Jesenske bebe 2022. ☔🍁🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Princess_Mimi

    Princess_Mimi

    Broj poruka: 481

    Prijavi adminu

    Aries5

    chiAn

    Aries5

    Dobro nam dosle nove trudnice ❤

    Ovo sto princes Mimi govori je zapravo pokazatelj kolko je nase zdravstvo zapravo dobro. Istina da su uvjeti i oprema slabiji nego vani ali je sve dostupnije i puno jeftinije. U vecini drzava vani primalje su te koje vode trudnocu i koje vode porod, lijecnici se angaziraju samo ako nesto nije u redu.
    Sto se samog puta tice, vjerojatno bi to trebao biti neki dulji boravak u HR jer puno avionskih kompanija ogranicava od odredenog tjedna (od 32.ili 34.kako koja) a mislim bebice mogu od 2 ili 3.mjeseca zivota putovati avionom ali isto treba provjeriti sa aviokompanijama jer svaka ima svoju politiku pogotovo u doba korone.

    Ja sam danas vadila krv, sve uredno osim GUK-a koji je 5.3 (uvijek imam GUK 5.3 na koji god sistemetski isla, kad god bi kontrolirala) po njima je gornja granica za trudnice 5.1 i sad me zele voditi pod gestacijski dijabetes

    Meni je u prvoj trudnoći šećer na tašte bio 5,1
    A nakon 2h 6,7…
    Isto sam kao dobila onu prehranu za dijabetes…
    Nisam je se bas pridržavala jer sam smatrala da se hranim zdravije od tog menia na kojem su hrenovke i neke stvari koje ni normalna ne bih trebala jesti, a kamoli trudna…
    Uglavnom beba mi je po uzv bila stalno 2tj veća…
    I oni su smatrali da je to od šećera…
    Onda je jedna doktorica napravila uzv i rekla da se po plodnoj vodi vidi jel imam šećer…ako imam puno plodne vode i beba je velika onda je šećer…
    A meni je plodna voda bila na granici da ju imam uopće i ona je zaključila da nemam šećer nego moja beba ima sve genetske predispozicije da bude velika (ja sam 176cm, a muž 195cm)

    Ma ovo sto sam ja radila danas nije ni ogtt nego obicno vadenje krvi kontrola KKS, DKS, urin i GUK zato sam i jos vise ljuta jer me na osnovu jednog nalaza u 11.tjednu prakticki proglasila dijabeticarkom


    I meni je šuk bio povišen. Dva dana nisam jela slatko i ugljikohidrate i ponovila nalaz, sve ok! Probaj tako 😊

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar Ruli

    Ruli

    Broj poruka: 275

    Prijavi adminu

    Evo me s pregleda! Vidjela sam svoju bebu, srce kuca  Sve je OK, odgovara tjednu kojem jesam. 
    Pao mi je kamen sa srca… nakon tih krvarenja i problema, evo, beba je tu i dobro je <3  

  • Avatar Granger

    Granger

    Broj poruka: 446

    Prijavi adminu

    Toliko mi je naporan tjedan da stignem jedva sve pročitati, ali nikako odgovoriti. Nadam se da ste sve okej, drago mi je što pregledi napreduju dobro i što imamo dosta novih beba. Dobrodošle. 🧡
    Vidim da se priča nešto o šećeru. Mene zanima, osim nalaza krvi, ima li kakav simptom kod onih koje imaju povišen šećer? Jel postoji nešto što te upozorava da bi bilo dobro pripaziti? Ili to samo po krvi i veličini bebe?

    👸36 (trombofilija)
    🤴36
    5.1.2022. ➕ (💉 Clexane) ➡️ 9/22 beba V 👶❤️

  • Kokoloo

    Broj poruka: 350

    Prijavi adminu

    Ruli jedva sam cekala da se javis sa pregleda! Bas mi je dragoooooo i znala sam da ce sve bit ok i neka tako i nastavi ❤️❤️

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Kokoloo

    Broj poruka: 350

    Prijavi adminu

    Granger

    Toliko mi je naporan tjedan da stignem jedva sve pročitati, ali nikako odgovoriti. Nadam se da ste sve okej, drago mi je što pregledi napreduju dobro i što imamo dosta novih beba. Dobrodošle. 🧡
    Vidim da se priča nešto o šećeru. Mene zanima, osim nalaza krvi, ima li kakav simptom kod onih koje imaju povišen šećer? Jel postoji nešto što te upozorava da bi bilo dobro pripaziti? Ili to samo po krvi i veličini bebe?

