Klomifen

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar katerina

    katerina

    Broj poruka: 52

    Prijavi adminu

    Nikolinaaa1 sretno! Nadam se da će se primiti!! 
    Molim te, bi li mogla kratko opisati taj postupak provjere prohodnosti jajovoda?
    Jel moraš biti hospitaliziran, ide li anestezija? Jel se to dugo čeka u bolnici za napraviti?
    Hvala puno!!

  • nikolinaaa1

    Broj poruka: 64

    Prijavi adminu

    Draga katerina, ne znam gdje ti misliš obaviti postupak, ja sam radila u Karlovcu kod dr. Ivanko. Dobila sam preporuke od svojeg ginekologa za tu doktoricu i jako sam zadovoljna. Malo je oštra ali nimalo neugodna. Dobila sam uputnicu za bolničko liječenje ali sam sve jako dobro podnijela i nije bilo potrebe da ostajem preko noći. Otpustili su me u 10 sati navečer, a ja nisam mogla dočekati :D. Radi se poslije menstruacije tako da i o tome ovisi koliko se čeka. Nalazi briseva moraju biti uredni i sve dotadašnje nalaze nosiš na uvid. Dan prije vadiš mokraću i krv. Mislim da je to kod mene bilo oko tjedan dana čekanja. Kad te prime u bolnicu ideš na ispiranje. To mi je ujedno bio i najneugodniji dio jer se barem tamo radi u prostoru gdje je velik protok ljudi.. Stave ti neku svoju ''krpu'' umjesto rublja i ideš u sobu. Tamo je došla sestra sa inekcijom. Mislim da je bila za smirenje jer sam se jako bojala. Frendica je dobila tablete. I onda se ide na rengen. Negdje imaju ginekološke stolice ali ovdje je obični stol. Sa stražnjicom dođeš do kraja stola i noge držiš sa rukama dok doktorica/doktor ne složi dole aparaturu kroz koju će se puštati taj kontrast. Kao što sam već rekla, pročitala sam svašta o tome i bzv se uzrujavala danima bez potrebe. Snima se jedan po jedan jajovod. Iz te sobe di slikaju, ti govore kako da se namjestiš i to je to. Boli jedino kad puste kontrast ali to je trenutna bol. Vađenje instrumenata ne boli ništa. Za doma sam dobila nekakve tablete koje sam morala piti par dana da bi se spriječile eventualne infekcije. Ako te još što zanima slobodno pitaj :)

  • nikolinaaa1

    Broj poruka: 64

    Prijavi adminu

    Zaboravila sam reći da su mi napomenuli ako su jajovodi začepljeni da će duže boljeti dok tekućina ne probije.

  • Avatar katerina

    katerina

    Broj poruka: 52

    Prijavi adminu

    Nikolinaaa1 hvala puno na opširnom odgovoru!

  • nikolinaaa1

    Broj poruka: 64

    Prijavi adminu

    katerina, nema na cemu :)

  • nina153

    Broj poruka: 12

    Prijavi adminu

    Drage cure,
    Danas sam vadila betu 12 dan nakon ovulacije 0,100 negativna
    Sljedeci ciklus opet klomifen i stoperica
    Da li je nekome pomogla stoperica i tablete ja sam vec pomalo skepticna oko ovog svega

    nina

  • Avatar Gogach

    Gogach

    Broj poruka: 109

    Prijavi adminu

    nina


    Drage cure,
    Danas sam vadila betu 12 dan nakon ovulacije 0,100 negativna
    Sljedeci ciklus opet klomifen i stoperica
    Da li je nekome pomogla stoperica i tablete ja sam vec pomalo skepticna oko ovog svega

    Nemoj se obeshrabriti ♡♡♡mislimo na tebe!
    Da li si radila prohodnost jajovoda prije klomifena? Ne sjećam se da si pisala o tome. Da li si u postupku inseminacije ili su to ciljani odnosi pomoću folikumetrije?
    Nije lako, znam. Kad sam ja dobila svoju prvu betu u ruke nisam ni znala gdje gledati, sad bih trebala 4tu vaditi i vjeruj mi da nisam sva svoja. Razmisljaj da si bar krenula, nešto se dešava, uvijek možeš uzeti pauzu i odmoriti. Ja osjećam da nemam vise vremena i ne želim ni pauzirati...
    Glavno da reagiras na klomifene, to je dobar pokazatelj da nemaš velikih problema. Ne daj se Nina! :))

    ... na kraju ipak bude dobro, ako još nije dobro znači da nije kraj.

  • Avatar katerina

    katerina

    Broj poruka: 52

    Prijavi adminu

    Draga nina jako mi je žao! al drži se, i naprijed hrabro! Tek kad mi odustanemo, onda je bitka gotova, a oni koji ne odustaju uvijek dođu do cilja, tako ćemo i mi do naše bebe!
    Ja nisam koristila štopericu al sam čitala po drugim forumima da je curama pomogao!
    Ja sam jučer bila na zadnjoj folikulometriji, imala sam 2 ovulacije,pa sad čekamo....nastojat ću uopće o tome ne razmišljati i čekati izostanak menstruacije jer do sada bi uvijek radili i test 4 dana prije, izludila bi i samu sebe!

  • nina153

    Broj poruka: 12

    Prijavi adminu

    Draga hvala na podrsci
    Radila sam u 12 mjesec prohodnost jajovoda i to je bilo uredu. Naime kod mene nema problema ni supruga ali se ne desava, Imamo ciljane odnose pomoću folikumetrije, doktor je rekao ako u 3 mjeseca se dogodi se trudnoca da se nema sto vise cekati da treba ici na druge postupke. Od sutra sam opet na tabletama i ponovno stoperica.

    nina

  • nikolinaaa1

    Broj poruka: 64

    Prijavi adminu

    Draga nina, nemoj se obeshrabriti. Mislim da štoperica može samo pomoći jer regulira pucanje folikula. Nadam se da će sljedeći put biti sve u redu <3. Drž se i budi jaka, a bebica će doći samo je pitanje vremena.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.