Klomifen

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Mare117

    Broj poruka: 86

    Prijavi adminu

    i ja jedva cekam da se preselimo na drugu temu

  • nikolinaaa1

    Broj poruka: 64

    Prijavi adminu

  • nina153

    Broj poruka: 12

    Prijavi adminu

    nikolinaaa1


    Drage cure, kada sam pokrenula ovu temu dugo nije bilo nikakvih odgovora pa nisam dugo dolazila. Zao mi jejer vidim da nas se dosta skupilo. Pa evo nastavka moje priče. Sada sam na četvrtoj turi klomifena koja mi je ujedno i posljednja. Doktor će me poslati na daljnu obradu u neki od centara za neplodnost ako u ovom posljednjem pokusaju ne dođe do toliko željenog plusića. Sada je već prošlo 2 godine od kada ''radimo'' na bebi. Nakon prve godine bezuspješnih pokušaja obratila sam se svome ginekologu i u sljedećih godinu dana smo obavili sve pretrage. Dijagnoza su policistični jajnici i izostajanje ovulacije. Nakon toga mi je prepisao klomifene. Kao što sam već napisala, pila sam po dvije tablete od 3-7 dana ciklusa i nakon dva dana isla na folikolumetriju. Prvu sam opisala na početnom postu. Sljedeću turu sam počela piti na staru godinu i na tu uopće nisam reagirala. Mislim da je bilo mojom krivicom jer sam popila nešto alkohola na dočeku. Mozda i nije od toga ali tako sam si ja to objasnila. U trećoj turi sam opet dobro reagirala i sve je izgledalo super kao i prvi put. Imala sam dva vodeća folikula na lijevom jajniku. Kada sam dosla sljedeci put na folikulumetriju ovulacija je već prošla. Nismo imali odnose tih dana i nije došlo do trudnoće. Liječnik je mislio da ce ovulacija nastupiti kasnije. Trenutno sam na četvrtoj turi. Imala sam prvu folikulometriju jucer. Imam jedan vodeći folikul na lijevom jajniku. Sve ostalo izgleda super. Za sljedeću sam naručena u ponedjeljak.Ovaj put se nećemo osloniti na to nego cemo imati odnose svaki dan. Malo je tesko i pod pritiskom smo. Javim Vam u ponedjeljak kako je prošlo. Svima nam od srca želim  što prije plusić na testu i bebu u naručju <3

    Drage cure
    Nova sam na forumu pokusavam ostat trudna 2 godine ali nista.I sa menom i suprugom je sve ok
    Prosli mjesec sam promjenila ginekologa dao mi je odmah tablete 2 dan ciklusa po dvije i stopericu imam dva vodec flolikula, jel znate koji je dan najbolje vaditi betu ili raditi test za trudnocu

    nina

  • Mare117

    Broj poruka: 86

    Prijavi adminu

    Ja ti nemam pojma nisam stigla do tako dobrih vjesti
    Al nadam se da ce ti sve biti super sad drzim fige 😀

  • Avatar katerina

    katerina

    Broj poruka: 52

    Prijavi adminu

    Draga nikolinaa1 baš mi je drago da si se javila obzirom da  si it pokrenula ovu temu! Nadam se da ćeš uspjeti u ovoj posljednjoj turi klomifenom, Držim ti fige!! Znači tebi su napravili prohodnost jajnika prije uzimanja klomifena?
    Meni je rekla ginekologinja da ćemo to napraviti ako ne uspijem s klomifenom, a u pon opet idem na folikulometriju pa ću je pitat za to. Iako je već rekla da ona ne sumnja na to, već da meni problem pravi izostanak ovulacije i da prvo to probamo riješiti klommifenom.
    nina..ne znam ni ja kad je najbolji dan za vadit betu..do sada sam uvijek radila test za trudnoću s onim za rano otkrivanje (4 dana prije menstruacije) i uvijek je bio negativan...al rekla mi je ginekologinja da je to jako rano, i da može lažno negativan (doduše meni nikad nije bio). Najbolje kad izostaje menstruacija!

  • Avatar katerina

    katerina

    Broj poruka: 52

    Prijavi adminu

    Silvach držim ti fige da je ipak +!!!
    Držite se cure, promiijenit ćemo i mi temu foruma...to sigurno!! :-)

  • Avatar Gogach

    Gogach

    Broj poruka: 109

    Prijavi adminu

    Draga nina, 
    Dobrodošla! 
    Naj idealnije vrijeme za testiranje je u vrijeme kad trebaš inače dobiti vješticu. Beta se može vaditi i ranije ali kod prirodnih začeća se ne može znati kad je bila implatacija, tj. kad počne rasti taj hormon trudnoće pa je uvijek bolje izdržati bar dvije sedmice od ovulacije. Mnoge cure su znale prerano raditi kućne testove na trudnoću, te bi se znalo pokazati da nisu trudne, iako to, do sada, kod mene nije bio slučaj…
    Nadam se da sam ti bar malo pomogla. Držim fige da uspijete !

    ... na kraju ipak bude dobro, ako još nije dobro znači da nije kraj.

  • Avatar Gogach

    Gogach

    Broj poruka: 109

    Prijavi adminu

    Ispravak, tj dodatak

    Mnoge cure su znale prerano raditi kućne testove na trudnoću, te bi se znalo pokazati da nisu trudne, iako su bile trudne..

    ... na kraju ipak bude dobro, ako još nije dobro znači da nije kraj.

  • nikolinaaa1

    Broj poruka: 64

    Prijavi adminu

    Draga nina, dobro nam došla. Nadam se da ćeš ubrzo imati lijepe i dobre vijesti. Test je najbolje raditi od dana kada je trebala doći mjesečnica. To je nekako najsigurnije, što se tiče bete mislim da te to liječnik mora poslati.
    Draga katerina, da ja sam išla prije klomifena provjeriti prohodnost. Bilo me je jakoooo strah jer sam svašta pročitala na forumima. To mi je bila najveća greška. Postupak je malo neugodan zbog polozaja u kojem se snima ali je ugl bezbolan. Boli jedino kad pusti kontrast ali to je trenutna i izdrživa bol. Traje u sekundama. Meni je ginekolog isto imao pretpostavku da je sve u redu ali nije htio riskirati da ne dođe do vanmaternične trudnoće jer bi se onda moglo doći do ozbiljnih posljedica.

  • nikolinaaa1

    Broj poruka: 64

    Prijavi adminu

    Ne znam upisati vaša imena s boldanim slovima, pa ako moze pomoc :)

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.