    Koliko ja znam, simptom bi trebalo biti i prebrzo dobivanje na kilazi kod trudnica. Znam to za kilazu jer sam u prosloj trudnoci bas jako brzo dobivala kile pa se ginekolog zabrinuo da nije gest. Dijabetes. Nije bio, samo sam puno jela i nakupila se vodurine 😁

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar Aries5

    Aries5

    Broj poruka: 549

    Prijavi adminu

    Granger

    Toliko mi je naporan tjedan da stignem jedva sve pročitati, ali nikako odgovoriti. Nadam se da ste sve okej, drago mi je što pregledi napreduju dobro i što imamo dosta novih beba. Dobrodošle. 🧡
    Vidim da se priča nešto o šećeru. Mene zanima, osim nalaza krvi, ima li kakav simptom kod onih koje imaju povišen šećer? Jel postoji nešto što te upozorava da bi bilo dobro pripaziti? Ili to samo po krvi i veličini bebe?


    A ono ima nekih simptoma kao sto su nagli dobitak na tezini, jaka zed, cesto mokrenje, gestacijski dbt u proslim trudnocama, i dijabetes u obitelji, a moze biti i od puno slatkog. Isto tako zna biti visak plodne vode i velika beba to je ono sto ja znam a sad dal ima nesto jos nisam sigurna.
     Ja sam smrsavila odkad sam trudna istina jedem slatko, i jucer navecer sam pojela red cokolade pa je vjerojatno zbog toga i povisen danas. Cak me i ne ljuti to sto mozda imam dbt nego nacin na koji me nazvala i rekla (vjerojatno sam i ja osjetljivija sad na sve pa tako reagiram)🙈

    👩25
    🙍‍♂️29
    ➕️ 02.01.2022.
    Srceko 12.01.2022.
    TP- 02.09.2022.
    It's a boy 💙

  • Avatar Aries5

    Aries5

    Broj poruka: 549

    Prijavi adminu

    Ruli

    Evo me s pregleda! Vidjela sam svoju bebu, srce kucaSve je OK, odgovara tjednu kojem jesam.
    Pao mi je kamen sa srca… nakon tih krvarenja i problema, evo, beba je tu i dobro je &lt;3


    Čestitke 🥰💜

    👩25
    🙍‍♂️29
    ➕️ 02.01.2022.
    Srceko 12.01.2022.
    TP- 02.09.2022.
    It's a boy 💙

  • teichmmb

    Broj poruka: 128

    Prijavi adminu

    Vidim da se piše o šećeru, nažalost i ja sam očito u toj kategoriji gestacijski dijabetes, koliko znam dobiti ću dijetu 1800 kalorija i svaki mjesec kontrole šećera. 
    Mama anđela je danas imala pregled koliko znam, javi se sa lijepim vijestima 🙂

    👱‍♂️ Adrian
    🧑‍🦲 Noel

  • Avatar Ruli

    Ruli

    Broj poruka: 275

    Prijavi adminu

    Ja sam u prošloj trudnoći bila granična s tim šećerom pa sam išla na dijetu i brutalno mršavila pa je dr rekla da prestanem. I ništa, normalno sam jela, beba se rodila u terminu, 3800g,  skroz normalno jer smo i muž i ja veliki. 
    Baš me zanima kako će biti šećer ovaj put 🤷‍♀️ 
    Inače, jedan trik, ako vam se gadi piti taj šećer (kao meni) možete slobodno uzeti sobom krišku limuna i iscijediti u čašu dok pijete. To mi je rekla jedna med sestra, nažalost meni prekasno, već sam bila odradila taj užasan test. 

  • Avatar Mallla

    Mallla

    Broj poruka: 6880

    Prijavi adminu

    A vidiš princes ovim curama su dr rekli da ne mogu nikako vidit te priraslice osim kad su je otvorili. Izvukli su joj živu glavu al bilo je zeznuto jer je bilo jako puno priraslicq, organi su se povezali jedni s drugima i maternica za trbušni zid, uglavnom sve je prošlo dobro al razumijem u potpunosti tvoju zabrinutost.
    U prošloj T sam i ja bila granični dijabetes, al mi je tromjesečni prosjek pokazao da sam ok. Uglavnom bila sam na dijeti 1800kcal s 5 obroka dnevno, nekd 6, u životu nisam bila sitija. Dobila sam 11kg. Po ničem drugom nisam imala dijabetes osim po krvi, ali su strašno spustili te referentne vrijednosti.
    Ruli čestitke na odličnom pregledu, obožavam taj osjećaj nakon dobrog pregleda 

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.