sam na pauzi. 

    👩37 👨42

    od 2019. želimo bebu, 3 neuspjela ivf postupka, zadnji 3.mj/23
    prirodna trudnoća 5.mj/23

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.