Klomifen

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Silvach

    Broj poruka: 16

    Prijavi adminu

    Nema na čemu
    Ja se baš spremam sad otić na folikulometriju da vidimo šta se zbiva i jel bude akcije za Praznik rada ..
    do tipkanja ženske

  • Avatar Tyna24

    Tyna24

    Broj poruka: 874

    Prijavi adminu

    evo vam moje iskustvo s klomifenom :)
    PREPORUČAM!!!! definitivno! 2 godine smo se mučili da ostanem trudna, i nikako nisam mogla zanjeti zbog PCOS oba jajnika. več mi je ginekologica počela govoriti nek počnem razmišljati o umjetnoj oplodnji.
    pa mi je dala klomifen... rekla nek ga pijem prvi mjesec 1x1 5 dana... rezultat-ništa.(mjerila sam se ovulacijskim trakicama i ovulacija je bila)
    drugi mjesec po 2x1 5 dana..trakice pokazale da ovulacije NIJE bilo. jer mi je bila prevelika doza klomifena. više mi odgovarala jedna tableta na dan...
    ali moja draga ginekologica mi je rekla nek pijem idući mjesec opet po 2 tablete... na što sam se oglušila... i pila po jednu. i nisam mjerila trakicama... i beba se primilaaaaa!!!!
    sad sam u 5 tjednu :)
    nadam se da bude sve oke, i držim fige svim ženama/curama sa klomifenom!  moj savjet vam je kupite trakice za ovulaciju preko ebaya, jeftine su, tako ćete same znati koja količina tablete vam više odgovara. 1 tableta dnevno, 2 tablete... itd...


  • Silvach

    Broj poruka: 16

    Prijavi adminu

    Tyna24- čestitaaaammmm želim ti od srca školsku trudnoću..
    Imam pitanje cure-taman došla sa folikulometrije i folikuli nisu baš narasli kako bi trebali(od zadnjeg uzv u pon popodne).. Naime,endometrij je velik okrugli i počinje se mjenjat i on je super ali folikuli su narasli tipa sa 16mm jedan na 18mm a ovaj šta bio 18mm je sad 19mm.. dr kaže da rastu u prosjeku 2mm dnevno...
    Dal sad to znači da neće bit ovulacije ili šta?
    pozz

  • Avatar Gogach

    Gogach

    Broj poruka: 109

    Prijavi adminu

    Silvach

    Tyna24- čestitaaaammmmželim ti od srca školsku trudnoću..
    Imam pitanje cure-taman došla sa folikulometrije i folikuli nisu baš narasli kako bi trebali(od zadnjeg uzv u pon popodne).. Naime,endometrij je velik okrugli i počinje se mjenjat i on je super ali folikuli su narasli tipa sa 16mm jedan na 18mm a ovaj šta bio 18mm je sad 19mm.. dr kaže da rastu u prosjeku 2mm dnevno…
    Dal sad to znači da neće bit ovulacije ili šta?
    pozz

    I tu nema pravila. Ovulaciju ne garantira veličina folikula. Nemoj se opterećivati jer tvoji su sasvim u redu. Meni kad je folikul prešao 24mm su dali tu stopericu i Ovulacija je bila..a prijetio je da će biti cista, ali nije. Ovulacija nije uvijek na određenu vel. Može biti i prije, može i kasnije, oni se drže jedne mjere ali i tu smo sve različite. Tako da, no sekiriki! Biti će sve u redu, vidjet ćeš. 
    Sretno!

    ... na kraju ipak bude dobro, ako još nije dobro znači da nije kraj.

  • Avatar Gogach

    Gogach

    Broj poruka: 109

    Prijavi adminu

    Tyna24


    evo vam moje iskustvo s klomifenom :)
    PREPORUČAM!!!! definitivno! 2 godine smo se mučili da ostanem trudna, i nikako nisam mogla zanjeti zbog PCOS oba jajnika. več mi je ginekologica počela govoriti nek počnem razmišljati o umjetnoj oplodnji.
    pa mi je dala klomifen… rekla nek ga pijem prvi mjesec 1x1 5 dana… rezultat-ništa.(mjerila sam se ovulacijskim trakicama i ovulacija je bila)
    drugi mjesec po 2x1 5 dana..trakice pokazale da ovulacije NIJE bilo. jer mi je bila prevelika doza klomifena. više mi odgovarala jedna tableta na dan…
    ali moja draga ginekologica mi je rekla nek pijem idući mjesec opet po 2 tablete… na što sam se oglušila… i pila po jednu. i nisam mjerila trakicama… i beba se primilaaaaa!!!!
    sad sam u 5 tjednu :)
    nadam se da bude sve oke, i držim fige svim ženama/curama sa klomifenom!  moj savjet vam je kupite trakice za ovulaciju preko ebaya, jeftine su, tako ćete same znati koja količina tablete vam više odgovara. 1 tableta dnevno, 2 tablete… itd…

    I ja čestitammmmmmm!!!!

    ... na kraju ipak bude dobro, ako još nije dobro znači da nije kraj.

  • nikolinaaa1

    Broj poruka: 64

    Prijavi adminu

    Tyna24, čestitammmmm i želim sveee najbolje! Znači bebica se primila u trećoj turi?

  • maja873

    Broj poruka: 24

    Prijavi adminu

    Curke, evo da javim da sam dobila, tako da ovaj puta nije uspjelo 
    Pa SAD opet počinjem sa klomifenom pa ćemo vidjet. Tyna 24 i ja čestitim

  • Avatar Gogach

    Gogach

    Broj poruka: 109

    Prijavi adminu

    Maja, suosjećam jer je isto i kod mene. 3 put sa klomifenom, 4 inseminacije sve skupa. 
    Ono sto mene gura su planovi za dalje, glavno da nas ovo ne obeshrabri! Već sljedeći mjesec ide akcija :)

    ... na kraju ipak bude dobro, ako još nije dobro znači da nije kraj.

  • nikolinaaa1

    Broj poruka: 64

    Prijavi adminu

    maja87, zao mi je :/ nadam se da ce vec sljedeci mjesec biti +

  • Avatar Tyna24

    Tyna24

    Broj poruka: 874

    Prijavi adminu

    hvala vam svima, curke
    da, primilo se u trećoj rundi, i to kad se stvarno nisam nadala, tako da može biti i to kao što vele, ne misliti na to... kad previše razmišljaš i kad si pod stresom, to može rezultirati minusom a ne plusom, tako da probajte ne misliti toliko na to želim vam svima da moj + ode i na sve vaaaaas!!!!


Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.